Отговори
  • София
  • Мнения: 442
Напоследък съм се замислила ако се случи през нощта например, както беше първия път, какво ще правя със спящото 4годишно хлапе, което не е достатъчно голямо да остава само. А като допълнителен фактор нашия татко работи нощни смени. Разбира се, вероятно ще дотича до час, но не мога да си представя организацията.
Ставам, събирам си нещата, будя през нощта майка ми да дойде при детето с риск да получи инфаркт, като й звънна през нощите Grinning обаждам се на мъжа ми, мятам се на колата и отивам в болницата.
Доста геройски нощен план, не знам дали ще съм в състояние.
Дневния план с тази разлика, че моля някой комшия да гледа детето докато аз търча към болницата. Някой да има по-добри идеи??  Grinning

# 1
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Като дойде момента най-добре ще се организираш. Аз също съм си мислила такива неща преди да родя второто си дете. Ами ако е на училище, ами пък ако е през нощта какво ще правя. А на всичкото отгоре щях да раждам в друг град, както и стана. Детето ми беше на училище, извикахме родителите на съпруга ми да го вземат след занятията, а ние със съпруга ми тръгнахме. Повярвай, че на момента ще се организираш. Успех и леко раждане!  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 090
Надявам се това да се случи през деня,когато детето е на ясла.В противен случай ще трябва да събуждаме бабите Peace.Човек не може да е сигурен кога и как ще се случи,за да го предвиди... Thinking.Не бях се замисляла още за това....Съгласна съм с tania2007,че на момента ще се организираме сигурно най-добре,според ситуацията Grinning

# 3
  • Мнения: 8 222
И аз доста се чудех, как ще е. Предпочитах да е през деня, когато малкият е на ясла. Бях предупредила майка ми, че може да и се обадим някоя нощ за да стои при Виктор. Е получи се почти идеално...Имах не много силни болки следобеда два дена след термина и понеже вече си беше време, реших вечерта да поема към болницата пък каквото ще да става. Малкият замина при свекървата да празнува рождения ден на дядо си, а след това ние с баща му поехме към родилно. Бебо се роди 2 часа след това. Стана доста по-лесно отколкото си го мислех. Сигурна съм, че и при теб ще се наредят лесно нещата. Желая ти, леко раждане.

# 4
  • Мнения: 3 405
Големият ми син остана с чичо си. Обадихме му се да дойде и да постои у нас, докато мъжа ми ме закара до Майчин дом.
При мен се случи в полунощ да постъпя в родилното. Цунках го без да го будя и тръгнах Simple Smile
Следващите дни е бил на училище и с татко си.

# 5
  • Мнения: 447
Оставих я да спи при баба си, а на другата сутрин аз си отидох в болницата. Така на сутрешната разходка дойде да ме види и констатира, че ми няма корема ама си имам легло  Mr. Green.   Че ще се организираш бързо спор няма, а ако можеш помисли за вариант дечко да остане при баба на гости за някой и друг ден, за да си по- спокойна.

# 6
  • Мнения: 1 334
Ами аз мисля вече като наближи термина да викна майка ми или свекърва ми тук с багажче и така. Тъй като мъжа ми трябва да тръгне с мен, а ако е посред нощ няма как да викаме да идват баби. Ако стане изненадващо преди термина... тогава ще викаме и посред нощ да идват няма начин.

# 7
  • Мнения: 108
Не се притеснявай, и аз като теб си задавах същите въпроси ,но Господ си знае "работата". Баткото се роди рано сутринта,като влезнах в болницата през нощта.Обаче, второта дете се роди следобяд. Пожелавам и на теб всичко да се нареди без стрес за детето и безпроблемно раждане.УСПЕХ!!!!

# 8
  • Мнения: 4 292
Мъжът ми не е в страната и си задавах същите въпроси като теб. Много бях притеснена да не тръгна да раждам през нощта и да си призная, до последно не бях измислила какво да правя в такава ситуация. Най-вероятно щях да заведа малкия при свекърите и тогава да ходя в болницата, не знам.
Хубавото е, че в крайна сметка водите ми изтекоха по обед, когато синът ми беше на градина и всичко се реши от самосебе си. Дано и при теб да стане така.  Peace

# 9
  • Мнения: 1 671
И аз много се притеснявах за детето. Заведох го при свекърва ми  и на следващия ден родих. Добре, че го оставих да спи при баба си, защото раждането ми започна същата нощ и в 9 часа вече бях родила.

# 10
  • Мнения: 1 674
Когато ми започнаха болките мъжът ми беше нощна смяна,баткото спеше в съседната стая.Извиках майка си в 2ч.посред нощ и се обадих на брат ми да ме закара до болницата.Стана толкова бързо,че не разбрах ,кога мина времето/бързичко се организирах Mr. Green/В 5 същата сутрин родих прекрасно момиченце.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Извикахме свекърите,  в 3 и 30ч. се събудих, докато се усетя че съм с контракции и събудя таткото си мина време, към 4ч. им се обадихме. Добре че бързичко дойдоха в 5 без10 бяхме пред болницата и в 5 и 30ч родих. Много бързо стана всичко. Ако не бяхме успели да ги събудим не знам какво щяхме да правим. Все пак пожелавам да родите през деня, по - лесно ще е. Леко и безпроблемно да мине!

# 12
  • Мнения: 304
 Peaceв такъв момент на помощ идват бабите няма как

# 13
  • Мнения: 4 362
И аз се замислям  Confused Обаче вие имате баби,а нашата е на 30 км от нас  Confused ОТгоре на всичко моят мъж също кара и нощни смени,но не може да си дойде за 30 мин или час  Confused и не знам какво ще правя  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 574
Нашият татко беше си взел отпуск седмица преди термина Peace А раждането беше предизвикано леко от лекарите, така че главоблъскане от моя страна не е имало. Даже таткото и баткото чакаха в съседно заведение докато раждах и веднага след това ги пуснаха да видят бебката Laughing Всички останали разбраха след като вече бях родила/ние също нямаме баби при нас/ Wink

Общи условия

Активация на акаунт