Екзотично име?

  • 18 640
  • 105
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 508
Здравейте,

Ние определено имаме проблем с името. Чакаме момче и нито едно от българските не ни харесва. Sad Иска ми се да измислим нещо различно, нещо приказно дори, което обаче да не звучи смешно в България. Вие сещате ли се за такива имена?

Мерси за предложенията!  bouquet

# 1
  • Мнения: 6 992
Честно да ти кажа, имам си "приказни" имена, които ми харесват...
Но не мисля, че вървят в български условия.

Ох, пак се сетих за темата за Кикаха  Laughing

# 2
  • Мнения: 3 804
поне дай няколко букви за насока

# 3
  • Мнения: 14 486
наистина е голям зор за българските мъжки имена.

ако знаеш английски има доста сайтове, в които можеш да търсиш и по значение. като не си обвързана с име или буква, можеш по значение и произход да си ги избереш Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 2 508
Ох, извинявайте, ама това с буквите ми се струва малко смешно... Как да си избера буква? newsm78 То всяко име си има различно звучене, не е до буквата. (Само една буква знам, че не ми харесва и това е Ц).

Може би трябва да дам някакъв пример... Да кажем Уриел или Кай, но не знам как това ще се възприеме в България... Мислите ли, че ще бъде много странно? В другите страни не биха го възприели ака, защото всичко с латински корени е ОК, ама в Бг...

# 5
  • Мнения: 14 486
Ох, извинявайте, ама това с буквите ми се струва малко смешно... Как да си избера буква? newsm78 То всяко име си има различно звучене, не е до буквата. (Само една буква знам, че не ми харесва и това е Ц).



имах предвид че няма да го кръщавате на някого и да ползвате първата буква на името му Peace


 Crazy виж ти как попаднах тук
Уриел е от еврейски произход, означава Господен огън, по-разпространената му транскрибция е Ариел, в Израел е доста често срещано.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 508
В момента сме ядосани на всички свекърви и тъщи, така че няма изгледи да го кръщаваме на някого. Laughing

Уриел е много красиво. Уриел е ангел, мисля... И Ариел е хубаво. Уфф... Много искам да е нещо необикновено!

# 7
  • Мнения: 14 486
да, Уриел е ангел и то от архангелите, най-висшите доколкото ми е известно. мое лично мнение е, че е много много хубаво да си кръщаваш детето на ангел Wink, още повече, че последната сричка "ел" (или "ил") е Божието име  Peace

# 8
  • Мнения: 3 675
Аз много харесвам имена на ангели и бих предложила двете, които са традиционни през гръцки-Михаил и Гавраил, Рафаил/имам колега от счетоводството с това име и му викат Рафи/ също се среща чат пат, но Уриел, те хубаво са го кръстили така ангела, но ти как ще казваш на сина си, Ури, що ли?Ариел също е име на ангел.
С риск да се изразя директно, мога да кажа,че авторката ще бере доста подигравки, ако избере Уриел, пък за горкото дете, не знам.Аз лично, ако имах момче бих го кръстила Михаил.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 508
Уф, права си, не се бях замислила. Много е неприятно с тези подигравки... Гавраил е интересно. Макар че не си го представям...

А Кай как ви звучи? Днес ми дойде на ума. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 795
Според мен ако не си харесвате български имена, то поне се спрете на някакъв среден компромисен вариант, който да звучи добре и в БГ, а и детето да не отнася подигравки.

Кай не е зле Peace
Вместо Ариел или Уриел, аз бих се спряла на Арон или Аарон, въпреки че значението е различно.

На мен ми харесва името Бриан, макар че едва ли бих си кръстила детето в БГ така.

Други предложения, за които се сещам-
Дариан
Елиас
Фабиан

и последно, заповядай във февруарската отчетна темичка Hug

# 11
  • Мнения: 3 675
Какво му е лошото на Гавраил, това ми е едно от любимите имена, Михаил също.Габ и Мишо, супер яко.На мен Кай не ми звучи изобщо хубаво, като име от детска приказка.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 508
Ами, какво лошо да има приказно име?

и последно, заповядай във февруарската отчетна темичка Hug

daya9, малко закъснях вече и ме е срам... Embarassed Ама ще взема да заповядам, при вас е весело. Grinning

# 13
  • Мнения: 14 486
Какво му е лошото на Гавраил, това ми е едно от любимите имена, Михаил също.Габ и Мишо, супер яко.На мен Кай не ми звучи изобщо хубаво, като име от детска приказка.


нищо не му е лошото, всички свикнаха вече с габриел и затова не го възприемат. а на български си е гавраил.

на мен кай ми харесва, гледай все пак и с фамилията да се връзва. в една от книгите, които четох (или за бременността или за отглеждането не се сещам сега) бяха дадени няколко прости правила в зависимост от сричките на името и фамилията.ако потърсиш из нета може би ще откриеш нещо подобно

# 14
  • София
  • Мнения: 2 508
Ами, фамилията е Нинов и падна голям смях в мойта компания, какви ли не предложения не получих. Например, като разглеждах списъци с имена, попаднах на името Джинтоник и последва предложение:

Мохито Нинов

Но най-доброто си остава:

Тино Нинов

 Joy Joy Joy Joy Joy

# 15
  • Мнения: 14 486
мохито нинов е супер hahaha

при тази фамилия може да избереш по-дълго и с повече други гласни и съгласни име

# 16
  • Мнения: 340
Тино Нинов е върха!! Супер сладко...

Имам позната, която си кръсти детето Кай.  Свикнаха близките доста бързо, но му викат Кайо и Кайчо.  Имай го това предвид.

На мен ми се струва, че фамилията предполага да изберете по-българско име, защото е доста традиционна и ще си противоречи с някакво много чуждо име.  Като Ричард Груев, малко.  Ако беше Ричард Петров като че ли щеще да звучи по-добре...

Та според мен Гавраил е добро предложение.  Или някакво "ханско-царско" име (тя и без това тая история е толкова неясна, че е малко като приказна) като Борил, например.  Или Сабин (много си върви звуково с Нинов).  Или давай направо Боромир от "Властелина на пръстените"-- хем е напълно приказно, хем звучи добре на български. 

# 17
  • Мнения: 6 992
Сиси, аз имах предвид точно Боромир, Еомер, Фарамир...Ама не ми се връзват с българска фамилия. Rolling Eyes
Обаче Кай е хубаво. Екзотично някак не е, защото е скандинавско  Laughing, но е хубаво.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 508
Ееей, страхотни сте! Точно за такива имена си мислех и аз! Simple Smile Аз съвсем се чалнах и реших да проверявам имена на звезди. Има някои страхотни:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_traditional_star_names

Ако ме види мъжа ми, ще ме убие просто... Не че го знам той какво иска, той думичка не ще за име да обели. Като му викам, кажи едно име, и той: УНУФРИ! Joy

# 19
  • Мнения: 340
Сиси, аз имах предвид точно Боромир, Еомер, Фарамир...Ама не ми се връзват с българска фамилия. Rolling Eyes


Еомер и на мен не ми се връзва, ама Боромир е почти като Борислав или Боримир, така че според мен става.  Толкова много измишльотини се ползват в стремежа да се задоволят бабите и дядовците (имам предвид имена като Иванела, Цветимила, Валимир, и тем подобни), че ми се струва, че Боромир, че дори и Фарамир стават идеално... Болшинството хора ще мислят, че Боромир е на дядо Борис и дядо Красимир кръстен  Grinning

Прегледах списъка със звездните имена, ама не видях нито едно приемливо.  Изар, може би защото Изи ми звучи като готино галено, ама е прекалено странно.  Сарин звучи добре също, но освен име на звезда е и много отровен газ  Grinning

Последна редакция: вт, 14 окт 2008, 21:38 от Сиси Боата

# 20
  • София
  • Мнения: 2 508
Обаче Кай е хубаво. Екзотично някак не е, защото е скандинавско  Laughing, но е хубаво.

А скандинавските имена много ми харесват. Всичко северно си е приказно и магическо... Simple Smile

# 21
  • Мнения: 6 992
Работя с доста скандинавски клиенти, ще ти препиша няколко утре  Mr. Green
Иначе знам повече фински имена, защото фински уча, но те са смешнички, не са екзотични.
Юкка-Пекка ми е трепач просто  Laughing

Я ей тука един списък:
http://lowchensaustralia.com/names/fantasy.htm

# 22
  • София
  • Мнения: 2 508
Елфско име искам, да... (Малеее, не знам кви ги говоря... Горкото дете! ooooh!)

# 23
  • Мнения: 6 992
ЛеголАС  Joy

# 24
  • Мнения: 3 804
от тук посо4ените Кай най много ми харесва-и като ще е северно да предложа още Ерик,Винсент,Адам,Тим
и нещо с руски корен Руслан
абе що не Брус Лий-Брус Лий Нинов  Sunglasses

# 25
  • UK
  • Мнения: 3 959
Моите любими мъжки имена са все чужди, но никак не ти отговарят на условията. Вместо Кай бих го кръстила Каян, много, много ми харесва, иначе Лукас (Люк, Лука), Натан (Нейтън), Валимир (но ме потриса възможността да му викат Вальо), ъъ, много харесах едно от имената на героите в Колелото на времето - Самаил, Томас, което е доста по нормално, убедена съм, че има и още, но сега не се сещам. Simple Smile

# 26

Боромир е славянско име, има го и в книгата 'Имената на българите", харесва ми.  Simple Smile
Ярослав бих добавила - звучи ми като име от приказка, има и княз с това име в руския православен календар - Ярослав Святославич, княз, 21 май. Името е славянско, пожелателно детето да постигне ярка слава.
Сибин - името е старинно, използвано е от Е. Станев в ' Легенда за Сибин, преславския княз'.
Алес - според някои автори то и Алесандар са славянски, от лес 'гора' и 'дар', означават 'дар на (от) гората'.
Ян - славянски вариант на името Йоан.


 

# 27
  • Мнения: 3 675
Както казах по-горе Гавриил /Гавраил/ и Михаил са добри идеи за име.Станимир също е много красиво име със значение владее мира и възстановява мира. Никога няма да кръстя детето си с името Самаил, това е равносилно на това на кръстиш Луцифер, защото двете са тъждествени.Имена като Винсент, Нейтън,Лукас само, ако живеете в чужбина или бащата е чужденец, иначе горкото дете ще го спукват от подигравки. ooooh!

# 28
  • Мнения: 3 675
Сега се сетих, че много харесвам името Воловар, име на съзвездие, звучи много по-скандинавски, но за жалост не става за име на човек.

# 29
  • UK
  • Мнения: 3 959
Никога няма да кръстя детето си с името Самаил, това е равносилно на това на кръстиш Луцифер, защото двете са тъждествени.
Защо пък да са тъждествени? Самаил си е измислено име, вярно, че самия Самаил е отрицателен герой, но това значи ли че и Агинор, Ашмодеан, Балтамел, Бе Лаал, Демандред, Грендал, Ишамел, Ланфеар, Месаана, Могедиен, Рахвин, и Семирага са равносилни на Луцифер?

# 30
  • Мнения: 3 675
Ето защо - Според древната юдейска митология, “Самаел е Принцът на Демоните –
съблазнител, обвинител и разрушител. Името му се превежда буквално
като "Отровата на Бог". Много хора го отъждествяват и с Ангела на смъртта.
Други считат, че Самаел е еквивалент на сирийското божество Шемал...”

# 31
  • Мнения: 3 675
Това име няма нищо общо в скандинавските саги или героите на Толкин - В мидраш[29] Самаел, командващия сатаните (специален чин ангели, различни от демоните) е могъщ принц на ангелите на небето. Самаел идва на бял свят чрез жена[30], тъй че той е сътворен и не е вечен. Като всички свръхестествени същества, той лети[31] и може да приема всяка желана форма, както на птица[32], елен[33], жена [34], просяк или младеж [35]; упоменато е, че той подскача[36], алюзия към превъплъщението му като козел.

# 32
  • Мнения: 14 486
Гита, направо ме срази  bouquet
не го знаех това за самаел, даже за първи път чувам това име. Tired


все пак трябва да се гледа значението. името има много голямо влияние върху съдбата на човека, не е само да мислиш как ще му викаш на галено или дали ще му се подиграват децата в училище.
още повече че винаги и при най-обикновеното име ще се намери някой да го изкълчи ако иска да се подиграе Peace

# 33
  • UK
  • Мнения: 3 959
Това е Самаил, не Самаел, промяната на една буква може да значи много, никой няма да приеме Луцифер сериозно, ако беше Луцибер или нещо такова. Ако му сменя една буква става Самуил, което си е пък нормално българско царско име. По скоро Ишамаел е някаква вариация на Самаел, отколкото Самаил.

