Какво искате да има в едно женско списание

  • 4 455
  • 107
  •   1
Отговори
  • Мнения: 686
Понеже работя в тази област, ще ми е много интересно и полезно да споделите какво бихте искали да четете и гледате в едно женско списание - повече интеврюта, повече клюки, повече "надничания" в света на известните или не чак толкова "звездна" информация - може би повече практични съвети за прическа, поддържане на външния вид, мода (и модата в какъв вид - шопинг предложения или по-класни фотосесии с дрехи, които стоят добре на моделите, но ние никога не бихме си купили), рецепти, съвети от психолози, или пък може би са ви най-интересни любопитните материали по някаква тема от типа на тези на Ваня Щерева или на Драго в ЕВА?

А може би имате съвсем други очаквания от женските списания?

Наистина ще ми е много интересно да науча какво иска да чете съвременната българка.

И благодаря предварително за отговорите ви   bouquet

# 1
  • Мнения: 2 448
Голи мъже, които да не са гейове манекени, а истински лъхащи на секс мъжки екземпляри.  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 4 195
за такъв вид проучвания, не се ли заплаща доста солено на фирма да ти достави инфо за общественото мнение Rolling Eyes
и защо пита - просто разгледай форума, та той е най - доброто женско списание, което някога съм чела Peace

# 3
  • Мнения: 1 111
 Скоро си купих Мода, на стотина страници имаше-нямаше три що годе интересни статии.. . Rolling Eyes пълна боза, само реклами, то ясно че без тях не може, ама само пълнежи.
 Интернет направо им изяде хляба на модните списания, и не само на тях де. hahaha

# 4
  • Мнения: 2 479
Голи мъже, които да не са гейове манекени, а истински лъхащи на секс мъжки екземпляри.  Mr. Green
Подкрепям с две ръце. Crazy

# 5
  • Мнения: 1 111
А да, Чут Чут е права, маса пари се изливат за проучвания, то ако ставаше така както я мислиш ти....

# 6
  • Мнения: 686
Някъде наоколо имаше тема за негативизма... И той е нещо, което безплатно витае из този форум за съжаление!

Не пускам тема, за да спестя пари за проучване. Считам хората, които срещам тук, за съмишленици и приятели. А когато ти е интересно мнението на приятелите ти, трябва ли да им платиш, за да го споделят. Кой знае, може би в този абсурден, вълчи свят и това да е нормално вече.

Моля за мненията само на онези от вас, които с удоволствие ще ги дадат. Благодаря!  Hug

# 7
  • Мнения: 2 401
Аз искам грозни жени, та да ми вдигат самочувствието.  

# 8
  • Мнения: 5 468
Аз искам грозни жени, та да ми вдигат самочувствието. 
Joy Joy Peace и аз!

# 9
  • Мнения: 686
Аз искам грозни жени, та да ми вдигат самочувствието. 
Joy Joy Peace и аз!

Никога не ми е хрумвало, но идеята е велика!  Laughing Laughing Laughing

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 647
ако на минзухара ще й помогне, нямам нищо против  Tired

# 11
  • София
  • Мнения: 38 475
Абе едно е негативизъм, друго е да те правят на балък.
Женски списания чета много преди да почнат да излизат на български.
Имам тонове и торби от тях.
И са ми все едни и същи.
Космото даже сякаш си въртят едни и същи статии!
Имаме си Форума тука - и за клюки, и за мода, и за съвети!

Вече имам други приоритети къде да дам 5 лева. Това е!

# 12
  • Мнения: 4 195
mili с този номер и аз утре мога да снеса уникална за фирмата ни информация на маркетинговия ни отдел Peace

# 13
  • Мнения: 2 401
ако на минзухара ще й помогне, нямам нищо против  Tired

Какво нямаш против бре? Да  помогнеш на самочувствието ми ли?

# 14
  • Мнения: 4 841
Не купувам женски списания откакто станах на... абе, доста отдавна беше. И като гледам изобилието по витрините, направо се чудя кому е нужно още едно?

# 15
  • Мнения: 3 423
Скъпи подаръци искам да има.
Настъпете рекламата.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 430
Искам по-малко реклами,писна ми от диети поне 2стр. във всяко списание,а в момента в който наближи лятото полудявам от 100стр.материал как да си съхраним тена и тем подобни съвети за тен Sick
  Искам интервюта на интересни личности,а не на мис Дупе или Мис лява Цица,които четат Паоло Куельо ,а на гърба на списанието бонус дамска превръзка с аромат на лилия!!!!!!!!!!!!!!!!

# 17
  • Мнения: 4 195
скоро в списание Слава имаше прах за пране Rolling Eyes

# 18
 Съвети от психолози и повече ,,женски тайни".

# 19
  • Мнения: 686
Искам по-малко реклами,писна ми от диети поне 2стр. във всяко списание,а в момента в който наближи лятото полудявам от 100стр.материал как да си съхраним тена и тем подобни съвети за тен Sick
  Искам интервюта на интересни личности,а не на мис Дупе или Мис лява Цица,които четат Паоло Куельо ,а на гърба на списанието бонус дамска превръзка с аромат на лилия!!!!!!!!!!!!!!!!


Честно казано, това е и моето лично мнение. Да уточня, аз не работя в женско списание, но просто ми е интересно - самата аз не мога да задържа вниманието си на нито едно от иначе многото такива.

# 20
  • Мнения: 1 111
 И като не работиш в такова списание за какъв ти е тази информация. newsm78Само от любопитство?Меко казано странни интереси имаш...

# 21
  • Мнения: 686
На някой му се заяжда и това си е  Laughing

# 22
  • Мнения: 24
Модели за плетки, като онези в Бурда, като бях малък!

# 23
  • Мнения: 1 671
Бих искала да прочета нещо човешко, смислено, топло.

Например, за това, как баба Петрана от Калофер всеки ден изминава по 10 километра, за да иде до най-чистия извор в района, да си налее неомерзена водица.

Или за това, как забравената от света буля Недялковица всеки ден по едно и също време излиза пред портичката си, за да попита случайните минувачи колко е часът.

За женската душевност искам да чета, но на нормалната жена, а не на силиконовите реплики и на войнстващите флирт-ки.

Обикновени истории, за обикновени хора.

И докато всички женски списания /включително и за бременни/ ме възприемат като продукт и рецепиент на наложената от тях самите мерзост, пошлост и фалш, аз няма да ги купувам.

# 24
  • Мнения: 22 427
За да има толкова простотия по женските списания, а и по всеки други, явно има и хора, които да ги четат. И то достатъчно много хора. ))) това че на 10% от жените не им харесва - си е техен проблем. )

Искам да има "нормални" жени, с техният нормален и обикновен ако щете живот, не поредната гърла със силиконов бюст, удължена коса, тежаща 38кг натруфена с лъскаво парцалче.
Малко по-умни статии, или поне някой да си направи труда да изроди нещо по-интересно, или да си напъне гъза, или акъла да измисли нещо, не да копира от Нета готови материали.

# 25
  • Мнения: 17 546
Женски списания ...

... са ми все едни и същи.

Вече имам други приоритети къде да дам 5 лева. Това е!
Напълно съм съгласна! Peace

# 26
  • Мнения: 5 468
И като не работиш в такова списание за какъв ти е тази информация. newsm78Само от любопитство?Меко казано странни интереси имаш...
Ами пита си е така... Тия, дето пускат теми, колко пъти на ден правим секс или какво имаме в гащите, катерица или скинар..., кво ли работят?  Crazy

# 27
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Български женски списания не купувам, скъпи са ми.

Много харесвам едно руско списание (издава се в Украйна по-точно), казва се "Единственная" - напълно съм удовлетворена от него, всичко ми харесва  -  и като съдържание, и като стил на писане. И цената му е достъпна!  Wink

# 28
Какво ли искам да имав едно женско списание ли ,ами дасе пише несамо за хай-лайфа .А да има статии и за обикновената жена.За нейното ежедневие  с какви трудности се сбльсква всеки ден,какви бариери прескача и пр. пр.За нейната кехка особа в знак на уважение  bouquet

# 29
Първо работиш в тази област, после не работиш в женско списание уточни се най-после като те интересува и искаш да ти се отговори.

# 30
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Не стана наистина много ясно последно в коя сфера работи авторката  Thinking

Женските списания в България са 90% по чужд лиценз, така че понятие българско женско списание няма освен "Вестник за жената" примерно  Mr. Green Готви се излизането на чисто българско женско списание, но да видим до къде ще я докарат.

Лицензните списания са правени по един калъп - козметични съвети според дела на реклама на съответната марка в списанието, няколко сърцераздирателни писма на читателки (къде истински, къде не), едно преводно интервю+корица взети направо от списанието-майка и още няколко материала за пълнеж.

Е как да ми хареса подобно нещо  Mr. Green Наистина е по-добре да се наблегне на мострите, различни от дамски превръзки и ароматизирани страници. Единственото, открояващо се от масовката издание е Амика, но не е за масовия вкус.

Предполагам, че и "библията на пазаруването"  - Harpar`s Bazaar, което ще излезе в края на месеца ще е подобна боза.

# 31
  • Мнения: 686
Работя в списание "Хай клуб" - това не е женско списание, а тийнейджърско.

Интересува ме какво мислите, защото все пак работя в областта на печатните медии и женските списания са обект на нашия интерес. Не мога да разбера защо толкова ви смущава този мой интерес.

Благодаря много за отговорите! Наистина ми дадохте ценна представа за настроението на част от читателите!

  bouquet

# 32
  • Мнения: 2 388
Имаше такава тема в КМ, но момичето си правеше курсова работа по въпроса.

Искам да има красиви жени. Може и интервюта с интересни мъже.
Нещо, като Плейбой, но с други "гърли" и друг тип мъже. Mr. Green

# 33
  • Мнения: 1 111
Нашите Mr. Green

# 34
  • София
  • Мнения: 565
Aз съм голям привърженик на женските списания, но не чета такива български, защото:

1. Преобладаваща им информация е преведена от "западните" или американските им събратя и идва с 3-4 месеца закъснение
2. Прекалено елементарни са напъните да се пише "хубаво" за рекламодателите- например в американското воуг, което е направо библия има стотици статии за готини кремове за лице и поне още толкова за гадни такива. Тук всички са хубави и то се пише само за тези, които присъстват като реклами в списанията, а не по принцип.
3. Не мога да разбера защо на кориците на списанията се слагат някакви западни звезди, а не се снимат български (тук има някои изключения)
4. Фотосесиите не са добри
5. Не инвестират средства за други неща- например традиция е списание "Воуг" да прави седмица на модата за американски дизайнери, защо списание "Ева" да не направи такова за български? Едва ли струва много пари или няма да се намерят спонсори на събитието, просто тъп бранд мениджмънт.
5. Самите списания нямат авторитет, а това е по изброените по-горе причини.

П.С. За тези съвети трябваше да ти взема някой друг лев, ама го правя с идеалната цел дано някога да имаме добро женско списание

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Не познавате ли авторката, не я ли гледахте в "Сблъсък"?  Grinning

Мили, да има за четене, най-общо казано. И други са го написали, но нормалните статии са кът. Нека пак да са на женска тематика, обаче не за жената, която освен външния и вид, друго не я занимава. Нещо като дамска реплика на "Его", знам ли... Скоро имаше тема за пишещите жени в БГ списанията, погледни и там. Мен лично ми се четат неща като на Михаела Петрова, Калина Андролова, Ваня Щерева ( когато не е твърде комерс). Има ниша, но не знам ще се хване ли някой да я запълни, дано.

# 36
  • Мнения: 686
Благодаря още веднъж - както винаги вие сте приятелите с едни от най-ценните мнения.

Пак казвам, аз не работя в женско списание, но така или иначе с колеги се разговорихме за женските издания. Нашата гледна точка е малко отвътре, трудно може да бъде обективна 100 %, но виждам, че до голяма степен се припокрива с необременени по темата мнения.

Просто ми беше интересно.

