Тема за негативизма

  • 3 238
  • 81
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 271
Смятае ли, че негативизмът се насажда сред хората, или просто е една от националните ни гордости?
Напоследък се замислям, не толкова над нещата, колкото над причината да се случват. Направо се чудя - аз ли гледам света през розови очила, или някои хора все си търсят, от какво да недоволстват.
И тук из форума, и из обществото непрекъснато се говори за негативната страна на нещата. Мога да ви залея с примери, но за сега смятам, че ясно си поставих въпроса.

# 1
  • Мнения: 274
Тази тема няма да я бъде  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 24
Твоята тема е тъпа, безсмислена абсолютно с нищо не допринася за общуването в този форум! И категорично не мога да се съглася, че съществува негативизъм - тъкмо напротив!

# 3
  • Мнения: X
На мен пък ми е интересно при толкова хора, които на думи демонстрират оптимизъм как не може човек една искрено ухилена физиономия да засече без да се наложи да си плати за това.
Ето, че дори не знам тази тема едно поредно недоволстване срещу всеобщото недоволство и негативизъм ли е или поредната надпревара на кой са му по-розови очилата....

# 4
  • Мнения: 3 423
Смятае ли, че негативизмът се насажда сред хората, или просто е една от националните ни гордости?

Негативизмът е право пропорционален на
наличността и качеството на половия живот.
Което, както и да го погледнеш, няма нищо
общо с националните ни гордости, за щастие.

# 5
Има хора, които наистина се оплакват за щяло и нещяло, но на повечето наистина живота е много тежък. Заплатите и пенсиите са като в Африка, а цените като в Европа. Да не се разболее човек, а ако си и сам-ужас!

# 6
  • Мнения: 274
Смятае ли, че негативизмът се насажда сред хората, или просто е една от националните ни гордости?

Негативизмът е право пропорционален на
наличността и качеството на половия живот.
Което, както и да го погледнеш, няма нищо
общо с националните ни гордости, за щастие.

Лиси, здравей Simple Smile

Искаш да кажеш, че колкото по-често и по-качествен матрял ебеш, толкова си по негативно настроен, така ли?

# 7
  • Мнения: 3 423
Точно това искам да кажа и съм изключително
щастлива, че поне ти ме разбираш така добре.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 271
Ето, че дори не знам тази тема едно поредно недоволстване срещу всеобщото недоволство и негативизъм ли е или поредната надпревара на кой са му по-розови очилата....
Тази тема е чисто и просто събиране на идеи, понеже, както казах обичам да си обяснявам причините за някои неща, а специално за омразата, като начин на живот, не мога да намеря причина.

# 9
  • Мнения: 24
Лиске, не "право", а "обратно"....иначе трябваше да съм зъл като оса и на всичко да намирам кусури, да поправям, да се заяждам и тн. признаци на "негативизма"!

# 10
  • Мнения: 274
Ето, че дори не знам тази тема едно поредно недоволстване срещу всеобщото недоволство и негативизъм ли е или поредната надпревара на кой са му по-розови очилата....
Тази тема е чисто и просто събиране на идеи, понеже, както казах обичам да си обяснявам причините за някои неща, а специално за омразата, като начин на живот, не мога да намеря причина.

омраза не е ли различно от негативизъм?

# 11
  • Мнения: 1 212
Негативизма често е необходимост в процеса на  социалната адаптация / у нас конкретно/ .
Просто е по-лесно да си съпричастен или активен участник в отрицанието на нещо , отколкото да се оставиш гол и незащитен премигвайки срещу излятата отгоре ти бълвоч от скептицизъм и отхвърляне.
Караш по пътя на най-малкото съпротивление .
Това е всичко.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 271
омраза не е ли различно от негативизъм?
Мда, в началото успях да избегна тази дума, но негативизъм ми звучи слабо в дадени ситуации.

# 13
  • Мнения: 17 546
На мен пък ми е готино, всеки ден! Нямам време да ми е кофти често и непрекъснато, защото докато се огледам и ще съм остаряла. А тези, дето са били все нацупени като млади, после като станат бабички имат ужасни бръчки около устата. Искам бръчки от смях. Grinning Обичам си живота какъвто ида е бил или ще бъде, и се радвам и на малките неща. Само математиката мразя, честно да си призная! Mr. Green

# 14
  • Мнения: 516
Изобщо не вярвам на хора, които се представят за 100 % оптимисти.

Общи условия

Активация на акаунт