Топло слънчице пече и ето - на разходка пак излиза на Юнската мама детето!

  • 12 195
  • 287
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте мамчета,

Инче много те тормози Бобича, ама аз все си мисля, че си е обърнал режима. Пак ли спи по 4 - 5 часа през деня?

Аз да ви кажа какво направих с нощното хранене. Нали ви се оплаквах, че Марти се буди към 3-4, а преди си спинкаше до 6. Реших като се събуди да го оставя да плаче ( по съвета на мойта английска книга). Та първата нощ се събуди в 3 мрънка около 20 мин., след това силен плач 10 мин и най-края заспа и се събуди после в 7. Втората нощ се събуди в 5,30 (отдавна не ни се беше случвало), обърнах го, имаше малко мрънкане 5 мин. и след това си спа младежа до 6,45. Не знам какво ще стане, но това е техника за отказване от нощното хранене. Засега съм доволна, но ще видим. Как издържах да плаче да не ви разправям, така бях отвикнала, като ни минаха коликите много рядко плаче.
 Някои ако се интересува мога да опиша по-подробно, но не се препоръчва за бебета под 4,5 -5 месеца.

От понеделник тръгваме на басейн с Марти. Много добре се справя и няма да чакаме до 7 месец Laughing

А иначе съм нещо болна и едвам се държа, а съм се захванала да си направя есенното почистване - пера килими, пердета. Мия прозорци и т.н. Дано свърша до утре.

Чао засега

# 91
  • Miami
  • Мнения: 411
Ето го Жорето, преди малко му направих фотосесия  Mr. Green (още сме по пижама, ама няма нищо )

Последна редакция: чт, 16 окт 2008, 19:37 от Kory

# 92
  • Мнения: 6
Привет и от нас с Павката Simple Smile
Да се включа и аз по темите Simple Smile
Очичките на моя син като се роди бяха мътни и сиви, вече са тъмно кафеви и вярвам, че такива ще останат, защото и аз и баща му сме с тъмни очи. Обаче много се кокори и като е весел се смее с очите, голям ми е сладурко  Mr. Green
Пишлето, тук ми казаха да му го слагам на долу, точно както Вери каза, за да не се опикава.
Крачетата си ги вири от 1 седмица и вчера даже успя да си налапа палеца за няколко секунди,много е смешен  Laughing , но все още не се обръща  Sad
Аз от както дохранвам ми казаха да започна с 60мл вода и 2 лъжички фризолак и ако ги изяжда да увеличавам с по 30мл и 1 лъжичка. Сега сме на 180мл вода с 6 лъжички. А на кутията пише за 4 месечно бебе 210 мл. 5 пъти на ден. Та се чудя да му ги увеличавам ли още?! Иначе цицата вече почти не я иска, суче само през ноща и по обяд и то малко. Аз не се чувствам зле от това че не иска кърма защото май не ми е хранителна щом като взе да отслабва детенцето Sad Но когато иска ще продължавам да му давам. А помпата вече я мразя,ама не мога без нея, ще ми се пръснат гърдите!
Да ви попитам нещо- някой знае ли лек срещу хемороиди? Имам и вътрешни и външни и са много болезнени  Cry Мажа се с сумати глупави кремове,слагам и свещички, правя промивки с калиев перманганат и с разни билки, нищо не ме облекчава  Confused Имам една билка за пиене обаче ме е страх заради кърмата. Ако някой знае нещо, да ми пише на лични ако иска  Praynig
Лек ден  Hug

# 93
  • Мнения: 3 663
уф, тая нощ пак не се спа Sad
корем ли го боля, зъб ли, какво ли, не знам, обаче от 1.30 (все от този час заочва) до сутринта е мрънкал и плакал Sad
и как ми идеше по едно време да го оставя да се нареве, обаче ми е жал за съседите Sad
те през деня го чували, знаят и кога го къпем даже, а през нощта както всичко е тихо... направо ехти тоя ми ти глас

иначе теди вече смело мога да каза заспива сам
стига да не го били не го боли нещо като тази нощ де
при нормални обстоятелства си заспива сам и в леглото, ей така за един ден стана работата и аз не разбрах как

за милилитрите АМ - то хубаво пише на кутиите, но пише и брой хранения
тия 210 вода със 7 лъжици са за 3 хранения на ден
а повечето бебета се хранят доста по-често още, така че според мен е нормално да пият по по-малко Wink

и друго да се оплача, малчо май започва да се запича
ака ужасно трудно и бая гъстичко
днес мисля да се засиля за пюре от круша, защото другата ми опция е вода, но не мога да го накарам да пие Sad

кори - жорко е голям сладур Wink

мимче - и аз много се хилих на приближаващата цица Grinning голяма сила са това ци-те ей Simple Smile

веси - за нощното събуждане, аз с таня без да искам го бях направила това, нея я отучвах умишлено, че нощем беше ад
та не съм я оставяла да се дере, обаче истината е, че една нощ вече толкова бях скапана, че я чувам, че плаче  и си викам ей сега ставам, ей сега ставам и следващото ми отваряне на очите беше в 7 сутринта, а тя си спи Simple Smile
и един път като направи грешката да видя, че можело значи и до там беше Simple Smile после я оставях да помрънка и за няколко нощи стана Wink

# 94
  • Мнения: 3 743
Toni  на мен ми е жал за съседите. Оня ден я оставих преди да заспи вечерта, че много ми се ходеше до тоалетна и като се разрева, после не можах да я успокоя. Съседите на другия ден питали Дидо /а той беше нощна смяна тогава/ дали не е болно бебето ooooh!. Ама съм си казала, че почне ли да се обръща самичка, ще се учим и да заспиваме сами, с рев без рев, докато се научим Blush.
За водичката, ти пробва ли да му дадеш с лъжичка. Аз пробвах чайчето от лайка на ХИП. Прави малко физиономийки, ама си го пийна.

Кори, Жорко е направо фотомодел,  с този русия перчем Flutter.

За очите, още не са ни напълно избистрени, но определено ще са тъмни, вероятно доста тъмни като моите Heart Eyes. Ето ги:


# 95
  • Мнения: 8
Всичко е наред-малко е хремава,гърлто и е здраво, доки ми предписа коларгол и лайка, пък дано не слезе на долу.

Ние сме на смесено хранене , но не дохранвам а яде или АМ или кърма, АМ правя по 120мл.+4лъжечки фризо НА, но ще минаваме на единицата, а кърма по 130мл.,/ изцеждам се и я храня от бутилка/, педито казачее нормално, пък и си наддавадобре-вече почти е удвоила теглото си, а това трябвало да стане до 6тия месец

Отиваме на разходка

# 96
  • Мнения: 10

за милилитрите АМ - то хубаво пише на кутиите, но пише и брой хранения
тия 210 вода със 7 лъжици са за 3 хранения на ден
ами да де- На НАН 1 пише 210 мл+ 7 лъжички за 5 хранения.
Ти това с 3-те хранения къде го прочете.
Аз доколкото знам храненията стават до 4 на ден, за 3 не съм чувала  newsm78

# 97
  • Мнения: 3 663
галя, златна си!  Hug не знам как не се бял сетила да опитам с лъжичка, обаче истината е, че човека изгълта почти 30гр вода ей сега  Blush и така хубаво я преглъщаше, нищо не отиде по лигавника, може и жаден да е бил, знам ли го  Rolling Eyes

ел_ви - да оздравявате бързо  Peace

генева - ами на кутията на тедко на млякото така пише - аптамил комфорт 2 е (на 1-цата не помня какво пишеше, а вече хвърлих кутията)
210х7л 3 пъти на ден  Confused
аз предполагам, че те разчитат, че по това време едно дете вече яде и други храни и затова така са го написали
иначе и аз не знам дете изцяло на адаптирано да пие по-малко от 4 пъти на ден  Rolling Eyes
но покрай кърменето нещо отвикнах да гледам милилитри и теди колкото реши, толкова изпива  Blush

# 98
  • София
  • Мнения: 779
Toni то и аз много се чудех дали да процедирам така, но една нощ като ме събуди и вече ми преля и в сънено състояние се взима по-лесно решение.

Gali80 защо не почнеш постепенно - оставаш я първо за 5 мин, после за 10 и т.н. А за съседите може да ги предупредиш, предполагам че ще те разберат. А като затвориш вратите и прозорците по-малко ще се чува Wink Пък тя Дидито не ми се струва чак толкова гръмогласна Laughing

Аз да ви питам - като се ходи на прощапулник носи ли се нещо специално?

# 99
  • Мнения: 3 743
О, Веси, от най-гръмогласните сме hahaha. Ти не си я чувала, май Blush. Явно ще трябва да предупредим съседите bowuu.

Тони, миличка, радвам се, че съм помогнала. Диди много й се кефи на лъжичката. На мен пък ми харесва, че лъжичката си променя цвета, ако е прекалено горещо млякото или водата, т.е. играем си двечките Joy, но аз само един ден давах АМ.  Hug

Аз пък се чудех дали да си вземам подгревател за детска храна /така ли се казва newsm78/. Вие как мислите да ги давате пюретата на стайна температура или затоплени?

# 100
  • Мнения: 4
Абе хора кажете ми какво да го правя тоя моя лакомник при условие 4е трябва да яде 5 пъти по 180 мл. той яде 7 по 150 ама маи не му стига по4ти винаги пла4е като свър6и млякото в шишето.  newsm78 4удя се да му давам ли по пове4е при условие 4е той и така наддава доста  Confused А на кутията на НАН пише след 7-ми месец 3-4 хранения ама +1-2 хранения с други храни може би и на аптамила това имат в предвид  Peace

# 101
  • Мнения: 3 663
веси, ами аз като съм ходила, освен подаръче за детето, специално нещо не съм носила..
и на таня на прощъпулнка й донесоха подаръци, но няма някакви обичаи или нещо такова, ако това имаш предвид Simple Smile или поне аз не знам Simple Smile

галя, ами той АМ си го пие от шишето, обаче тая пуста вода не ще и не ще
но сега май му хванах цаката Wink тенкс още веднъж  Hug

за подгревателя - аз мисля да си използвам микровълновата за топлене на храна
повече уреди направо вече нямам къде да слагам, пък и така си се оправям добре Simple Smile
иначе ще давам плодовите пюрета на стайна Т, а пък зеленчуците и кашите по-топлички  Blush

лина - щом плаче гладен, си давай колкото иска и това е Simple Smile различни са си децата, мл са само ориентир Wink

ПП: ох, всички сте по разходки, а аз работя ли работя... Cry като се наспи теди излизам обаче  Crossing Arms

# 102
  • София
  • Мнения: 225
И аз топля в микровълнова, но после като започне да изяжда по цял буркан може и в подгревателя. Една приятелка ми даде такова нещо, но още не съм го пробвала.

# 103
  • Мнения: 10
T o n i ние ядем мляко по 3 пъти на ден.Трябва ли да давам по 210 вече  newsm78
Gali80 аз затоплям пюрето в микровълновата, за 30 сек точно , даже го слагам както си е в бурканчето.В началото като давах пюрето му слагах малко вряла водичка, ма малко и така
lina_viki според мен лакомника е готов за захранване, ама не смея да давам акъл, че май повечето подкрепят късното захранване. PeaceКато за начало ако искаш можеш да  увеличиш с 30 мл и 30 мин и така ще ти отпадне 7-мото хранене
А аз така се бях притеснила че само Атанас е над 7.500 при положение че се роди 2.850( вчера го претеглих-7.800кг), ма то си наддава нормално детето.Този месец ще е наддал към 800-900гр feeding . Но... Naughty , откакто свирнахте и вие с MeryLu вече съм спокойна hahaha Joy

А как сте с цикъла?
На мен отново ми закъснява И този месец Shocked

# 104
  • Мнения: 339
geneva2008 , три пъти на ден АМ + 1 хранене с пюре ли? Защото Виктор се храни 4 пъти през 4 часа, но засега само с АМ. Пюре мисля след като навърши 5 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт