Ужасно съм потресена от едни кукли!

  • 27 489
  • 413
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 448
Виждал съм дете с нервни тикове, в чакалнята на невролог,
защото дни наред се е борило срещу мощен комп на една игра.
Виждал съм и малчуган да плаши куче, държейки в ръка карта юги-йо.

Просто родителите трябва да контролират времето прекарано пред компа. Няма нищо общо с играта, а по скоро в дългото време пред РС-то.
Да, по ефективно е да мята камъни срещу кучето.  Laughing
Но пък ние още чакаме принца на бял кон, щото са ни закърмили с приказки.   Laughing

# 136
  • София
  • Мнения: 62 595
Децата се осъзнават като личности още на 3 години. Куклите са си кукли, независимо дали са парцалени, спящи, ревящи, викащи "мама" или невероятно реалистични на външен вид.
Много ми е любопитно, ако същата тази кукла имаше някои функции като на бебетата - пикаене, акане, издаване на звуци и мигане дали някой щеше да е потресен.

# 137
  • Мнения: 1 517
Както Вълкът каза, доста от "потресените" мнения (вкл. и моето  Grinning ) са повлияни до известна степен то заглавието на темата и от първия пост. Но пък и момиченцата, ан които ги показах, без да им казвам какво точно е всъщност бяха...не чак шокирани, но доста впечатлени и не изявиха желание да играят с такива.
А лично аз си направих асоциация със смърт, защото знам, че това не е истинско бебе, а кукла, която адски прилича на такова. Ако ги бях погледнала с мисълта, че са истински, щяха да ми се сторят доста сладки и милички.. Но факта, че са кукли, 100%-ово подобие на човешко бебе ме ужаси.

Абе хапят ме калинките напоследък май  Thinking

# 138
  • Мнения: 4 585
Фактът, че бихме могли да бъдем измамени, и то с човешки бебета ни наостря,
усещането е близко до ксенофобия.

Пасинет, ако чакаш принца на бял кон, може и да дойде.
Я на бял Мерцедес, я на бяло БМВ.
Но ако си в беда и чакаш Батман или Спайдърмен?

# 139
  • Мнения: 943
Аз мнооого искам такава кукла,да си играя с нея.Може да съм на 21,но все още ми се играе пъъъкк,само че тази цена Shocked

# 140
  • Мнения: 2 448

Пасинет, ако чакаш принца на бял кон, може и да дойде.
Я на бял Мерцедес, я на бяло БМВ.
Но ако си в беда и чакаш Батман или Спайдърмен?

Аз съм Спайдърмен, точно това означава ника ми на езика на детето ми, когато още не можеше добре да говори.  Laughing

# 141
  • Мнения: X
Аз пък днес например в един магазин за играчки видях една плюшена горила, хич не мясаше на истинска, ама ме потресе. И като малка съм имала играчки, които хем слабо наподобяват набеденото за прототип животно, хем могат да ти изкрат акъла. И един парцален клоун си имах- закачен баш над пианото, всеки път ме втрисаше като го погледнех как ми се хили,хем много обичам клоуни-истински. Ако наистина си говорим какво ме потриса, това е вида на захвърлена кукла във някоя локва, примерно без крак или с извадено око- всеки път си мисля,че нещо кофти се е случило със притежателя, за да е и самата кукла толкова горко низвергната.
Има разни жени, които си колекционират кукли- тука вече ми бие леко на ухапано от щъркел, ама пък щом ги кефи, да колекционират, предполагам,че биха се зарадавали на показаните екземпляри, но не вярвам да почнат да ги тъпчат със свински джигер за по-голяма достоверност.

# 142
  • Мнения: 2 577

Това, че съфорумки продължават да се възмущават от това кощунствено подобие на бебета се дължи на факта, че се чете първия постинг и след това се пише.

Или може би имат по-различно усещане за бебе...майката, раждането, бременността.
Не съм феменистка, но има разлика между мъжко и женско усещане за тези неща. Едното е вродено, другото се учи. Peace

# 143
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Аз пък наскоро си мислех за това, че децата много бързо растат и само снимките и филмчетата могат да върнат спомените. И се бях замислила дали не е възможно да се направят някъде именно и то точно такива кукли, за да си запазя спомена за това какви бебенца са били.

# 144
  • Мнения: X
Бях гледала веднъж едно немско толк шоу, в което бяха поканили някакви хора, които от любов към домашните си любимци след смъртта им ги давали за препариране. Даже ги бяха домъкнали с тях в студиото. Гостуваше даже и някакъв специалист в тази област, който твърдеше, че доста хора му търсели услугите. На мен ми изглеждаше откачено, ама явно за всеки влак си има пътници...

# 145
  • София
  • Мнения: 492
Тия кукли са отвратително стряскащи... #Crazy не мога да си представя , че някой ще си купи такова изчадие... doh

# 146
  • Мнения: 3 447
Ех, боже, направо ми се прииска да изровя темата за пластинатното изкуство  Grinning

# 147
  • Мнения: 2 310
Четох доста от коментарите,но така и не се промени мнението ми- не ми харесват тези кукли,никога не бих купила за детето си или сложила за украса .

# 148
  • София
  • Мнения: 62 595
Ех, боже, направо ми се прииска да изровя темата за пластинатното изкуство  Grinning

Какво е това?

# 149
  • Мнения: 3 447
Ех, боже, направо ми се прииска да изровя темата за пластинатното изкуство  Grinning

Какво е това?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=268996.0
Воала  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт