Баба Марта каза, че другата година МАРТенчета много пак ще има

  • 11 401
  • 300
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 637
Elq,вие поне сте по скоро,ние сме 4ак на 31.10 и аз нямам търпение да разбера какво ще е беб4ето,ама някакво 6 4увство ми казва моми4е,но дали е вярно  newsm12 ???

# 31
  • Мнения: 3 621
Цоп и ние с шушулката в новата темичка
Само хубави новини да има в нея
Моята коса определено стана по-хубава, обаче все още продължава да капе  ooooh! а какво ли ще е по време на кърменето ....

# 32
  • Мнения: 267
Нефертити, не би трябвало да е по-различно от сега. Големият косопад след раждане просто освобождава всички косми, които не са паднали през 9-те месеца, при жените, които не са имали косопад тогава, разбира се. За такива като теб и мен, би трябвало най-много да си остане същото.

Аз да кажа, че много завиждам на Elg, че терминът е в края на месеца, а отдавна и то много усеща бебето, а аз съм в същите седмици и ни вопъл, ни стон.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Здравейте мамчета  Hug
Давам направо по темите:
Окосмяването - и аз като някои мами забелязах, че в началото космите ми растяха като луди, само на главата ми падаха, а сега растат забавено, на косата нормално като че ли и капе в нормални граници вече. На корема се бях окосмила, но докато кажа на козметичката, че съм бременна и тя по инерция ги намаза и после нямаше как - махнах ги. Засега не са пораснали. За връзката с пола - мисля, че няма, защото с Румяна се бях окосмила много на корема.
За присъствието на мъжа при раждане - моят дори на прегледите не иска да влиза, а като раждах Румяна висеше отпред от 18 часа вечерта, та чак до 1 часа, аз му пишех СМС-и и даже си говорих с него между контракциите по мобилния. Изпращах го да си ходи, ама той стоеше, накрая се прибрал, стоял 1 час вкъщи и айде обратно. Санитарката го съжали и понеже бях сама в предродилна зала го пуснала да влезе, пък той нещял, вместо него влезна свекито  Rolling Eyes Аз пък нея хич не исках да я гледам в тоя момент, ама  Confused Между другото мисля малко като Веселина - не искам да ме гледа как се гърча от болка, цялата обляна в пот, едвам дишаща и изтормозена. Той все още помни как съм изглеждала след раждането и както ме описва съм била страшна гледка.
За имената - за момиче съм намислила: Анна, Ивана (така се казва майка ми, но не заради това, просто името ми харесва), Ирина...най-вече клоня към Анна
- за момче - там ми е по-трудно, но може би Симеон, Борис, Димитър, нещо такова българско, ще мисля повече като ми кажат какво е.
juffy9, дали се е омъжила?  newsm78
Danielkka и мен ме гложди отвътре какво е бебчето, ама един ден си мисля - пак ще е момиче Tired, друг ден си викам - този път ще е момче  Grinning Искам вече да знам  Rolling Eyes
Чао за сега от мен и приятна вечер   bouquet

# 34
  • София
  • Мнения: 211
За имената: много ми харесват следните женски имена: Стела, Албена, София, Натали, Ванеса. Май засега сме се спряли на Стела Simple Smile Много ми харесва как звучи, на галено Стели, звучи ми кратичко и звучно, означава "звезда". Много се чудехме между Албена и Стела, но май и двамата с мъж ми предпочитаме Стела засега поне. Кой знае дали ще е момиче и кой знае дали няма да си променим мнението дотогава. Все, пак има не малко време.
За мъжко - нямаме, освен Емилиян. Всички мъжки имена, които аз харесвам мъж ми не ги одобрява или обратното. Единственото засега, което и двамата харесваме е Емилиян - галено Емо. Моля ви, давайте ми идеи за мъжки имена  Peace
Есме Вихронрав, мерси много за милите думи.  Hug Hug Hug
За татковците, аз си мисля, че за всеки е различно. Най-важно е как вие и половинката ви се чувствате. Не трябва и не бива да е на сила. Аз лично много се радвам, че моя мъж сам изяви желание да е там и вярвам, че това ще ми помогне. Много точно го е казала веселчето, все едно аз съм го писала "по-сигурна, по-силна и защитена". Но уважавам и мнението на Веси, която няма да се чувства комфортно и предпочита, да не отежнява още положението. Въпрос на характер, нагласа, предпочитания, опит (на мен ми е първо раждане). Но най-важното е да не се насилваме и да се заслушаме в желанията- нашите и на мъжете ни! Peace Peace Peace Отново подкрепям Весито, че тук не става въпрос за правилно и погрешно!  Heart Eyes
Elg, стискам палци за прегледа в сряда! Дано вече кажат и пола. Simple Smile
И аз още не усещам бебо, а така ми се иска вече Simple Smile

