Кога започнаха да ви стягат панталоните?

  • 4 966
  • 126
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте,
интересувам се, кога да се подготвя за търсене на по-големи дрешки.
Надявам се да споделите с мен вашите истории.
Предварително ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 349
Здравей,
При всяка мама е различно. Аз започнах да нося по-широки дрехи след 5-тия месец. До тогава все още влизах в дрехите си.
Желая ти лека бременност   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 671
Към 5-6 месец. До 7 месец си носех старите дрехи. Но бях от слабичките бременни.

# 3
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Лично аз и двата пъти още във 2 месец не можех да си закопчавам дънките, а в 3ти се прощавам с всичките си поли и панталони. Просто корема ми щръква моментално. Но наистина при всеки е различно.

# 4
  • Мнения: 543
Хихихи, почти веднага. В началото малко ми порасна дупарата, обаче дотам си и остана, до края растях само на корем. Качих общо 10 кила. Не съм си купувала дрехи за бременни, нещо не ми допаднаха моделите. Взех си едни панталонки с ластик отгоре и с тях карах. Еластични блузки, за зимата по-широко палтенце.

Леко бременеене!

# 5
  • Мнения: 4 965
Амиии, зависи от структурата ти.
Аз бях с 2 бебета, а и съм висока, та буквално от 2-рия месец се наложи да търся дрехи за бременни, а след 7-мия дори и те се нуждаеха от корекции и (добре, че беше лято) се наложи да ходя с тениски и анцузи на мъжа ми + една рокля, която уших специално и скоро я открих случайно в гардероба - прилича на палатка  Mr. Green.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 588
В края на 5-ия месец.

# 7
# 8
  • Мнения: 4 292
До шестия месец си носех моите дрехи. След това много бързо взеха да ми стягат в ханша.

# 9
  • Мнения: 2 334
При мен лично до края на пети месец не ми личеше и не бях качила килограми и си носех моите си дрехи.Значи в началото на шести месец започнах да купувам дрехи за бременни Peace

# 10
  • Мнения: 1 080
от 3-тия още ми отесняха!!!

# 11
  • София
  • Мнения: 1 535
В края на 16-та седмица само в един от панталоните си влизах вече

# 12
  • София
  • Мнения: 928
При всяка бременна е различно. Аз винаги съм била слаба, но и много лакома и съответно като забременях не можех да си закопчая дънките още в края на втория месец  Embarassed
Леко бременеене Hug

# 13
  • Мнения: 428
Дънките в края на 3тия месец.
При мен имаше и друго - първите 3 - 4 месеца буквално не можех да понасям нищо да стои плътно около корема ми, бях приватизирала един анцуг на мъжа ми който ми идваше до под бюста Crazy

# 14
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
На мен започнаха да ми стягат дънките към 5 месец , иначе си ги носих да към 7мия с разкопчан цип и туника отгоре Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 159
Още след 2месец неможех да си закопчавам коланите на панталоните и почнах да нося едни спортни панталони с ластичен колан. И от третия месец почнах да нося панталони и поли за бременни с колан от трико.

# 16
  • Мнения: 441
При всяка бременна е различно. Аз винаги съм била слаба, но и много лакома и съответно като забременях не можех да си закопчая дънките още в края на втория месец  Embarassed
Леко бременеене Hug
е значи не съм била само аз така  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 919
2 месец

# 18
  • Мнения: 11 003
Дънките и панталоните до последно ми ставаха в краката и ханша, но след 5 месец започнаха да ми отесняват в талията и до 7 месец ги носех разкопчани.

# 19
  • Мнения: 566
с първата ми бременност се наложи да подновявам гардероба още в  3 месец ,защото качвах доста бързичко ,но сега с втората вече съм  в 6 месец и все още нося старите си панталони и поли,но не ги закопчавам докрай и онзи ден си купих едни дънки с ластик отгоре и ми е много добре.Мисля че ще прочетеш най разнообразни отговори ,защото всеки е с различна структура а пък и при първа бременност се качва повечко(или поне аз така си мисля ) Laughing.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 508
На мен ми стягат дънките от 3-ти месец още и се притеснявам, че не съм си купила панталони за бременна и все притискам горкото човече... Ама са много грозни тези панталони! Sad

# 21
  • Мнения: 899
В 4-ти месец си купих "бременни" дънки и панталони и не съм ги свалила, няма по-удобна дреха от специалната. Пробвала съм и с дрехи от обикновени магазини в по-големи размери и широки модели, но няма място за сравнение като удобство  и комфорт на тялото Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 17 591
Забременях на 11.10, в средата на ноември вече в нищо не се побирах и бях "на лов" за панталони.

# 23
  • Мнения: 1 554
като разбрах че съм бременна изоставих всички дънки Laughing,но към 4 месец се ориентирах към по широчки Peace

# 24
  • Мнения: 6 274
При всяка бременност е различно. При първата и втората ми бременност до седмия месец не ми личеше, че съм бременна. Но при третата още в края на четвъртия месец започнаха да ми стягат дрехите на коремчето.

# 25
  • Мнения: 4 335
В края на третия месец Wink

# 26
  • Мнения: 1 512
При всяка бременна е различно.Лично аз до 5 месец си носих старите дънки и панталони и до края на бременноста си увеличих размера на дънките  с 2 номера.

# 27
  • Мнения: 645
В средата на четвъртия месец.

# 28
  • Мнения: 2 587
Към петият месец.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 296
Още в 3 месец.  Embarassed

# 30
  • Мнения: 1 763
Още в третия месец започнах да не мога да си закопчавам дънките. Не можех да си купя и дрехи за бременни, защото по принцип съм много слаба и трябваше доста да кача, за да заприличам на бременна. Купих си дрехи по-голям размер. Чак към седмия месец влязох в магазин за бременни.

# 31
  • Мнения: 2 015
В 3-я месец ми отесняваха вече панталоните, но ми пролича в 5-я месец Peace.Все пак носех полепнали дънки, а няма как за три месеца организма да не започне да се променя Hug.

# 32
  • Мнения: 51
Аз си купих панталони за бременни в края на шестия месец, до преди това все още имах дрехи, които ми стават. Но са прави всички - много е индивидуално. Започни да купуваш, когато усетиш дискомфорт при носене на твоите си дрехи.

# 33
  • Мнения: 1 104
Панталоните с нормална талия ми отесняха през 4 месец. А тези с по-ниска талия носех през петия месец. След това вече преминах  към дрехите за бременни.

# 34
  • Мнения: 1 098
Повечето панталони почнаха да не ми стават 5- ият месец, с някои по- широки изкарах до края.

# 35
  • Мнения: 2 660
Още в третия месец ми стана некомфортно да нося обикновени дрехи. Не се виждаше корем още, но явно е имало някаква промяна. При това коремът ми започна да нараства от по-долната си част, така че някои от бременните панталони също ми бяха неодобни -ластиците им започваха над мястото, от което ми започваше корема. По-късно матката се вдига и историята става друга  preggo

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Когато влезнах в 5-ия месец започнаха да ми стягат и да не се чувствам комфортно.

# 37
  • Мнения: 4 784
Около петия месец трябваше да се откажа окончателно от дънки и панталони, носени преди да забременея.

# 38
  • Мнения: 1 131
От 4 месец все гледах да облека нещо по-широчко.

# 39
  • Мнения: 4 555
Още във втория си купих бременни панталони, много бързо започна да ми расте корема.
Помня, че когато отивах до магазина за бременни, за да си взема нещо подходящо, бях с най-широкия си панталон, на който не можех не само да закопчея копчето, но и ципа не можех да дръпна. И едва се добрах до магазина, взех първото, което ми се стори прилично откъм вид (защото дрехите за бременни в по-голямата си част са УЖАСНИ) и си тръгнах доволна Simple Smile

# 40
  • Мнения: 116
 След 6-тия месец ми утесняха панталоните и след раждането ми утесняха и тези от 9-тия месец   261uu  newsm56

# 41
  • Мнения: 2 613
Пръвият път още в 3-тия месец тотално ми отесня всичко #CrazyБеше зимата и точно преди да разбера,че съм бременна си купих едно палто с кожена яка,та това палто след няма и два месеца ми отесня и го носех разкопчано.Много ме беше яд за него!
Вторият път забременях ясно си спомням,че дрехите започнаха да ми стягат края на 5-ти месец.Тогава си купих дънки за бременни и две по дълги блузи и с този "ансамбъл"изкарах докато родя.

# 42
  • Мнения: 182
Лично аз и двата пъти още във 2 месец не можех да си закопчавам дънките, а в 3ти се прощавам с всичките си поли и панталони. Просто корема ми щръква моментално. Но наистина при всеки е различно.
При мен е абсолютно същото!

# 43
  • Мнения: 575
Към третия месец.

# 44
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Здравей,
При всяка мама е различно.
С първото дете след 6-месец, с второто започнах да нося по-широки дрехи след 5-тия месец. Желая ти лека бременност   bouquet

# 45
  • Разград
  • Мнения: 518
Още в края на вторият месец ми утесняха панталоните  Embarassed.

# 46
  • Мнения: 274
Към 5-ия месец Peace           

# 47
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Някъде в 7-ми месец. Бях си взела два панталона с широк ластик горе и ги редувах с клинове с туники.

# 48
  • Мнения: 50
Още в третия месец се наложи смяна на гардероба. Mr. Green

# 49
  • Мнения: 1 428
Към 5-6 месец.

# 50
  • София
  • Мнения: 5 079
Като влязох в третия месец не можех вече да си закопчавам панталоните (а съм кожа и кости по принцип), зависи откога започне да ти расте коремчето... Laughing

# 51
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Към 5-я месец.

# 52
  • Мнения: 1 674
и аз така

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Мисля, че към пети месец

# 54
  • Мнения: 408
към 6/7м.,там някъде!

# 55
  • Мнения: 386
 Joy В момента в който разбрах че съм бременна! Joy Разбира се, внушавах си ,че ме стягат панталоните в корема. Нокато цяло може би към 3 месец започнах да ги нося разкопчани лекичко,а ги смених 5-6 седмици по-късно.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 508
Абе, да ви питам, нали не е опасно за бебето, ако те стягат дънките в областта под корема? Все се притеснявам, че ще го смачкам горкото... Cry

# 57
  • Мнения: 1 187
Веднага ми се оформя коремче и не ми стават панталоните

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Абе, да ви питам, нали не е опасно за бебето, ако те стягат дънките в областта под корема? Все се притеснявам, че ще го смачкам горкото... Cry

Ами не е много хубаво да ти стягат дънките на корема.И аз ходех основно с дънки до към 5-ти месец.Тогава вече започнаха да ме притесняват и минах на рокли.

# 59
  • Мнения: 386
Абе, да ви питам, нали не е опасно за бебето, ако те стягат дънките в областта под корема? Все се притеснявам, че ще го смачкам горкото... Cry
Мисля,че е опасно ако те стягат.Време е да помислиш за алтернативи на дънките които няма да те притесняват. pregnant

# 60
  • Мнения: 641
Според мен всичко зависи какви дрехи носиш сега,защото аз носих много тесни дрехи и като качих 2кг започнаха да ми стискат.Сега съм в 5месец,качила съм 3кг и нося спортни панталони.

# 61
  • Мнения: 3 425
Препоръчително е веднага щом разбереш,че си бреми да изключиш дънките и стягащите панталони.Меки материи,които не притискат корема,та дори и той да не си личи и с дънки да не усещаш пристягане.

Аз в 3ти месец си купих панталон с коремче(регулиращ)....мечтаех за гащеризон,но бременеех от април до септември с корем и не беше подходящо,а и лично не съм купувала много дрехи за бремита,даже лятото само рокли;) Излишно е,колкото и сладки да ти се струват и за първоначалните дрешки на бебето също  Peace

# 62
  • Мнения: 195
Aз също носих много тесни дрехи и още втория месец започнаха да ми стягат и да разкопчавам копчето. Много скоро след това си купих джинси за бременни   Hands Thumbsup

# 63
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
В 3-я месец

# 64
  • into the blue
  • Мнения: 771
С първото дете още на 3 месец  Mr. Green ,като на края на бременността бях качила 30кг,а с малкото в 7 месец  Flutter

# 65
  • Мнения: 263
В средата на 6-тия месец, а в края на осми вече имах нужда от палатка Embarassed имах чувството, че пълнея от въздуха Grinning

# 66
  • Мнения: 1 272
В шестия месец, преди това си носих старите дрешки, с по-ниска талия Flutter

# 67
  • Мнения: 1 372
към края на шестия

# 68
  • Мнения: 693
Към 3-4 месец

# 69
  • Мнения: 2 658
Почти веднага, след като раzбрах. И двата пъти. Въпреки, че не съм качвала много килограми.

# 70
  • Мнения: 2 478
Ами зависи от дрехите,които имаш.
Имаше дрехи,които не ми ставаха още след първото тримесечие и такива,които носих до края на бременността си.
Панталоните и дънките си(с разкопчани копчета) носех до 6-я месец.

# 71
  • Мнения: 6 713
Във 2-3-и месец ходех с разкопчано копче на панталона Mr. Green, 4-5 вече си взех 1 размер по-голям, 6-7 месец си купих дрехи за бременни! Peace

# 72
  • Мнения: 1 364
В края на 5-ия месец. При всеки е различно.

# 73
  • София
  • Мнения: 4 586
В четвъртия месец вече не можех да си закопчавам копчетата. След петия започнах да ходя с дънки и панталони с ластик. Взех си и едни дънки по-голям номер с ниска талия.

