Облеклото на дъщеря ми!!!

  • 4 704
  • 82
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 4 984
такаааааааааааааааааа....

току що влизам от вратата и бързам да споделя, защото ми стана криво!

малката ми дъщеря е на почти 6 години.
Ходи на детска градина.много и харесва.Госпожите са малко по строги от нужното, даже не точно строги ми де да знам -серт.

обикновенно, каквито и дрехи да обличам на щерка си, виаги са по-спортен тип - не нацузи, но не и рокли, блузи с паети , синджирчета и т.н.
Не че ги отписвам тотално, просто не са мой тип и стил , съответно липсват и при децата ми.

И пак обикновенно в повечето случай е с панталон за да и е удобно.
Ако е с рокля или пола, то те са пак спортно ежедневен тип.

Днес беше с пола.Много джиджана, с ризка на рае в същите тонове и отгоре с блузка дълго ръкавче с две цветенца.Тънък чорапогащник и чорапки, все пак сутрин е студено.И с маратонки - на мен поне са ми любимите и обувки (даже за момента са единствените).

и отивам аз сега да си взема детето.Усмихнтата, бях на фризьор, та с настроение отивам.Те играят на двора.Малката ме вижда и се втурва към мен и тя усмихнта "мамооооо, ееейййй имаш нова прическа"

идва госпожата към мен и какво Shocked  ми казва.
"Госпожа вие ли я наредихте така сутринта?"
отговарям да и питам защо - не и ли беше много удобно?!
но какъв е проблема мислите:
"Първо, госпожа , обувките и са големи, второ, погледнете другите деца, друго такова виждате ли, къде сте виждали чорапи върху чорапогащник...., в цялата градина друго така облечено няма да намерите....!!!"

" Е - отвръщам аз, ние сме уникални!"

а друга госпожа се обажда отзаде, "баба ми ходеше едно време така"

и ми стана криво, много, защото в този момент се усетих тъпо, как ме оглеждат, и най вече панталано ми, който не ми стоиосоенно добре - напълняла съм, и съм му навила на всичкото отгоре крачолите.

Много кофти се почуствах, много.

та така, да знаете - вече си поставяме и забележки за стила на об личане ooooh!

# 1
  • Мнения: 5 228
За мен винаги ще остане загадка как може хората да се бъркат толкова много в чужди работи. Как обличаш детето си е лично твоя работа. И на мен не ми харесват много неща - лакирани 4 годишни момиченца, пайети и перушина, но не бих се бъркала където не ми е работата, особено когато никой не ме пита.
Хич не им обръщай внимание и не си разваляй настроението.
Дядо ми, Бог да го прости, в такива ситуации с усмивка отговаряше: "Това не е магарешка грижа".  Wink

# 2
  • Мнения: 1 305
Ооо, въобще не трябва да се терзаеш за такива неща! Изобщо не им обръщай внимание.

# 3
  • Мнения: 2 197
Честно казано и аз не приемам пола с маратонки, а чорапи върху чорапогащник винаги са ме отвращавали.
Но никога не бих ти го казала в лицето. Обикновено коментарите се правят по-късно. А пък обличането на децата в градината е повод за коментар само и единствено ако на детето му е неудобно с облеклото, избрано от родителите му.

# 4
  • Мнения: 2 131
Егати кокошките /с извинение/, ама това бе първата ми мисъл, след като прочетох думите ти. Всеки си има различно виждане за обличането на детето си. Ама така както описваш отношението на госпожите, звучи супер просташко и елементарно.
А по темата за обличането - предпочитам Алекс да ходи на ясла с анцуг, защото смятам, че така е по-удобно. Е, слагам също дънки, джинси и т.н.  Grinning

# 5
  • Мнения: 9 814
Гадничко е да коментират по този начин вкусът ти относно облеклото.
Но за съжаление често срещам на улицата безумно облечени деца поне според мен.
Според родителите обаче съм сигурна, че децата им са облечени добре и с вкус.
Дори и това да са деца на близки приятели не коментирам и не отправям критики.
Всичко е въпрос на вкус.
Комбинацията маратонки, пола и тънък чорапогащник и на мен не ми допада, но ако съм учителка на детето ти никога не бих си позволила такъв упрек и то пред детето. Просто защото не бих желала да накърнявам авторитета на майката пред детето и да го вкарвам в излишни приключения и размисли от сорта на "грозни ли са ми дрехите?".
А иначе каквото и да говорят учителките щом на теб това ти харесва продължавай да обличаш детето си както на теб и на него му харесва.
 Peace

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Не винаги успявам да я накарам да  облече каквото съм решила, облича си каквото тя иска. Днес например с розово долнище и жълта блуза, на всичко отгоре не даде да я среша и ходи с плитките от вчера, вече не си личаха че са плитки след цяла нощ въртене. Скоро беще с рокля и маратонки, удобни са и и отказа да обуе другите си обувки, ами няма да правя драми сутрин заради това.

# 7
  • Мнения: 581
 Аз бих отвърнала на госпожата по същия начин- все ще намеря нещо в облеклото й, което не ми харесва и ще я подредя както подобава.
 

# 8
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Много се ядосах след като прочетох случката! Не знам как си се овладяла,аз ако бях щях да вдигна скандал,честно!!!
Първо,това е неуважение към теб
Второ,как ли се е почувствало детето?!
И не смятам,че ценностите на децата трябва да са материалните неща!
Ти си майката,ти преценяваш дали ще сложиш 5 чифта чорапи на детето!
А относно твоето облекло-ами аз много често ходя по анцуг да си взимам детето,излизайки на 100м от нас няма да си сложа балната роля,я!

# 9
  • софия
  • Мнения: 4 984
Аз бих отвърнала на госпожата по същия начин- все ще намеря нещо в облеклото й, което не ми харесва и ще я подредя както подобава.
 
ей това не го умея!А понякога така ми се иска да мога да отвръщам нахакано!
Уви, комплекс ли е какво ли е, избягвам конфликтни ситуации.



# 10
  • Мнения: 1 479
"Днес беше с пола.Много джиджана, с ризка на рае в същите тонове и отгоре с блузка дълго ръкавче с две цветенца.Тънък чорапогащник и чорапки, все пак сутрин е студено.И с маратонки - на мен поне са ми любимите и обувки (даже за момента са единствените)." Виж товаhttp://www.youtube.com/watch?v=56T_XtK5KLo и хич да не ти пука Wink

# 11
  • Мнения: 2 448
Пълни глупости!!!  ooooh! Могат да правят забележка за дрехите на децата само, ако са трудни за самостоятелното им обличане или намек, ако са къси блузките и съответно кръстчето на детето е през по голямата част от времето голо и е по лесно да се разболее.
Не съм от тези дето си мълчат, особено при подобни излишни коментари и щях да кажа нещо в техния стил за тяхното собствено облекло, в което със сигурност винаги има за какво да се хванеш. И то само, защото са го казала пред детето и то може да се почувства зле. Инак на мен никак не ми дреме за подобен род обсъждане. Не им се връзвай толкоз. Утре я заведи пак в този стил.  Wink

# 12
  • Мнения: 22 411
Като чета подобни неща и имам чувството, че тези госпожи, или лелки както там се наричат в градината си нямат друга работа освен да коментират облеклото на децата, играчките, които носят и всичко друго, но не и да си вършат работата.
Тегли и една майна и следващият път да не си позволява така да коментира облеклото на детето пред него самото.-

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Тя щом си е позволила да говори така на майката, кой знае какво говори пред децата.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 952
Направо целия филм изгледай и ще забравиш кокошките, които са те нагрубили.
dannyangel, филма вървеше по кината, когато бях още в училище, смяната на обувките в офиса е нещо което помня много добре. Явно сцената е достатъчно ярка, за да ме е впечатлила още в последните соц години.
Амели, след като видиш как Мелани Грифит се преобува, се запитай, а госпожите добре ли изглеждаха днес и ще ти стане готино?

# 15
  • Мнения: 14 654
Селянки. А това обръщение "госпожа" вместо "госпожо" доста простее. На твое място нищо нямаше да им отвърна. Като моето дете ходеше на градина, никога не съм чувала учителките да коментират децата така грозно пред родителите им, просто се подмазваха на всички почти, за да надушат от къде какво спонсорство или безплатна услуга да изпросят.

# 16
  • София
  • Мнения: 11 692
Всеки решава как да облече детето си,с паети ли,с финтифлюшки ли,..В крайна сметка освен въпрос на вкус е и въпрос и на финансови възможности.
Но с едно нещо не мога да не се съглася...чорапи върху чорапогащник никога!

# 17
  • софия
  • Мнения: 4 984
Всеки решава как да облече детето си,с паети ли,с финтифлюшки ли,..В крайна сметка освен въпрос на вкус е и въпрос и на финансови възможности.
Но с едно нещо не мога да не се съглася...чорапи върху чорапогащник никога!

да и вероятно би създала същото виждане у детето си.И това е прекрасно - все пак имаш си своето виждане.
Но я си представи че твоето отроче, според твоя си стил- да речем с паетки, ти се даде по безумен начин за критика.Абсурдно е някак си - хич не ми се връзва.В крайна сметка нали ще е по правилния начин според теб облечено.Наистина е абсурдно.


# 18
  • Мнения: 161
Аз също слагам къси чорапки върху тънък чорапогащник, но само когато е с панталон и в най-студените дни. Когато облича пола ходи с плътен чорапогащник. А по темата конкретно: за съжаление има и то не малко "педагожки" като вашата, за които отношението и държанието към децата се определя единствено от външния им вид. Директни забележки до сега не са ми правили, но няколко пъти разбирам от странични източници, че сме били обект на коментари / уж положителни, но това ни най-малко не променя негативното ми отношение към подобен род поведение/.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 296
За мен винаги ще остане загадка как може хората да се бъркат толкова много в чужди работи. Как обличаш детето си е лично твоя работа. И на мен не ми харесват много неща - лакирани 4 годишни момиченца, пайети и перушина, но не бих се бъркала където не ми е работата, особено когато никой не ме пита.
Хич не им обръщай внимание и не си разваляй настроението.

