Ужасно съм потресена от едни кукли!

  • 27 478
  • 413
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 2 786
На мен категорично не ми харесват тези кукли - те са си просто като истинско бебе (само че не диша). Никога не бих купила подобно нещо, за да си играе дъщеря ми с него.
За това хората са ги нарекли кукли, а не мъртви копия на бебета, или деца.

Абе, колко пъти трябва да ви се каже, че ТЕЗИ КУКЛИ НЕ СЕ КУПУВАТ ЗА ДА ИГРАЯТ ДЕЦА, А СА ЗА КОЛЕКЦИОНЕРИ??!!
Айде зачетете се в някой колекционерски форум, за да видите какви хора ги купуват и защо, и тогава давайте "безценно компетентните" си мнения!

Бездетни, малоумни, депресирани  ги купували (правели).... толкова глупости рядко ми се е случвало да изчета в една тема за последните години!
Сигурна съм, че ако се обяви една без пари, ще прочета имената на всички дето се потрисат сега!


АГ, ти пък погледай малко клипчета в ютуб и виж за какво още се използват тези кукли и кои точно психолози ги препоръчват и за какво точно, а?
Никъде, абсолютно в нито един сайт, който прочетох за тези човекоподобни кукли не видях и намек, че са само за колекционери или че не се препоръчват за деца.
Напротив, свободна продажба за всеки.


Някой май се опита да обобщи, че всеки бил разчленявал и вадил очи на куклите си като малък и че всеки бил издевателствал над животинки?
Е, аз не съм правила нито едно от гореописаните неща - играчките ми винаги са били цели, хубави и грижливо поддържани.
Като изключим една постригана кукла  Laughing

И наистина, ако скачащите против "потресените" се абстрахират от думата "потрес" и я заменят с "възмущение" ... дали пак ще скачат толкова настървено?  Laughing

# 346
  • Мнения: 516
Преливате от пусто в празно вече. Доводите се изчерпаха. Не забравяйте, че куклите са стока. И всеки сам за себе си решава, дали ще я купи или не. Като изключим факта, че са далеч над възможностите на повечето списващи тук. Което пък съвсем обезсмисля напъните на възмущение.

# 347
  • Мнения: 2 792
 Само да вметна, никой себе уважаващ се садист, не би си губил времето да разчеква и разпердушинва, парче пластмаса, което не показва грам емоция. Това което провокира е истинската болка, а не въображаемата и много други неща, които пак нямат нищо общо с 
бездушна купчина материали, колкото и добре да изглеждат като са сглобени.
 

# 348
  • София
  • Мнения: 62 595
Вие пък защо се влияете от тези клипчета? Със същия успех можеше на клипчетата да са показани хубави момиченца като от модна агенция, които да си играят със същите тези кукли. Бас държа, че реакцията щеше да е съвсем различна. Това с клипчетата е само пример как контекстът може да повлияе на възприятието. Ако са показани нещастни възрастни куклите ще заприличат на умрели бебета. А ако се сложи в допълнение и един психиатър, леле мале, картинката става страшна! Ако са руси момиченца с къдрици и широки усмивки същите тези кукли ще са супер. А представете си, ако някой покаже снимка на някое "звездно" дете с такова бебе на ръце! Направо ще се изпотрепете да въздишате от умиление и да цъкате с език.

# 349
  • Мнения: 4 892
Добре де, някой тук има ли такава кукла, така някак си, да разкаже от 1-ва ръка. Щото се едно аз да пусна тема кво дърво е Адриана Лима в леглото и така.

тони сопрано, днес не Ви е ден. Не е все едно да пуснете тема за Адриана Лима и как е в леглото.
Да Ви попитам. Смятате ли, че е добър следният метод: на дадено семейство им умира бебе, психолози ги съветват да си поръчат копие на бебето и така "преодоляват" загубата. Погребали са своето детенце и отглеждат "вечното бебе", щото то не пораства...Как Ви се струва? От човешка гледна точка, не е нужно да сте психолог. Имайте предвид, че този метод не е връх в психологията и не се използва масово. Как смятате, бихте ли подкрепили ваш близък да се възползва от този метод?
Питам съвсем чистосърдечно, без задни мисли. Интересно ми е.

# 350
  • Мнения: 3 405
Стига сте говорили за форумките като за стадо. Вие това, вие онова, ще цъкате, ще въздишате.
Конкретизирайте кого имате предвид  Mr. Green

# 351
  • Мнения: 4 892
Само да вметна, никой себе уважаващ се садист, не би си губил времето да разчеква и разпердушинва, парче пластмаса, което не показва грам емоция.  

Вярвам Ви....  Thinking

Радостина, последният Ви постинг е в сферата на някакви предположения фантастични, хич даже не са емпирични.  Laughing  Как само заключихте, мъдро и от раз!

# 352
  • София
  • Мнения: 62 595
Ей сега ще конкретизирам - всички, които "изпаднаха в потрес" и възприеха куклите като умрели бебета, обрисуваха всякакви апокалиптични картини за психиката на родителите на децата и на самите деца, които биха играли с тези кукли, изградиха преценката си на база на някакви клипчета с психиатри, та като за капак започнаха да сравняват тези кукли с куклите за възрастни.

# 353
  • Мнения: 3 405
Благодаря, Радостина Simple Smile
Сега чакам Дона да си каже.

# 354
  • София
  • Мнения: 62 595

Радостина, последният Ви постинг е в сферата на някакви предположения фантастични, хич даже не са емпирични.  Laughing  Как само заключихте, мъдро и от раз!

Нещата са елементарни. Пичовете от маркетинга отдавна са се ориентирали. А преди тях поетите, авторите на пиеси, театралните и кинорежисьори и прочее хора на изкуството. Дори художниците, но за тях данните ми са по-бедни.

# 355
  • Мнения: 2 792
Само да вметна, никой себе уважаващ се садист, не би си губил времето да разчеква и разпердушинва, парче пластмаса, което не показва грам емоция. 
Вярвам Ви....  Thinking
Благодаря за оказаното доверие, но термините в психологията не са моя лична заслуга, уви.Садизъм

# 356
  • Мнения: 4 892

Радостина, последният Ви постинг е в сферата на някакви предположения фантастични, хич даже не са емпирични.  Laughing  Как само заключихте, мъдро и от раз!

Нещата са елементарни. Пичовете от маркетинга отдавна са се ориентирали. А преди тях поетите, авторите на пиеси, театралните и кинорежисьори и прочее хора на изкуството. Дори художниците, но за тях данните ми са по-бедни.

Simple Smile Имах предвид заключението Ви за масовото възхищение и цъкане с език, ама ней се!

# 357
  • Мнения: 2 448

Да Ви попитам. Смятате ли, че е добър следният метод: на дадено семейство им умира бебе, психолози ги съветват да си поръчат копие на бебето и така "преодоляват" загубата. Погребали са своето детенце и отглеждат "вечното бебе", щото то не пораства...Как Ви се струва? От човешка гледна точка, не е нужно да сте психолог. Имайте предвид, че този метод не е връх в психологията и не се използва масово. Как смятате, бихте ли подкрепили ваш близък да се възползва от този метод?
Питам съвсем чистосърдечно, без задни мисли. Интересно ми е.

Мисля, че още в началото на темата стана дума, че няма да се говори за това, а за евентуалното влияние не тези кукли върху децата. Достатъчно родители преживели загуба има в този форум, та да ги обсъждаме като някакви едва ли не луди и хора върху, които трябва да се експериментира. За тази болка си има време, място, както и отделни форуми да се говори, но не и да се дълбае тук. Моля проявете малко уважение към това.

# 358
  • София
  • Мнения: 62 595
Ами, то си върви със "звездното дете". Спомням си, имаше една тема за звездните деца и там надълго и нашироко се обсъждаха дрехите, прическите, че и количката на едно бебе. По едно време си помислих, че ако бяха показали екскрементите на някое от тези деца все щеше да се намери някоя майка да каже, "ами, ето, така акат тези деца, а не като нашенчетата". Laughing

# 359
  • Мнения: 4 892
Кифлата, оставете ги тези определения в Уики. Очевидни неща - вие не давате шанс, трудно ви е да разберете, че има емоционални хора, които си се възмущават и припадат и от мишки даже, дребни сиви мишлета, неже ли от бебеподобни изцъклени кукли. И тези хора показаха емоциите си и обекта им. А в същото време ми казвате, че един себеуважаващ се садист еди какво си правел, сякаш сте заобиклена или пък сте изчела всички профили на садисти, като започнеш от Изкормвача, минеш през Чикатило и стигнеш до някой не толкова известен.

Общи условия

Активация на акаунт