детски център Монтесори

  • 4 324
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Здравейте. Искам да споделя приятната изненада когато разбрах, че най-после и в България са открили детски център Монтесори. Бях изчела доста неща в интернет за този прекрасен метод за опознаване на света и развитие на децата чрез целенасочени занимания в игрова форма и се тюхках как може у нас да няма почти нищо за по-малките деца. И така аз с голям ентусиазъм, а мъжът ми с доста скептицизъм отидохме с децата да видим за какво става въпрос. Накратко - мило и приемащо отношение, ведра обстановка, децата се забавляват чудесно и без да усетят научават да се ориентират в пространството, цветове, форми, мерки, теглилки, числа, букви и т.н., да бъдат креативни, самостоятелни. Има множество развиващи игри. Част от заниманията са на английски. Резултатът беше, че децата не искаха да си тръгват, а мъжа ми беше убеден, че това място е достойно за неговите деца Simple Smile. Ако темата ви интересува ще ви пиша по-подробно.

# 1
  • Мнения: 3 715
Нямаше ли вече една тема от родители, посетили центъра и останали много доволни  newsm78

# 2
  • Мнения: 1 517
Ако темата ви интересува ще ви пиша по-подробно.

Пиши, интересува ни  Grinning

# 3
  • Мнения: 9 814
За пет дни три теми по въпроса. Rolling Eyes

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
За пет дни три теми по въпроса. Rolling Eyes

И всичките само с хвалби, а  Wink

# 5
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
мирише на реклама newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 4 949
Не ми допада как ни поднасят информацията за този център.  Naughty

# 7
  • Мнения: 9 814
Хихи Mr. Green все пак този детски център Монтесори възбуди любопитството ми, а пък и се помещават на 200 м. от моя блок.
Намерих сайта, обадих се- такса 400 лв. на месец, храна допълнително по 4 лв. на ден кетеринг т.е. няма супи и готвено, а само суха храна.
Спане на обяд няма.

П.П. Става въпрос за центъра в Младост 1.

# 8
  • Мнения: 29
Е, съжалявам че се повтаря. Когато аз търсех инфо за подобен център такава просто нямаше. Продължението е, че записах дъщеря ми там през лятото, т.ч. това, което казвам е от личният ми опит. За месец и половина научи английски повече отколкото цяла година в Британика - факт! Започна да си подрежда нещата, сама реже зеленчуци, рисува знамената на държавите. И като наистина е хубаво защо да не си го кажем?!

# 9
  • София
  • Мнения: 4 949
Продължението е, че записах дъщеря ми там през лятото, т.ч. това, което казвам е от личният ми опит. За месец и половина научи английски повече отколкото цяла година в Британика - факт! Започна да си подрежда нещата, сама реже зеленчуци, рисува знамената на държавите. И като наистина е хубаво защо да не си го кажем?!

Как така през лятото - центърът не беше ли открит преди има-няма и месец ?!
Имаше теми за занимания през лятото и не мисля, че за този център някой беше писал, за да го препоръча. Живея наблизо и според мен през лятото нямаше такъв център там.

Пък и чета един твой пост от началото на септември 2008г. , в който пишеш:

"Наближава новата учебна година и започнах да се оглеждам къде умницата на мама  (на 5 год.) да понаучи английски - хем да е качествено, хем да е на удобно място. За сега в района на Плиска съм открила 2 възможности - Британика и читалището зад кино Изток, като в Британика групите са в невъзможно за нас време. Ако някой има лични впечатления от английския в читалището и по-специално от г-жа Ангелова, която преподава от дълги години там, ще съм много благодарна да ги сподели. Ако има и други варианти наблизо, моля, пишете."


Последна редакция: чт, 16 окт 2008, 14:50 от Prizma

# 10
  • Мнения: 11 870
дали във Варна има такъв център или ДГ с прилагане на посочения метод?На мен ми се видя впечатляващо, не съм чела другите теми.но ако имате информация за Варна, ще се радвам да споделите.

