Имам най-сладкото дете на света

  • 2 570
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 45
Моят съвет е - не отказвай всички кърмения на тагадък, дай му време на адаптация на сладурчето, особено щом е толкова привързано към гърдите ти. Вече преживява липсата на нощното, дай му време да забрави от какво си го лишила, и след това направи втората стъпка - сутрешно или вечерно, но според мен прецени не толкова кое е най-уморително за теб, а от кое ще я лишиш по-лесно.

При нас вечерното беше най-трудно и за това го оставихме за накрая, заменихме го с държене на ръчичка и галене докато заспи, което в последствие също се превърна в пристрастие, с което трудно се разделихме Simple Smile

Ох как ме налегнаха спомени, много тъжно ми стана,..  добре че скоро пак ще кърмя Simple Smile

Въоръжи се с много търпение. Успех ви желая Simple Smile

# 16
  • Мнения: 572
Благодаря ви, момичета, за съветите. Човечето тъкмо отвикна - най-после - то нощното кърмене и будене, и се разболя. Настинка някаква от градината, та кашля много, сополи ...и заради това първата нощ много плака и се буди и единствено с гърда се успокояваше, е, аз не спах почти, но вече е мааалко по-добре и тази нощ не се буди до 6.20 сутринта, така че имаме напредък.
Наистина, ще отбия другите две кърмения по-нататък, най-важното ми беше нощното, за да се наспиваме и аз, и детето.  Hug  bouquet

Leny, чудесно е, че пак ще кърмиш, много успех ти желая!

# 17
  • Мнения: 320
Мила ШамЕнетче! На същия хал сме. Не ми побира ума как ще стане!!! Същите истерии, същите инати! Никакви обяснения не минават!
Всъщност съм я давала на майка ми 2 пъти по 2 дни и там се приспиват в люлка, като се събуди посред нощ - в люлката и така....Ама при мен номера не минава. Напоследък се предадох вече. Все отлагам, все се надявам, че някак от самосебе си ще стане...
Но ти съчувствам, знам какъв кошмар е, особено да слушаш детенцето ти да се къса от плач и да знаеш, че можеш да му помогнеш. Sad
 Hug

# 18
  • Мнения: 572
Здравей, moon, радвам се да те видя тук bowuu
Значи и ти упорстваш - браво, все пак това е най-добре за децата ни и за нашето здраве. Аз ако имаше как, бих продължила вечно да кърмя, но просто не ми остават сили, от работа. Иначе, начинът, по който се гушка рожбичката ми в мен, когато суче, е несравним с никаква друга прегръдка и мога да твърдя със сигурност, че това ме е запазило (досега, пу пу пу, дай Боже все да е така) здрава въпреки многото стресове, през които преминах тази година - нова работа, чужбина, ясла, пневмония, месеци без мъж, после с мъж в депресия, после началник говедо и отново търсене на работа...така че, кърменето е полезно и за двете ни. Тук на всички кърмещи жени казват БРАВО, в каквато и възраст да е детето, а не като в БГ, където като стане на 6 месеца всички лекари и педиатри ти казват, че вече кърменето не струвало...а като говорим за 2 годишно дете, съвсем ти се чудят на акъла.
Ако можеш да се го позволиш, в смисъл, ако не тръгнеш на работа, кърми поне вечер и сутрин, докато тя сама се откаже. Няма да се размине отказването, особено, ако се развива добре детето, в градината, и има щастлив "социален" живот...Имам колежка, която е кърмила втората си дъщеря до 3 годишна възраст, докато детето самО си е спряло да иска сукане. И аз исках да е така, но не ми издържат нервите от неспане. Тази вечер я приспивах от 8 до 10 и си стоеше все така будна, въпреки, че умираше за сън. И сука, и са въртя, и си игра, и се унасяше, и се пробуждаше, целува ме, гушка се...оставях я сама - тя след мен из апартамента. Връщам се, давам цица - след като се насуче, пак се заигра. Ето това ме уморява, да нямам нормално време за себе си. Като се изкъпя чак след 10, вечерям и имам работа пред компютъра, очите ми се скапват до 12...И на сутринта в офиса съм тотали аут...

# 19
  • Мнения: 3 718
шамЕнетке, а тя от кога ходи на ясла. Защото всичко това може да се дължи на стрес от тази промяна - яслата. Децата се променят страшно, стават хиперактивни и много мрънкяви, а през нощта преживяват натрупаните емоции. Може би и трябва малко време да се успокои и тогава сама ще се съгласи с липсата на кърменето през нощта. Просто предполагам  newsm78
А иначе и ние сме нощни птици, все по нощни, но предполагам, че и това ще отмине.

