добра майка?

  • 3 540
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 339
Добра майка - всеотдайна, грижовна, търпелива, изслушваща, съветваща, строга...

лоша майка - противоположното на добрата майка.

# 16
  • Мнения: 363
Според големият ми син "лоша майка" е тази, която се кара на детето си и не му купува всичко. А "добра" е тази, която прави всичко, което поиска детето.

май сина ти ще се окаже прав!  Joy Joy Joy

# 17
  • Мнения: 350
Охх, болна тема ми е в момента. Все за това си мисля и мъжат ми взе да ми се кара. Дали съм егоистка като раждам така скоро второ дете, дали пък не изисквам твърде много или малко от дъщеря си, дали като се удари и се разплаче и аз не я вдигна защото вече много ми тежи и тя избяга в другия ъгъл ... гледайки ме "лошо". Бременни притеснения и размисли ...  newsm78

# 18
  • Мнения: 873
смятам,че докато се пита дали е добра или лоша и докато се старае да бъде добра,то майката е такава за своето дете.но ако вирне нос и се определи като най-добрата,значи скоро ще оплете конците,без да се усети Peace
гледам моето щастливо дете и си мисля,че явно му е добре с мен Grinning
макар че от гледната точка на психолог мога да кажа,че моята гилдия щеше да е безработна,ако всички майки бяха добри Laughing мой колега,също психолог,казва,че винаги и за всяко нещо са виновни майките,проблемът на всеки наш клиент дълбоко и отдавна е тръгнал от майката Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 1 674


Всяка майка е най-добрата за собственото си дете.

кратко и ясно

# 20
  • Мнения: 4 433


Всяка майка е най-добрата за собственото си дете.

кратко и ясно
Съгласна Peace

# 21
  • Мнения: 958
Мама е добра, като позволява и лоша като забранява, някои неща.  Twisted Evil
Всичко останало е относително, в собствените си очи аз може да съм добра майка, ама в очите на хората не, или обратно.
За мен добра майка е тази, която успява да създаде и възпита Човек.
Времето ще покаже аз каква майка съм.

# 22
  • Мнения: 363
Лоша майка мога спокойно да кажа на жена, която си изоставя детето (ако в случая може да се нарече майка изобщо), пребива го, малтретира го, кара го да проси, краде и т.н.

В случаи различни от изброените не мога да слагам етикети и да квалифицирам хората.В крайна сметка всяка от нас иска най-доброто за детето си и се старае да го постигне.Просто методите ни са различни, но не смятам, че това прави една по-добра или по-лоша от друга.

Всяка майка е най-добрата за собственото си дете.


противоречиш си! хем определяш коя майка е лоша, хем твърдиш, че всяка майка е най-добрата за собственото си дете! значи ли това, че и тази, която малтретира физически и/или психически детето си, е най-добрата за него?!?

# 23
  • Мнения: 304
 Thinkingлоша е майката която е изоставила детето си

# 24
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Мойто мамче все нямаше време за мен,изратстнах сама по улиците и в комшиите.Не се е интересувала как върви училището или пъ каквото и да е... SadАз си я обичам обаче и все си мисля пък за нещата които ми е дала Simple Smile например първите ролкови кънки и как не ми се караше за гаджетата и не и пукаше какво говорят махленските бабички за мен.Страшно е мойто майче...А кой баща е добър???

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Според мен всяка майка,която се грижи за детето си,дарява го с обич и нежност и прави най-доброто за него е добра майка

# 26
  • Мнения: 6 365
Мама е едновременно и лошото ченге, и доброто.

# 27
  • Мнения: 1 372
Според мен е много относително понятието. За мен е важно да създам стойностен човек, който да мисли, да има собствено мнение, но и да се съобразява с чуждото, да има обноски, да бъде умен и възпитан. Стремежът ми също така е да избегнем наркотици, секти и подобни катаклизми. В общи линии за мен да си добра майка означава да създадеш полезен за обществото и себе си човек. Надявам се да го постигна с дъщеря ми и бъдещите ми деца /дай боже/ Praynig Praynig Praynig А иначе както е казала Mamacita Bandida  мама е съчетание от доброти и лошото ченге.

# 28
  • София
  • Мнения: 23 072
Дефиницията за добра майка: след време детето ми само да каже "мамо, ти си най-добрата"  Hug Hug Hug
Така, както аз винаги съм мислила и говорила за моята  Peace

# 29
  • Мнения: 2 522
макар че от гледната точка на психолог мога да кажа,че моята гилдия щеше да е безработна,ако всички майки бяха добри Laughing мой колега,също психолог,казва,че винаги и за всяко нещо са виновни майките,проблемът на всеки наш клиент дълбоко и отдавна е тръгнал от майката Rolling Eyes

Много вярна приказка. Аз като адвокат по бракоразводни дела все изисквам инфо за мама и свекървата/тъщата.
Пак от позицията на бракоразводен адвокат, ако ви напиша моите примери за "лоша майка" косата ви ще настръхне. От друга страна пък, като човек, изключвайки професионалната ми обремененост, за мен "лоша майка" е и тази, която приема, че детето й е сополиво, но въпреки това здраво и позволява пряк контакт с други деца.

Общи условия

Активация на акаунт