И сега, като се убеждавам, че женските издания са толкова омръзнали на всички ни, трябва да кажа, че с радост работя за тийнейджърите, които все още толкова се палят - по постери, статии, дори малки снимчици  Simple Smile

# 37
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Голи мъже, които да не са гейове манекени, а истински лъхащи на секс мъжки екземпляри.  Mr. Green
    и аз така Mr. Green Mr. Green

# 38
  • Мнения: 12 662
Когато прочетох темата, веднага ми стана ясно, че ще има реплики - Ау, цедиш ни за инфо, за да печелиш. Да, но и ние ще спечелим, ако има списание, което отговаря на нуждите ни.
Какво не искам
- диети - сякаш винаги ми казват Дебела си.
- фолк-звезди, техните любими, техния живот.

Какво искам
- списание за 40-50 годишните. Защото съм там. Мода, гримове, прически. Засега има само за млади, слаби и красиви. И Трета възраст.
- списание за средната класа и малко под нея. Евтина козметика, евтини стоки, евтино списание.

# 39
  • Мнения: 2 229
Повече интервюта и статии, по-малко реклами (обикновено в 1 списание 100 страници, 50 от тях са реклами на парфюми, часовници и т.н. от 300 лв нагоре), по-малко статии тип "Космо" - "10, 15, 50 начина да..."
Препоръки за по-достъпна козметика, дрехи..

Общо взето вече не си купувам списания, защото от 100 страници има 10 текст и всичко останало са снимки и реклами. newsm78 Нямам против тематиката да е за звездите, но поне да прочетем нещо повече, а не половин страничка някоя клюка и после 10 снимки. Rolling Eyes

"Космополитън" е абсолютно всичко, което едно женско списание НЕ трябва да бъде, направо ми се повръща от него, може би пълната му противоположност ще е супер. newsm78

# 40
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако има неща, които аз искам, тогава списанието няма да е женско.

# 41
  • Мнения: 2 388
Ако има неща, които аз искам, тогава списанието няма да е женско.

Сподели. Има много жени, които не харесват типично женските списания и по тази причина не ги и купуват.

# 42
  • Мнения: 304
не купувам такива списания

# 43
  • Мнения: 2 013
Не стана наистина много ясно последно в коя сфера работи авторката  Thinking

Женските списания в България са 90% по чужд лиценз, така че понятие българско женско списание няма освен "Вестник за жената" примерно  Mr. Green Готви се излизането на чисто българско женско списание, но да видим до къде ще я докарат.

Е как да ми хареса подобно нещо  Mr. Green Наистина е по-добре да се наблегне на мострите, различни от дамски превръзки и ароматизирани страници. Единственото, открояващо се от масовката издание е Амика, но не е за масовия вкус.



Е, как да няма! Жената днес е на цели 63 години Joy

# 44
  • Belgium
  • Мнения: 7 731


Е, как да няма! Жената днес е на цели 63 години Joy

Именно - на това му викам тип "Вестник за жената"  Joy

# 45
  • София
  • Мнения: 62 595
Работя в списание "Хай клуб" - това не е женско списание, а тийнейджърско.

Интересува ме какво мислите, защото все пак работя в областта на печатните медии и женските списания са обект на нашия интерес. Не мога да разбера защо толкова ви смущава този мой интерес.

Благодаря много за отговорите! Наистина ми дадохте ценна представа за настроението на част от читателите!  bouquet

Ще извиняваш, ама това списание не е тинейджърско, а клюкарско. Беше ми достатъчно да се измъча с "четенето" на един-два броя поради липса на друго за четене, за да го отсвиря  в категорията "жълти". Друг въпрос е, че достатъчно голяма критична маса тийнеджърки могат да четат само него, защото не са способни да се справят с текст, който да е по-дълъг от 20 реда.

А женско списание по мой вкус едва ли някога ще има, защото в него козметиката, дрехите и женските тайни ще трябва да е не повече от 2 листа. Останалото трябва да е кръстоска между Мениджър, Капитал, Тема и Нешънъл джеографик. Е, може и няколко реда клюки, но без чалга.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Искам по-малко малоумни статии за тийнеджърки в ЖЕНСКИ списания.
Искам ревюта на книги, филми, нови заведения.
Искам повече съвети по стил - грим, прическа, съчетаване на различни аксесоари, дрес-код.
Искам по една статия за пътуване.
Искам красиви фотосесии.

В общи линии това е визията на Мадам Фигаро, Ел, Джой. Интересно ми е да видя българския вариант на Харпърс Базаар.
С нетърпение чакам и появата на Instyle.

# 47
  • Мнения: 2 013


Е, как да няма! Жената днес е на цели 63 години Joy

Именно - на това му викам тип "Вестник за жената"  Joy

ТНС ТВ-План го слага на трето място в рейтинга на най-четените МЕСЕЧНИ СПИСАНИЯ. Първите две са Космо и Нешънъл Джиографик, но ги делят някакви десети. А ти чела ли си го някога?

# 48
  • Мнения: 2 229
Ще извиняваш, ама това списание не е тинейджърско, а клюкарско. Беше ми достатъчно да се измъча с "четенето" на един-два броя поради липса на друго за четене, за да го отсвиря  в категорията "жълти". Друг въпрос е, че достатъчно голяма критична маса тийнеджърки могат да четат само него, защото не са способни да се справят с текст, който да е по-дълъг от 20 реда
...

Ние бяхме абонирани няколко години за Хай-клуб, но преди повече от 10 години. Mr. Green Тогава имаше само още Блясък и Паралели...та тогава поне, не беше тийнейджърско, а точно клюкарско, помня еротичните разкази накрая. Mr. Green

# 49
  • Belgium
  • Мнения: 7 731

ТНС ТВ-План го слага на трето място в рейтинга на най-четените МЕСЕЧНИ СПИСАНИЯ. Първите две са Космо и Нешънъл Джиографик, но ги делят някакви десети. А ти чела ли си го някога?

Да, чела съм го. По задължение, не че бих си го купила.
След 3тия пореден брой с подарък инидийски/индиански/таро карти просто писва.

Аз ще ти кажа гледната точка на рекламодателите - Жената днес е на едно от последните места в медиа планирането, ако изобщо влезе.

# 50
  • Мнения: 2 388
Аз искам да попитам, вярно ли е, че в едно от тези списания ( женските ) е имало статия, посветена на "Незнам си колко начина да си обършеш д....о"? Thinking

# 51
  • София
  • Мнения: 62 595
Ааа, Паралели и Жената днес са класика. Още си спомням с какъв интерес ги четях в гимназията.
Странно, много ми харесваше да чета и Поглед.