# 35
  • Мнения: 361
Аз да кажа, че много завиждам на Elg, че терминът е в края на месеца, а отдавна и то много усеща бебето, а аз съм в същите седмици и ни вопъл, ни стон.
то и това не си е работа,  като не го усещам час два и се почва едно говорене и търсене. Иначе е приятно, като гъделче е. А и сигурно ще е като баща си с бензин в кръвка, защото като се кача в колата и дадем газ и е щуро препускане.
Всички ми казват, че е рано да го усетя, но докторката каза че си е индивидуално.
Ти по-спокойно, ще го усетиш когато не го чакаш Hug

# 36
  • Мнения: 267
А и още един въпрос имам - аз ще питам доки в четвъртък, но пак - секс с или без презерватив? Не предвид инфекциите, а предвид свършването. Случайно попаднах на различни информации против свършването вътре през бременността, мислех си, че ако е толкова важно, щеше да ме предупреди лекарката, ама може и да е пропуснала пък. На вас някой нещо казвал ли ви е дали пречи това?

# 37
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Невероятни сте  Hug. Нямаше едва 4-5 часа и сте изписали 2 страници  Mr. Green
Аз пак си направих една разходка, взех си болничния, шефа ми го разписа и вече пътува за Човешките ресурси в София. Купих си един голям шал, нещо като пончо и едно кашмирено палто тип перелина за 95 лв. Веднага се щракнах с новата придобивка  Grinning. Връщам се назад да ви чета, радвам се че ви харесва новата тема. Веси чиждам даже, че си сложила снимката на бременната на аватар  Hug

# 38
  • Мнения: 151
fever тази е най-красивата тема от направените ти досега .

Аз искам моя мъж да присъства на раждането-той каза ,че ще,но аз мисля че ме лъже за мое успокоение.Дано греша.
Изобщо не ми пука как ще изглеждам и ако е много зле искам той да види колко зор съм си дала!!!!!!!!Защото както всеки казва лесно майка не се става!!!
Готино е  да се почерпиш за чужда сметка,нали?Никой не мисли за майката как се чуства и какво е преживяла(само тя си знае)Същото е и сега(през бременноста) ,всеки си мисли че е лесна работа,защо ли се казва бремеННОСТ тогава?не идва ли именно от бреме?Незнам,но не при всички протича леко и без лошите симптоми нали? Някои жени не знаят какво е да ти се гади,да ти тежат килограмите ,да повръщаш и т.н или просто са забравили какво е било...Само аз си знам какво ми е и как се чуствам и какви промени бушават вътре в мен!Е най-страшното(гаденето) мина!Но какво ли още ме очаква? Laughing
Аз искам най-вече той да присъства за да се чуствам спокойна и да знам ,че не съм сама!

# 39
  • Мнения: 2 495
Здравейте и от мен Simple Smile
Скоро не съм писала, но пък си ви четях редовно.Вкъщи е голяма лудница, нали сега правим ремонт на нашата стая-вече сложихме дограмата, мъжа ми направи едната стена с гипсокартон(той с това се занимава) и остана само да боядисаме.Да ви кажа има ефект-нито вече чувам как минават колите(живеем на голям булевард)нито е така студено. PeaceВ събота правих туршия и една универсална подправка, по форумска рецепта.
Иначе се чувствам добре, бебо все повече го усещам  Grinning Нямам косми по корема, но имам мъх... Rolling Eyesимам и една тъмна линия на корема, някоя от вас дали и тя има newsm78
Категорично съм против мъжа ми да присъства на раждането Laughing Едва ли ще издържи на гледката.
fever, много ти е хубаво палтото BlushИ аз отдавна се замислям за нещо подобно, ама ще е на другата заплата Hug