Съгласна съм с Фукла!
Много глупаво изказване.Те друга работа нямат ли си,та са седнали да обсъждат дрехите и тоалетите на децата?

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Най-неприятно в цялата ситуация според мен е, че се е случило пред детето. Как може педагог да си позволи подобен коментар #Crazy Не знам как бих реагирала аз-също не обичам конфликти, но най-вероятно щях да кажа нещо хапливо. В ДГ дъщеря ми ходи спортно облечена, не обича поли и рокли и съответно не носи. Нейния стил не ми допада, но се съобръзявам с него.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 999
Потресаващото в случая е, че човек без елементарно възпитание възпитава дъщеря ти и прекарва целия ден с нея...  ooooh!

Според мен дъщеря ти е била много интересно облечена. Харесвам 'шарени' деца и ми е супер идиотско дете с розова блуза, розови обувки, розов панталон... и подобни едноцветия...  Sick

# 22
  • Мнения: 2 471
Най-неприятно в цялата ситуация според мен е, че се е случило пред детето. Как може педагог да си позволи подобен коментар #Crazy

Потресаващото в случая е, че човек без елементарно възпитание възпитава дъщеря ти и прекарва целия ден с нея...  ooooh!


Това е и моето мнение.  Аз бих реагирала много остро.

# 23
  • Мнения: 5 103
Честно казано и аз не приемам пола с маратонки, а чорапи върху чорапогащник винаги са ме отвращавали.
Но никога не бих ти го казала в лицето. Обикновено коментарите се правят по-късно. А пък обличането на децата в градината е повод за коментар само и единствено ако на детето му е неудобно с облеклото, избрано от родителите му.
Peace

# 24
  • Мнения: 3 550
За хора, които обръщат толкова внимание на дрехите, мисля че са повърхностни. такава беше едната госпожа в старата ДГ на сина ми. Много неприятно ми беше. Забележки не е имала, просто обсъждаше на глас, сякаш това е най-важното у децата.

# 25
  • София
  • Мнения: 11 692
Всеки решава как да облече детето си,с паети ли,с финтифлюшки ли,..В крайна сметка освен въпрос на вкус е и въпрос и на финансови възможности.
Но с едно нещо не мога да не се съглася...чорапи върху чорапогащник никога!

да и вероятно би създала същото виждане у детето си.И това е прекрасно - все пак имаш си своето виждане.
Но я си представи че твоето отроче, според твоя си стил- да речем с паетки, ти се даде по безумен начин за критика.Абсурдно е някак си - хич не ми се връзва.В крайна сметка нали ще е по правилния начин според теб облечено.Наистина е абсурдно.


Аз ако бях на твое място нямаше да си замълча.Едно време и аз като теб се притеснявах да не влизам в конфликт...Напоследък казвам това,което мисля.Опитвам деликатно,ако не стане директно.

# 26
  • Мнения: 7 723
На мен пък ми е любимо да им обличам на децата си
вече умалелите роклички върху панталончето.
Стоят им като туники и са много сладки.
(Свекърва ми казва, че са като ханъми, ама хич не й обръщам внимание).

...а за твоя случай, Амели...нямам думи направо.
Те, госпожите е много ясно, че обсъждат родителите.
Ама от къде на къде щи ти правят събрание как да си обличаш детето.
Това си е твоя работа. ooooh!

# 27
  • Мнения: 1 541
За жалост си имала пореден сблъсък с типичната за народеца ни ограниченост и липса на възпитание  Confused Това как обличаш детето, а и себе си, си е лично твоя работа и стига то да се чувства добре- госпожите или там каквито се водят тези "дами", нямат изобщо повод да си изказват мнението. Дори и не пред теб- пак е странно вечното одумване и коментиране на хората по улицата  ooooh! - не разбирам защо някои хора просто не се заемат със собствения си живот и какво изобщо ги интересува кой как е облечен или какво прави?

Моята дъщеря е с много силен характер и при все пълния й гардероб редовно може да бъде видяна в невероятни "тоалети"  Crazy - панталон за хладен ден +блузка, нооо тя решава, че си иска роклята на Бел (една от цялата орда принцеси) и я нахлузва отгоре, а след това си облича якето  hahaha  Пробвам да я склоня да не излиза така, но ако настоява- оставям я  Wink Ходихме така в мола (о, светотатство  Mr. Green ). Аз съм на принципа, доста непривичен за жалост все още по нашите земи, че щом дрехите са подходящи за сезона (т.е. няма да настине или да се претопли), то нека е мир и спокойствие и тя да е щастлива. Също така обичам черните дрехи и редовно купувам блузи, чорапогащници и какво ли не в този цвят. Откачам от изцяло инфантилните бонбонени цветове и екипчета по магазините, а околните откачат от гледката на дете, облечено в черно  newsm78
Е, какво ли биха казали за нас вашите лелки- така или иначе ще ти кажа от сега- "не ми пука"  Wink Не трябва да ти пука и на теб кой какво харесва или не- то винаги ще се намери кой да не хареса нещо в стила ти (и на детето респективно)- не можеш да угодиш на всички, а и защо изобщо би го искала!