Вестник за жената го знам от свекърва ми, че все ми го хвали. Удрях съм по едно око, ама го изтърпявах едва до половината.

# 52
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Аз искам да попитам, вярно ли е, че в едно от тези списания ( женските ) е имало статия, посветена на "Незнам си колко начина да си обършеш д....о"? Thinking

 Joy Joy Joy

Не знам, но не би ме учудило  Mr. Green
Примерно имаше материал : Ако зърната ви се държат странно  Joy
Та защо да няма и за дупето  Mr. Green

# 53
  • Мнения: 3 423
Голи мъже, които да не са гейове манекени, а истински лъхащи на секс мъжки екземпляри.  Mr. Green
    и аз така Mr. Green Mr. Green

Ако женските списания се напълнят с голи мъже,
трябва да си преосмислят целевата група. Никоя
жена не купува женско списание заради облещен
патлак на която и да е страница. Жените купуват
женски списания заради рецепти, заради диети и
упражнения за отслабване, заради тестове обича
ме, не ме обича, заради градинарство, козметика,
клюкини от лъскавия свят, евентуално дръзки или
по-малко дръзки интервюта. И толкова. Голодупав
мъж може да привлече единствено латентния или
откровения педал и ближните им. Едва ли жените
седят в тоалетната и галят стегнати дупета, плочки,
бицепси и трицепси върху лъскави страници. Забрави.
И как да няма реклама, че кой живее от продажби?!

# 54
  • Мнения: 2 388
 Shocked Уби ме честно. Joy Joy Joy

Примерно имаше материал : Ако зърната ви се държат странно  Joy


Лу, на мен питането ми беше сериозно.
Една приятелка ми го разправяше, но тя е шегаджийка по принцип и не схванах майтап ли е истина ли е.

# 55
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Ама Монахинче аз сериозно ти отговорих, че не би ме учудило  Laughing

Това за зърната е истински пример, не се шегувам  Mr. Green

# 56
  • Мнения: 2 448

Лиска, женските списания в момента са точно това,което описваш, че се харесва на жените, а в темата масово се изказаха, че не одобряват положението в момента.
Мен лично ме кефят снимки на голи мъже, но не в гейски стил. Точно за това го написах. И в Плейбой има доста повече от голи мадами.  Е точно нещо такова само, че за жени би ми харесало. А какво галят жените в тоалетната би могла да знаеш само какво галиш ти, не мисля, че споделяш галенето в тоалетната и на други жени, че да имаш такъв широк поглед.  Laughing

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 23 655
Голи мъже Mr. Green

# 58
  • Мнения: 5 228
Тестери и подаръци. Аз съм елементарен и манипулируем потребител и точно така ме зарибиха да си купувам Ева. Вече няма подаръци, но аз като видя новия брой, се зомбирам и си го купувам. После ме е яд.

# 59
  • Мнения: 2 013

ТНС ТВ-План го слага на трето място в рейтинга на най-четените МЕСЕЧНИ СПИСАНИЯ. Първите две са Космо и Нешънъл Джиографик, но ги делят някакви десети. А ти чела ли си го някога?

Да, чела съм го. По задължение, не че бих си го купила.
След 3тия пореден брой с подарък инидийски/индиански/таро карти просто писва.

Аз ще ти кажа гледната точка на рекламодателите - Жената днес е на едно от последните места в медиа планирането, ако изобщо влезе.


Зависи от рекламодателите. То не е модно, не рекламира скъпа козметика, а средна ръка такава. И това го различава от цялата останала група модни. Ама оттук нататък ще навлезем в професионални детайли, та дай да спрем.

# 60
  • Мнения: 2 388
Ама Монахинче аз сериозно ти отговорих, че не би ме учудило  Laughing

Това за зърната е истински пример, не се шегувам  Mr. Green

Щом казваш, вярвам ти. Simple Smile
Друго ми е чудно, след като веднъж потребителка е попаднала на такива "умопомрачителни" статии, как ще си го вземе втори път? Сигурно дават някакви подаръци. Thinking
Аз например си купувам всяко лято "Грациа", защото има подарък - плажна чанта вътре. Репчето ми е на една крачка и си спестявам разкарването  да си избирам от друго място.

# 61
  • Мнения: 2 229
... И в Плейбой има доста повече от голи мадами...

Честно казано, Плейбой, Максим и FHM са ми 10 пъти по-интересни за четене, отколкото всички женски списания накуп. За статиите и интервютата говоря.

# 62
  • Мнения: 581
 Аз пък не виждам смисъл да си купувам списания като има интернет.

# 63
  • София
  • Мнения: 23 079
А може ли да кажа какво НЕ искам да има?!
Не искам глупави тестчета от рода на "Възбуждам ли го", "Как да го спечеля" и тем подобни простотийки!
Не искам и тъпи статийки, даващи ценни съвети от рода на как да подържаме страстта, как да го прелъстим, как да го опитомим и т.н. Защото обикновено "женските списания" имам чувството, че издигат мъжете на пиедистал и постоянно дават акъл на горките жени как да се правят на маймуни, за да се харесат на даден екземпляр от мъжки пол  Mr. Green
П.П. Отдавна не си купувам подобни списания. По-интересни са ми мъжките такива - от типа на Плейбой  Peace

# 64
  • Мнения: 686
Ще извиняваш, ама това списание не е тинейджърско, а клюкарско. Беше ми достатъчно да се измъча с "четенето" на един-два броя поради липса на друго за четене, за да го отсвиря  в категорията "жълти". Друг въпрос е, че достатъчно голяма критична маса тийнеджърки могат да четат само него, защото не са способни да се справят с текст, който да е по-дълъг от 20 реда
...

Ние бяхме абонирани няколко години за Хай-клуб, но преди повече от 10 години. Mr. Green Тогава имаше само още Блясък и Паралели...та тогава поне, не беше тийнейджърско, а точно клюкарско, помня еротичните разкази накрая. Mr. Green

Така, май се очаква да отговоря на тези два поста, макар да са мнооооооого далеч от темата  Grinning (Между другото, ако има как да се направи списание, което да възпитава у българина позитивизъм, толерантност, учтивост и добро възпитание, бих работила там безплатно и бих работила по 24 часа и 7 дни в седмицата!!! Но уви, едва ли ще има голям тираж  Tired)

Накратко "Хай клуб" се позиционира преди доста години като тийн списание. Помня времената, когато беше просто клюкарско (с еротичен разказ накрая!  Laughing), аз тогава не съм работила там, но това наистина е в миналото  Peace

Преди няколко месеца пак една майка в нашия любим форум беше видяла на будката корицата на "Хай клуб", където сме писали, че Тома от Music Idol има ново гадже. И коментарът беше подобен - че списанието е жълто, пише глупости. ОК, всеки има своето мнение - свещено право на всекиго! Впоследствие Тома призна, че е влюбен в ново момиче - Елена - оказахме се прави. А това, че сме го написали, ни прави жълти?! Моля ви, не ми отговаряйте! Не искам да разводняваме темата, никога не бих пуснала тема за моето си списание. Зная само, че аз лично се опитвам да правя позитивно издание, да внушавам позитивни нагласи у нашите млади читатели, да ги уважавам и да следвам техните желания и нужди. Нека не ви звучи престорено, а и да ви се струва, нека не правим хапливи коментари. Животът е достатъчно хаплив, за да го усложняваме повече.

Хайде да си говорим за хубавите неща  Peace

# 65
  • Мнения: 3 835
Ненавиждам женски списания, понякога предвиждайки безмерна скука съм ги заглеждала по реповете, но това някак прави предстоящата ми скука още по тягостна. Единствените пъти, когато съм изчитала такива е, когато мъжът ми ме е"зарадвал" с подобно списание! Пита какво да купи, казвам, абе вземи нещо там, и естествено за мен, женско лъскаво списание! Laughing

Какво искам да има в такива списания?

Честно казано, не знам! Писна ми от тия глупости, как да отслабнем, как да си повдигнем еди какво си, как да се изчегъртаме еди къде си, кремове, билки, помади, какъв грим е моден тоя сезон, бляяяяяяя! Sick Жената трябва да е красива, това е някаква гадна задължителност по презумпция, обаче не може ли да си говорим и за друго?!

# 66
  • София
  • Мнения: 62 595
Мили,
За да правиш такова списание, каквото ти искаш първо трябва или да си му собственик, или главен редактор.

А как се нарича списание, което се занимава с това кой с кого се е загаджил? Не ми отговаряй, няма нужда.  Laughing

# 67
  • Мнения: 5 370
Здравей, Мили, фен съм ти, особено след едно твое изказване ....обаче, убий ме, не помня в кое предаване беше.

За женските списания-във видът, в който са в момента, са предназначени за една конкретна прослойка-жени/любовници на строителни предприемачи/инвеститори/собственции на вериги магазини и т.,н., тоест, жени, които харчат МНОГО, но не ТЕХНИ пари. Кажи, моля, коя нормална, работеща жена, която знае цената на всеки изкаран от нея лев, пък дори и да са няколко хиляди на месец, ще даде, примерно, 300 лева за топ на Индиан Роуз? Вече са го казали, но-и аз да кажа-просто се прекалява с рекламите. Едва ли не ако не носите това, не сте фЬешън, ако не се поливате с литри Кензо, не сте секси....и ако не почивате в 5 звездни бетонки, не знаете къде да ходите.

Липсват статии за СРЕДНАТА жена. С проблемите, успехите и неволите и. Повечето писания са като за .....да не кажа блондинки, ама поне тийнейджърки. Вечно съвети, съвети, съвети....за секси бельо, за минус килограми, за чистогладка кожа, за лъскава коса, за изумруден поглед.
Как и в коя дупка да си го "сложим" с Милото. Абе въобще.....майтап. И то на солена цена.

Май по-скоро ти казах какво НЕ БИХ искала да има.Но и това е нещо.

# 68
  • Мнения: 2 013
Всъщност би ми било интересно нещо да напише някоя жена, която чете 2-3 женски списания месечно.

# 69
# 70
  • Мнения: 5 370
Всъщност би ми било интересно нещо да напише някоя жена, която чете 2-3 женски списания месечно.
Ама то не е необходимо да ги чете, нещата са долу-горе идентични. Че и рекламите, ако щеш.И поученията, и диетите, и секс-съветите., Mr. Green
Като почнеш....Ева, Грация, Космото....Бела.....другите даже не се и стремя да ги помня
Особено в Евата какви безумни страници с реклами се пердашат.....и тооолкова малко текст.

# 71
  • Мнения: 5 877
от женските чета "Аmica" и "Madame Figaro", но всъщност рядко чета женски. Би ми допаднало да са примесени с някакви социални статии, примерно за образованието, за здравеопазването, въобще като съм жена, само пред огледалото ли да кисна? А, и в кухнята.
Впрочем разлиствала съм повечето женски списания, защото са ми попадали по един или друг повод. "Ева", "Грация" и сие не ги различавам твърде, то няма материал за четене там, "Космо" е за тийнейджърки, адаптирано е на лош български, "Тя" не прилича по нищо на британското "SHE", което по-скоро ми допада, "Жената днес" доста окухавя, "Амика" е хубаво, но не си струва цената от 7 лева, "Мадам Фигаро" съм го чела два-три пъти, допада ми форматът с една дълга статия за интересна жена (бях попаднала на такава за Ани Лейбовиц), някакво интересно място по света (китайския Прованс?), нелоша секция за култура и малко мода - като за три лева си е добре. А, и за мое удоволствие няма грам светски клюки.

# 72
# 73
  • Мнения: 5 370
У-ни-кал-но!!! Mr. Green
Предлагам Иво Сиромахов(в момента го чета) да почне да прави списание за жени. Гарантирано ще бъде хит. Криво огледало на "женската действителност". Ооо, йееее. Mr. Green

# 74
  • Мнения: 2 013

Много е добро!
Ако използваше тоз талант и в "Шоуто на Слави!"
Щото шоуто се прави точно по този модел, който е описал за женските списания.
Но тук чета и се превивам от смях, а Слави отдавна не ме разсмива.

# 75
  • Мнения: 5 370

Но тук чета и се превивам от смях, а Слави отдавна не ме разсмива.
Офф топик-прочети "Дневници и нощници"....и тогава не ще се превиваш, а ще цвилиш от смях, и то-в полунощ. Mr. Green
Може би и той се държи като футболистите от националния-като играят с клубовете-фурии, иначе с националния-от топката се крият.

# 76
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
1. По-малко реклами
2. Нещо за шопинг под 100лв на парче примерно  Mr. Green Даже под 50 още по-добре
3. Съвети за избор на козметика, дрехи, книги, филми...
4. Примерно 5 най-хот места за хапване, пийване, кафе, пастичка, денс, пушене на наргиле ако щете
5. Инфо за концерти, кина,  театри, предстоящи концерти, откъде да се купят билети
6. Мостра на поне едно кремче над 50лв  Mr. Green
7. Идеи за разходка и прекарване на свободното време
8. Някоя шик готварска рецепта
9. Интервю с някой-известен (тук вече е субективно)
10. Идеи за обзавеждане на прилични цени  Thinking
11. Идеи за почивка на прилични цени
12. Може и рубрика къде е най-евтино/най-скъпо и да обхваща определен бранш, раличен във всеки брой

# 77
  • Мнения: 4 892
Liska  е дала мнения, които се припокрива с моето.
Пъзел, само цената на едно по лъскаво списание в момента отказва жените да си го купят. Ева например струва 6 лева. Да, не е пък чак кой знае колко, но и няма много за четене. А в добавка още 5-6 лева за друго и сумата става 10-12 лева. Малко средностатистически жени биха отделили тая сума за списания, виждам го. Оставям на страна това, че Ескада-та, Фурла-та, Бети Баркли не са по джоба на българката. Аз например по едно време харчех ужасно много пари за списания. Релаксирах си, като разглеждам и чета. Дори и реклами, разни описания на продукти, прически, модни тенденции, някоя и друга лежерна статийка. Не винаги човек е настроен за Достоевски. Не мога да си позволя Бети Баркли, но пък съм взимала доста идеи от списанията - за дрехи, за празненства, за какво ли не . Дори съм си поръчвала бижу по модел от списание. Оригиналното едва ли би било по-малко от четири цифрена сума.
С две думи - харесват ми списанията.
Разбира се, че няма нужда от мъже, пък било то и много мъжествени, айде по някой за цвят бива. В тоя смисъл някой знае ли Плейбой  повече от мъже ли се купува или от жени?

# 78
  • Мнения: 3 835
Женските списания според мен изостават от съвремието! Жената отдавана е свръхдинамична личност, в пъти по-натоварена от мъжа например. Светът й е супер сложен, смесица от бит и култура, информация, има нужда да прочете не само каква маска да си направи в неделя, но и какво се случва с вселената в момента, например! Адски крайно казано, но съм убедена, че е самата истина! Светът отдавна не се дели на мъжки и женски, вероятно оттам идва този луфт, няма как да запълниш нещо, което вече не съществува.

# 79
  • Мнения: 5 877
Може би се предполага, че си купува за целта други списания, дето не са сегрегирани по пол.

# 80
  • Мнения: 4 965
...
А женско списание по мой вкус едва ли някога ще има, защото в него козметиката, дрехите и женските тайни ще трябва да е не повече от 2 листа. Останалото трябва да е кръстоска между Мениджър, Капитал, Тема и Нешънъл джеографик. Е, може и няколко реда клюки, но без чалга.


Най-после нещо, за което да съм 100% на мнението на Роси. Hug

Другият вариант е - някава "подобрена" /т.е. "подплатена" с интервюта, статии, и подобни, но далеч от всякакви жълти разцветки/ версия на "Програмата".

Ако е комбинация от двете, ще съм редовен клиент...

# 81
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Ами Ел е нещо подобно. Особено ми хареса 'зЕЛеният" им брой. Беше ми много полезен.
...
А женско списание по мой вкус едва ли някога ще има, защото в него козметиката, дрехите и женските тайни ще трябва да е не повече от 2 листа. Останалото трябва да е кръстоска между Мениджър, Капитал, Тема и Нешънъл джеографик. Е, може и няколко реда клюки, но без чалга.

# 82
  • Мнения: 5 877
Аз харесвам "GEO". Анчето пък го обяви за най-доброто детско списание след голямата статия за първокласниците по света.

# 83
  • Мнения: 335
То вестници не могат да печелят в България сега от тираж (освен "Трета възраст" и "Рик" - има ли ги още всъщност). Какво остава за списания. Скъпо излизат.
А като няма тираж - няма реклама. Като няма реклама - няма тираж.

Това означава, че всичко, що се издава, е да се въртят едни пари там - едни си плащат за обществено мнение, други - друго въртят.

Следователно няма значение какво списание искаш.

# 84
  • Мнения: 2 353
  Статията на Иво Сиромахов мноооого яка, но нека да направи едно женско списание и тогава ще му ръкопляскам.
  Реклами, статии за целувката, която предпазва от вируси, банални позитивизми, червила, превръзки - наистина леко се повтарят повечето и втръсват светкавично.  
Коледните сладкиши да си гледат работата, ако толкова ми придере ще си купя кулинарна книга.
  За Жената днес звучите ретро. Скоро си го купих, имаше много приятни неща за четене, които няма нищо общо с бродираните якички.
  Мили, ако някой ден решиш да се оттеглиш от настоящата си работа и да направиш ново и готино списание, успех!

# 85
  • Мнения: 5 877
Аз си го купих в началото на септември, разочарова ме. Имаше някакъв момент, когато беше живнало, но май е минал.

# 86
  • Мнения: 25 589
Не ща женско списание! КМ, Клюкарника и ДиС са ми предостатъчни.  Stop Crossing Arms
Няма ли някой да възроди едновремешния Космос? Пък нека си рекламира летящи чинии колкото ще!  Grinning

# 87
  • Мнения: 12 662
Сийке, попаднах на инспектор Стрезов, ама да ме утрепеш, не мога да се сетя в кой вестник.

Към тези, които искат повече тестери - какво ги правите. Защото аз имам 1 кошница събрани.

# 88
  • Мнения: 2 716
Мили, само от уважение към теб, ще спестя мислите си за "Хай клуб"  Peace
Спрях да го купувам. Т.е. каквото и да пише там все тая.

# 89
  • Мнения: 2 401

Няма ли някой да възроди едновремешния Космос? Пък нека си рекламира летящи чинии колкото ще!  Grinning

Е това м..а му се питат страшно много хора, ама чудно що никой не ще да ги чуе?  newsm78

# 90
  • Мнения: 12 662

Няма ли някой да възроди едновремешния Космос? Пък нека си рекламира летящи чинии колкото ще!  Grinning

Е това м..а му се питат страшно много хора, ама чудно що никой не ще да ги чуе?  newsm78

Май са повече, дето се питат дали Томата има ново гадже.

# 91
  • Мнения: 3 423
Мен лично ме кефят снимки на голи мъже, но не в гейски стил.

Искам да видя снимки на голи мъже, ама
не в гейски стил. Досега не съм виждала.
90 отговора дотук. Само ти каза, че ти е
хубаво да гледаш голи мъже. 1:90. Дали
списание с голи мъже ще има успех, как
мислиш? Успех сред жени? Помисли пак.

ПП. Въпросните снимки може да пратиш
и на лични съобщения, да не пречим тук.

# 92
  • Мнения: 4 733
 Ако може да са само от тестове, идеално. Всичко друго прескачам.

# 93
  • Мнения: 2 716
ООо я си пречете.

# 94
  • Мнения: 686
 Статията на Иво Сиромахов мноооого яка, но нека да направи едно женско списание и тогава ще му ръкопляскам.
  Реклами, статии за целувката, която предпазва от вируси, банални позитивизми, червила, превръзки - наистина леко се повтарят повечето и втръсват светкавично.  
Коледните сладкиши да си гледат работата, ако толкова ми придере ще си купя кулинарна книга.
  За Жената днес звучите ретро. Скоро си го купих, имаше много приятни неща за четене, които няма нищо общо с бродираните якички.
  Мили, ако някой ден решиш да се оттеглиш от настоящата си работа и да направиш ново и готино списание, успех!

И аз много харесвам Иво Сиромахов, но, ако в едно списание в продължение на няколко години чета неговите текстове, със сигурност ще ми омръзне. Както ми е омръзнало и всичко, което се пише по женските списания. Защото те са много, а темите отдавна са изчерпани. Сигурно преди няколко години съм изчитала на един дъх "Как да си направите кола маска без да ви боли", но сега бих се обидила, ако в списанието, което редовно купувам, ми пробутват тези банални темички.

Xапка, благодаря ти за пожеланието! Много мило!  Hug Но не, засега наистина си харесвам много работата и екипа. Един ден - кой знае  Flutter

Мисля, че е много трудно на печатно издание да провокира толкова силен интерес, както беше навремето. Но така или иначе на някои като мен това им е занаятът и нямаме право да се отказваме. Недоволни винаги ще има - първо бих се вслушала в тях, а чак след това бих си позволила да ме стоплят думите на хора, на които сме били полезни и приятни. Лошото е само, че недоволството все по-често е субективно - плюем си ей така, щото разтоварваме отрицателна енергия. Това най-много ми тежи, но това е друга тема, съвсем друга тема...



# 95
  • Мнения: 686
Мили,
За да правиш такова списание, каквото ти искаш първо трябва или да си му собственик, или главен редактор.

А как се нарича списание, което се занимава с това кой с кого се е загаджил? Не ми отговаряй, няма нужда.  Laughing

Аз също помолих да няма отговор на поста за "Хай клуб".

Аз наистина нямам нужда да ти отговарям как се нарича списание, в което пише кой с кого се е загаджил. Аз имам отговор на този въпрос  Peace

P.S. За пореден път съжалявам, че пускам тема. С извинение за повечето от вас, които комуникират по учтив и уважителен начин - разбира се, нямам предвид вашите отговори. За вашите отговори благодаря от сърце! С вас ми беше много приятно да разменим мнения!   bouquet

# 96
  • София
  • Мнения: 62 595
Мили
А ти какво очакваш да е недоволството от едно женско списание? Обективно ли да е? И на каква база? Естествено, че ще се ориентираш към хората, които харесват продукта, от чието производство си част (защото списанието е просто един продукт), защото от него ти излиза хлябът. За твое разочарование болшинството, които писаха в тази тема не си пада по женските списания и явно не са ваш таргет. Пишеш клишета - топли думи на хората..., плюене... дрън-дрън. Като не ти допада и веднага хората били злобни. Другият вариант е част от жените да сме "възмъжали" и повече да ни вълнуват всички други неща, но не и "женските тайни".

# 97
  • Мнения: 686
Мили
А ти какво очакваш да е недоволството от едно женско списание? Обективно ли да е? И на каква база? Естествено, че ще се ориентираш към хората, които харесват продукта, от чието производство си част (защото списанието е просто един продукт), защото от него ти излиза хлябът. За твое разочарование болшинството, които писаха в тази тема не си пада по женските списания и явно не са ваш таргет. Пишеш клишета - топли думи на хората..., плюене... дрън-дрън. Като не ти допада и веднага хората били злобни. Другият вариант е част от жените да сме "възмъжали" и повече да ни вълнуват всички други неща, но не и "женските тайни".

Явно не си ме разбрала. Нямам нищо общо с нито едно женско издание и не ме интересува недоволството спрямо женските списания. Аз самата съм част от това недоволство. Или по-скоро си го обяснявам с факта, че вече трудно можем да бъдем удовлетворени - тези продукти станаха скучни.

Тоест аз съм част от болшинството, което не си пада по женски издания. Така че нямам проблем с това.

Имам проблем с факта, че на каквато и тема да се говори тук, веднага се намират по няколко човека, които да те нападнат за нещо - какво било списание, което се занивама със загаджване или пък "ти що ни питаш сега това вместо да си платиш за социологическо проучване"? Нападки във всякакви форми, недоволство във всякакви форми. Ами щом смята някой, че за мнението му трябва да се плати, да не го дава безплатно! Не мислиш ли, че е така?

С две думи - задавам безобиден отговор - темата ми е просто интересна като на обикновен потребител от женски пол, а получавам сред културните отговори задължително захапвания. Ето тази злоба не е клише, а факт. За съжаление.

