какво хапва вашето 5 месечно бебече

  • 3 698
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 993
Прекалено късното захранване/въвеждане има негативни последици, но за това да си мислят американците!  Simple Smile Тези деца,които познаваш, щом им стига/засища ги само мляко, да си ядат само това! Нали си имат мислещи родители! Sunglasses Моето дете преди месец изпиваше между 900 и 1000 мл на ден и не й стигаше, не я засищаше, огладняваше на 2 часа и половина и все беше гладна и раздразнителна. Като започна да яде пюрета, всичко си дойде на мястото и детето се успокои. Така че, аз не съм съгласна, че децата могат (а дали трябва?) да си растат само на мляко. Моето дете със сигурност не може и не трябва. И не съм съгласна с това, което казваш, че децата в България доста рано прояждат като големиNaughty Какво е "рано" и какво е "като големи"? Все пак не им даваме пържоли преди да са навършили една годинка!  Joy Joy Joy
 Аз мисля,че всяко дете "прояжда като голям" когато е готово за това, тоест когато е пораснало и достигнало този етап в развитието си. А някои просто се развиват по-бързо!  Simple Smile Не може да слагаш всички деца под един знаменател независимо дали са в България или в Щатите!  Simple Smile  Peace

# 31
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
Проблемът със това захранване може би идва и от това,че много майки са любопитни дали детето им ще прояде пюрета или каквото следва във въвеждането на храните.Вярно е че всяко дете си е индивидуално-моят син например пиеше по 1.100мл на денонощие и въпреки това все ревеше и огладняваше на 2 часа.Захраних го на 4 навършени месеца със зеленчуково пюре като той много бързо можеше да достигне по 1 бурканче но аз в продължение на около месец му давах по половин и останалото си дояждаше с мляко.ПРосто мисля че до 7-8 месечна възраст поне децата не трябва да имат хранене без мляко.Но и аз споделям мнението на Little wingels че всичко зависи от детето.

# 32
  • Мнения: 3 993
Проблемът със това захранване може би идва и от това,че много майки са любопитни дали детето им ще прояде пюрета или каквото следва във въвеждането на храните.Вярно е че всяко дете си е индивидуално-моят син например пиеше по 1.100мл на денонощие и въпреки това все ревеше и огладняваше на 2 часа.Захраних го на 4 навършени месеца със зеленчуково пюре като той много бързо можеше да достигне по 1 бурканче но аз в продължение на около месец му давах по половин и останалото си дояждаше с мляко.ПРосто мисля че до 7-8 месечна възраст поне децата не трябва да имат хранене без мляко.Но и аз споделям мнението на Little wingels че всичко зависи от детето.
Напълно съм съгласна с теб. Някои деца са готови за захранване по-рано от други, какъвто е случая с моето и твоето дете. И аз захраних на 4 месеца и 15 дни, като четвъртия месец (преди захранването) дъщеря ми беше наддала само 400 гр (най-малкото откакто се е родила), а последния пети месец е наддала 600гр, тоест при нея захранването с пюрета от последните 2 седмици веднага се отрази на теглото. И аз не бързам да замествам целия обяд с пюре, иначе колкото дам ще го изяде, има си апетит детето, да ми е жива и здрава!  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 228
Проблемът със това захранване може би идва и от това,че много майки са любопитни дали детето им ще прояде пюрета или каквото следва във въвеждането на храните.Вярно е че всяко дете си е индивидуално-моят син например пиеше по 1.100мл на денонощие и въпреки това все ревеше и огладняваше на 2 часа.Захраних го на 4 навършени месеца със зеленчуково пюре като той много бързо можеше да достигне по 1 бурканче но аз в продължение на около месец му давах по половин и останалото си дояждаше с мляко.ПРосто мисля че до 7-8 месечна възраст поне децата не трябва да имат хранене без мляко.Но и аз споделям мнението на Little wingels че всичко зависи от детето.
Напълно съм съгласна с теб. Някои деца са готови за захранване по-рано от други, какъвто е случая с моето и твоето дете. И аз захраних на 4 месеца и 15 дни, като четвъртия месец (преди захранването) дъщеря ми беше наддала само 400 гр (най-малкото откакто се е родила), а последния пети месец е наддала 600гр, тоест при нея захранването с пюрета от последните 2 седмици веднага се отрази на теглото. И аз не бързам да замествам целия обяд с пюре, иначе колкото дам ще го изяде, има си апетит детето, да ми е жива и здрава!  Simple Smile
здравей, от какви зеленчуци даваш пюрета  Grinning

# 34
  • Мнения: 3 157
На 5месеца моето бебече пиеше само кърма.Все пак всяко дете е различно наистина,но дали половин картоф/морков или парче тиква ще е по-засищащо за бебечето от кърмата?

# 35
  • Мнения: 14 486
Прекалено късното захранване/въвеждане има негативни последици, но за това да си мислят американците!  Simple Smile Тези деца,които познаваш, щом им стига/засища ги само мляко, да си ядат само това! Нали си имат мислещи родители! Sunglasses Моето дете преди месец изпиваше между 900 и 1000 мл на ден и не й стигаше, не я засищаше, огладняваше на 2 часа и половина и все беше гладна и раздразнителна. Като започна да яде пюрета, всичко си дойде на мястото и детето се успокои. Така че, аз не съм съгласна, че децата могат (а дали трябва?) да си растат само на мляко. Моето дете със сигурност не може и не трябва. И не съм съгласна с това, което казваш, че децата в България доста рано прояждат като големиNaughty Какво е "рано" и какво е "като големи"? Все пак не им даваме пържоли преди да са навършили една годинка!  Joy Joy Joy
 Аз мисля,че всяко дете "прояжда като голям" когато е готово за това, тоест когато е пораснало и достигнало този етап в развитието си. А някои просто се развиват по-бързо!  Simple Smile Не може да слагаш всички деца под един знаменател независимо дали са в България или в Щатите!  Simple Smile  Peace

това, че не й стига един литър мляко на ден е един от показателите за готовността на бебето за захранване. естествено, че няма да държиш детето гладно
но дъщеря ми например от възраст три месеца и половина, досега - вече почти на 6 си пие една и съща дневна доза мляко, наддава по повече от кило на месец и въобще не е гладна, даже някой път остава по малко в шишето. така, че и аз не бързам да захранвам, давала съм няколко пъти по малко оризова каша само.

и какви са негативните последици от късното захранване?

# 36
  • Мнения: 3 034
Little wingels , аз никак не съм навита да водя някакъв спор. всеки път, когато някой ме попита защо и как захранвам, аз обяснявам и после се започва "ама така не може", "ама това американците", и в този дух. питаш ме - обясних. това е моето възприятие. и разбира се, че никой не си държи детето гладно. просто никой за никъде не бърза тук. оставили са децата да решават. това, че ядат (са яли, защото две от тях сега са на 2 и 4 години) предимно мляко/кърма тези тричките, не значи, че не опитват нищо друго. просто млякото им е основната храна. никой не следва схеми от типа "на еди колко си месеца трябва да имате еди-колко си заместени хранения" - ето това е за мен слагане под общ знаменател. тук никой не пропагандира такива неща и децата са оставени да водят парада - каквото искат и когато искат.

за късно захранване аз вреди не съм чувала - ако говорим за замествания на хранене. иначе, пак казвам, и тук на децата след 6-тия месец се дава да опитват различни неща. но никой не ги пришпорва. и след годинка да си зааместят хранене - ако тогава им харесва, няма проблем. и аз така не виждам проблем. попитах педиатъра, за да съм сигурна, че няма да навредя здравословно някак си и той ме успокои, че няма такова нещо. и аз захраних на 4.5 месеца поради нужда, но за мен това в момента е запознаване с нови вкусове - както се казва "мезе" към млякото, а не основна храна.

п.п. между другото 4-месечно бебе е съвсем нормално да започне да наддава в рамките на 400-600 гр на месец, не знам защо това те е притеснило.

# 37
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
Проблемът със това захранване може би идва и от това,че много майки са любопитни дали детето им ще прояде пюрета или каквото следва във въвеждането на храните.Вярно е че всяко дете си е индивидуално-моят син например пиеше по 1.100мл на денонощие и въпреки това все ревеше и огладняваше на 2 часа.Захраних го на 4 навършени месеца със зеленчуково пюре като той много бързо можеше да достигне по 1 бурканче но аз в продължение на около месец му давах по половин и останалото си дояждаше с мляко.ПРосто мисля че до 7-8 месечна възраст поне децата не трябва да имат хранене без мляко.Но и аз споделям мнението на Little wingels че всичко зависи от детето.
Напълно съм съгласна с теб. Някои деца са готови за захранване по-рано от други, какъвто е случая с моето и твоето дете. И аз захраних на 4 месеца и 15 дни, като четвъртия месец (преди захранването) дъщеря ми беше наддала само 400 гр (най-малкото откакто се е родила), а последния пети месец е наддала 600гр, тоест при нея захранването с пюрета от последните 2 седмици веднага се отрази на теглото. И аз не бързам да замествам целия обяд с пюре, иначе колкото дам ще го изяде, има си апетит детето, да ми е жива и здрава!  Simple Smile
здравей, от какви зеленчуци даваш пюрета  Grinning
Ами ние досега картоф морков тиквичка и тиква сме яли както отделно така и в комбинация.Тука днеска му дадох нещо ново-има една супичка на Гербер след 4 месец.За пръв път да ми хареса зеленчуково бебешко пюре да си призная чесно въпреки че му давам на Хип основно не ми харесват особено,но това наистина беше много вкусно Simple Smile
Ще дам броколи и карфиол някъде към 6.5 месеца живот и здраве.

# 38
  • София
  • Мнения: 23 072
и какви са негативните последици от късното захранване?

Не се сещам за такива, освен ако детето е вече на 2 годинки  Mr. Green
Но мога да изброя множество негативи от ранното захранване.
Ние ще се захранваме на 6 месеца, но дори и тогава не бих казала, че е късно захранване!
А за спорещите, че едно бебе на 3 месеца е напълно готово да яде пюрета и незнам си какво още там, ето малко инфо от Световната здравна организация, с която аз не споря  Peace
За мен този сайт е изключително полезен и съвсем достъпно и ясно е обяснено защо трябва да се изчака със захранването на бебето, независимо дали е кърмено или хранено с АМ.
http://karmene.greatnow.com/zahranvane.html

# 39
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
Незнам за споровете които се заформят но според мен ако една майка много внимава при храненето на бебето с нещата различни от мляко ,следи ежедневно реакциите и състоянието му и не си прави излишни експерименти с храната не е проблем детето да бъде захранено на 4 месеца.Но както казват всички основното при захранването е приучване на бебето към нови вкусове и привикване с по твърда храна.Това че много майки избързват да изместват млечни хранения и т.н си е въпрос на личен избор все пак.Аз съм на принципа че една майка усеща какво е най доброто за нейното дете.Мога да изкажа мнение но в никакъв случай да го наложа Simple Smile

# 40
  • Мнения: 3 993
И аз няма да водя спорове, които не са по темата. Тук темата е "какво хапва вашето 5 месечно бебече" и аз се придържам към нея. Има достатъчно други теми за захранването във всички форуми. И няма тука да обяснявам за негативните последици от късното захранване, който го интересува да си намери съответната информация!  Naughty
А за спорещите, че едно бебе на 3 месеца е напълно готово да яде пюрета и незнам си какво още там.......
Тука никой никога не е дискутирал, камо ли да спори, че едно бебе на 3 месеца е напълно готово да яде пюрета. Моля Ви не раздувайте разговора с постове, които НЕ са по темата!
simplyaven, не съм те питала защо и как захранваш, извинявай, ако аз не съм била ясна! Питах те как се храни детето ти сега на тази възраст и относно приема на течности, питах те откога пие от чашка и кога даваш млякото. Изобщо не ме интересува практиката в Щатите и смятам, че не си достатъчно обективна и информирана да коментираш храненето на децата в България и практиките в България като даже не живееш тук! Нищо лично, това е мнението ми!  Peace Моля, не го приемай като обида или заяждане.
Сега аз да питам всички ви това, което мен ме вълнува в момента и Е ПО ТЕМАТА- по колко мляко изпиват към настоящия момент вашите 5 месечни бебета и давате ли каша? Ако давате каша, как се възприема тя от децата ви, защото моето не я хареса изобщо. Мисля да изчакам малко и пак да я предложа.  Thinking

# 41
  • София
  • Мнения: 23 072
Извинявам се за предишния офф, но понякога не мога да се стърпя!
На въпроса ти, скоро навършваме 5 мес, изяжда по около 650 гр мляко на ден, нищо друго (освен че пие чай, който много обича)... Малката не е от лакомите, яде бавно и спокойно и въпреки че може би изяжда два пъти по-малко от други деца на нейната възраст, си наддава идеално на тегло  Peace

# 42
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
ние 3 пъти на ден изпиваме по 160мл 1 път на обяд 60мл след пюрето а вечер преди лягане 200мл-общо 740мл.Ама ако реша да му дам повече и повече ще изпие маминия сладкишко Simple Smile
Аз не съм дала каша още мисля другата седмица да започна.Купила съм оризова и бананова и се чудя с каква да почна  Thinking Little wingels защо не пробваш да сложиш малко плодово пюре или намачкан плод вътре за да и се хареса повече на малката?

Последна редакция: сб, 25 окт 2008, 21:28 от Gugalinka

# 43
  • Мнения: 14 486
пет пъти по 180 мл
когато давам каша, на вечерното хранене давам 210 мл, не винаги изпива цялото шише обаче

# 44
  • Мнения: 3 993
Gugalinka, благодаря за предложението, аз сама се досетих за този вариант и вече го направих днес следобед. Ние започнахме с банановата каша на Милупа (тя е оризова с банан), защото пием Аптамил Имунофортис и реших да е на същата фирма, защото кашата е млечна. Направих й количество с 1 супена лъжица от кашата и вътре сложих няколко лъжички ябълково пюре и този път много й хареса, щеше да ми изяде ушите и недоволстваше като свърши  Laughing След кашата изпи 150 мл мляко, но после за вечеря огладня малко по-скоро, май кашата не я засити много-много  Thinking Днес прочетох тук някъде из форума, че майки се оплакват една на друга, че прословутата каша на Милупа ябълка и морков, която била толкова вкусна и всички я харесват, че всъщност не засищала добре и децата огладнявали скоро след това... Thinking Ако реша да я опитаме, ще ви кажа какъв е резултата при нас.
Алегра затова ли даваш повече мляко вечер след каша следобед, защото не се засища достатъчно?
И ние пием по 180 мл четири пъти, а на обяд след пюрето изпива 60-70 до 90 мл. Понякога вечер или сутрин не изпива цялото шише...Общо ни се събират около 780 мл на ден.
....Ама ако реша да му дам повече и повече ще изпие маминия сладкишко Simple Smile
Gugalinka, и моята е същата, да са ни живи и здрави гладничетата!  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт