Какво се крие във АПРИЛското коремче - момиченце или момченце?

  • 14 670
  • 309
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 847
рони, благодаря за статията!   bouquet  тъкмо си мислех как да го направим по-шарено около детското креватче  Sunglasses

# 16
  • Враца
  • Мнения: 2 212
много хубаво заглавие на новата тема!!! Hug
аз не съм писала от няколко дни, бах много болна, джи-пито ми /по съвместителство и моя леля/ ми каза, че това е новия грип, аз естествено между предния болничен и сегашния изкарах точно три дни, колкото да се разболея... как се оправих- парацетамол на 6 часа, вит. С в носа по няколко пъти на ден, хапчета за гърлото- исла мус, и много чайове. то нямаше и много смисъл да ям, понеже всичко връщах след половин час... снощи беше най страшно, тресеше ме... на сега мина и съм по-добре.
незнам дали е за похвала или за оплакване, но ще споделя с вас че с подкрепата на семейството ми реших най-накрая дилемата дали да продължавам работа- окончателно излизам в болничен. много съм притеснена как ще кажа в службата, но при положение, че работата ми се отразява толкова зле на нервите няма смисъл да се тормозя...
вие какво ще кажете???

п.п. бързо оздравяване и на другите болни.
  bouquet

# 17
  • Мнения: 7 110
Относно празниците, аз Габриела я родих на Тодоровден, но не я кръстих Тодорка Mr. Green Та и сега, ако родя на празник ще си го кръстя, както съм си намислила.
И аз не съм Коледана, Христинка и други подходящи според деня на раждането ми имена. Иначе сигурно щях да се чувствам най-прецаканото дете на света - всички възможни празници да ми бъдат събрани в един ден. Laughing
За малките пространства - и ние живеем хралупка. Ще приспособяваме нещата в движение. Имам ужасно предчувствие за един диван. Горкичкият.  Laughing Но като си помисля какво усилие беше това дребно изглеждащо в магазина чудо да стигне до настоящото му разположение ...
Именно заради малкото налично пространство у нас (не заради това разбираческо бебетата творчество) тоновете ще бъдат подбирани според мебелировката. Пък разните топки и корабчета ще бъдат с непостоянен характер. Основно монтирани под формата на обходници за креватчето и други подобни. Всичко ще се нареди, само ЖЗ до април.

За лекцията, ще знам в последния момент - понеделник. Предполагам, че присъстващите на нея ще бъдат основно дребно коремни дами. 


 

# 18
  • Мнения: 6
Благодаря на sishimama Hug Искам да ви поразпитам за нещо:другата седмица имам записан час при доц.Томова за морфология.Някой от вас бил ли е вече и какво да очаквам от този преглед?Доколкото знам се взема и кръв,но лекарката при която ходя на ЖК ми каза че може и да не се налага. newsm78Прочетох доста по темата,но от вече били,май ще понауча повечко.Предварително благодаря на всички,които ще отговорят Blush За настинки и аз изкарах една мн неприятна преди няколко седмици.Няма спасение,трябва да мине сама.Но да знаете че от тези настинки може да получите възпаления на бъбреците.Така стана при мен Cry.За това докато се лекувате пийте повечко вода.Приятен ден Party

# 19
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Здравейте и от мен поздравления за новата темичка
Най вече на шоки че се е постарала толкова  Grinning
Даже не знам с какво да започна  Embarassed
petjoff - щом не се чувстваш добре на работа естествено че е най добре да си почиваш. Досадно е разбира се ама се свиква после и без това ще ти се върне тъпкано с недоспиването и другите неща  Mr. Green
Камбичка - ти от кой град си че не мога да се ориентирам нещо. Аз също чакам за серклаж но доктора ми каза да отида в 16 г.с. така че не се претеснявай но действай. Вчера говорих с приятелка на която са и правели и ме успокои че не е страшно (е надявам се)
За Аквасорса и аз мисля да си взема но може би по нататък че сега сме ужасно закъсали а те са скъпички иначе съм много доволна от тях даже и на детето давам ама той зеленото не го иска и минаваме само с коластрата.
Във връзка с газовете предната бременност бях много зле и с ходенето до 00 не че сега съм по добре но сега пия сутрин мляко с мед или чай с мед и имам добри резултати. Е газовете не се махат ама ще трябва да се търпят и те са си екстричка на бременността  Mr. Green
За настинките не ми се мисли стискам палци да не се разболяваме.
За ремонтите ние също живеем в жилището на свекъра и свекървата (за щастие отделно) но нямаме право на особенни размествания или даже едната стая нямаме право да я ползваме ние само спим нея иначе нямаме наши неща вътре. Апартамента е 60 кв. а това ще е буквално 3-то дете какво да ви кажа такава теснотия настава ама ще се справим. Играчки даже не искам да виждам че са толкова обемнни. А и пари за ремонти няма. Имаме си нова кошарка от баткото с гардеробче (това беше подарък от бабите и дядовците) а баткото сигурно при нас ще спи за напред.  А като дойде и каката най-вероятно тати на дивана а ние тримата на спалнята  Crazy Ама леле колко досадна станах малко се поулях извинете
Желая ви ден пълен с хубави емоции и усмивки  Heart Eyes

# 20
  • Лудогорието
  • Мнения: 107
За газовете вечер и аз да се включа.Щом и при вас ги има-не съм сама Grinning. Мъжът ми ми прави конкуренция в повечето случаи Sick, но пък е весело.Опитах се да се разболея, но явно мъникът отказа да боледува и се оттървах само с 1 парацетамол и чайчета за 2 дни.Надявам се да избегна боледуването през бременноста fingerscrossedПожелавам го и на вас Hug!!!

# 21
  • Мнения: 132
rrivanova феталната морфология не е вземяне на кръв а гледане на ехограф. При предишната си бременност ходих при нея и останах много доволна затова след няколко седмици пак ще отида при нея. Прегледа трае около 1ч. защото се прави обстоен преглед на плода гледат се всички органи на бебето а доц. Томова обяснява всичко подробно. Пиши как е минало а и след прегледа ще знаеш почти на 100% пола на бебчо Simple Smile

# 22
  • Лудогорието
  • Мнения: 107
http://svejo.net/home/link_summary/89589-Absurdite-v-Bulgariq+
Ако имате време позяпайте Simple Smile

# 23
  • Мнения: 582

Ей, благодаря, пукнах се от смях  Joy Чудесен завършек на работната седмица  Peace

# 24
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 260
Жабче и на мен ми е чудно как така не е сигурно дали са две !  newsm78 Мойте усещания са за едно  Praynigостанах като гръмната при новата новина  #2gunfire не че няма да се радвам ма май ще са ми в повечно  нали  Wink Както и да е  другия петък имам записан час за фетална морфология в медицински център Фемина при доктор Цолова  надявам се да разбера колко са и какви са   Praynig в края на 15 седмица мисля че трябва да се вижда вече нали  newsm78 Колкото до килограмите те нямат вяра на друг кантар от вратата се чува на кантара ! Rolling Eyes та разликата си е само от техния кантар но май и моя показа същото  Tired Преди малко научих и новоните от кръвта от сутринта хич не са розови  но дано е от  Sick Sick Sick
Ще ви пиша пак когато мога сега ще подпирам леглото  Sad
На всички който са понастинали желая бързо възстановяване  Hug а на всички останали - пазете се повече и си почивайте повече  Praynig спокойна вечер ви желая  Peace

# 25
  • Мнения: 86
Здравейте и от мен априлски тумбачета.
Аз не съм писала известно време - има няма месец  че и повече Blush
Но си имам оправдание - нали се преселихме в Германия и се оказа че за екстрата да имаме Интернет в къщи трябваше да чакаме близо 2 месеца. Е сега вече си имаме и обещавам да съм редовна.
Последната консултация ми беше на 2 октомври - бебчето е добре и се развива нормално да чукна на дърво, пуснаха ми и изследвания. Резултатите от тях ще разбера на 30.10 - когато ми е следващата консултация. Много се надявам тогава да разбера и пола на бебчето  Praynig
Относно някои от обсъжданите въпроси в предната тема (аз докато я изчета и вие нова отворихте  Laughing)
та за бельото - оказа се че само памучно мога да нося, всичко друго много ми дразни - сърби ме и се зачервявам много  Embarassed Ориентирах се към боксерките - взех с един номер по големи за  в переспектива  Mr. Green и съм много доволна
За дрешките - имам си вече едни дънки за бременни ( взех си ги от тук за 40 евро  Rolling Eyes), дънково сукманче, което си го имам отпреди но ми е широко и ще си го понося още, едно костюмче от пола и пуловер - от плетиво с дънков аранжимент - става за бременни и два анцунга. Мисля това да е засега.
Реакцията на родителите беше много обсъждана. Искам да се обърна към момичетата, разочаровани от негативната или безразличната реакция на родителите си, особенно майките си. Когато казах на майка ми за първата ми бременност - тя беше меко казано шокирана - не само че не се зарадва ами и постоянно повтаряше - "Дано това да не е вярно" А аз имах и много проблемна бременност - с болки и кървене от началото - и там не получих подкрепа в началото. Мисля че това донякъде е нормална реакция на родителска ревност - не им се вярва на хората че дечицата им са вече порастнали и самостоятелни. Но после, като посвикна с мисълта и най вече като се роди дъщеря ми - майка ми беше най-щастливата. Много я обича, направо обожава, гледа я и се грижи за много нея. Така че всичко с времето си.  newsm10
Поздрави и много целувки на всички   bouquet

# 26
  • Варна
  • Мнения: 11 340
chockolina, как само ме докара с розово щъркелче Laughing чакай, още имам надежда, че ще е момче, а и почнах вече такова да го усещам.

 Mr. Green Още Дея те беше изтипосала! Пак ти дадох неутралния цвят. Peace Не те е срам, значи, не искаш да зарадваш детето със сестричка! Joy

dream-wish, все съм си мислела, че още в 5-6 седмица се вижда дали са един или два плодни сака, а в 7-ма по сърчицата би трябвало да се разбере дали са едно или две?! newsm78


Ей, благодаря, пукнах се от смях  Joy Чудесен завършек на работната седмица  Peace

И аз се посмях!

Включих новите мами, които ми писаха на ЛС. Peace

# 27
  • Мнения: 343
Здравейте момичета. Страхотна темичка и поздравления на авторката.  bouquet

Аз също бях страшно разочарована от реакцията на родителите ми. Майка ми като разбра каза едно "Ииииииии" ама с неприятен тон сякаш бях направила някакво престъпление. Баща ми знае от 2 месеца и още нищо не ми е казал или поздравил поне, но съм казала да не се ядосвам, важното е хората, които ме уважават и обичат да реагират адекватно и с положителна емоция.
Днес чистачката в офиса идва с червени очи, сополи и кашля. Казах й като е в такова състояние изобщо да не идва на работа и особено да не се приближава до мен и здравите служители. Направо си я изгоних в буквалния смисъл и естествено тя отишла да се оплаква на когото свари. Аз мисля да поработя до края на годината, защото имам доста срещи с клиенти, а с един голям корем ще ми е неудобно пред тях.
Лека вечер на всички.

# 28
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Не че мога да съм много компетентна по въпроса но на моя позната с близнаци в 7-я месец я сюрпризираха с това че са тризнаци и още една съседка в квартала и бяха казали за второто 7-я месец така че явно е възможно. Но пък няма лошо
dream-wish бъди жива и здрава дали с едно или с две само радост да ти е и много здраве  Heart Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 333
Здравейте,

Аз само да кажа, че днес се снимах и съм качила в албумчето коремче от 14 седмица и 4 дена. Мисля, че този път има непредък в сравнением с предните Simple Smile

Насърчавам и другите мами да се снимат, защото на мен лично ми е много мило да гледам порасналите коремчета.

Общи условия

Активация на акаунт