Kurt Cobain Converse Collection

  • 4 037
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 386
Става дума за това - http://kurtcobain.com/news/kurt-cobain-converse-collection/ http://www.nicekicks.com/kurt-cobain-converse-one-star/ Интересно ми е мнението ви по темата, към този момент няма да избързвам да споделям своето. Задавам опорни точки - е ли това начинът Кърт и музиката му да останат запомнени и един вид безсмъртни във времето? Или по - скоро е евтин опит за печалба на гърба на една трагедия? Или и двете? (Не) стана ли същото с Джими Хендрикс, Джим Морисън и т.н.? Защо?

Темата не е нито строго музикална, нито фешън, затова моля да остане в Клюкарника.

# 1
  • Мнения: 3 271
е евтин опит за печалба на гърба на една трагедия

Toва е. И се е случило с много известни хора. За съжаление. И не само с починали такива

# 2
  • Мнения: 2 386
Ясно. Само аз и Милена знаем кой е Кърт и имаме отношение по темата. Може да се заключва вече. Crossing Arms
Моето мнение, между другото, е като твоето..

# 3
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ами то заради това се казва "шоубизнес", а не изкуство.  Laughing
П.П. Кецовете стават.  Laughing

# 4
  • Мнения: 6 315
Евтин опит за печалба на гърба на името. Не бих казала трагедия - в случая е бил избор.

П.П. Подобно не знам да се е случвало с Морисън или Хендрикс. Ще се радвам да споделиш, ако знаеш подробности Simple Smile.

# 5
  • Мнения: 4 717
според мен е опит(много успешен дори) за печалба, но не на гърба на една трагедия
когато личност стане култ за цяло едно поколение, е логично да се произвеждат дрехи/обувки с лика му
така преди 2г Converse сложиха лика на Че Гевара, без дори да са наясно каква личност е той, важното беше, че е култ за милиони и ще се харчи добре Peace

# 6
  • Мнения: 2 386
Като силнозапозната със случая на семейство Кобейн, а и предвид местните градски легенди - за мен това е трагедия, а не избор - но по-добре да не спорим.  Simple Smile Темата е друга. *

Василиса, какво общо намираш със шоубизнеса? Би било, ако Кърт бе жив и промотираха албум, да речем. Или нещо такова. Сега шоу-то ми се губи и виждам само бизнес-а..аз. Ти кажи.

*Ако все пак ви е интересно, когато дойдох тук, се запознах с човек, който също е живял в Абърдийн и им е бил добър приятел.  Преди машината да ги завърти и да превърне Кърт от обикновен човек с талант ''в това, което той никога не е искал да бъде''. Не бих му повярвала нито за това, нито за зависимостите на Кортни по тези причини за които говореше, ако градските легенди не твърдяха абсолютно същото. Била съм и в самото градче - няма по-сиво, празно и скучно място на планетата - само вали и всеки познава всеки. Карахме три часа, за да стигнем до там.

# 7
  • Мнения: 6 315
Ева на сцена, кажи каквото знаеш, аз нямам намерение да споря. Изразих мнение просто. 

Аз лично не мога да направя сравнение м/у хората които си изброила като имена. За мен смъртта на Морисън и Хендрикс е далеч по-голяма трагедия. А самоубийството е избор.

Извини ме за спама, ако възприемаш думите ми като такива.

# 8
  • Мнения: 2 386
 Hug Нищо не е спам, приятно ми е даже да говорим за хубави хора и хубава музика.

Сега имам малко работа, после пак може да пиша.

# 9
  • Мнения: 7
и аз съм на мнение ,че е опит за печалба на гърба на една трагедия...
и си мисля ,че Кърт не би харесл това...

# 10
  • Мнения: 7
 
 цитат:За мен смъртта на Морисън и Хендрикс е далеч по-голяма трагедия. А самоубийството е избор.



има версии,че е бил убит...

# 11
  • Мнения: 1 352
Чакайте сега, Кърт не се ли самоуби? Поне така съобщиха в медиите. Че е трагедия, трагедия е - един голям талант ни напусна завинаги, но аз също смятам, че самоубиството е въпрос на избор. Още повече, че човекът беше семеен с малко дете. Не искам да прозвуи като заяждане, но какви сиви и скучни градове, какви 5 лева. Дайте всички хора, които живеят в малки градове да се самоубиват... Има си начини, клиники, специалисти, с пари поне е лесно.

Ева на сцена, разказвай, че ми стана интересно.

Колкото за колекцията с гуменките - не ме впечатляват такива кампании.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Как е бил убит - със свръх доза ли?
От всичко се прави пари, е моето мнение. А чуждата емоция е чудесен повод.

# 13
  • Мнения: 2 386
Как е бил убит - със свръх доза ли?
Намерен е с огнестрелна рана в главата. Ето малко инфо, което клони към несамоубийствената теория : http://www.sshep.com/kurtnew.htm Който има търпение да чете, ще види ужасни несъответствия в цялата работа.

Иначе какво да разказвам? Мисля, че съм малко по-емоционална, отколкото трябва на тази тема (съжалявам за което), защото израстнах с тази група, отделно животът ме доведе точно в Сиатъл..
Днес видях една иймо фенка на 12 -13 годинки с кецове, на които пишеше Кърт Кобейн .. с химикал. Не знам как да го тълкувам, за мен е излишна цялата патардия.

# 14
  • Мнения: 1 526
Стига бе   Shocked
Много им се кефих (и все ощи де) и дълго време се , чувствах ужасно след смъртта на Кърт. Но все пак мислех, че това е изборът му. Но убийство  Rolling Eyes ...

Относно модната линия  Thinking, определено съм скептична, той не беше меркантилен и не мися, че би било по вкусът му

Цитат
кецове, на които пишеше Кърт Кобейн .. с химикал.
това съм го правила и аз! Спомени....

Общи условия

Активация на акаунт