Използвай едит, плюс - Колелото на времето няма нищо общо с Толкин.

# 34
  • Мнения: 3 675
Тук, не сте прави.Наставката -ил, -ел е валидна за всички ангели, дори и падналите.Самаил и Самаел е едно и също.Самуил не идва от там е от пророка със същото име в Стария завет.

# 35
  • Мнения: 14 486
Гита е права . ел и ил са едно и също, разликата се получава от звученето на различните езици

# 36
  • UK
  • Мнения: 3 959
Подлежи на вариации, не може за едните "със сигурност" да важи дадено правило, а другите просто да "не са оттам". Все тая, името е хубаво, и Луцифер е хубаво, за котка. Пък и никой няма да си кръсти детето така и без това, просто го споменах като име което харесвам.

# 37
Кай е хубаво, значи океан на хавайски. Но няма да се върже с нашите фамилии. Представи си (примерно) Кай Иванов Петров. Хич не ми звучи добре.
Като казахте имена, завършващи на -ил, Михаил е много хубаво. А ако искаш нещо по-изчанчено, имаме си двама ханове в миналото - Севар (макар че аз лично, колкото и да харесвам името, не бих го кръстила така) и Маламир, което ми се струва по-добрия вариант в днешно време.

# 38
  • Мнения: 14 486
моля ви се  Naughty маламир звучи като маламашка (нещо за шпакловане беше) воловар като волован (кроасан)

# 39

Да добавя Кин - име на сина на Радой Ралин. Не знам какво означава, но има арабско мъжко име Кина - название на цвете.
Маламир ми харесва. Има го във всички учебници по история - едва ли някой ще си помисли за маламашка.
Баян, Влад, Дан са също старинни имена.


 

# 40
  • Мнения: 1 795
http://www.vorname.com/skandinavische,vornamen,0.html

Ето тук има доста скандинавски имена, на мен ми харесват-
Фредерик, Едвард, Едвин, Елис, Хенрик, Ивер, Йоаким, Микаел, Микел, Никлас, Стиан, Йорик

но с българска фамилия малко от тях биха се вързали newsm78

# 41
  • Мнения: 3 675
Интересно име е Сава, което идва от арабски и не е чак толкова срещано.От БГ царе - Светослав /Тертер/, Гавриил-Радомир, Калоян, Страцимир, Иван-Владислав, Севар /име на хан/
Даниил или Данаил е също много хубаво библейско име, Лазар, Рафаил също.
Мисля, че скандинавските имена са хубави, но не подхождат на нашите фамилии.

# 42
  • София
  • Мнения: 2 508
Лелееее, момичета, вие ме разбихте! Shocked Страхотна дискусия сте заформили! Аз казах на приятеля ми за Самаил днеска, много се смяхме, ние си падаме по тежката музика (има една група "Самаел") и по всички истории за Луцифер като "Изгубеният рай" и ни хареса идеята. Rage

Казах му и за Кай и той само направи ужасена физиономия и избяга в другата стая... Така че и това отпада... Не мога да излеза на глава с тоя човек...

Но вие продължавайте с идеите, има много добри попадения.  bouquet

Последна редакция: ср, 15 окт 2008, 15:49 от autumnsphere

# 43
  • Мнения: 1 763
На мен ми харесва Алекзандър ( наблягам на з-то). Малко прилича на хубавото, но прекалено често срещано име Александър, но все пак е по-различно и звучи царски.
Данаил пък ми е едно от любимите мъжки имена, гледам, че е споменато в един от предишните постове.

# 44
  • Мнения: 3 675
Знам я тази група, нали само зи рок слушаме с мъжа ми, преди слушахме Ей Си / Ди Си, но сега твърдо минахме на алтернативен рок, дори и да сте фенове на тази музика, според не е редно да избирате такова име на детето си.