# 28
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Напълно съм съгласна с *MILADY* 
 
5- годишното ми дете само избира дрехите си за деня и как ще ги комбинира. Има си собствен стил и аз го уважавам. Гледам само да са съобразени що годе с времето, което не означава че през лятото не е ходила с ботуши, а през зимата с принцеската си рокля /също има няколко такива/. Ако иска може да си сложи моето боди, или пайети, или перушина, да комбинира зелено с червено, или розово с червено, но винаги изглежда много стилна.
И, знаете ли, въобще не ме е грижа какво ще кажат другите, нека да гледат и да се грижат за собствените си дрехи.

На мен специално винаги са ми били налагани ограничения, но аз съм расла по времето на комунизма в малко градче. И до ден днешен не смея да облека нещо по-така.
Детето ми обаче е научено само да взема решения за много неща.

А черният цвят - голямата за нищо на света няма да облече нещо, в което има и най-малък намек за черно, затова пък на малкото черният цвят стои невероятно и то го обожава.

# 29
  • Мнения: 2 821
Аз бих отвърнала на госпожата по същия начин- все ще намеря нещо в облеклото й, което не ми харесва и ще я подредя както подобава.
 
ей това не го умея!А понякога така ми се иска да мога да отвръщам нахакано!
Уви, комплекс ли е какво ли е, избягвам конфликтни ситуации.

Чак така не бих отвърнала, но определено нямаше да замълча и щях да изтъкна колко не им влиза в работата и това ли е най-важното нещо, случило се на детето днес...Патки!

# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз не бих замълчала след този коментар на госпожата #2gunfire

# 31
Всеки да си облича детето както иска-според вкуса си /вкуса му/ и финансовите възможности.
Пууууу,аман от простотия.И това били "педагози"...............
По принцип голямата като ходеше на градина съм си мълчала,но сега когато малката тръгна на ДГ съм решила да не си мълча за нищо!

# 32
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Никой не може да ми каже как да си обличам детето.
 Аз също НЕ правя забележки,всеки сам си преценява. Peace

# 33
  • Мнения: 1 035
Никой не може да ми каже как да си обличам детето.
 Аз също НЕ правя забележки,всеки сам си преценява. Peace
Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 18 679
Като бях тийнейджър шарени чорапи до над коляното върху чорапогащник и ултракъса пола бяха връх на модата Flutter Колко съм ходила така ooooh! Баща ми изпадаше в потрес всеки път като ме види hahaha Казваше, че приличам на клошар Joy И клиновете...все се канеше да ми забрани да ходя с клин на училище, неприлично му се виждаше.
Модата се мени непрекъснато. Вкусовете - разни. Тежко му на онзи, който ми направи подобна забележка за облеклото на децата ми. Ако им е неудобно - да. Правили за ми забележка за риза с копчета, които Ники не можеше да разкопчава и за пуловер с твърде дълги ръкави, които непрекъснато се развиваха и му пречеха. Взех си бележка. Но за стил някой да ме погне...Жална му майка Twisted Evil

# 35
  • Мнения: 1 187
Не приемам  подобни изказвания за нормални - всеки има свой собствен стил. А моето дете ходи с екипи на ДГ, така му е най-удобно.

# 36
  • Мнения: 2 957
Как е възможно такива простачки?! И най-гадното е че те се грижат за детето ти по цял ден.

# 37
  • Мнения: 3 715
Че са прости, прости са, няма спор. По-умни едва ли ще станат. Но няма да спрат, докато не им се затворят устите. Но това не става с писане във форумите, а с разговор с тях. При положение, че ти си мълчиш, те ще продължат да го правят и не те подриват авторитета ти пред детето ти, а ти самата, защото се оставяш да ти се говори по този начин.

# 38
  • Мнения: 367
Двете госпожи какви се явяват модни критици ли newsm78 Да си гледат работата,лошото в случая е ,че гледат деца Crazy Можеш да говориш с директорката,да не насаждат в децата свои идеали Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 1 817
Хайде и аз да се включа, защото побеснях.

Как е облечено детето е въпрос, който родителя и детето решават. Не е работа на никого да прави коментари кое е кич и кое не. Аз понякога изпадам в потрес като гледам безумно облечени деца, но това не е моя работа. Както не е работа на другите как е облечена дъщеря ми.

Амели, тегли им една и ги помоли най-възпитано да се въздържат от подобни коментари в бъдеще!

# 40
  • София
  • Мнения: 2 437
Според мен са много впечатлени от стила на детето, а ти не им вдъхваш респект. И това ме навява на мисълта, че имате кофти учителки, които са невъзпитани....което е още по-кофти  от случилото се  Confused

Наистина не мога да си представя някой да ми го каже така, но по принцип си гледам лошо и рядко хората са смели  Laughing

Аз пък признавам, че гледам децата (малки, големи и още по-големи) как са облечени и ми пука. Но не коментирам с родителите.

# 41
  • София
  • Мнения: 8 932
Аз лично не бих обула чорапи върху чорапогащник, но не бих си и позволила да критикувам някой, че го е направил. Още по-малко бих позволила госпожите в ДГ да ми правят забележка. Само че, аз си мислех за нещо друго. Не е ли възможно реакцията им да е в отговор на нещо, което са казали другите деца. Защото на тази възраст те вече си коментират облеклото. Дали не са и се смяли другите или нещо такова и госпожите това да са имали предвид с изказването си. newsm78

# 42
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
За съжаление има хора,които не стават за педагози Naughty.Наистина тъжното в случая е ,че разчиташ на тези хора да помагат във възпитание то на детето ти ooooh!Ако си позволи още един подобен коментар,според мен трябва да отговориш адекватно да си гледа работата,а не да обсъжда облеклото на децата.Всеки родитрел сам решава как да облече детето си,понякога децата имат собствено мнение за съчетанието на цветовете,важното е да им е удобно в дрехите Mr. Green
Аз също обувам чорапи над чорапогащник на дъщеря ми,но тя ходи с екипи на градина панталон и суитчер или блузка,пола  или рокля не обличам,защото ми се струва неудобно.

# 43
  • Мнения: 11 888
Много неприятен е начинът, по който учителките са изразили мнение.И абсолютно неподходящ.
Но не съм съгласна с това, че облеклото е работа само на родителите, нали учителките и възпитателките следва от най-ранна възраст да работят и върху естетическите възприятия на децата.

Извън описания случай- ако едно дете е облечено странно или откровено кичозно, ако е станало обект на подигравки от другите деца или друго такова неприятно отношение/ защото и това е възможно, нали?/може би учителката следва да поговори деликатно с родителите.Но да се подхвърлят изрази като "баба ми ходеше тъй..."абсолютно не подхожда на учител.

Всъщност аз изпитвам носталгия по далеееечните години когато  бях дете и в градините имаше униформи.Най-сладко беше, че дрешките ги шиеха с еднакви кройки, но според групата-различни цветове.

# 44
  • Мнения: 14 133
Безобразие!!!  ooooh! Не е тяхна работа да коментират стила на обличане на детето, ако на него му е удобно с тези дрехи на градината и няма проблеми с обслужването им.  Naughty

# 45
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Много неприятен е начинът, по който учителките са изразили мнение.И абсолютно неподходящ.
Но не съм съгласна с това, че облеклото е работа само на родителите, нали учителките и възпитателките следва от най-ранна възраст да работят и върху естетическите възприятия на децата.

Извън описания случай- ако едно дете е облечено странно или откровено кичозно, ако е станало обект на подигравки от другите деца или друго такова неприятно отношение/ защото и това е възможно, нали?/може би учителката следва да поговори деликатно с родителите.Но да се подхвърлят изрази като "баба ми ходеше тъй..."абсолютно не подхожда на учител.

Всъщност аз изпитвам носталгия по далеееечните години когато  бях дете и в градините имаше униформи.Най-сладко беше, че дрешките ги шиеха с еднакви кройки, но според групата-различни цветове.
първо и аз се ядосах, но размислих над доводите и съм съгласна - най-вече и мен ме гони носталгия по униформите - че и на запад имат такива...ама нейсе ние сме все в другата посока....

# 46
  • София
  • Мнения: 1 817
О да, униформите. И на мен ми липсват. особено когато децата отраснат и започнат да се възприемат според облеклото и финансовите възможности. Хубаво е да им дадем още няколко години, когато ще живеят спокойно и няма да са толкова зависими от материалните придобивки.

А и с униформа е толкова по-лесно за родителя....

# 47
  • София
  • Мнения: 7 019
Амели, изобщо не е трябвало да си замълчиш, така им позволяваш да продължават с критиките и не се знае до къде точно ще стигне наглостта им. А ако детето е чуло всяка дума от разговора е още по-неприятно, че не си защитила себе си и стилът ти на обличане.

# 48
  • Мнения: 532
Ако на детето му е неудобно с дрехите ,с които е може учителките да обяснят на родителите,примерно : с тези панталонки му се оголва кръстчето.
Но не одобрявам да се говорят тези неща пред детето и особено изречения от сорта: "Вие ли го наредихте така?"Представям си ако детето чуе това ,дали после ще иска майка му отново да му избере дрехи?
Уронва се авторитета на майката.

# 49
  • Мнения: 1 265
Да едно време имаше престилчици с избродирани имена.
Не одобрявам обличането  за дг като за "модно ревю" и купуването на дрешки само за да се чувства модерно и да си ги показва  там.

Въпросите за униформите в у-ще , не е лошо да се дискутират и  в дг.
Само на казвайте , че едно 5 годишно дете няма да иска да е еднакво облечено като другите, защото децата често казват:"искам като на ......... панталона"

# 50
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ще парирам на първите 2 думи, за стила на обличане.
Макар, че ми е странно тънък чорапогащник и къси чорапки   Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 5 877
Потресаващото в случая е, че човек без елементарно възпитание възпитава дъщеря ти и прекарва целия ден с нея...  ooooh!

Според мен дъщеря ти е била много интересно облечена. Харесвам 'шарени' деца и ми е супер идиотско дете с розова блуза, розови обувки, розов панталон... и подобни едноцветия...  Sick

Споделям мнението на Иса, на мен ми звучи интересно такава комбинация; а и не е работа на учителите да дават модни съвети.
А ако детето се облича само?
На мен пък се скъсаха да ми дават акъл как да съм я подстрижела.

# 52
  • София
  • Мнения: 6 999
Ако на детето му е неудобно с дрехите ,с които е може учителките да обяснят на родителите,примерно : с тези панталонки му се оголва кръстчето.

Аууууууу, а това ми е хипер, мега омразно... В градината на дъщеря ми имаше една учителка, която все я загащваше. Веднъж дори дойде да ми обяснява как се настивало най-лесно от кръста  Shocked а иначе млада и би следвало да е интелигентна жена.  ooooh!
Или пък майка ми, която все твърди, как на детето не му било удобно с тези панталони, че били тесни, да съм я облечала с анцунг. Ако обаче питаш детето - много добре си се чувства.

Единствения начин, по който смятам за допустимо учителите да влияят на начина на обличане на учениците е с личен пример. Моята 4 годишна дъщеря също си има собствен стил и аз ща не ща й купувам основно дрехи, които знам, че тя харесва и би носила, а не нещо, което ми допада само на мен.

# 53
  • софия
  • Мнения: 4 984
Аз лично не бих обула чорапи върху чорапогащник, но не бих си и позволила да критикувам някой, че го е направил. Още по-малко бих позволила госпожите в ДГ да ми правят забележка. Само че, аз си мислех за нещо друго. Не е ли възможно реакцията им да е в отговор на нещо, което са казали другите деца. Защото на тази възраст те вече си коментират облеклото. Дали не са и се смяли другите или нещо такова и госпожите това да са имали предвид с изказването си. newsm78

Ами не, не мисля!
Даже напротив, децтата много я обичат и обикновенно вечер като я взимам се накачулват всички да я прегърнат и целунат за чао.Даже след това с голяма част от децата си доиграват на площадката до градината. децата в групата и са лъчезарни, а тя обикновенно ми изпява как е минал денят. Питах я деликатно дали е имало коментар от учителката - не.
Но сега се сещам че преди няколко дни (предишна случка) ми разказа че госпожата я питала дали "това е чорапогащник", а тя щастливо им отговорила че е клинче .....Щастлива и горда - това е клинче от леля и.
много приятно памучно клинче, като чорапогашник но без "крачета"....
Сега зацепвам защо е бил въпроса чорапки в/у чорапогащник - но тогава го изтълкувах като "много е топло и те са загрижени да не и се изпотят крачетата...'

Но от всичко написано до ук стигам до извода че, явно аз имам по-сериозен проблем със самочуствието.
Просто никога, ама никога до сега някой не ме е мерил по вида ми, а да не говорим за дъщерите ми.

Иначе и аз съм за униформите! Даже днес поръчахме за училището на голямата ми дъщеря!

# 54
  • Мнения: 5 877
Аз мисля, че би трябвало да влияят по-скоро разрешаващо, защото малките момиченца могат да бъдат ужасни консерви в това отношение; в първа група Анчето отказваше да носи каквито и да било панталони, както и една много нежна бледосиня рокличка на цветенца, защото според нейните другарки панталоните и синият цвят означавали, че е облечена като момче.
Накарах учителката да каже пред тях, че няма такова нещо и че синьото е напълно добър цвят за момиченца. После нямах проблем.

# 55
  • Мнения: 9 814
Като стана дума за униформите и аз съм "за".
Имат си много предимства.

# 56
  • Мнения: 2 438
Ако облеклото на детето не му създава проблеми при самостоятелното обслужване - всякакъв коментар е излишен.
А униформите не са панацея, сама се убедих от личен опит.

# 57
  • Мнения: 4 433
Гледай ги какви си нахални тия госпожи
даже и другата ще вика'баба ми така се е обличала' Close

# 58
  • Мнения: 639
Амели, аз по принцип много мразя да давам съвети (пък мразя и на мен да ми дават Laughing), ама едно нещо в първия ти постинг ми направи впечатление, защото и аз съм имала твоя "проблем" - притеснението ти, че не ти стоял добре панталона, защото си била понапълняла. Хич да не ти пука! - е моят съвет. Толкова години съм страдала, че съм ниска и по-закръглена, че не обувах панталон по този повод ooooh! Добре, че се омъжих за човек, който ме накара да вярвам, че съм най-прекрасната, та се освободих от този комплекс -  Heart Eyes Hugза него.
А относно случката - в детската градина на сина ми едната учителка всеки път оглежда мен как съм облечена Wink И понеже аз все ходя с дълги поли, на няколко ката, с пришити парцалчета и т.н., та сигурно съм й се струвала странна Laughing Един ден не издържа и ме пита откъде си купувам тези дрехи, а аз най-спокойно й казах: "ами аз, като си ги купя, са нормални, ама после си ги "оправям", нали съм художник, няма да ходя както всички" Wink Оттогава не е отваряла дума за моя самобитен стил Joy Joy

# 59
  • Мнения: 276
 Thinking ммддаааа... мислех си, че е приоритет по- скоро на малките градчета, където почти всеки познава поне половината си съграждани или техни роднини, или колеги или съседи . Или са сватове  Joy. За съжаление това се оказва обща болест . Аз преминах вече през етапа на градините, но ми е светъл спомен.Уверявам ви - госпожите и лелките прекарват огромна част от времето си в нищене на чужди проблеми, облекла, семейни взаимоотношения или роднински такива. Sick На мен например още в началото на първа група мааазно ми се подметна : ""Аааа... да, да ние забелязахме, че чорапките и шнолката са винаги с цвета на блузката..."  ooooh! А как гнусно подпитват децата за интимни подробности и те милите си казват всичко. Колко му е "ласкаво" да подпиташ едно 4-5 годишно дете за нещо и после само да затаиш дъх и да слушаш...
"Госпожо, баба подстрига тати..."
"Госпожо , мама и леля се караха..."
"Госпожо, купихме си телевизор.."
Примерите са произволни, но реални. Децата имат доверие на тези жени, защото са се привързали към тях, а и прекарват с тях повече време, отколкото с вас самите.
Учител не значи педагог , за съжаление.

# 60
  • софия
  • Мнения: 4 984
Mама Габи, познай какво е общото между нас - и аз съм художник. Mr. Green

# 61
  • Мнения: 9 990
Някой би ли ми превел думите-Кой те нареди така?Аз оставам с впечатление, че някой е набил детето и то е посинено  Crazy
После-аз също не харесвам чорапки върху чорапогащник,но щом майката така е преценила-коя съм аз, че да се меся?Това не е като потник с гол пъп и пола стил-тигрова, че да ме притесни  чисто педагогически.

# 62
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Може и да бъркам, но си мисля, че госпожата има право да каментира облеклото на детето, само ако това облекло не е било подходящо, в смисъл - видимо неудобно за детето или нещо подобно. Но да коментира, че е бабешко и т.н.... Аз лично бих я "нахранила" още при първите и думи.

# 63
  • Мнения: 934

Аууууууу, а това ми е хипер, мега омразно... В градината на дъщеря ми имаше една учителка, която все я загащваше. Веднъж дори дойде да ми обяснява как се настивало най-лесно от кръста  Shocked а иначе млада и би следвало да е интелигентна жена.  ooooh!
Joy
Любимия ми стил на обличане на дете: три-четири блузи една върху друга, всичките напъхани в анцунг, загащен до подмищниците. За да сме спокойни, че няма да настине "от кръста"! Laughing

По темата, мойта дъщеря от две годишна си избира какво да облича, и колкото повече пораства, толкова повече настоява. Мисля, че е нормално за момиченце. Как иначе ще си изгради собствен стил и вкус, ако от малка и се налагат? И какво лошо има, ако на никого не пречи?

Не знаех обаче, че съществуват тънки чорапогащи за деца Laughing Пускат ли бримки?

# 64
  • Мнения: 447
Не знаех обаче, че съществуват тънки чорапогащи за деца Laughing Пускат ли бримки?
Съществуват и бримки си пускат Mr. Green И моята хубостница обича на такъв чорапогащник да си сложи чорапи, но от тези до или над коляното. Казва, че така става Пипи  Whistling По темата не е работа на учителките да казват как да е облечено детето, освен ако нещо в облеклото не му пречи. И на мен се опитаха да намекнат как би трябвало да се облича детето с коментара "днес е много хубава". Аз обаче отвърнах, че всички деца винаги са хубави. И на другия ден моята хубостница  си избра облекло от две блузи, едната от които с къс ръкав и то най-отгоре, върху иначе официален панталон.  Според мен си е супер така, ама като я взех блузката с къс ръкав беше облечена отдолу, при това с гърба отпред, а Теди почти ревяща обясни как лелята не знаела как да я облече. Та се наложи пред лелката да я преоблека, за да види как става обличането всъщност.

# 65
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Според мен госпожите нямат право да коментират как са облечени децата за детска градина. то все едно да коментираме ние как се обличат госпожите за работа.
По-добре не им обръщай внимание, колкото повече се задълбаваш в темата, по-обидно ще ти става.

# 66
  • Мнения: 277
ХИч да не ти пука! Hug
Не позволявай да ти влияят и съсипват нервната система! Имам приятелка, която след един подобен коментар спрямо детенцето й започна да му купува дрехи в един цвят (за да са съчетани сполучливо), дори потничета, гащи и чорапки в същия цвят слагаше! Не бих постъпила така! Достатъчно самоуверена съм!
Дъщеричката ти не иска ли понякога да се облича сама? Моята обожаваше да си избира сама дрешките за ДГ - и отиваше облечена така, както сама е пожелала! Тя беше много щастлива и доволна и с удоволствие си приготвя вечерта преди лягане тоалета за следващия ден до сега!

Я да си гледат работата госпожите! Следващият път им кажи, че лично ти си я "подредила" така и ако имат забележки към облеклото й - нямаш нищо напротив да й купят нов гардероб и да я обичат те!

# 67
  • София
  • Мнения: 2 430
Ох ,много глупаво се е получило!Представям си как си се почувствала,когато е започнал и "твоят оглед",мнооооооого снобарско изпълнение.
Ама ти недей да им се впрягаш и да не вземе да обличаш детето ,като бъдеща фолк икона!Както ти харесва,с каквито средства разполагаш и толкова!

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Много глупава ситуация. Аз си мисля, че госпожите всичко друго трябва да вършат, но не и да учат майките как да си обличат децата. А всеки си има собствен стил- за някой е смешен за други е фешън.

# 69
  • Мнения: 1 062
Не се ядосвай, трябвало е да отговориш подобаващо, но не си го направила. За това си имай едно на ум и при следващ коментар имай отговор. Рязък при това.
А моята дъщеря е луднала по розовото. И на мен не ми харесва, че винаги е с розово, омръзна ми, но тя така се харесва. За нея розовото е цвета на принцесите, а тя е принцеса, блестяща при това  Laughing. Винаги, когато купуваме дрехи, трябва да са розови. Аз обичам жълто, оранжево и зелено, но тя - не. Обличай си детето, както му харесва и не позволявай повече да се коментира.

# 70
  • Мнения: 4 187
Днес Рая е с рокля, тънък чорапогащник и къси чорапки, роклята и чорапите са на цветя  Mr. Green.  Не разбирам и аз от мода, ще чакам порицание....

Разбирам, че е повлияло на настроението ти, но в случая просто няма за какво да ти е кофти. Следващият път ги постави на място!

# 71
  • Мнения: 166
Е, някои хора не харесват и розовото...

Искам да кажа - вкусове различни.
Покрай децата понякога се попада в такива ситуации, така че - да не ти пука.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Изумена съм от нахалството на тия учителки. Ама и ти си за бой, да не им се опънеш изобщо, и още по-лошото да оставиш тая случка да ти развали настроението.
Съвета ми е да не взимаш на сериозно подобни случки или ако си се почувствала подразнена да си го кажеш на мига.

# 73
  • Мнения: 3 804
ама ти защо не им  каза -като не и  харесват дрехите на детето ти -да и купят други  Mr. Green

# 74
  • Мнения: 157
Не си го слагай на сърце, гледай на детето да му е удобно.
Не всички родители имат възможност децата им да са облечени по последна мода, но според мен е важно да са прилично облечени и най-важното чисти.

# 75
  • София
  • Мнения: 17 591
Амииии....

Едно поне хубаво има в цялата работа - очевидно на тези възпитателки им пука какво възпитание получават "подопечните" им - вкл. по отношение на естетиката (тук не коментирам кой е прав или не и какви са добрите детски стилове и какви са последните модни тенденции) - поне им пука. Искат да ги научат на онова, което е красиво - според тях, няма как според друг - е, или поне, да речем, според класиката - пък модата могат в последствие сами да добавят. И... ами, казали са го на теб, не са скапали самочувствието и настроението на детето.

Все пак, има и нещо хубаво в лошото.

# 76
  • Мнения: 2 471
Естетиката и вкуса към красивото се гради в семейството. Не мисля, че лелката в градината е тази, която да "отваря" очите на детето ми към модните тенденции.

# 77
  • Мнения: 2 032
Погледнах къде живее авторката, за да видя къде може да е тази градина- не е в някое малко село.
Аз си мислех, че само в някое откъснато от света селце може да вирее такава простотия.
Объркала съм се.

# 78
  • София
  • Мнения: 17 591
Естетиката и вкуса към красивото се гради в семейството. Не мисля, че лелката в градината е тази, която да "отваря" очите на детето ми към модните тенденции.

Изобщо не мисля, че е имала право или основание за изказването си (възпитателката). А само, че щом днес й пука как е облечено детето, едва ли утре ще го срита... И това все пак е добро. Сигурно е тъпо да намирам такива неща за радващи - но след разказите за ДЗ "отвътре", които чувах напоследък...  Shocked

# 79
  • Мнения: 2 438
Госпожите в детската градина да не са автори на модна рубрика в детско списание, за да си позволяват подобни коментари newsm78

# 80
  • Мнения: 592
Върховно нахалство и липса на всякакъв професионализъм #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 81
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз пък не мога да забравя в детската градина (предучилищна) другарката как каза пред всички деца, че съм облечена като лека жена. Тогава всички носехме еднакви престилки, с еднакви бели чорапогащници (помните, сигурно). Моят чорапогащник пак беше бял, но имаше бели фигурки (звездички), с малко сребърно по лъчите. Според мен беше приказен. Според другарката - ясно какво.
Разплаках се, разбира се. На другия ден майка ми говори с учителката. Не чух какво й каза (майка ми не беше жена, която ще крещи и прави скандали), но учителката доста се сконфузи.  Laughing
А аз продължих да си нося красивия чорапогащник.  bowuu

# 82
  • Мнения: 1 479
Погледнах къде живее авторката, за да видя къде може да е тази градина- не е в някое малко село.
Аз си мислех, че само в някое откъснато от света селце може да вирее такава простотия.
Объркала съм се.

PeaceХа ха,в София в ДГ работят много "госпожи"с див селски манталитет Sad

Общи условия

Активация на акаунт