# 11
  • Мнения: 29
Точно така. Аз съм твърдо "за" ранното езиково обучение - научават лесно езика без много усилия. Записах я на Монтесори през лятото, защото тогава не ходеше на детска градина, а не искам да си сменя градината. Центърът беше в Младост от август, но още нямаше табелки. Т.ч. до 15.09. детето си ходеше там. След като започна "учебната година" си продължихме в старата детска градина и исках да продължи с английския за това търсих подходящ курс. От Британика съм супер разочарована, но ми се стори ненужно да ви обременявам с информация, която може да не ви интересува. Между другото записах дъщеря ми в читалището при въпросната г-жа Ангелова. Учат по окфордски учебници. Нивото е много добро, групата е малка, детето вече говори с изречения. Много съм доволна. само да не ви прозвучи пак като реклама ... Но тя едва ли щеше да бъде в час, ако не бяха заниманията й в Монтесори, където научи да пише и чете 3 и 4 буквени думи. В Британика да не е много пресилено, ама почти цяла година учеха да броят до 5, цветовете и някакви думи. Като отидохме в Гърция детето не можеше да си каже името. Ама стига толкова, че стана много дълго.

# 12
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Защо центърът Монтесори да е само един. newsm78

От много време има един в "Редута", точно до парка "Гео Милев"

Веднъж заведох детето там, но самият център е в едно мазе, макар и уютно направен.

Общо взето детето е стояло кротко, мълчало е през цялото време, бяха правили някаква фигурка. Но така или иначе ме помоли да не я водя повече там. Моята хубавица е много потайна и не каза защо.

Сега ще ми се наложи да оставя Ели за две седмици в някой клуб, и съм се насочила към един "Джиджо", до ул.Оборище. Там също се води център Монтесори /или поне работят по този метод/. Мога да споделя след това.


ПП: Аз, като стара потребителка на форума, надушвам рекламата отдалече и мога да кажа, че въобще не я одобрявам. Предпочитам тук да чета само преживени и споделени от други майки мнения.

# 13
Аз съм също много очарована от философията на Монтесори най-вече заради стила по които се работи. Емильо Регалия гледа на детето като една кутия, в която да излее определена доза информация в грешен интервал от развитието докато Монтесори обръща внимание на самото дете в център и му дава информацията според чувствителността му в определен интервал от развитието. На детето му се дава шанс да види цялостноста на задачата при запознаването и след това се започва с разглеждане на детайлите. Детето преследва собствените си възможности и не върви в такт с другите. Ако е способно в математиката, може дори да премине на по-високо ниво в тази област, отколкото е определена за възрастта му и се научава да бъде самостоятелно без да му се отнемат задълженията, които трябва да спазва и в груповото училище. Информация обаче не е достатъчна, за да ти кажа че този център е добър. Разлика има също в педагозите, до тяхното образование и интуйция , не само метода които твърдят че практикуват. Доколкото знам материалите на Монтесори са обикновени, но целят да обърнат интереса на детето към природата.

# 14
  • София
  • Мнения: 13 200
Е, съжалявам че се повтаря. Когато аз търсех инфо за подобен център такава просто нямаше. Продължението е, че записах дъщеря ми там през лятото, т.ч. това, което казвам е от личният ми опит. За месец и половина научи английски повече отколкото цяла година в Британика - факт! Започна да си подрежда нещата, сама реже зеленчуци, рисува знамената на държавите. И като наистина е хубаво защо да не си го кажем?!

И моята дъщеря реже зеленчуци, маже филии с пастет... А е само на 5 г. От много малка сама си сервира закуска. Заслугата, обаче е на Неволята  Wink Защото по някога мама и тате са заети да работят и не винаги са на разположение на секундата  Crazy

Темата ще я заключа по 2 причини:
1. За мен си е чиста реклама, защото уведомява нас родителите какъв хубав ЧАСТЕН център има еди къде си...
2. Има няколко теми по въпроса за Монтесори градините, където се дискутира същността на този вид възпитание.

П.С. Надявам се авторът да не пуска още 1-2..n подобни теми!!!

Общи условия

Активация на акаунт