Увита пъпна връв и как протече раждането?

  • 12 665
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 655
Как родихте, когато знаехте предварително, че бебето е с увита пъпна връв? А как протече тръгнало нормално раждане, в процеса на което се установява подобен проблем? В коя болница се развива действието?
Трябва да взема решение за себе си, за това ви моля да напишете как беше при вас.

# 1
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Алек се роди с увита пъпна връв, това се установи в процеса на самото раждане, всичо мина добре   Hug Болницата която раждах  бе Окръжна - София  Wink



Леко раждане ти желая и мисли позитивно   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 5 706
Ние предварително знаехме,че е с увита пъпна връв но това не ме плашеше!
Родих бързо и лесно без никакви усложнения в Тина Киркова с екип!
Пожелавам ти леко раждане! Praynig Hug

# 3
  • Мнения: 408
Алек се роди с увита пъпна връв, това се установи в процеса на самото раждане, всичо мина добре   Hug Болницата която раждах  бе Окръжна - София  Wink



Леко раждане ти желая и мисли позитивно   bouquet



При мен беше същото!Аз също родих там,видяхме проблема  по време на раждането,родих по естесвен път.

# 4
  • Мнения: 24 467
Много зле и за жалост не се премина о-време към секцио при мен, неколкократно спира сърдечната дейност на детето /чува се идеално и можеш да откачиш/ и се измъчих в пъти повече от нужното и нормалното. Добре, че накрая всичко се размина и детето се роди живо, макар и синьо. Роди се точно преди да ме откарат най- сетне за операция. Не знаех, че е така предварително, никой не е гледал за подобно нещо, установи се при самото раждане. Съжалявам, споделям личен опит, не ми е цел да стряскам когото и да било, просто може да е с не такъв кпрай. Затова за второто си раждане реших- или секцио или нормално с епидурал, за да може при нужда да се действа навреме и да не ми се налага да изживявам това повторно.

# 5
  • София
  • Мнения: 8 932
И двамата ми се родиха с увита пъпна връв. Установи се по време на раждането, при записа на тоновете. Родих ги без проблем с упойка. Едното в МД, другото в Шейново.

# 6
  • Мнения: 3 506
Светле, не мога да ти помогна с личен опит относно увитата пъпна връв, а и сигурно ще чуеш различни мнения... Включвам се само за да ти пожелая спокойно доизмътване и безпроблемно раждане, какъвто и вариант да избереш  Hug  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Установи се по време на самото раждане, когато на всяка контракция бебето се показваше от матката и след края на контракцията - хоп, обратно Confused Заедно с това и падане на тоновете, много е гадно да чуваш сърчицето на бебето си как забавя и забавя Cry Лекарят ми ме накра да напъвам в различни пози, докато намерихме тази, в която тоновете на бебето бяха силни - т.е. чувстваше се добре. Продължих да напъвам в тази поза, една акушерка ми помогна с натиск на корема и Борис се показа Simple Smile Беше невероятно трудно, изтощаващо и удовлетворително Hug
Раждането беше със спинална анестезия, в Тина Киркова.

# 8
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Започнаха контракциите и тоновете започнаха да спадат , тогава лекарите разбраха , че пъпната връв се е увила и ми направиха секцио Peace

# 9
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Моя приятелка имаше подобен проблем.Бебето беше с навита пъпна връв около вратлето.Справката е видеозон.Лекарката и я успокояваше, че ако в процес на естествено раждане се обърка нещо - тогава щяла да и прави секцио  Thinking
Но, бебето Кристин се роди по естествен път, с отмотаване по време на раждане.

Желая ти леко раждане и здраво и хубаво бебе  bouquet

# 10
  • Мнения: 817
Моят син се роди с 2 пъти увита връв около врата ,останалата умотана около телцето ShockedДоки предполагаше и родих с планувано секцио,защото бебо изобщо не слезе надолу,а си остана до краи настрани newsm78.И да бях тръгнала да раждам нормално-пак щяха да ме отрежат

# 11
  • Мнения: 1 629
Аз тръгнах да разждам нормално въпреки,че знаех за пъпната връв, че е увита, но се оказа, че бебчо е с право тилно предлежание (ако нямаше и още нещо) и изобщо не слезна в малкия таз въпреки,че напъвах доста и така стигнахме до секцио. Родил се е син, аз спях през това време (за жалост Confused)

# 12
  • Мнения: 4 335
Секцио Mr. GreenИзтекоха ми водите доста преди термин,тоновете отслабваха,тогава разбраха,че е увита пьпната врьв.Направиха ми секцио по спешност,по принцип щях да сьм сьс секцио,имах куп медицински показатели,но щеше да е по кьсно.Е всичко завьрши добре Heart EyesЛеко раждане  bouquet

# 13
  • Мнения: 2 100
Не мога да ти помогна с личен опит. Мога да тепосъветвам нещо, което моята приятелка ме посъветва (нейното дете беше с увита пъпна връв и за нея раждането протече кошмарно, но слава богу с хубав край) - когато влезеш да раждаш, задължително поискай да те видят на ехограф. Леко раждане!

# 14
  • Мнения: 1 372
Нормално раждане, без усложнения за мен и детето. Единствено не изплака още в първата секунда като го извадиха, но след като му почистиха устичката компенсира плачът. Действието се развива в Гърция. При мен случая беше веднаж увита пъпна връв, която същевременно е и по-къса от нормалното. Нямаше проблеми с тоновете. Родих една седмица след термин.

Общи условия

Активация на акаунт