Идеи за приготвяне на гъби Сърнели?

  • 52 467
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 304
 Peaceпанираните сърнелки са много вкусни,правя сърнелки и с ориз

# 16
  • Мнения: 7
Освен панирани ги правя  и по друг начин - след бланширане нарязвам сърнелите и ги позапържвам малко. След това чуквам яйца и бъркам докато се изпържат. Подправките са на вкус.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 954
Не съм ги пробвала по друг начин освен панирани. Свекърва ми ги прави много хубаво, заменяла съм пържола за гъба  Laughing

# 18
  • Мнения: 279
Само панирани Peace

# 19
  • Под звездите
  • Мнения: 1 298
Аз сърнелите освен панирани ги правя задушени.Нарязвам гъбите на по голями ивици,нарязвам и повече лук,задушавам с масло,изчаквам да се изпари водата и да остане на мазнина слагам чесан(аз слагам на прах), червен пипер, сол и свалям от котлона.
Правя също и пържени с яйца както Теменужка.

# 20
  • Мнения: 27 524
Само панирани  Peace
Иначе винаги си ги суша, стривам и ползвам за гъбено брашно  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 140
Благодаря ви момичета за бързата реакция и вкусните предложения.Ще се възползвам от всичките Wink

# 22
  • Мнения: 4 195
тъй като у нас винаги има много гъби, цялото фемили много гъби берем, та тази година имаше много сърнели.
Освен панирани, ги приготвям със месо и лук задушени във фурната.
освен това, нарязвам ги на малки парчета, сварявам ги, след като се охладят им добавям лимон, много магданоз и копър, олио и сол. Страхотн асалата става Peace

# 23
  • Мнения: 674
 Сърнелите са ми любими панирани. Peace Наскоро обаче и аз имах 2 торби със сърнели Laughing и по-големите панирах, малка част замразих (леко сварени в подсолена вода), а по-малките напълних с кайма и настъргани моркови, а около тях - картофки и пекох под фолио - станаха невероятни! Аааа - и отгоре наръсих с кашкавал, накрая на печенето!

# 24
  • Мнения: 4 195
и друго се сетих аз - супа правя на дребния - картоф, морковче, лук, гъбките нарязани на ситно, фиденце, застройка - всички много я харесват у дома.
 Peace

# 25
  • Мнения: 28
Явно навсякъде тази година са излезли много сърнели. За пръв път имаше достатъчно и за нещо друго, освен панирани. Задуших ги в по-дълбок тиган на котлона, докато останат само на мазнина. След това им сложих ситно нарязан магданоз, лимонов сок и сол на вкус - стана чудесна салатка.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 271
Само изпържени с мнооого малко зехтин, на тефлонов тиган - така са най-хубави според мен.

# 27
  • Мнения: 1 021
Вече са ти казали как да ги приготвиш панирани  Peace
Най лесният начин да съхраниш останалите е да ги изсушиш. Прибираш ги внимателно, без да се счупят и когато ти потрябват вадиш необходимият брой, оставяш ги във вода, така възвръщат предишната си форма и отново панираш.

# 28
  • Мнения: 3 268
Да ги сушиш е добра идея,но много миришат,когато ги сушиш,да знаеш.Трябва да са в помещение като килер например.

# 29
  • Мнения: 800
лигите ми потекоха- любимите ми гъби са сърнелите. ама само 2-3 гъбки намерих тази есен Sad

панрирани съм правила.  Печени, залети с настърган кашкавал, филе и разбито яйце, но не ми допаднаха така.

Според мен сърнелата е най-вкусна само със солчица, масло и съвсем мъничко водичка на фурна. Така се запазва автентичния й чист вкус  и й се наслаждавам максимално Peace

Общи условия

Активация на акаунт