Нещо ми стана с окото...

  • 21 460
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 942
Трябва да посетиш ОБЕЗАТЕЛНО очен лекар. Искрици, светкавици и други присветвания са индикации за проблем със съдовете на ретината /обвивката, която е от другата страна на зеницата/. Тези симптоми, които при теб за момента са преходни могат да са индикации за изключително сериозни заболявания, които в най-лошия случай могат да доведат до слепота. Затова консултацията с офталмолог е задължителна. Ретината е богато кръвоснабдена и колабирането на съдове в следствие на промени в кръвното и преумора се проявяват като присвятвания, тъмни петна и т.н. Ретината е изключително важна и ако имаш предразположение към някакво заболяване ранното установяване на проблема ще е огромен плюс за теб. Обезателно спомени и за главоболието преди това  Peace

Моята майка подходи несериозно към тези първоначални признаци и плати твърде висока цена за това. Веднъж отлепена ретина се възстановява много трудно.

Надявам се при теб да е безобидно, но пак те съветвам да посетиш лекар.  Hug

 

# 16
  • Мнения: 1 629
Когато бях бременна и на мен ми стана същото! Виждах много замъглено и сякаш светлинки имаше навсякъде и си помислиш, че това е финала! Ама до 5-10 минути всичко мина. При мен се оказа, че е от глад и преумора. Малко смешно с глада ама е истина Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 1 495
В интерес на истината скоро бях на очен лекар (скоро скоро преди 4 месеца) поради друг проблем. Имах одраскване на роговицата. Тогава два дена подред бях на лекар , за да ме гледа, тогава ми направи обстоен преглед. Всичко си беше наред, за това го отдавам повече на преумора при мен, защото наистина бях адски изтощена понеже не бях спала много предната вечер и като сложим глада....Напълно е взъможно и да ми е паднало много ниско кръвното, защото когато съм го мерила винаги е около 100 / 70 или нещо такова и се чувствам супер с това кръвно въпреки, че е малко нисичко. Евентуално да е паднало много под тези граници и да съм го усетила.

# 18
  • Мнения: 438
Посети очен лекар.Може да имаш повишено налягане на очните дъна.Но все пак специалист може да ти каже точно на какво се дължи.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
И на мен ми се е случвало да виждам такива "звездички" посред бял ден, случвало ми се е при ниско кръвно и при удар на главата.

# 20
  • Мнения: 923
А СЛЕД ТОВА ЗАБОЛЯ ЛИ ТЕ ГЛАВАТА ?
ПРИ МЕН СЕ ПОЛУЧАВА ТАКА ПРЕДИ ГЛАВОБОЛИЕ НАРИЧА СЕ МИГРЕНА С АУРА

# 21
  • Мнения: 1 495
Не ме заболя след това, тя ме болеше сутринта, пих едно кафе и се оправих. Това стана на обяд, но главата ми беше минала.

# 22
  • Мнения: 923
На мен ми се случва същото сякаш губя част от зрението си след това се появяват светли неща и за около половин час отминава
Обикновено след това ме заболява главата  : Confused
около 5-6 пъти до сега, МНОГО Е НЕПРИЯТНО
Когато ходих на невролог за мигрената ми каза че това е предвесник на главоболието

# 23
  • Мнения: 1 495
Много е неприятно да. Поне аз доста се уплаших, имах чувството , че ослепявам без видима причина, както си стоях на опашката. Много внезапно стана и така изведнъж ми мина.

# 24
Момичета, и на мен вчера ми се случи същото! Отивайки сутринта на работа установих че не виждам лицата на хората, които срещах все едно очите ми са осветени от светкавица на фотоапарат. Влизайки в службата се опитах да прочета нещо но се оказа че почти нищо не виждам само някакви светли бели петна.
Естествено изпаднах в ужас мислех че ослепявам, че умирам и не знам какво още!Това продължи близо 15 мин.
Извиках мед. ни лице, което ми премери кръвното ,но то се оказа нормално. Закараха ме в болница, първо при очен , след това невролог и накрая решиха че съм получила някакъв съдов спазъм. Сега пия друзонал за оросяване и рутаскорбин и от вчера не се е повтаряло това нещо, но мен ме е мног страх и смятам да отида при поне още един невролог.

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Съдов спазъм е Peace Но мен заради това нещо ме изпратиха на скенер със съмнения за множествена склероза, която се потвърди Rolling Eyes

# 26
именно от това се страхувам!

# 27
  • Мнения: 248
И на мен ми се е случвало и е адски гадно - на мен ми е казано, че е събиране на границите на кръвното. В този случай веднага пия хапче за кръвно.
Стана ми интересно за множествената склероза - по-какво друго се разбира за нея, какви са симптомите?
Рени, можеш ли да дадеш линк за да прочета повече за нея. При мен това със очите ми се е случвало поне 5-6 пъти за последните две години и ме притеснява много. а съм с контактни лещи и много редовно ходя на очен лекар - не е нищо, свързано с очите.

# 28
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Inat4o, аз изчетох много информация за МС и определено не смятам, че диагнозата ми е правилна. Тези съдови спазми имат връзка с кръвното и главоболието, но не са симптом на МС (за разлика от оптичния неврит, но това не е същото).
С Гугъла можеш да намериш много изписано за това заболяване, но не те съветвам да го правиш. След като на мен ми поставиха диагнозата, този проблем със зрението се задълбочи. Всъщност започна да става все по зле и вече очаквах във всеки един момент да ми изчезне част от зрението. Тогава си дадох сметка, че това се дължи на стрес. Започнах да пия съдоразширяващи (обикновено Упсарин- приемах го ежедневно около 10-12 дни) и същевременно си наложих да се успокоя и да мисля положително. Успях, защото вече 1 год. не ми се е случвало да ми се губи зрението (да чукам на дърво).
Дано моят опит ви бъде от полза Peace

# 29
  • Мнения: 510
Работя на компютър . Иначе не нося лещи и не съм имала скоро възпаление на очите. По - скоро го свързвам с някакво нерапозположение на организма, като кръвно и т.н. По принцип не ми е ниско , но е възможно от неядене да ми е паднало нещо знам ли и аз.
И на мен ми се е случвало.Аз също съм с ниско кръвно,но това мисля е присъщо на жените.Нося и очила, та веднъж питах очния лекар на какво се дължи.Отговора беше:ПРЕУМОРЕНИ СА ТИ ОЧИТЕ! А ако се задълбочим твърде много може да се окаже и проблем с ретината,но се съмнявам! Явно не почиваш много ефективно  Naughty  Wink

Общи условия

Активация на акаунт