# 20
  • Мнения: 320
Снощи Нора не се събуди да суче, да не повярваш, но спа само 8 часа и половина.
По повод приспиването, аз отдавна се отказах да я приспивам когато не й се спи. Много родители го смятат за престъпление, но Нора често и в 12 вечер си ляга, защото аз отказвам да я приспивам в продължение на 2, че и повече часове. Като й се приспи и тя ме завлича в другата стая със заветното - "Цици..." Heart Eyes Но много често спи по 8 или 8.30 часа, което ми се вижда недостатъчно за толкова малко дете. През деня понякога навакства и спи по 3 часа, но най-често по 2. Изинявайте за отклонението от темата. Blush
ШамЕнетче, на мен ма моменти силно ми писва, решавам твърдо, че ще я отбивам, после ми минава. За сега не мисля да я оставям сама да се отбие, но ще видим. На мен преди и до годинката ми се струваше мноооооооооооого дълго да се кърми, а след това немислимо. Сега ще почакаме поне кучешките, пък после ще видим.
  bouquet

# 21
  • Мнения: 422
олееее,, ужас , и ние още се кърмим и направо ме шокира тази история, дали не му липсваш на детето и така да усеща близоста ти , не знам , защото малката като сме в къщи си иска гърдата , а като я оставя примерно през събота или неделя при някоя от бабите си заспива без гърдата, не мога да си го обясня, винаги като съм там иска, да суче иначе плаче, тръшка се, иска си детето, и не знам !
Наистина всяко дете си е различно ! Изживява промяната може би , яслата , всичко ..............

# 22
  • Мнения: 176
И при нас е тежко на моменти. Даже доста често. Още нямам за цел да отбивам, но не ми се мисли как ще става това някой ден... Синът ми и сега си се тръшка и даже си бие главата с ръце или я удря някъде, ако не му давам да суче в момента, в който е поискал. А през нощта като започне да се върти и не му дам гърда, за да се успокои, събужда се и плаче... А той се върти доста, та сънят не ми достига вече.  Crazy

# 23
  • Мнения: 3 718
За шокираните майчета на по малки бебета искам да отбележа, че това са периоди, през които минават всички деца. Дали ще е свързано с кърмене или с тръшкане за нещо друго практически е все тая. При всички случаи периода се преодолява с много търпение и правилно отношение към детето.
За пример ще кажа, че Алекс заспива само на гърда с мен. Ноооо вече за втори път в яслата заспива сам в креватчето без да се сърди.

# 24
  • Мнения: 572
Но много често спи по 8 или 8.30 часа, което ми се вижда недостатъчно за толкова малко дете. През деня понякога навакства и спи по 3 часа, но най-често по 2.

Мале, moon, какво говориш, аз откак съм родила не съм имала нощ 8 -8.30 часа сън, калпазанчето се буди през 3-4 часа, а напоследък през около 5-6. Ако спи 8 часа плътно, за нея това е рай!!! Днес например заспа в 10, вчера в 11, а сутрин става около 7.7.20, най-късно в 8 часа. В яслата спи не повече от 2 часа.
Трябва да спят, защото тогава растат най-много! Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 1 252
Ще споделя как аз се спасих от нощното кърмене. Моето пристрастено кърмаче като направи 18месеца реших, че е време да започне да спи сам в кошарката си и да отстъпи място на татко си (който 18 месеца спа на канапето в кухнята без да се сърди).
Първата вечер го накърмих и като заспа се изнесох в кухнята, а таткото ни легна при него на спалнята. Емо се събуди към 1часа и като не намери цицата наддаде юнашки рев. Таткото ни го гушна и го разнася близо 3 часа докато заспи отново. При следващото събуждане - вече сутринта, мама беше наблизо и предложи така желаната манджа. На следващата вечер като го приспивах му приказвах как мама ще отива на работа и вечерта, ако се събуди няма да има цица. Повтори се ситуацията в 1 часа, но този път ревът бе само около час и пак спа до сутринта. На третата вечер рева още по-малко и оттогава не се е будил за цица. Все пак аз цялата седмица спах далече от него, за да не ме усеща, а цицоманчо започна да спи непробудно по цяла нощ.
4 месеца по-късно започна да ходи ясла и не посмях да  махна сутрешното и вечерното кърмене. След още 3 месеца, когато изкарахме ясленските болести постепенно му махнах първо дневното, а след това и нощното кърмене.
Преди да успея да махна среднощното кърмене правих няколко неуспешни опита. Но само след няколко дена детето се разболяваше или зъбоникненето ставаше болезнено и аз се отказвах. Най-накрая уцелих най-удачния момент, когато бе здрав и спокоен и бях през целия ден на негово разположение...
Имаше си истеричните ревове, късащите сърцето ми писъци, но бързо разбра, че мама я няма и че няма смисъл да се дере и се успокои. А и таткото ни беше решен да ми помогне в това начинание и не можех да повярвам на ушите си като го слушах как близо 3 часа пее песнички и се опитва да успокои малкия бяс  Mr. Green Беше голяма победа за цялото семейство.
Пожелавам ви здрави нерви и убеденост, че е дошъл момента. Въоръжете си помощниците с много търпение и нежност и ще успеете. Ако трябваше да го направя сама съм убедена, че и досега щях да кърмя на поискване - нямаше да се справя.