# 40
  • Мнения: 151
И аз имам тъмна линия-тя отдавна се появи между другото! Палтото на fever е много подходящо за менSimple Smile))))))))тъй като си имам бая коремче-няма начин да не ми станеSimple Smile))))))))Честито faver със здраве да си го носиш.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 003
rossykv радвам се, че изследванията ти са добре  Hug
За имената - и преди обсъждахме тази тема. Не искам да споделям какво име съм си харесала. Само както в друга тема бях писала, името за момиченце съвпада с името на дъщеричката на една от вас. Харесала съм си го много отдавна и се надявам живот и здраве да не ми се сърди, че съм го "откраднала"  Grinning.
За записванто на клипче - на мен всеки път ми записват, но не заради шоуто. За мен е важно да знам не само състоянието на бебето, ами и на шийката, цервикалния канал и десния рог на матката, където се намира бебето. Затова почти всеки преглед ми е като ФМ.
veselina_s_p напълно подкрепям тезата ти
Цитат
как жената пази женското си излъчване и сексапил постоянно
и останалите неща.
Февер, извинявай, но ще си сложа тази бременна мама от темата на аватара  Embarassed СТРАШНО МНОГО ми харесва!!!
няма никакъв проблем, щом ти харесва  Hug
Аз също не се крия от мъжа ми, но смятам че всяка жена трябва да си има своите женски тайни. Много пъти съм спестявала разни неща, защото не смятам, че трябва да ги знае или непременно да ги разбере така както аз ги разбирам. На прегледите ме придружава, когато има възможност, но стои във фоайето и гледа монитора, който е там. Незнам дали би искал да влиза с мен вътре, но първо не смятам, че е уместно и второ - аз не искам. А за присъствието на раждането и аз мисля, че
Цитат
не е нито романтично, нито красиво, нито еуфорично преживяване
. Следващите редове, който иска да не ги чете - След като първия път "родих" в 6-ти месец и после събуждайки се от упойка след кюртажа на магарето, мъжа ми дойде точно в този момент. Разбира се гледката няма да я описвам, но не съм го виждала толкова много да плаче. Дори раждането да се превърне за мен в най-щастливия момент от живота ми, аз не бих искала той да присъства. Не само заради стреса, който преживя, а и заради това че смятам, че този момент си е личен и съкровен за жената.

# 42
  • Мнения: 10 008
Хоп в новата тема!

Много красиво есенно оформление! Браво Fever! Честито пончо и палто Hug

За присъстването на бащата- надявам се да не се повтарям, но това май писах в пост който се загуби и не ми се пишеше пак.
Та, нашия татко присъства и двата пъти по собствена инициатива, но тук мъжете масово присъстват, на секцио също ако е  по предварителна уговорка, при спешност не. Много беше щастлив че видял първи бебчето, и каза че това е невероятно изживяване.
И аз изпитвах съмнения отначало, не исках да ме види в меко казано не-блестяща форма Mr. Green, но страха надделя и не исках да съм сам самичка в такъв момент. И той понеже видя за какво става дума, през първите дни ставаше нощем като заплачеше малкия, сменяше му памперса и ми го носеше на кърмене в леглото. Златен мъж имам. Винаги е помагал, де но това в началото ме трогна.
Та това е нашето впечатление и изживяване, никого не искам да убеждавам в нищо, но за нас като семейство присъствието на таткото имаше много сплотяващ ефект.
 Така че момичета, избора е ваш. В това няма правилно и неправилно, ако ще сте по-спокойни сами така трябва да бъде. Целта в случая е да споделим кой какво иска, а не да критикуваме една друга Peace.

# 43
  • Мнения: 10 008
Фивър, сега видях поста ти пред моя, безкрайно съжалявам за загубата ви, и ви желая огромно щастие през март. Надявям се поста ми да не е прозвучал остро, извинявам се публично, ако има нещо.  Hug
И аз съм избрала име на момиченце, ноето е същото като на детето на една от форумките. Може и същото да излезе. Grinning 

# 44
  • Мнения: 151
оххх появика ми е киселини.......или е от портокаловия сок който пих днес по обяд или е от нарът който ядох преди час,незнам.
Някоя от вас беше писала ,че прясно мляко и помягало за киселините ако не се лъжа newsm78 Има ли някакъв друг лек?

Общи условия

Активация на акаунт