влечение към наука, експерименти

  • 4 072
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Дори не знам как да формулирам питането си. Накратко, синът ми (на 8 г.) от няколко години  прави всевъзможни физични и химични експерименти в къщи, искал да изобрети нещо.  Занимава се с голям хъс, та си помислих дали има някъде някакви  подобни организирани занимания, където да го запиша. Вякакви идеи ще са ми от полза.

# 1
  • Мнения: 1 225
Записвам се и аз - и моето е на 8 години. Сега се е поуспокоил, но имаше период на всевъзможни идеи.

# 2
  • Мнения: 248
Дори не знам как да формулирам питането си. Накратко, синът ми (на 8 г.) от няколко години  прави всевъзможни физични и химични експерименти в къщи, искал да изобрети нещо.  Занимава се с голям хъс, та си помислих дали има някъде някакви  подобни организирани занимания, където да го запиша. Вякакви идеи ще са ми от полза.

Докато търсиш подходящо организирано занимание с такава насоченост, би могла да му изнамериш отнякъде  комплект "млад химик" (макар, че мисля че ще ти е трудно). Като бяхме мънички, брат ми имаше такъв с истински стъкленици (епруветки, колби, бехерови чаши), спиртна лампа, разни безобидни реактиви + книжка към тях какво да прави, че да стига до ефектни резултати. Е, не стана изобретател, но си спомням, че много твореше с този си комплект и мисля, че това доста го разви, както и, че е едно от пъзелчетата да стане един много приятно умен мъж.

# 3
  • на терасата
  • Мнения: 656
Ето това купих на сина ми.

http://www.mobilis.bg/shop/i/DETAILS.ASP?ItmID=38958

И двамата чудесно се забавляваме!

# 4
още един изобретател в отбора Grinning. Моят син/8г./ непрекъснато смесва каквото успее да докопа от кухнята. Редовно оставаме без оцет и сода, но е в името на науката Heart Eyes!Не успяхме да намерим комплект "млад химик", но го снабдихме с няколко епруветки и една колба и радостта му е голяма.National geographic имат хубави комплекти, въпреки че са скъпи. Основно разчитаме на подръчни материали.

# 5
  • Мнения: 248
National geographic имат хубави комплекти, въпреки че са скъпи. Основно разчитаме на подръчни материали.

къде да потърся такъв комплект?

# 6
  • Мнения: 2 431
Моят син на тази възраст получи микроскоп и комплект микроскоп+телескоп /от Метро/. Голяма радост беше да гледа люспи от лук, чак децата от входа се събираха у нас да гледат, а после накараха родителите си да им купят. Сега обаче дъщерята на същата възраст се вълнува само от барбита Laughing

# 7
National geographic имат хубави комплекти, въпреки че са скъпи. Основно разчитаме на подръчни материали.

къде да потърся такъв комплект?

В София в книжарницата на площад "Славейков" на ъгъла, където преди имаше кино. Мисля, че бяха 3 типа комплекта - с жички и лампички, създаване на кристали и откопаване на различни видове камъни. Не са точно химически комплекти, но са за изследователи Wink. Цените варират между 30-60лв.

# 8
  • Мнения: 1 103
И моя има влечение към такива неща на 8г. сме.От моя брат имам един комплект от едно време той много си пазеше играчките който се оказа интересен .Има разни лупи ,сглобява се нещо като микроскоп,наблюдаваш и т.н.
В сегашните магазини не може да се намерят такива неща за съжаление   Sad
Казва се оптик кабинет .

Последна редакция: ср, 15 окт 2008, 14:43 от sisil76

# 9
  • Мнения: 4 877
Аз взех този химически комплект от англ. ибей

http://www.johnadams.co.uk/chemistryset.php

# 10
  • Мнения: 168
Не знам нищо за курсове, но дъщеря ми (също на Sunglasses, много се беше запалила по едни книжки на Софт Прес - "Най-интересните експерименти за деца". В два тома са. Опитите са обяснени - какво, как и защо се случва. Повечето неща могат да правят сами, но родителско присъствие все пак не е излишно.

Общи условия

Активация на акаунт