# 98
  • София
  • Мнения: 62 595
Периодично се появяват теми, в които някой я се опитва да опипа почвата, я да си направи рекламка, я да спретне дипломна или курсова работа, та покрай сухото може да изгори и мокрото. Аз вече свикнах с шаренията на форума.
Да, трудно можем да бъдем удовлетворени. Може би защото нашето поколение няма много общо с предишното като начин на живот и достъп до информация. Да, тези списания ги четат повече тийновете също както хрупат хамбургера на макдоналдс.
А "нашта възраст средна" (както пее Тодор Колев) знае и може всичко.  Peace

# 99
  • UK
  • Мнения: 3 959
Работя в списание "Хай клуб" - това не е женско списание, а тийнейджърско.

Интересува ме какво мислите, защото все пак работя в областта на печатните медии и женските списания са обект на нашия интерес. Не мога да разбера защо толкова ви смущава този мой интерес.

Благодаря много за отговорите! Наистина ми дадохте ценна представа за настроението на част от читателите!  bouquet

Ще извиняваш, ама това списание не е тинейджърско, а клюкарско. Беше ми достатъчно да се измъча с "четенето" на един-два броя поради липса на друго за четене, за да го отсвиря  в категорията "жълти". Друг въпрос е, че достатъчно голяма критична маса тийнеджърки могат да четат само него, защото не са способни да се справят с текст, който да е по-дълъг от 20 реда.

А женско списание по мой вкус едва ли някога ще има, защото в него козметиката, дрехите и женските тайни ще трябва да е не повече от 2 листа. Останалото трябва да е кръстоска между Мениджър, Капитал, Тема и Нешънъл джеографик. Е, може и няколко реда клюки, но без чалга.
Не съм чела мненията след твоето, но искам да ти кажа, че тук грешиш. Купувам си Хай Клуб всяка седмица от поне шест години насам, ако не и повече, не съм пропускала брой и няма и да пропусна, нищо че съм вече минала тийн възрастта сравнително отдавна и точно това никога не е било клюкарско "жълто" списание. Няма нищо общо с разни блясъци и слави, за които изобщо не си струва да натискам Шифт за главна буква, списанието е страхотно, имало е своите спадове и върхове, но никога не е било жълто, и, ако обичаш, не се изказвай неподготвена.

Освен това още един голям плюс на Хай - изключително позитивно и усмихнато списание е, вероятно затова ми е приятно да го купувам и до днес.

Съжалявам, че не съм по темата.

# 100
  • Мнения: 686
Периодично се появяват теми, в които някой я се опитва да опипа почвата, я да си направи рекламка, я да спретне дипломна или курсова работа, та покрай сухото може да изгори и мокрото. Аз вече свикнах с шаренията на форума.
Да, трудно можем да бъдем удовлетворени. Може би защото нашето поколение няма много общо с предишното като начин на живот и достъп до информация. Да, тези списания ги четат повече тийновете също както хрупат хамбургера на макдоналдс.
А "нашта възраст средна" (както пее Тодор Колев) знае и може всичко.  Peace

Е, вярвам, стана ясно, че не искам никаква реклама никому да правя, за курсови и дипломни работи ми мина отдавна времето  Laughing, та се надявам, че, ако това са двете причини за неволните захапвания, да не съм ги заслужила с нищо.

А по самата тема - съгласна съм с теб. На нашето поколение му трябват по-smart идеи. Имаше години, когато аз лично се палех по някои статии в женските списания, но вече все повече се чудя защо да си давам парите и времето на списания, когато има толкова много и готини книги, които не съм прочела  Peace

# 101
  • Мнения: 1 111
Понеже работя в тази област, ще ми е много интересно и полезно да споделите какво бихте искали да четете и гледате в едно женско списание ......


С две думи - задавам безобиден отговор - темата ми е просто интересна като на обикновен потребител от женски пол.....
Нито в едното, нито в другото има нещо лошо.Лошото е, че промени първоначалната теза. Wink

# 102
  • Мнения: 686
Понеже работя в тази област, ще ми е много интересно и полезно да споделите какво бихте искали да четете и гледате в едно женско списание ......


С две думи - задавам безобиден отговор - темата ми е просто интересна като на обикновен потребител от женски пол.....
Нито в едното, нито в другото има нещо лошо.Лошото е, че промени първоначалната теза. Wink

Браво, хвана ме! Сега ще си произведа едно гениално женско списание, ще внедря всичките ви идеи в него и ще стана най-богата жена на света!  Joy

# 103
  • Мнения: 1 111
 Поне прати линк от темата на шефа, може за усилията да ти вдигне заплатата. Wink

# 104
  • Мнения: 2 716
Мили не съм прочела поста ти, в който молиш да не коментираме списанието ти.
Моля за извинение   bouquet
А за забогатяването - идеално си го измислила. И аз ще пусна тема, но за мъжко списание. И ще стана по-богата от теб  smile3534

Харесвам женски списания от типа на Ел. Има мода, тестер-подаръче, кръстословица, статийка. И е лъскаво. Обичам хубави снимки -снимки с хубаво качество. Клюки за звездите - но кратки. Дразнят ме огромни статии, които могат да се изрежат до едно зречение. Рубрика "полезни съвети" примерно. Цветята, петната на прането, рецепта за торта, Нещо като подфорумите на Бг-мама.

# 105
  • Мнения: 686
Мили не съм прочела поста ти, в който молиш да не коментираме списанието ти.
Моля за извинение   bouquet
А за забогатяването - идеално си го измислила. И аз ще пусна тема, но за мъжко списание. И ще стана по-богата от теб  smile3534


Няма за какво!!!   bouquet Успех с мъжкото списание - ще питам моя любим какво иска да чете в мъжко списание, та да подпомогна и твоето начинание!  Wink Joy

# 106
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Аз веднага споделям за мъжкото списание - фаворит на мойте познати мъже е Maxim, а и на мен ми допада много  Laughing

# 107
  • Мнения: 1 217
На мен би ми допаднало идеи за украси да има,лесни рецепти,прически,рокли....безплатни мостри на парфюми Mr. Green...това не го казвам сериозно разбира се Simple Smile И аз късмет ти желая,ако някога решиш да се захванеш! Hug

Последна редакция: сб, 18 окт 2008, 08:53 от Хайдут Велко

Общи условия

Активация на акаунт