За безсънието?

  • 1 167
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 204
Здравейте мами,моля ви за съвет! newsm32Детето ми е почти на 4 месеца и от 10 дена не иска да спи.През деня задрямва на 2-3 пъти по половин час,а през нощта се буди на всеки час или през час.Поне през нощта спеше повече,а сега направо е кошмар.Сутрин ставам като увяхнала маруля ooooh!Не мисля,че е от зъби,понеже няма други признаци.Направо в чудо се видях!

# 1
  • Мнения: 851
Миличката, съчувствам ти искрено. И аз съм страдала от недоспиване, но чак това, което описваш...винаги ли е било така?

# 2
  • Мнения: 166
Напълно възможно е все пак да е от зъби. Подути ли са му венците?

Посъветвай се с педиатър дали да не дадеш нещо успокоявящо - като Камомила например.

# 3
  • Мнения: 304
най добре се посъветвай с лекар защото такова безсъние не е нормално

# 4
  • Мнения: 45
не искам да те отчайвам,но моят син от както се е родил няма нито една нощ да е спал,събужда се и реве най-малко по 8 пъти,има периоди когато се буди на 10мин.,а вече е на 1г и 10м.,та 10 дена безсъние....

# 5
  • Мнения: 1 512
Това безсъние което описваш при нас се дължеше на зъбоникненето.В началото не 5 месец вече бяхме с 2 зъбчета.

# 6
  • Мнения: 58
Това безсъние което описваш при нас се дължеше на зъбоникненето.В началото не 5 месец вече бяхме с 2 зъбчета.
Да, и при нас,след това започна да спи по 2-3-4 часа след обяд,чак се чудех какво да правя-бях свикнала да готвя,простирам и гладя за 15 мин.Ама чуденето не продължи дълго,след месец имаше нови зъбки и период на неспане,после избиват,тя се успокоява за известно ереме и подозирам,че ще е все така.

# 7
  • Мнения: 12
не искам да те отчайвам,но моят син от както се е родил няма нито една нощ да е спал,събужда се и реве най-малко по 8 пъти,има периоди когато се буди на 10мин.,а вече е на 1г и 10м.,та 10 дена безсъние....

Бенджи, все едно си писала за моето дете. Само дето моят син е на 9 месеца и половина. Откакто съм родила не знам какво е да си легна преди 4-5-6 сутринта, да не казвам, че е имало случаи да успея да го приспя в 9 или 11 сутринта, а това да спя два часа без прекъсване вече съм забравила какво е. Физически издържам все още, но психически вече ми е малко трудно. Това със спането ми е болна тема, няма оправяне. Нито можеш да го събудиш по-рано, за да стои по-дълго време буден, нито можеш да го държиш да не спи прекалено дълго.

n.ko, при вас на тази възраст наистина може да е от зъби, а може и да е период, който да отмине. Пробва ли все пак да мажеш с нещо венците или да даваш някакво болкоуспокояващо?

# 8
  • Мнения: 204
Венците не са му подути,но доста се плюнчи.Сигурно ще е най-добре като идем на консултация да питам и педито какво ще каже.Дано все пак са зъби,а не нещо по-лошо!

# 9
  • Мнения: 45
Бенджи, все едно си писала за моето дете. Само дето моят син е на 9 месеца и половина. Откакто съм родила не знам какво е да си легна преди 4-5-6 сутринта, да не казвам, че е имало случаи да успея да го приспя в 9 или 11 сутринта, а това да спя два часа без прекъсване вече съм забравила какво е. Физически издържам все още, но психически вече ми е малко трудно. Това със спането ми е болна тема, няма оправяне.
Като намеря сродна душа и малко ми олеква,не ме успокоява това,че и други са подложени на този терор,а по-скоро,че има разбиране,защото който е нямал такова дете никога не може да ме разбере.Сина ми през следобедният сън за 1 1/2ч-2ч. се събужда мин. по 5 пъти,а за вечерта казах вече.Както казваш и аз физически издържам,въпреки че съм доста изтощена,но психически вече НЕ,аз не мога да се търпя,толкова съм нервна
.НО да са живи и здрави дечицата ни,а ние все ще издържим...

# 10
  • малко градче
  • Мнения: 188
Бъди абсолютно сигурна,че това са зъби.Синът ми спеше много добре нощем(като изключим едно събуждане за похапване)до третия месец.От четвъртият го почнаха зъбите и до днес реве през час,а като заспи в началото и през 10-15мин.Венците не бяха подути ,но през 6м. се сдобихме с три зъба.Обаче и след това ревът си продължава.Сега никне горно зъбче и е съвсем кошмарно.Даже докато пиша притичах два пъти.Да не те плаша ,но свиквай.Момчетата са големи капризи.С кака му не съм имала никакви безсънни нощи.Това са те мъже- капризни отвсякъде.

# 11
  • Мнения: 45
Това са те мъже- капризни отвсякъде.
[/quote]
Напълно съм съгласна Peace,угодия няма,капризни,ревливи,все нещо не им е в ред Laughing

# 12
  • Мнения: 376
n.ko, и ние бяхме така на вашата възраст, не се притесняваи, опитаи се да направи6 удобно нощното кърмене, така че да не се разсънваш, ако моје да спи до теб бебе, наи-добре. Това е моментно, ще мине и този период. Ние бяхме така няколко месеца, а от около месец почти не се буди през нощта, а на мен гърдите ми са на бучки сутрин рано...само като му никнат зъбки (имаме едва от 2 седмици насам) зачестява сукането през нощта за непосредствено 2-3 дена преди изникването на зъб.  А иначе има деца които през дена спят едва по половин час за целия ден....безсънието е ужасно...може би ако пиеш маточина чаи ще заспиваш по-лесно вечер, и ще спиш по-дълбоко, дори и за кратките паузи които имаш за сън....търпение и кураж докато израстнете този период! Peace

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Сигурно е от зъбите

# 14
  • Мнения: 3 869
И на мен описанито на картинката ми прилича най-много на зъби. Някой по-горе беше споменал Камомила. Това обаче е хомеопатично средство и трябва да се даде само от класически хомеопат, защото сперед типъ на детето може и друго лекарство да е по-подходящо. При нас специално Камомилата ни спаси от рефлукса, но хомеопатът се грижи за сина ми от преди раждането още и знаеше какво да очаква..

Общи условия

Активация на акаунт