Какво мислите за камери в яслите и градините?

  • 11 075
  • 241
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 46 511
... Става въпрос за елементарни условия за отглеждане на деца, съобразени с нуждите им и със съвременните изисквания ...

Какво имаш предвид, според мен условията с доста добри  Rolling Eyes

Аз съм ходила на градина преди 30 г., сега проблем все още има с бройката, след като за толкова години не е решен, трябва ли заради него да отлагаме и другите?

# 46
  • Мнения: 7 821
Против съм, защото не искам да виждам вашите деца и не искам вие да гледате моето! Против съм защото ме е страх от педофили. Против съм защото има много по-належащи за решаване проблеми в градините, като здравословното хранене например, отколкото да разбера кой точно и защо е одрал детето ми. И какво като разбера, че е някое от вашите деца, ще тръгна да се разправям ли, ще искам изключването на "гамена" или  newsm78 ?!?
И какво като видите, че моето или някое друго дете е със сопол? Моето си ходи със сополи на градина, но не вдига температура и не прави усложнения, личната му лекарка винаги ще му даде бележка, че е здраво, защото бележката се дава за състоянието на моето дете, за да е то добре. Ще го изключите или какво, ще дойдете да ме набиете или ще ме дадете на другарски съд  Crazy ?!?
Изобщо се дразня на подобни "инициативи", едно на ръка, че никой няма да даде пари за подобно нещо, ами и се губи енергия напразно. Като искате да помогнете с нещо на градините в София или където там живеете, включете се по-активно в управлението им, помагайте на учителките, направете или се включете в родителските настоятелства, работните групи и протестите!
Много още мога да пиша, но не виждам смисъл.

# 47
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
По-скоро против,поради причините,които е изтъкнала  Ellypr ,не искам някой в интернет пространството да злоупотреби с тези записи.А и наистина няма нужда по цял ден да контролираме отрочетата си. Grinning.По същата логика после ще искаме камери и в училищата и в университета.За контрола над персонала,за това си има директор и нека той да си върши работата.

# 48
  • Мнения: 11 908
Гласувах против.Такова шпиониране на малки деца ми изглежда противно.
може целта да е да се наблюдават работещите там, но на практика ще се наблюдават и децата, а за мен това е нарушаване на личното им пространство.За работещите също не съм съгласна да бъдат наблюдавани, тъй както не съм съгласна аз да бъда наблюдавана осем и повече часа на ден докато работя.всяка професия си има елементи на публичност, време когато да се представи по някакъв начин пред останалите, но не и ежеминутно да става достояние на .И възможности за контрол също, не е необходимо някой да ти занича през пет минути какво работиш.Да не говорим, че ако някой тръгне нас, майките да шпионира докато сме у дома и се грижим за децата, кой знае какви чудесии ще се заснемат!

По-скоро съм за поставяне на камери на входовете на детските заведения с цел предотвратяване на нерегламентирано влизане, защтото,/да пази бог!/всичко се случва.Но да се шпионират деца и учители- не!

# 49
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 В мнооого фирми има камери,в нашата също.
 Изобщо не ми пука гледа ли някой,аз проблеми с това нямам.
 Не ме гони параноя,не "търся под вола теле".

# 50
  • Мнения: 247
В училището на дъщеря ми има камери. Разбрах го съвсем случайно, когато отидох да я взема и  надникнах в стаята на охраната. НИКОЙ не ме е питал дали искам или не. Факт.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
Ellypr, а какво ще кажеш за физическия или още по- лошо за психическия тормоз над децата, защото, ако не бях дала сина си на ясла , може би щях да съм на твоето мнение!
Мисля, че поне отношението ще се промени! Мисля, че няма да се изживяват като звероукротители в яслите, защото това, което чувам с ушите си вече няколко пъти е ненормално за педагогически кадри, а предполагам не е само в нашата ясла такова поведението!

