"Оранжевият" кекс.С аромат на карамел.(плюс шоколадовия му вариант)

  • 29 910
  • 128
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 414
 Оранжево небето,оранжево морето.... newsm68
  
    Този е с моркови.
   А този е с тиква
  
  А това е  шоколадовият вариант на същата рецепта.Разликите в съставките са отбелязани с лилаво.
Wink
  
  Ето,и едно кексче може да бъде оранжево  Grinning  и много ароматно!Освен това и мекичко,като пух! Flutter
  Приготвя се много лесно!

  3 яйца
  2/3 ч.ч. захар(може 1 ч.ч.)
  130 г маргарин/масло
  1 бакпулвер
  3-4 с.л. прясно мляко
  1 ванилия
  2 настъргани моркова(може да ги замените с тиква за тиквения вариант).  (или ***2 намачкани банана за шоколадовия вариант)
  1 пакетче карамелов пудинг д-р Йоткер.   (или ***1 пакетче шоколадов пудинг д-р Йоткер за шоколадовия вариант)
  малко по-малко от 1.5 ч.чаша брашно(гледайте обясненията по долу)
 
   Смесвате горепосочените продукти в реда,в който са изписани.
   В една чаена чаша(аз ползвам от пластмасовите,както по заведенията) сипвате пудинга на д-р Йоткер(както си е на прах,без да го варите),допълвате чашата с брашно.Прибавяте това към сместа.Добавяте и още половин чаша брашно.Разбърквате всичко.
   Готовата смес изсипвате в намаслена и набрашнена форма.
   Печете на умерена температура до готовност.
   Да ви е сладко! Heart Eyes




   P.S.Една почитателка на карамел Милен@ е предложила рецепта на карамелова глазура,с която успешно може да се покрие и "Оранжевият" кекс.Намерила я е в "Гответе с мен".Аз още не съм я пробвала,но ми изглежда много добре. Peace
   Позволявам си да прекопирам рецептата.

    
  Карамелова глазура:
3 супени лъжици мед,
20 г шоколад,
2 с.л.вода,
30 г краве масло,
1 прах ванилия
Водата се вари с меда докато се карамелизира. Добавя се натрошения шоколад и ванилията, като се вари на слаб огън при непрекъснато разбърквате. След като се сгъсти се отнема от огъня и се добавя маслото. Глазурата се използва в топло състояние.


  

  

Последна редакция: ср, 10 мар 2010, 18:54 от Селма

# 1
  • Мнения: 3 306
Селма ,много апеитно това кексче  smile3501  ще го пробвам ама с тиква  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 2 875
Селма ,много апеитно това кексче  smile3501  ще го пробвам ама с тиква  Peace

 newsm78 как с тиква

# 3
  • Мнения: 3 306
ами понеже не мисля,че в нас ще се яде кекс с моркови Селма е написала,че може да се заменят с тиква  Peace 

 
  2 настъргани моркова(може да ги замените с тиква)


# 4
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Селма,   bouquet

# 5
  • Мнения: 3 562
Ама вие сигурни ли сте, че може да ползваме пудинга като брашно  newsm78

# 6
  • БГ
  • Мнения: 1 158
Непременно ще пробвам и този кекс! Селма, благодарности за страхотните рецепти!!!   bouquet  Имам и моркови и тиква, още съм в чуденка кое да сложа?!

А, за пудинга, Roshalche, няма страшно, и друг път съм прибавяла към кексови смеси нишесте, резултата винаги е чудесен!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 658
Ама вие сигурни ли сте, че може да ползваме пудинга като брашно  newsm78
Може, разбира се. Има рецепти, които се правят изцяло или частично с нишесте. Аз лично ще пробвам рецептата с тиква, много я обичам.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 789
Селма, благодаря за рецептата!  bouquet
В къщи харесваме кексовете с нишесте, защото стават като гъбки - мекички, леки и дунапренови.
Правя подобен "Дунапренов" кекс, само с нишесте и резултата всеки път е уникален! Flutter

# 9
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Току що опитахме шоколадово банановия-супер.
Ще пробвам и този само че не вярвам децата да го ядат .Ще е за колежките.
На снимката не се виждат моркови .Усещат ли се , размекват ли се ,как е ?

Иначе скоро правих пандишпанов блат и имах нишесте малина и стана много приатно-с аромат на малина и розов на червени точици

Последна редакция: сб, 18 окт 2008, 16:56 от tarlio

# 10
  • Мнения: 4 433
Селма само ни изненадваш с лесни неща Hug Peace

# 11
  • Мнения: 7 414

На снимката не се виждат моркови .Усещат ли се , размекват ли се ,как е ?

    Дa ,морковите размекват и се сливат със тестото.Правят кексчето по-сочно. Simple Smile
    Благодарение на тях, той не се получава прекалено дунапренов. Naughty

Последна редакция: сб, 18 окт 2008, 21:42 от Селма

# 12
  • Мнения: 1 352
Какво означава 1.5 ч.ч. ?

# 13
  • Мнения: 7 414
Какво означава 1.5 ч.ч. ?
   една чаена чаша и половина

# 14
  • Мнения: 7 414
  Докато се чудите ...... аз спретнах и шоколадовия вариант на същата рецепта.В супера до нас имаше някаква промоция на шоколадовите пудинги на Йоткер с играчка,а в хладилника вкъщи имаше недоизядени банани.....
  Резултата малко прилича на шоколадово-банановия кекс,но е доста по-рохкав и по-сочен!

   

Общи условия

Активация на акаунт