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 146
Аз съм в края на 3месец (и вече съм 45кг Grinning),но като сядам си разкопчавам копчето и започнах да се замислям за нов гардероб Wink

# 75
  • Мнения: 189
                                                                   В на4алото на петия месец все още ми ставаха някой панталони от преди да забременея,
                                                                   но постепенно като 4е ли изведнъж ми порасна тумбака и нищо ве4е не ми ставаше.

# 76
  • Мнения: 4 433
в 3тия месец

# 77
  • Germany
  • Мнения: 1 580
И аз още във втория ходех с разкопчано копче, но аз качвах най-вече на ханш и на бедра, даже на едното бедро ми излязоха и стрии  Cry.

# 78
  • Мнения: 63
още в края на 2-рия започнах да ходя с откопчано копче,а от началото на 4-ти съм с панталони за бременни, от старите ми дрехи  нищо не ми става

# 79
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 744
след 5-я месец

# 80
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 В 6м си купих гащеризон, значи дрехите са ми отесняли към края на 5. А в 9 вече приличах на пълна луна.

# 81
  • Мнения: 9 776
Още от втория месец Sad. Не си търпях дори бельото.

# 82
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз и двата пъти започнах да нося по-широки дрехи около 5-я месец.

# 83
  • BG
  • Мнения: 1 900
КЪм 4ти месец.

# 84
  • Мнения: 522
До 4-тия месец нищо не ми личеше ,даже ходихме на море и никой не ми вярваше че съм бременна.Като станах в средата на 5-тия месец изведнъж и се "появи малка топка",и от тогава почнах да си копувам панталони за бременни с ластик отгоре. #Crazy

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Още в 3-тия месец смених гардероба.... Whistling

# 86
  • Мнения: 9 973
изобщо не са ми стягали
качих 8кг. и за 1г. свалих 16кг.

# 87
  • София
  • Мнения: 2 132
Сега съм в края на втори месец и като гледам в трети ще съм с нов гардероб. Дрехите ми стават, но не ми е конфортно все нещо широко ми се иска да облека.

# 88
  • Мнения: 183
бе към края на 4 месец вече не влизах в нищо мое / единствено бельото още ми става Rolling Eyes/ отчитам го на това че раста само на тумбак  Grinning

# 89
  • Мнения: 9 814
изобщо не са ми стягали
качих 8кг. и за 1г. свалих 16кг.

Аз бях по същия начин.
Само че, свалих 10 кг.
Сега ще видя втория път.

# 90
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
При всяка бременна е различно. Още в 3-тия месец не влизах в нищо мое

# 91
  • Мнения: 8 999
Наложи се да си купя нови дрехи за бременни към средата на 4тия месец. Но дотогава главно носех меки и разтегливи материи, та не мога да кажа, че съм си влизала в старите дрехи без проблем. Дънките си  примерно спрях да обличам още в края на 2рия месец.

# 92
  • София
  • Мнения: 1 809
Аз пък още преди да разбера, че съм бременна неможех да си закопчая панталоните Embarassed Имах едно смешно шкембенце и се чудех как така напълнях на корем за 2 седмици  Mr. Green

# 93
  • Бургас
  • Мнения: 129
Към 3-я месец вече ходех с разкопчано копче, иначе дънки с ниска талия носех до към 5-я, 6-я месец. После дрехите ми бяха просто с 1-2 номера по-големи. Бременни дрехи не съм купувала.

# 94
  • Мнения: 1 146
До 6 месец можех да си нося панталоните и дънките. След това за отрицателно време коремът ми стана голям.

# 95
  • Мнения: 5 026
Към 5 месец.

# 96
  • Мнения: 923
Към 5 месец. Но аз качих за цялата бременост само 7 килограма.

# 97
  • София
  • Мнения: 3 789
Към края на 3-я месец, в началото на 4-я вече бях с "бременен" панталон Mr. Green

# 98
  • Мнения: 2 100
След 5ти месец Peace

# 99
И  с двете бремености-след 5-ия месец Grinning

# 100
  • Мнения: 42
Лично аз и двата пъти още във 2 месец не можех да си закопчавам дънките, а в 3ти се прощавам с всичките си поли и панталони. Просто корема ми щръква моментално. Но наистина при всеки е различно.
и при мен беше така

# 101
  • Мнения: 2 270
от 3-тия още ми отесняха!!!
и при мен така Peace

# 102
  • Мнения: 2 172
Не съм си сменяла гардероба.Панталоните са ми с ниска талия,а блузите-еластични  Mr. Green Имах една дълга бяла спортна пола,която носех без да я закопчавам отпред,просто натъпквах краищата и навътре  Crazy Това беше към 7-8 месец.

# 103
  • Мнения: 540
не съм имала нужда да си сменям гардероба
до края на бременноста си си носех моите и те си ми ставаха

# 104
  • Мнения: 666
На мен още в първите месеци взеха да ми се опъват циповете на разни дънки и панталони. Най-дълго носих тези с ниска талия, защото се закопчават под корема. Има много слаби жени, които не си сменят гардероба, но моят ханш се разшири и се наложи да си купувам панталони с ластичен колан за да се разпъват заедно с нарастване на корема.

# 105
  • Мнения: 7 201
При мен лично до края на пети месец не ми личеше и не бях качила килограми и си носех моите си дрехи.Значи в началото на шести месец започнах да купувам дрехи за бременни Peace
Peace И аз бях така.

# 106
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
още в 3-4 месец.Тогава си взех   панталон за бременни. Wink

# 107
  • Мнения: 95
При мен някъде към 22г.с ми се наложи да си купя нещо по широчко Simple Smileно предпочитам поли и рокли..туники.Не съм фен на дрехите за бременни много.

# 108
  • Мнения: 493
След четвърти месец,започнах да си сменям гардероба.

# 109
  • Мнения: 84
 newsm78 края на 4 началото на 5 месец

# 110
  • софия
  • Мнения: 636
от втория. Елена беше огромна и коремът ми също-в 5-и месец ме питаха кога ще раждам....Иначе качих около 11кг.

# 111
  • Мнения: 2 013
Още втория месец някъде почнаха да ме стягат гащите.До това води спирането на сутрешното кафе с цигара и заместването им с обилна закуска! smile3521

# 112
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
В третия месец се наложи да сиобновя гардероба,за цялата си бременост качих над 25кг,накрая вече ме беШе страх да се тегля Mr. Green,но слава богу сега си влизам в моминските дьнки Peace

# 113
  • Мнения: 1 981
Около шестия месец вече не можех да си закопчавам панталоните, а иначе почти цялата бременност изкарах с два чифта дънки за бременни и блузки с номер-два по-големи!

# 114
  • Мнения: 826
Ей сега!!! Mr. Green

# 115
  • Мнения: 86
Аз и двата пъти след третия месец реших да сложа по-широчки дрехи,а не всеки месец с напредване на бременността да се питам дали е дошъл момента. Hug

# 116
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
След като влязох в 5-тия месец.

# 117
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

В седми месец почувствах че имам нужда  от панталон за бременни.Имам  малък корем и по -скоро хората си мислят че съм пълна , но не и бременна в осми месец

# 118
  • Мнения: 52
Аз в 7-я месец си купих панталон за бременни по-скоро от мерак,не толкова от нужда.Имах малък корем и си носех дънките с ниска талия и един сукман.
Лека бременност!

# 119
  • София
  • Мнения: 2 613
Преди за забременея успях да сваля килограми, след като забременях до треи месец си носех тези дрехи, след това до 5 месец карах пак с мои дрехи, но по-големи номера, които носех преди да отслабна Mr. Green
 А вече в шести месец си купих дънки с ластичен колан, че не ми ставаше вече нищо Embarassed

# 120
  • Мнения: 579
Аз си изкарах цялата бременност със старите дрехи-всичките ми панталони и поли са с много ниска талия.Само си купих 2-3 туники и една рокля.

# 121
  • Мнения: 489
Още в 6-7 г.с. коланът на дънките започна да ми пречи като сядам и откопчавах горното копче, по-скоро от притеснение да не вреди на бебето. В 8 г.с. намерих дънки за бременни малък номер и си ги подносих веднага, много са ми удобни.  Peace  В краката и в дупето не съм мръднала, но имам доста голям корем и предпочитам на бебчо да му е удобно.  Heart Eyes 

# 122
# 123
  • Мнения: 173
ОХ,още от четвъртия месец.И накрая ,от 58 кг станах 94 Embarassed
Леко бременеене!

# 124
  • София
  • Мнения: 521
Към 5- я месец Simple Smile

# 125
  • Мнения: 61
купих си дрехи за бремени още в на4алото на третия месец защото много отрано запо4наха да ми стягат панталоните

# 126
  • Мнения: 227
Към 5-6 месец. До 7 месец си носех старите дрехи. Но бях от слабичките бременни.

И аз бях така.. след 7мия месец си взех по-големи дрехи. Peace

Общи условия

Активация на акаунт