Как показвате на съпрузите си, че ги обичате?

  • 3 904
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
Здравейте  bye

Тъй като голяма част от темите тук са с доста негативно съдържание (оплаквания, трагедии, тежки и тъжни истории и т.н.) реших да пусна една тема, в която взаимно да се окуражаваме да поддържаме любовта в семействата си жива, да се вдъхновяваме една от друга с идейки за това как да се грижим по-добре за съпрузите си Simple Smile

Ще се радвам тези от вас, които имат желание да споделят как карат съпрузите си/ половинките си да се чувстват обичани.

Моят съпруг става преди мен и си пие кафето (чая) сам, но му става много мило, когато го изненадам със закуска сервирана пред компютъра му, особено ако е красиво аранжирана Simple Smile

Чакам вашите идеи Simple Smile

(Много се извинявам ако вече има такава или подобна тема)

# 1
  • Мнения: 194
Заинтригува ме никът ти.

Какво значи?

# 2
  • Мнения: 940
Аз всеки ден сервирам вечерята ни на свещи,красиво аранжирана. (пропускам от време на време)

Когато заминава на бизнес пътуване,му пъхвам по едно подаръче в багажа да го намери като стигне.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 825
Аз пък съм останала с впечатлението, че жените, които показват обичта си като мен и вас разглезват мъжете си, те се успокояват, че са така обичани и престават да се стараят да бъдат добри партньори. Обратното: жените, които са студени и се държат високомерно карат мъжете им непрекъснато да се борят за тяхното внимание и обич и така си осигуряват безоблачно съжителство. Съжалявам за тази моя констатация. С всеки изминал ден се убеждавам, че трябва да се променя, но това е въпрос на характер и на възпитание, другото ми е чуждо и на този етап считам за непостижимо.

# 4
  • Мнения: 183
Най-често му оставям от малките влюбени и обичливи картички на шантави места!
Всяка една има своето послание върху себе си, но често добавям
и нещо от мен.
Това е нещо дребно и не коства никакво време или усилия.
Само трябва да се сетя...да купя картички.
Организирам и едни специални вечери, нооо те са друга тема Blush.
А иначе мисля, че най-вече с отношението си към него, през времето съм му показала,
че истински го ценя и обичам!

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Ами честно казано - никак  Laughing
Той си знае, че го обичам.И двамата сме от хората, които не се засипват с комплименти, не си казват, че се обичат постоянно.
Единственото може би, е че от време на време като се присети някой от двамата прави неочакван подарък без повод.Но това пък компенсира факта, че за поводи не си подаряваме нищо  Mr. Green
Но темата наистина ще ми бъде интересна, мога да прочета някоя идейка и да реша да го изненадам  Wink

# 6
  • Мнения: 106
мария, и ние не сме от хората, които непрекъснато си гукат и си повтарят, че се обичат. не, че има лошо, но просто той е по-сериозен и не харесва много-много приказки Grinning а ето, че и вие си правите малките жестове на обич Wink ние също не си подаряваме неща, когато има повод, а рядко си правим и кой знае какви подаръци. аз съм непушач, но от време на време му купувам запалки, защото горкия все си няма читава запалка - ей такива са ни подаръците  Joy


# 7
  • София
  • Мнения: 748
Моят мъж например, ми е казвал че държи от време на време да чува, че го обичам, просто иска да му го казвам, не само да му го показвам. Доста странно ми прозвуча в началото, но може би той има право. Заедно сме от 12 години, 7 от които семейни и някак си човек започва да си мисли, че на другия трябва да му е ясно, че го обичат, а  пък ежедневието ни е толкова напреганато и забързано, че често не ни остава време за себе си. За това от време на време се старая да му казвам това, което би искал да чуе. Simple Smile

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
от време на време му купувам запалки, защото горкия все си няма читава запалка - ей такива са ни подаръците  Joy

Да и аз за такива символични подаръчета говорех. Grinning Но имам познати, за които това е малко доказателство.Просто някои хора са по-романтични и имат нужда по-често от мили жестове.Ние не сме от тях.
Аз например много се радвам като ми купи кутия бонбони или шоколад  Crazy, дори на цвете не бих се зарадвала толкова  Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Всякак му го показвам и ежедневно, защото съм забелязала, че колкото по-обичан се чувства, толкова по-добре си живея аз Mr. Green Казвам му го.Гушкам се в него на дивана. Чеша го с нокти по гърба Mr. Green Изслушвам го винаги, когато иска да сподели нещо, независимо колко ми е скучно да слушам за работата му. Кимам с глава и задавам въпроси Simple Smile Готвя му любимите му неща. Оставям го да си гледа формулата, въпреки че я дават във време, чудно за разходка Laughing И, разбира се, може би най-важното...леглото. Ако там не показваш на един мъж колко го обичаш, в другите неща и на челна стойка да застанеш, все тая.

# 10
  • Мнения: 581
 Самия факт, че живеем заедно означава, че го обичам.Отлично знае, че съм крайна и безкомпромисна в това отношение- не бих живяла с мъж, който не обичам и който не ме обича.
 Страшно ми е лигаво и противно демонстрирането на  обич с картички, романтични вечери и изненадки.По-скоро мъжът ми би се отвратил от мен при такива прояви.
жените, които са студени и се държат високомерно карат мъжете им непрекъснато да се борят за тяхното внимание и обич и така си осигуряват безоблачно съжителство. Съжалявам за тази моя констатация.
Абсолютно вярно, но и това трябва да се прави с мярка в зависимост от това колко студенина може да понесе конкретния мъж.А защо съжаляваш за тази твоя констатация?Ако към такова поведение добавим и това да дадеш свобода на мъжа да прави каквото си иска, считай че си осигуряваш и това да става винаги твоето.Поне при нас така се получават нещата.
 

# 11
  • Мнения: X
belinda , много точно.Абсолютно подкрепям.
За моя немалък житейски опит съм установила следното:мъжете обичат да ги глезят.Затова и се опитват да превърнат жена си в своя майка.Тънкостта е в това хем да се чувстват глезени,хем ловци.Не елесно,но не е непостижимо.
Преди много години четох,че жената трябва да е загадъчна,ако иска да задържи един мъж,но...
да си представи,че е забулена с хиляди воала,и всеки ден съпруга й да сваля по едно,като тя му създава илюзията,че то е последно,че вече я е опознал напълно.А на следващия ден тя е с ново було,и така всеки ден...Тогава ми прозвуча смешно и тъпо,но се оказа точно така.Мъжете хем се опитват да опознаят жена си,хем искат да ги изненадва постоянно.Иначе им омръзва.Тъжно,но факт.

# 12
  • Мнения: 340
жените, които са студени и се държат високомерно карат мъжете им непрекъснато да се борят за тяхното внимание и обич и така си осигуряват безоблачно съжителство. Съжалявам за тази моя констатация.
Абсолютно вярно, но и това трябва да се прави с мярка в зависимост от това колко студенина може да понесе конкретния мъж.А защо съжаляваш за тази твоя констатация?Ако към такова поведение добавим и това да дадеш свобода на мъжа да прави каквото си иска, считай че си осигуряваш и това да става винаги твоето.Поне при нас така се получават нещата.

Съжалявам ви.  Ако трябва да поддържате любовта на мъжете си с такива игрички и номерца, това не е любов според мен, а надлъгване.

Всеки ден казвам на мъжа ми, че го обичам, но не правя нищо специално-- никакви изненадки, подаръчета и показни романтики.  Живеем така, че и съмнение не остава от действията ни, че се обичаме-- съобразяваме се с желанията на партньора, споделяме, тревожим се един за друг и се веселим заедно.

# 13
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ние много си се глезим двамата и гледаме нищо да не ни е чуждо.То си е гушкане,целувчици,масажчета,романтични вечери,смс-и...Ех любов...

# 14
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
жените, които са студени и се държат високомерно карат мъжете им непрекъснато да се борят за тяхното внимание и обич и така си осигуряват безоблачно съжителство. Съжалявам за тази моя констатация.
Абсолютно вярно, но и това трябва да се прави с мярка в зависимост от това колко студенина може да понесе конкретния мъж.А защо съжаляваш за тази твоя констатация?Ако към такова поведение добавим и това да дадеш свобода на мъжа да прави каквото си иска, считай че си осигуряваш и това да става винаги твоето.Поне при нас така се получават нещата.

Съжалявам ви.  Ако трябва да поддържате любовта на мъжете си с такива игрички и номерца, това не е любов според мен, а надлъгване.

Всеки ден казвам на мъжа ми, че го обичам, но не правя нищо специално-- никакви изненадки, подаръчета и показни романтики.  Живеем така, че и съмнение не остава от действията ни, че се обичаме-- съобразяваме се с желанията на партньора, споделяме, тревожим се един за друг и се веселим заедно.

напълно споделям- /за протокола  17г.  брак -две деца на 16 и 9/ като го няма една нощ/командировка/ хем си викам - кеф - ще си правя каквото си искам- да.......ама не - толкова ми е криво , че чак....!  мнооого рядко сме си правили някакви т.н. лиготийки - картички ит.н., но само като ме погледне в очите и знам че мисли за мен. същото е и аз като го погледна сутрин - с подпухнали очи и разрошена коса - факта че тогава ме харесва най-много - той го е казвал не веднъж- за мен нищо друго няма значение.  онзи ден каза - не знам какво щях да правя без теб - /без конкретна причина/ - казах му - и аз не знам - затова сме заедно - за да не ни се налага да знаем! еми и 10 картички да напиша - не е същото!

Общи условия

Активация на акаунт