# 45
  • UK
  • Мнения: 3 959
На мен ми харесва Алекзандър ( наблягам на з-то). Малко прилича на хубавото, но прекалено често срещано име Александър, но все пак е по-различно и звучи царски.
Данаил пък ми е едно от любимите мъжки имена, гледам, че е споменато в един от предишните постове.
Аз покрай Бъфи, убийцата на вампири ужасно свикнах със Зандър. Мисля, че на героя името му по документ трябва да е Алигзангър, но никога не са му викали така, а само Зандър и е готино. Simple Smile

# 46
  • Мнения: 3 675
Ето малко инфо за въпросната група, която май ще идва в БГ-http://mysound.bg/?act=article&id=3881&upg=1

# 47
  • София
  • Мнения: 2 508
Страхотно за Самаел!

Току-що говорихме пак и той вика: Ще го кръстя на някой герой от книга. Викам: Кой? Той: На Збишко от "Кръстоносци"! Joy

И аз викам: Не бе, сериозно, коя ти е любимата книга?
Той: Няма да го кръстя Йозеф К! (на Кафка hahaha)

# 48
  • UK
  • Мнения: 3 959
Самаил е герой от книга, любимия ми Отстъпник, не знам защо. Simple Smile Представям си мъж с това име ужасно красив по типично мъжки, впечатляващ някакси. Simple Smile

# 49
  • Мнения: 340
Хич не ми харесват имена, които звучат като сбъркан вариант на добре познато име.  Затова Самаил, Самаел и особено пък Алекзандър биха отпаднали моментално за мен.  Детето цял живот ще трябва да поправя грешно написани документи, а това си е доста дразнещо...

# 50
  • София
  • Мнения: 2 508
Добре, тогава да опитаме друго: да имате предложения за необичайни български имена? Имаше няколко предложения на хански имена, които много ми харесаха. Simple Smile

# 51
  • UK
  • Мнения: 3 959
Аз пък не бих се отказала от име, което ми харесва, само защото ще му се налага да поправя документи - например Деян/а, което е едно страхотно име, а може да бъде изписано по четири различни начина - ако реша да кръстя детето си така, това ще е последното нещо, което ще ме спре. В такъв случай редовно давам за пример себе си, аз съм с нормално, дори малко скучно (мъжко, руско, умалително) име - Женя, и цял живот обяснявам, че, не, не съм Евгения, не, и Жени не съм, да, точно така, с "я" накрая. Не ми пречи особено. Simple Smile

# 52
  • Мнения: 14 486
съгласна съм с мърмораната. моето име е с променлива гласна, някои хора така и не ги отучих как се произнася името ми, но не съм имала проблеми с документи специално. ато става дума за документи или си пишеш сам името или го диктуваш отчетливо на някой друг.

# 53
Игор - славянски вариант на древно скандинавско име - Ингвар. Инг - 'бог на плодородие' и варр 'внимателен'.
Дамир - старинно име, съкратено от Далимир, от 'дале' - 'по-далече'.
Таян - от 'таитн' - 'скривам се'. Предназначено да запази живота на детето, да го скрие от зли сили.
Раян - от 'рай".
Тервел, Безмер - имена на български владетели.
И Боил, Бойчин, Велетин, Велян, Вежин, Венко, Волен, Делян, Мирил (с ударение на първото и), Искрен, Красен, Преслав, Радеин, Радей, Цветай, Ясен, Яромир...



 

# 54
  • София
  • Мнения: 44 028
Аз пък до колкото си спомням историята Самаил беше един от архангелите, който нещо не помня какво възропта, стана война между архангелите и беше изгонен на долния свят...и да Самаил=Луцифер, значело Божия Отрова.....

Чесно от цялата тема само Гаврил, Габриел ми харесва....
Повечето от другите, не се връзват много с фамилиите ни, пък и бая подигравки ще отнесе детето....


Апропо - Йозеф също става....ама тогава гаранция всеки път като се затознава ще го питат - Йосиф????, а той - не Йозеф....

# 55
  • София
  • Мнения: 2 508
Ама Йосиф е хубаво... Йосиф и неговите братя... Wink

Харесват ми всички библейски имена: Тома, Йосиф, Матей, Яков, Йоан, Лука, Авел, Каин, Каин е върха... Ето един списък:

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/381/59/

# 56
  • София
  • Мнения: 44 028
Ами изберете от тях някое, те наистината повечето са хубави...

Аз пък намерих един списък със славянски имена....ама май няма много да ми допадат Simple Smile))
http://slavpagan.hit.bg/imena.html ако ти е интересно...

# 57
  • UK
  • Мнения: 3 959
Лука и Каин ми харесват най много, но, както вече казах, Каян ми харесва повече. С ударение на "а". Simple Smile

# 58
  • Мнения: 1 259
Аз май съм си традиционалистка... подчти не ми харесха имената тук...
Незнам как ще ви прозвучи Габриел... на мен ми харесва, Браян също(доколоко са екзотични, незнам!)

# 59
  • Мнения: 3 804

 арабско мъжко име Кина - название на цвете.


да поправя-Кина не е цвете а дърво,а и за 11 години из арабския свят не съм 4ула да се използва за име особенно пък на мъж  Peace

а за Антоан какво ще кажете-името е хубаво и рядко но се среща и в БГ

# 60
  • Мнения: 641
Здравей,

И аз имах наскоро подобни на твойте терзания и темета ти ми е много интересна
При нас обаче фамилията ни не е българска и беше по-лесно пасването на имената

Какво ще кажеш за Елиор – на мен лично ми звучи много елфско, името значи „Господ е моя светлина” и е еврейско име
Също Изидор – гръцко име – значи дар от Изис – Изи на галено звучи много добре
Азриел – Господ помага
Один – върховен бог в северната митология, господар на всички стихии

# 61
Добре, тогава да опитаме друго: да имате предложения за необичайни български имена? Имаше няколко предложения на хански имена, които много ми харесаха. Simple Smile

Преписвам само някои имена на български владетели от 'Слепченски поменик':
Кубрат, Безмер (Баян), Исперих (Аспарух), Тервел, Севар, Телериг, Кардам, Крум, Омуртаг, Маламир, Пресиан, Владимир, Симеон, Борис, Самуил, Гавриил Радомир, Иван Владислав, Святослав, Тихомир, Алусиан, Петър Делян, Калоян, Борил, Тихон, Иван Асен, Калоян, Смил, Михаил Асен, Ивайло, Воислав, Страцимир.

В 'Седмият грях' на Фани Попова - Мутафова срещнах Семир - име на несебърски властел.
И пак там - Ивац, Елемаг. Синовете на Иван Владислав са се казвали Алусиан, Траян, Радомир...


 


# 62
  • Мнения: 3 675
Габриел го кръстете детето тогава, но в никакъв случай не Гейбриъл /както се чете на английски/, защото подигравките няма как да се избегнат.

Адонай
Емануел
Йеремиел
Самуел
Вениамин
Елизар
Ефрем
Захари
Натанаил
Тимотей

Ето едно списъче с библейски имена, дано ви хареса някое, но Габриел/Гавраил/ е най-подходящия избор, не само мое мнение е това. Hug

# 63
  • София
  • Мнения: 2 508
Момичета, имаме страхотен напредък! Вчера пак измъчвах приятеля ми и най-после попаднахме на име, което ни харесва и на двамата! Това си е цяло чудо... Та името е едно от библейските: Йоан

Не е решено естествено, така че предложения се приемат!  bouquet Hug

Последна редакция: чт, 16 окт 2008, 10:56 от autumnsphere

# 64
  • София
  • Мнения: 44 028
Хахахахахах, от къде тръгна до къде го докара....Йоан е хубаво име.....

# 65
  • Мнения: 3 675
Поздравления от мен за чудесния избор на име. Peace

# 66
  • Мнения: 4
Ясен или Явор братята ми се казват така страхотни имена

# 67
  • София
  • Мнения: 2 508
И двете много ми харесват и се опитах да ги лансирам, но приятелят ми все се сеща за някой познат с такова име и отказва! ooooh!

# 68
  • София
  • Мнения: 2 419
Йоан ми е близко до звученето на Кай и Каин - и двете имена забеляза, че се харесват на autumnsphere , но пък е малко по-традиционно, което явно е допаднало на мъжката ти половинка...

На мен и трите ми допадат много, но все пак от изброените до тук в темата Ерик ми е личният фаворит)))

Каин Нинов
Кай Нинов
Йоан Нинов

и трите са добри комбинации)

Нали пробвате с всяко име и двете последващи? Пишете ги на листчета, някое ще ви грабне и двамата)

Да добавя - и Елвин е интересно, приказно, но не и абсурдно звучащо име)

# 69
  • Мнения: 14 486
според мен пък нито йоан нито кай и каин звучат добре с фамилията.
йоан и каин защото завършват на "н", а кай защото е много кратко и фамилията е кратка

# 70
  • София
  • Мнения: 2 508
И на мен не ми звучи добре Йоан Нинов, но не мисля, че това е толкова важно. И на приятеля ми името свършва на "Н", ама си е свикнал...

# 71
  • Мнения: 4 555
Като каза хански и тъкмо щях да ти предложа Севар (ставам вече банална с това име, ама като няма по-хубаво  Embarassed), но видях, че сте се спрели на Йоан и то също е чудесно Simple Smile

# 72
  • Мнения: 11
И на мен Габриел много ми харесва, също и Йоан,на което сте се спряли за момента. А току що прочетох името Елвин и ми всучи стахотно-много приказно наистина и малко тайнствено.Не го бях чувала,но ми харесва определено  Peace Hug

П.П. Педлагам и името на моето момче-не е много приказно но е нетрадиционно за нашите географски ширини, а в същото време не звучи адски чуждоземно -  МАКСИМИЛИЯН - най-голям, най-велик (от латинското maximilianus Rolling Eyes

# 73
  • Мнения: 10 008
Йоан е много хубаво име, звучно, има характер и сила. Откроява се сред всички изброени досега имена.
Както и да решите да го кръстите, да ви расте хубаво и много да ви радва. Grinning
Леко бременеене!

# 74
  • Мнения: 340
На мен пък Йоан не ми харесва изобщо.  Прекалено е "модерно", няма хубаво галено, а и ми идва малко лигаво-женствено защото по-стандартен ми е женския вариант Йоана.

Вие нали искахте по-оригинално име? 

# 75
  • София
  • Мнения: 2 508
Модерно? newsm78 Йоан Кръстител е живял преди 2000 години...

# 76
  • София
  • Мнения: 44 028
Има предвид, че напоследък много си кръщават децата така....

# 77
  • Мнения: 340
Има предвид, че напоследък много си кръщават децата така....

Точно това имах предвид.  Имам чувството, че след Мартин, Виктор и Александър, Йоан и Кристиян са следващите по популярност мъжки имена в момента... Един ден ще има сигурно 3ма Йоановци в класа му. 

Но, естествено, името е обективно добър избор... има предостатъчно хора, които го харесват, има хубава история и добре се връзва с фамилията ви....

# 78
  • София
  • Мнения: 44 028
Мда....можеш да прибавиш и Филип към списъка...Simple Smile)) а аз си мислех, че почти никой няма така да се казва, ама като го записваха и ми се смя жената - вика мн модерно това Филип, всяко второ момче последните години Филип го кръщават Simple Smile)) Ама мен си ми харесва....

# 79
  • Мнения: 3 675
Според мен името трябва да се нагоди не само към фамилията, но и към бащиното име, за да може детето да ги произнася по-лесно.

# 80
  • София
  • Мнения: 2 508
Здравейте отново Hug

Ние май си затвърждаваме мнението за Йоан, но възникна един въпрос... Как е галеното на Йоан? Само да не му викат Ванката... Laughing

# 81
# 82
  • София
  • Мнения: 44 028
Йони или Йо Simple Smile))
Или просто Йоан - достатъчно си е кратко...

# 83
  • София
  • Мнения: 2 508
Точно това писах в миналата тема: само Йоан да му викаш, не звучи добре, все пак си имаме звателен падеж, и със сигурност ще е Йоане, ама тогава пък звучи много строго...

Моят приятел вика: ЙОЙО и тва е... Joy

Моят фаворит е Йори. Просто ми се насълзяват очите, като си помисля за Йори...

# 84
  • София
  • Мнения: 44 028
хахахах Йори Simple Smile
Ми не знам аз на моя Филип рядко му казвам ФилипЕ....като го викам е - Филип ела тук...
Иначе имаше една тема за името Йоан и гарлените такива....та там бях писала че на един познат Йоан Джовани му казвахме...на друг Йоско......та варианти разни....всъщност Ванаката на Йоан не ми върви и не се ползва Wink Все пак Йоан и Иван са мнооогоо различни имена...

# 85
  • Мнения: 6 992
Всъщност Йоан и Иван са едно и също име, прочетено по-различен начин Mr. Green
Йони най ми допада. Йоско като че ли е по-скоро за Йосиф.

# 86
  • София
  • Мнения: 44 028
Тогава защо Иванов ден е на 7 януари, а Йоан кръстетел на 24 юни???

# 87
  • Мнения: 6 992
Защото именните дни почитат някой светия, а това няма общо със самото име.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%BD
Ето за Иван/Йоан.

# 88
  • София
  • Мнения: 44 028
Мерси, прочетох и формите в другите езици Simple Smile))
И Йонел, Ивас, Янис ми харесват Simple Smile))

# 89
  • UK
  • Мнения: 3 959
На един мой познат Калоян му викаха Ванка, та на Йоан ли да не може. Отвратително е. Знам какво значи Калоян, и все пак ми се струва малко изсмукано от пръстите да е Ванка. Simple Smile

# 90
  • Мнения: 991
Тогава защо Иванов ден е на 7 януари, а Йоан кръстетел на 24 юни???
Йоан Кръстител се чества поне на 2 пъти. На 24.06 е рождение на Йоан Кръстител или Еньовден. Има и други важни христиански светии с името Йоан. Църковният календар е пълен с Йоановци Simple Smile Дъщеря ми с казва Йоана Simple Smile Не ме интересува, че било модерно - хубаво е.

# 91
  • София
  • Мнения: 2 508
Прочетох нещо готино. Ирландският и келтският вариант на Йоан са Шон и Иън. Sunglasses

# 92
  • София
  • Мнения: 44 028
Готини варианти са Simple Smile
Но как ви е фамилията - че Шон Георгиев или Иън Атанасов Simple Smile))

# 93
  • София
  • Мнения: 2 508
Е не, Йоан ще си бъде, ама ако се преместим някой ден в Ирландия случайно, ще има готин избор...

Фамилията е Нинов. Не си отива много с Йоан, ама здраве да е... Wink

# 94
  • Мнения: 4 555
Напротив, отива си. Много добре звучи даже Simple Smile

И това с Йори много ме изкефи  Laughing

# 95
  • София
  • Мнения: 2 508
Аз казах на мойта приятелка, че така ще му викам и тя: "Няма, разбира се!" И аз: "Стой и гледай! Laughing"

# 96
  • UK
  • Мнения: 3 959
На всичко Йоани които познавам им викат Йори, защо не и на Йоан. Аз лично много обичам галени имена, различни от истинското. В смисъл, не общоприетите галени.

# 97
  • Мнения: 991
Готини варианти са Simple Smile
Но как ви е фамилията - че Шон Георгиев или Иън Атанасов Simple Smile))

Аз познавам Иън Косев Wink

# 98
  • София
  • Мнения: 44 028
 hahaha hahaha hahaha

поне извън БГ ли живее г-н Иън Коцев...

# 99
  • Мнения: 4 509
А пък аз не мисля, че Йоан е екзотично.  Grinning Между Йоан и Иван бих предпочела второто.  Peace
Аз като бях бременна с малкия, си бях избрала името Тристан, но все си мислех, че всички ще му викат Станчо и се отказах.  Confused Малко съжалявам сега...

# 100
  • София
  • Мнения: 2 508
А пък аз не мисля, че Йоан е екзотично.  Grinning Между Йоан и Иван бих предпочела второто.  Peace
Аз като бях бременна с малкия, си бях избрала името Тристан, но все си мислех, че всички ще му викат Станчо и се отказах.  Confused Малко съжалявам сега...

Как се казва сега?

# 101
  • Мнения: 991
hahaha hahaha hahaha

поне извън БГ ли живее г-н Иън Коцев...
Да, извън България живее. Родителите му са го кръстили Илия, но тук с това име всички мислят, че е жена.

# 102
Мога само да дам два общи съвета:
Едното което съм чувала е, че ако в името има Н това носи щастие.
Другото, което съм чувала е, че ако името започва с К това е много силно като име, затова Бгцарят си е кръстил и петте деца с буквата К.

# 103
  • Мнения: 4 509
Максим. Много модерно напоследък.  Rolling Eyes

# 104
ами Кай на мен ми харесва,тук в Америка аз лично не съм го срещала често,но доколкото знам Кай означавало пазител на ключовете или нещо такова,бях го чела някъде това.Но с една дума помня,че името беше много смислено и дори си  бях решила,че ако беше момче през първата бременност щях да го кръстя Кай.

# 105
  • София
  • Мнения: 369
Здравейте,
виждам че отдавна сте избрали име, попаднах на темата докато мислех за нашето...
аз също харесвам приказни и екзотични имена!

та ми се иска да вмъкна този линк, в който има наистина хиляди имена  Peace

http://www.meaning-of-names.com/boy-names/a-names-1.asp

живи и здрави!

Общи условия

Активация на акаунт