имам висока Т

  • 1 188
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 603
zajka, как си мила ? Дойде ли лекар, от какво е била тази температура ?
 Hug

# 16
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
И аз затова надничам - как си Rolling Eyes?

# 17
  • Мнения: 451
Оказа се, че е от гърдите! Ходих до личната и тя каза да отида на гинеколог! Понеже наистина няма на кой да октавя детето ( всичките ми приятелки си имат и те мънички деца, а тук роднини нямам) снощи в 19ч ходих - в една частна болница имало денонощно дежурен гинеколог! Прегледа ме и каза, че е от гърдите - до вечетра едната адски много ме болеше! Странното е, че не ме пита и не ми прегледа операцията! Сега трябва много изцеждане, а като я нахраня тя иска да стои поне половн час права ( понякога и повече ) и малко ми е трудно изциеждането с нея на ръце! Дори сега я държа на ръце докато пиша! Другото, което е кофти е, че тя ко.ато яде кърма затоплена от 40градуса много се поти! и само се преобличаме.

Благодаря на всички, които ми дадохте съвет и бяхте с мен

# 18
  • София
  • Мнения: 12 550
Слагай топли кърпи на гърдите и изцеждай. Доколкото съм чувала и зелеви листа помагат, наложени на гърдите. Дано бързо се оправиш.   bouquet

# 19
  • Мнения: 264
И аз имах същия проблем- 38 гр т. Педиатърът ми каза в никакъв случай да не спирам кърменето. Каза ми да пия парацетамол и нурофен. Само ако искаш, когато кърмиш можа да слагаш маска на устата.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 603
Вземи си една зелка  Laughing. Знам, че звучи смешно, бабешко и т.н., но на мен ми помогна. Увиваш гърдите с листа /леко ги начукай с нож нпр. от вътрешната страна/, като оставиш зърната свободни. На мен за няколко часа ми подейства. М/у др. същата случка имах, когато Зори беше на около месец - висока температура, панадоли... ужас, точно зелката ми помогна... дори после в продължение на месеци винаги си държах по една зелка в хладилника, ей тъй, за всеки случай.
Hug

# 21
  • Мнения: 1 428
Момичетата вече са ти дали съвети.
Дано се оправиш бързо.

# 22
  • Мнения: 437
Както ти бях писала - и аз имах проблем с гърдите.Стигна се до мастит.Колко антибиотици изпих- направо ужас.И точно заради тях се наложи да спра да кърмя.По отношение на компресите лекарите не са на едно мнение - личната и хирургът казваха да слагам топли компреси, а физиотерапевтът като чу направо настръхна.Как на възпаление ще се лага топъл компрес!
Направо ми беше писнало Tired!
Изцеждането ще те облекчи, но тялото продължава да произвежда кърма, така че ефектът е временен.
По време на баня масажирай гърдите - най-добре е като ги сапунисаш, за да не става силна триене.

Питай личния си лекар къде има физиотерапия - това определено ми помогна, но каква полза след като спрях да кърмя и се превърнах в ходещо хапче!
Физиотерапията помага със сигурност, а курсът на лечение е около 10 дни ( отнема по около 15  мин. дневно)
 Пиши как се развиват нещата! 

# 23
  • от Луната
  • Мнения: 1 750
На мен не ми дойде достатъчно кърма, но сестра ми беше много зле от гърдите и то на два пъти прави по 40 грдуса Т #Crazy. Топли компреси, изцеждане и по често влизане в банята и сама си прави масаж с топла вода, колкото можеш да издържиш и сапун. Но много внимателно да не си набиеш гърдите, че са много нежни. Така ще е до като се отпушат всички каналчета и кърмата се регулира. А ако намериш и опитна акушерка, която да те изцеди че е най добре. Успех и пиши как си Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 39 718
Странното е, че не ме пита и не ми прегледа операцията!
Това пък от какъв зор? До операция се стига когато наистина няма как да се избегне скалпела. Аз минах през скалпела когато Алекс беше на 1м.
Странното е, че аз мастита го направих без никаква температура.
Мамологът ми изписа АБ. Бучката ми беше доста голяма. Щом и аз успях да я видя на снимката. Не съм спирала да кърмя, и изцеждах.
Влез в кърмаческият и прочети за мастита, има доста полезни съвети за разсейки на бучките. Ти бучки имаш ли? Хедра и Мери ще ти помогнат.

# 25
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
AnMary , жената е раждала явно секцио - тази операция.

А сега чети внимателно - сега е топло, грабвай бебчо и в първата ветеринарна аптека.
Купуваш си Рефригеранс - това е мазило при мастит при животните, искай без ментол.
Мажеш без зърното - гарантирам ти, че с 2-3 намазвания ще се оправиш.
Аз и с двамата съм правила мастит с такава температура - само с него съм се оправяла. Не е скъп - около 3 лв., но действа безотказно Peace!

# 26
  • София
  • Мнения: 39 718
Извинявам се. Ами спя. "прегледа" прочетох като "предложи" и  Shocked

# 27
  • Мнения: 451
mari_eta още утре ще намеря аптека и ще си го взема това - за първи път чувам за такова чудо на природата, ама ще пробвам, само да не ми намалее или спре кърмата newsm78

# 28
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Няма как да намалее кърмата, бъди спокойна.
И да - за мен си е истинско чудо.

Общи условия

Активация на акаунт