Ужасно съм потресена от едни кукли!

  • 27 502
  • 413
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, темата за изкуството ме впечатли. Сега не се изненадвам от реакциите по отношение на куклата. Явно естрогените са твърде много. Сякаш виждам пищящи жени, качени на масата при вида на едно малко мишле на пода. Много нежни души има. Или аз не съм достатъчно женствена.
 Абе, май избива на прекаляване с медийни продукти от вида филми на ужасите, психотрилъри и прочее.

# 151
  • Мнения: 2 448
Дона, що не каза просто аватара на Sedada и щяхме да се сетим веднага за темата.  Laughing

# 152
  • Мнения: 4 585
Моята реакция бе по съвсем друг ред на мисли. Щом хората толкова сполучливо
имитират човешки малки, за извънземните е фасулска работа. Плюс пулс, хранене, колики.
Следва въпросът дали всички бебета са човешки. Тия, които са в домовете ни, в детските креватчета?

# 153
  • София
  • Мнения: 13 206
Ех, боже, направо ми се прииска да изровя темата за пластинатното изкуство  Grinning

Какво е това?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=268996.0
Воала  Simple Smile

Ми хубаво.. мен това изкуство не само не ме потриса, а ми е интересно дори.. ама куклите са ми отврат. Факта, че ми приличат на мъртви деца просто ме стисва за гърлото и толкоз. Такова ми е вътрешното усещане, докато като гледам пластинатното изкуство изобщо нямам подобни чувства.

Ето, аз не се уповавам на някакви факти и разсъждения защо, как.. ами просто едното умът ми напълно отхвърля, а другото го приема  Wink

# 154
  • Мнения: 4 892
Радостина, как решихте, че е необходима по-голяма доза женственост, за да не харесваш нещо? И какви мишки?
Няма тука верен отговор явно. На едни им харесват куклите, на други - не.  
Естрогени, тестостерони....я идете на ендокринолог, да се проверите все пак.

Dona, зададе въпрос дали един натуралистично изработен вибратор би ни потресъл.....от друга страна темата е за колекционери на натуралистични кукли.....и аз синтезирах инфото и стигнах до извода, че предпочитам да колекционирам не кукли, а други натуралистични неща.

И мисля да се оттегля. Благодаря, имам нова колекционерска страст, не излизам капо от темата.  Mr. Green

Последна редакция: нд, 19 окт 2008, 00:34 от NinoTino

# 155
  • София
  • Мнения: 492
Ех, боже, направо ми се прииска да изровя темата за пластинатното изкуство  Grinning

Какво е това?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=268996.0
Воала  Simple Smile
Ех, боже...аман от разбирачи на "изкуство"  ooooh!...а ние невежите к`во да правим... newsm78
Нежна и чувствителна душица съм по принцип. За учудване филми на ужасите обожавам - това изкуство го приемам, но куклите са съвсем различно нещо - точно както се е изразила авторката на темата - все едно са препарирани бебета(трупове)... #Crazy

# 156
  • София
  • Мнения: 62 595
Знам ли, може да съм мъж под прикритие. Wink
Голямо охкане и ахкане за едни кукли. Голямо преиграване, потрисане, повръщане и прочее. То не бяха трупове, то не бяха мумии, то не бяха опасения за психично увреждане на децата, не развивали въображението. Просто изглежда странно и страшно ,защото е непознато. Жалко, че няма да бъдат пуснати в масова продажба по нашенските магазини, че да се свикне с наличието им и след една масирана рекламна кампания отношението ще се обърне. Тогава ще има теми с точно обратното мнение - колко са реалистични, колко са хубави и т.н., само защото са рекламирани. Защо не се потрисате толкова от други видове изграчни на децата - всякакви милитари, вампирски и като цяло играчки с деструктивни идеи? Аз поне не виждам нищо обогатяващо в тъпита карти Наруто или Юги-О или разните русалки и барбенски персонажи.

# 157
  • Мнения: 1 174
Ами нормално, ужасни са тези кукли!Влизаш в подфорум Клюкарник на БГ-мамма и първите теми са зов за помощ точно за бебенца и малки дечица, след това поглеждаш и в тази тема и виждаш тези "произведения на изкуството"!Как да ги оценя като хубави?Трябва да съм нещо извратена!
Както някой писа, едно е в музей за восъчни фигури, съвсем друго в чекмеджето с играчки на детето.

# 158
  • Мнения: 2 792
 Ето един сайт http://www.reborn-baby.com/, там можете да разгледате повече такива кукли, а тук има и как се правят http://www.babylovereborns.com/ .
 Радостина няма как да бъдат масово произвеждани или продавани, всичко по тях е ръчна изработка, за това са и скъпи.

 Димана и Момчил им ги показвах днес, харесаха ги, не направиха асоциация с трупове.

# 159
  • София
  • Мнения: 62 595
Ами нормално, ужасни са тези кукли!Влизаш в подфорум Клюкарник на БГ-мамма и първите теми са зов за помощ точно за бебенца и малки дечица, след това поглеждаш и в тази тема и виждаш тези "произведения на изкуството"!Как да ги оценя като хубави?Трябва да съм нещо извратена!
Както някой писа, едно е в музей за восъчни фигури, съвсем друго в чекмеджето с играчки на детето.

Това е съвсем друго нещо - свързване на две неща, които нямат никаква причинно-следствена връзка помежду си. А ако не ги беше видяла тези кукли точно няколко теми след зова за помощ, а на някоя витрина на скъп магазин с известно име? Тогава също толкова ужасни ли щяха да ти се струват?

Затова писах ,че тук има твърде много естрогени, бих добавила и пролактин - повечето жени са с бебета или малки деца и приемат нещата буквално - щом прилича на бебе, значи трябва да е непременно истинско бебе, а не кукла.

# 160
  • София
  • Мнения: 492
Знам ли, може да съм мъж под прикритие. Wink
Голямо охкане и ахкане за едни кукли. Голямо преиграване, потрисане, повръщане и прочее. То не бяха трупове, то не бяха мумии, то не бяха опасения за психично увреждане на децата, не развивали въображението. Просто изглежда странно и страшно ,защото е непознато. Жалко, че няма да бъдат пуснати в масова продажба по нашенските магазини, че да се свикне с наличието им и след една масирана рекламна кампания отношението ще се обърне. Тогава ще има теми с точно обратното мнение - колко са реалистични, колко са хубави и т.н., само защото са рекламирани. Защо не се потрисате толкова от други видове изграчни на децата - всякакви милитари, вампирски и като цяло играчки с деструктивни идеи? Аз поне не виждам нищо обогатяващо в тъпита карти Наруто или Юги-О или разните русалки и барбенски персонажи.
ooooh! без коментар.....

# 161
  • София
  • Мнения: 5 752
не бях попадала на темата за пластинатното изкуство , но и на мен снимките там не ми подейства толкова стряскащо, в сравнение с тези кукли  Rolling Eyes
явно наистина съм изперкала  Rolling Eyes

# 162
  • Мнения: 256
Ехо? Нали се разбрахме, че куклите не са предназначени за деца, още повече пък за игра.
Айде стига сте се ужасявали.

# 163
  • Мнения: 335
Нерде пластинизация, нерде фалшиви бебета.


Идеята на въпросните кукли по' върви да я свързваш със съвсем друг филм:


Само че, между меха и въпросните "бебета" има цял интелект разстояние.
Затова са и полярни асоциациите.




... Те не са за игра тези кукли, защо продължавате да се възмущавате?...
Защото феновете на фалшивите бебета продължават да обясняват как биха си купили на децата си.
Ама великодушно-снизходително някак си обясняват, понеже "потресените" са им прозрачно-досадни.

Тъй че, ако ще си говорим за деца, Джепето не случайно си е дялкал Пинокио.
Човекът определено е имал проблем. Представете си го обаче надвесен над силиконова кукла да рисува родилни петна, алергични обриви и белези от незряло кръвообръщение.

В оживяло парче дърво има послание. В надуваема кукла и силиконов вибратор с изпъкнали вени - диагноза.






# 164
  • Мнения: 256

Защото феновете на фалшивите бебета продължават да обясняват как биха си купили на децата си.



Ама нека си им купуват, те нали техните деца и те са изкуствени бебета, няма проблем.
Защо ли се занимаваме с проблемите на богатите, като имаме да си нищим наши.

Общи условия

Активация на акаунт