# 26
  • Мнения: 42
Съчувствам ти защото на мен ми костваще известно време за да научим бебо да заспива без цицата. Въпреки че още е малък, смятам, че така е по-добре, да заспива сам, пък добре, че татко му помогна. И ние се будим през нощта, откакто ни покарват зъбките, не знам при вас това още играе ли роля? Мисля, че ако е в стрес не би се отказало горкото, а само ще се тормози, и ти с него също. Желая ти успех и ще следя темата. интересува ме

# 27
  • Мнения: 572
Момичета, честита ви Нова година  Heart Eyes
Само да ви докладвам, макар и малко плахо, че май вече отбих...от няколко дни и последното кърмене - сутрешното между 5 и 6 - отпадна. Вечерното и нощното отпаднаха някъде през първата седмица на декември (първо отказвах нощното, после две-три седмици или повече, не помня, давах само вечер и сутрин, после почнах една седмица да отказвм и вечер, ), сега за сутрешните пак се буди и си иска, но бързо се отдръпва да си доспи, след като не й давам. Пак се пробва да протестира, но не се мята истерично както през октомври, само ми се поскарва малко, около минута, и после се връща сърдито в креватчето си (те са ни допрени и лесно се протъркулва до мен).
Номерът беше, че почна много да ме боли като суче, защото през ноември беше постоянно болна, все от тежки болести, та давах много често гърда за успокоение и вече, тя като се стабилизира, аз бях много гроги и исках да спре да ме яде. Казвах й, мама има БОЛЮ - на нейн език - и тя една сутрин спря да реве, бяхме у майка ми и тя й говореше, че имам "болю"...Детето наистина се загрижи и започна да ме милва и да целува гърдите ми, като се гушкахме.  Flutter Оттогава, и до сега, т.е. около месец, все така, предизвиквам съчувствието и великодушието в нея.
Тя определено вече няма против и да не суче, просто изразява огромна любов към сукането, към мен, като ме милва, а и още има зъборастеж (кучешки), който я дразни особено сутрин.
Така че, Гаргамелчо, много точно се изказа, че просто има моменти, в които не може да се отбива. Постепенно стана, с милване, с лягане на бузката върху ръката ми, с държане на ръчичката, с много нежно говорене, и обясняване, че много я обичам и че няма да си отида, а само ще съм в съседната стая като заспи, че ме болят гърдите и т.н. Давам й да ги целува, за да ми мине, както тя ми дава да я целуна там, където я боли, дори нарочно се удря понякога, за да ми даде да я целуна там, или пък сама се целува  Laughing (по ръчичките например...) Та така, само с много игра, разбиране и търпение. Сега дано престане да иска вече да суче и сутрин, та да спим нормално и да имам повече сили за безкрайните си отговорности... Hug Hug Hug

Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 00:35 от шамЕнет

# 28
  • BG
  • Мнения: 1 900
май ще се кърмите до иневолюция и мен май ме чака същото.Опитай да я пратиш при баба за 14-20 дни или за месец ако можеш
newsm78

# 29
  • Мнения: 3 718
Браво бравооо, има светлина в тунела  Grinning
От скоро и аз успявам да приспивам Алето без кърмене. Трудничко е и бавно, но май това е пътя. Вчера като му казах, че ме болят (циците) и той реши да им дава сиропче, че да минат.
Проблемът ми е, че тъкмо посвикне с това заспиване и вземе, че се разболее и хоп пак скачени съдове  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт