Какви витамини се вземат след фолиева киселина?

  • 5 150
  • 75
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 447
Божкееее, защо се тъпчат хората с хапчета, не мога да разбера! Ако се храниш нормално и показателите са ти в ред, защо ще вземаш витамини? Аз и фолиева киселина не съм пила - едно балансирано хранене ти осигурява всичко необходимо. Единствено желязо ми се наложи да пия, защото съм анемична и като забременях, съвсем закъсах. На такива лекари, които не изписват "превантивно" всякакви илачи, мота да кажа само евала!
Peace С тази разлика че аз пих фолиева киселина

# 46
  • Мнения: 2 336
Божкееее, защо се тъпчат хората с хапчета, не мога да разбера! Ако се храниш нормално и показателите са ти в ред, защо ще вземаш витамини?
аз също пих фолиева киселина но за витамините без нужда съм против Naughty

# 47
аз пия пренатал,имат 99% усвояемост,до колкото знам са много добре балансирани на витамини и минерали.

# 48
  • Мнения: 395
Божкееее, защо се тъпчат хората с хапчета, не мога да разбера! Ако се храниш нормално и показателите са ти в ред, защо ще вземаш витамини?
Peace
Досега съм пила само фолиева киселина (до 4-5 месец).

# 49
  • Мнения: 166
Моят гинеколог ме предупреди да не пия, защото всички показатели са  добри, а допълнително поетите витамини "помпали" бебето. Не знам дали е вярно, но с изключение на един кариес след раждане всичко е наред за сега.

# 50
  • Мнения: 641
Аз също пих фолиева киселина до скоро,сега съм в 5месец и си мислех,че всичко ще ми е наред и няма да се наложи да приемам нищо,но започна да ми прилошава и се оказа,че ми липсва желязо и магнезий.Сега си пия хапчета и се ядосвам на себе си, не съм се хранила нормално. Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 11 003
Не съм пила нищо, освен фолиева киселина до 4 месец. Против синтетичните витамини и тъпкането с хапчета съм. Предпочитам да си набавям необходимите ми витамини от храната.

# 52
  • Мнения: 1 098
Аз след фолиевата киселина пиех Пренатал, но смятам, че ако се хапват повече плодове и зеленчуци спокойно може да не се пият витамини, освен фолиевата, разбира се Peace

# 53
  • Мнения: 494
Пия си фолиевата,а от една седмица ми изписаха и магнезий,иначе не спирам да  ям плодове и зеленчуци Peace
И изобщо не  се разочаровай,дори много добре са те посъветвали,леко бременеене!

# 54
  • Мнения: 200
След ФК ми предписаха Центрум Матерна  Peace

# 55
  • Мнения: 8
След фолиевата киселина започнах по препоръка на генеколога си Центрум Матерна и ги пих до осмия месец , не мога да кажа че от витамините се качва кг ,опитвах се да се храня колкото се може по здравословно и разнообразно , но по пазара плодовете и зеленчуците не може да се знае колко нитрати съдържат,затова реших да си приемам и витамини.Леко бременеене  и от мен.

# 56
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
Пиех О'мами

# 57
  • София
  • Мнения: 23 079
Не съм пила никакви витамини! Както казваше моята лекарка - глупаво е да пиеш витамини, при положение, че пазарът с плодовете  и зеленчуците е под прозорците ти  Peace

# 58
  • Мнения: 4 784
Що да са немарливи хората? Казват ти, че си добре и нямаш нужда от никакви лекарства, пък било то и витамини, пък ти се натискаш на сила. Напоследък приема на витамини при нормално протичаща бременност се отрича.

# 59
  • Мнения: 133
здравей-аз пиех фолиева киселина през цялата бременост и отделно ми предписаха  О,мами-изпих две опаковки и ги спрях.И моето мнение е по-добре да не пиеш,яж плодове и зеленчуци и изобщо разнообразна и здравословна храна и няма да имаш проблем.Аз дъщеря ми я родих 4 кг. точно от напомпване и от цялата работа ми останаха доста шевове.Сега детенцето ми си расте с по-малки темпове и докторите(понеже се роди голяма)очакват че ще качва с килограми на месец и се появява едно напрежение-те казват,че трябва още да качва,а аз си виждам детето че е здраво и доволно и не му трябва повече и така един омагьосан кръг заради една шепа витамини Grinning

Общи условия

Активация на акаунт