Кой е достоен за орден "Стара планина"?

  • 1 478
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 013
 И Тодор Батков ще бъде увенчан с орден “Стара планина”
16 Октомври 2008

Адвокатът и собственик на ФК “Левски”, както и на в. “Стандарт” Тодор Батков ще бъде увенчан с най-високото държавно отличие орден “Стара планина”. Предложението за удостояването му отправи правителството до президента Георги Първанов.

Така близкият до изгонения от България руско-израелски бизнесмен Майкъл Чорни и представител на деловите му интереси у нас ще стане поредният носител на държавния орден, раздаван изключително щедро в последните години.

Мотивите за предложението са “изключително големите му заслуги към Република България, активната му обществена дейност като меценат и спомоществовател в различни културни проекти, в строителството на духовни средища и на инициативи, свързани с българската култура, изкуство и спорта и по повод 50-години от рождението му”.

В съобщението от правителствената пресслужба се казва още, че предложението за награждаването на Батков е било отправено до правителството от инициативен комитет, оглавен от акад. Антон Дончев, в който влизат бившият премиер Димитър Попов, директорът на Дарик радио Радосвет Радев, проф. Божидар Димитров, Гиньо Ганев, кметът на Смолян Дора Янкова, шефът на СБЖ Николай Петев, Мая Вапцарова, Емил Кало, проф. Николай Овчаров, Божидар Данев, ректорът на УНСС Борислав Борисов и др.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Срам  Embarassed

# 2
  • Мнения: 25 401
За Батков няма да коментирам - излишно е.
Но ако въпросът наистина е "кой е достоен", освен за полицая от Бояджик, на първо четене за друг не се сещам.  Thinking

# 3
  • Мнения: 6 990
Миналата година имаше такава тема.
Бях казала нещо от рода на това, че този орден отдавна е обезценен - дават го на щяло и нещяло  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 3 824
достоен е , разбира се , това е символа на България и нейното бъдеще ,  любимец на не малко българи ...
а фк левски пак нямат нищо общо с властта , естествено , никога не са имали ,
макар че Батков финансира и вестник " ДУма " ,но той естествено няма нищо общо с комунистите , рабира се ..

# 5
  • Мнения: 592
Докато се събудя и сте ми откраднали темата! Това е още едно потвърждение на думите ми вчера от една друга тема - ебати и смешната държава сме! Да удостоиш тоя папуняк, дето каза че Беларус е измислена държава?! Майко мила, тия горе са се сдухали яко.
Money, money, money - се пее в една хубава песен на АББА с която Ви поздравявам, но това няма нищо общо с темата!

# 6
  • Мнения: 12 644
Димитър Димитров - Пайнера. С изключителни заслуги към българската култура, създател на хиляди работни места.

# 7
  • Мнения: 2 821
В съобщението от правителствената пресслужба се казва още, че предложението за награждаването на Батков е било отправено до правителството от инициативен комитет, оглавен от акад. Антон Дончев, в който влизат бившият премиер Димитър Попов, директорът на Дарик радио Радосвет Радев, проф. Божидар Димитров, Гиньо Ганев, кметът на Смолян Дора Янкова, шефът на СБЖ Николай Петев, Мая Вапцарова, Емил Кало, проф. Николай Овчаров, Божидар Данев, ректорът на УНСС Борислав Борисов и др.

И всички тези хора са стигнали единодушно до Батков ooooh!...

# 8
  • Мнения: 274
Кво му е на Бай Ганю бе? Идеален е. Дано за дълго да остане в левски.

За ордена - според мен се ебават с него. Не може да е истина.

# 9
  • Мнения: 1 032
...
За ордена - според мен се ебават с него. Не може да е истина.

С кой точно се ебават- с ордена или с Батков? Защото този орден почнаха да го раздават както им падне. То вече май човек трябва да го е срам ако го удостоят с него, вместо да се гордее.

# 10
  • Мнения: 274
Права си - и с ордена и с ганю се ебават.

# 11
  • Мнения: 3 782

 този орден отдавна е обезценен - дават го на щяло и нещяло  Rolling Eyes
Това е и моето мнение.

# 12
  • Мнения: 2 401
Аз не го знам кой е тоя, ама в днешния Стандарт цяла страница с възхвали са му посветили.

# 13
  • Мнения: 1 894
Ех, за съжаление от цялата тази комедия покрай раздаването на орден 'Стара планина'  на Сульо и Пъльо ( неясно за какви заслуги )ми става тъжно, а не смешно.

# 14
  • Мнения: 5 228
Бях казала нещо от рода на това, че този орден отдавна е обезценен - дават го на щяло и нещяло  Rolling Eyes

Абсолютно. След като го дадоха на Ахмед Доган, за  мен не означава нищо.
И на Кондолиза Райс, която пък не помнеше, че вече е идвала в България.

Общи условия

Активация на акаунт