# 52
  • Мнения: 1 531
и какво като се оплачеш от отношението на сестрата-леличката на директорката: тя ще я подкрепи и толкоз, най-много да ти кажат да си го вземаш, като не ти харесва Close така е навсякъде в държавните работи Stop

за страха от педофили е оправдан по принцип, но един педофил може да ти наблюдава детето и вкъщи от друг блок, и на улицата, че и в градината от оградата Rolling Eyes

и винаги една добра идея може да се изврати, но това не отнема първоначалните ползи от нея Peace който иска да гледа за сопол, който иска да гледа кой се почесва по д-то, аз бих гледала персоналът да се държи добре с мира и как се справя тя Heart Eyes

и ако на всяка нова инициатива се казва 'по-добре се оправете първо със старите инициативи', то се убива първоначалната инерция и импулс и после иди, че съживявай Naughty верно, че не трябва да има хаосни идеи, но тази може да се включи за дебат във въпросните групи: както вълчев каза за камери в училищата Peace

а на работа си има време и за 5минутни почивки  Peace

Последна редакция: ср, 15 окт 2008, 13:52 от ninochka

# 53
  • Мнения: 532
Аз съм ЗА!

# 54
  • Мнения: 7 821
Ellypr, а какво ще кажеш за физическия или още по- лошо за психическия тормоз над децата, защото, ако не бях дала сина си на ясла , може би щях да съм на твоето мнение!
Мисля, че поне отношението ще се промени! Мисля, че няма да се изживяват като звероукротители в яслите, защото това, което чувам с ушите си вече няколко пъти е ненормално за педагогически кадри, а предполагам не е само в нашата ясла такова поведението!
Дани постъпи на ясла на година и 4 месеца. Не можеше да говори още. А големия ми син миналата година се оплака, че госпожата му го е ударила. С други думи, наясно съм какви са ви страховете. И въпреки това съм против чужди хора да гледат децата ми.
А в училищата както и на някои работни места има камери, но в първите родителите нямат достъп до тях, още по-малко през Интернет, а във вторите съпрузите ви нямат достъп.
Против съм! Ако и когато съм имала съмнения, че някой се отнася зле с детето ми съм се оплаквала. И за големия ми син вдигнахме пушилка и тормоза спря, а госпожата стана много любезна.
Така че оплаквайте се, на директорките и в инспектората, без да се притеснявате дали това ще рефлектира върху децата ви. Това е начина, според мен.

# 55
  • Мнения: 386
- Не искам детето ми да бъде наблюдавано от когото и да е .
-  Ако някой не може да се справи с "насилието" при условие , че е сигурен , какво повече би направил след като види с очите си шамара? Или очакванията са самите камери да ограничават насилието? Има други начини за подобряване на обстановката- например  разговор с персонала.
- Детето ми си има собствен живот, то не е част от тялото ми, не искам да го контролирам 100%
- Звучи ми нечовешко, роботизиращо; искам условията за детето ми да са такива, каквито бих желала и за себе си.

# 56
  • Мнения: 2 100
Моето детенце, ще тръгне другата година на ясла (ако го приемат). Интересувам се от известно време, разпитвам родители, чета мнения...Ами честно казано както исках и се надявах да го приемат, сега като че ли се моля да не го приемат  Confused Не разбирам ако толкова са добри леличките в яслите и градините, защо има репортажи, сочещи обратното - изгонила детето за наказание навън на студа; набила го, защото се напишкал; карат им се и ги заплашват ако плачат и всякакви такива работи. Не гледам монетата само от едната страна-напротив! Искам детето ми да бъде прието в ясла, за да е със връстници, за да се научи на много неща и искам да ходи спокоен и вечер да си го прибирам усмихнат и щастлив, разказвайки ми днес какво се е случило. И нас на времето ни гълчаха, имахме много строга учителка, но НИКОГА не е посягала на дете! Никога не го е обиждала!
Твърдо съм "за" да има камери, за да съм спокойна! Оставям детето си там все пак! И за мен не е важно толкова дали може да се гледат online, а да има някакъв контрол!
Хм, директорките...те винаги защитават персонала, освен ако самата възпитателка не си признае едва ли не.

# 57
  • Мнения: 3 715
Да де, ама не можеш да тръгваш с презумпцията, че навсякъде отношението към децата е лошо и навсякъде учителките не си вършат работата, защото не е така. В голяма част от детските градини има прекрасно отношение към децата и много добри учителки.
А камерите изобщо не могат да покрият всички места, това от опит ти го казвам. Наличието на камери изобщо не ти гарантира нищо.

# 58
  • Мнения: 46 511
... А в училищата ... родителите нямат достъп до тях ...

Ок, а варианта да има камери, но записите само да се съхраняват в градината (а не да се гледат онлайн) и при проблем, с/у молба, да бъдат предоставяни на потърпевшия родител, който да изгледа записа в присъствието на директора, учителя и охраната? Така става ли?

# 59
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Не, не искам да има камери в яслите и градините. Както не искам да има камера и на моето работно място. Искам да има добра комуникация между хората.

Общи условия

Активация на акаунт