(Д)райфайзен са мошенници-внимавайте

  • 9 559
  • 71
  •   1
Отговори
Здравейте на всички.Ще ви разкажа моите проблеми с (д)райфазенбанк и за да знаете да не ви стъпват караката при тях.Кандидатствах за кредит при тях и получих одобрение до 50000евро.През септември си намерих жилище изкарах всички документи които ми поискаха и продавача също.Жилището което избрах е ипотекирано при тях януари за 32000евро.Направихме експертна оценка която излезе на 42300евро а продавача го продава за 41000евро.Предоставих всички документи на кредитната ми консултанатка - Елена Дерменжиева от клон софия14 в кв.Гео милев.Разгледа ги и каза че ще ми отпуснат кредит за него 94% като 6% са моето самоучастие.Направихме предварителен договор с продавача и му платих моите 6% самоучастие като капаро.При разговора с Елена Дермренджиева се разбрахме че изповядването ще стане на 01.10.08г. и затова в предварителния договор написахме дата на изповядване 01.10.08г.Наближи датата на изповядване и Елена Дерменджиева ми се обади че кредитния консултант на продавача бил в отпуска и няма кои да изчисли каква ще е сумата на ипотеката на продавача с наказателната лихва за предсрочно погасяване.Толкова ли трудно с едно телефонно обаждане да го разберат.Както и да е.Разбраха се уж и Елена Дерменджиева ми се обади и отидох в офиса,заедно с управителката на клона ми казаха че е насрочена дата за нотариус на 13.10.08г. а на 10.10.08г.трябва да подпишем договора.В петък 10.10.08г. Елена Дерменджиева ми се обади че е отложено изповядването за неопределен период от време тъй като продавача имал да изяснява някои неща с тях.Аз се притесних за какво става въпрос и тъй като не пожелаха да ми кажат оше повече се усъмних.Особенно като ми казаха да не им казвам на продавача и брокерката за разговора ни с Елена и управителката тъй като съм щял да изплаша продавача.Те щяли да им се обадят и да им кажат че е отложено изповадването.По късно през деня се чух с Елена и тя каза че на 13.10.08г. когато трябваше да е изповядването имат среща с продавача за да уточнят някои проблеми.Незнам защо ги послушах и не се обадих на продавача.В понеделник сутринта ми звъннаха продавача и брокерката да ме питат дали съм стигнал при нотариуса.При което аз останах изумен като разбрах че те незнаят за отмяната на сделката.Питаха ме защо не съм им ги предупредил и естественно им отговорих че така искаха Елена Дерменджиева и управителката.Напълно разбираемо продавача се ядоса и се скара с Елена.При което тя се оплаква на съпругата ми че продавача я е напаравил на две стотинки заради мен.Разбрах от купувача че нямат никаква среща с Елена и управителката.Дори не са му звъняли.Още повече се притесних и отново говорих с Елена тъй като цялата история с кредита ми взе да става много банална.Тя ме убеди за пореден път че няма никакъв проблем и до средада на месеца ще сме на изповядване.Вчера 15.10.08г.елена ми се обади и каза да отидем в офиса с съпругата ми.Отидохме и Елена с управителката ми заявиха че са преразгредали кредита ми ,оценката била много завишена и жилището не струвало толкова тъй като е със статут на офис.Каза също че немогат да ми дадат тази сума и са направили преоценка на имота, която излизала на 32000евро.Разликата в сумата трябвало аз да си я намеря или другият вариант бил да доведа поръчител с сигурни доходи и собственно жилище за да го ипотекира.Направо им отговорих че това няма да стане тъй като не познавам луди хора които да се съгласят на такова безумно нещо.Независимо дали с ипотека или само поръчителство.Опитах се да разбера защо е нужна ипотека на друго жилище като това което купувам се ипотекира.Тя ми каза че защото цените са паднали(което въобще не е вярно-в застой са),аз съм щял да се раболея(незнаех че има спосбности на медиум) и заплатата ще ми се намали.а това пък съвсем не е вярно тъй като независимо дали съм отпуска или болнични заплатата ми не се променя.това ми е условие по к.т.д.Каза също че вината за това била на продавача заради това че не е оправил нещо по неговата ипотека и ако е реагирал по бързо само щяла да ми се качи лихвата а сумата да остане същата.Разбрах какъв е бил този проблем- незнаели какъв ще е процента на наказателната му лихва и питали него.Естественно той им отговорил че не е негова работа това и да се се оправят те с това.Опитах се да обясня на управителката че това е работа на служителите а не на продавача и че вината е в тях за забавянето.При което управителката ме заплаши че ако споря а не отивам да си търся поръчител ще остана без кредит. Днес сутринта отидох закрих си всички сметки, изтеглих си парите които имах,спрях и превеждането на заплатата ми по дебитната карта,изтеглих си всички документи за кредита и край с всякакви парични взаимоотношения свързани с РАЙФАЙЗЕН БАНК. Банки в България има много и поне половината от тях ще ми дадат цялата сума без никакви проблеми.Но проблемите,нервите и безсънните нощи които ми причиниха двете служителки кой ще ми ги плати?Проблемите от две накадърни служителки които немогат да направят една справка по телефона за 5 минути.И мога да го докажа -имейла на служителката от малки и средни предприятия която отговаря че е ЗАБРАВИЛА представяте ли си забравила била, с повече от две седмици и най - накрая на 10.10.08г. го е пратила.ЕТО ПРИЧИНАТА ЗА ЗАБАВЯНЕТО.Не е в продавача а елена дерменджиева,управителката и Антоанета Грънчарова -специалист -Малки и средни предприятия.И за един месец аз неуспях да си усвоя кредита което е смешно и недупостимо от тяхна страна.От шибаната им банка получих само нерви проблеми и изгубено време за нищо. Изгубиха в мое лице един сериозен и ценен клиент защото съм надежден платец което съм го доказал в доста кредитни институции.От днес започнах да разказвам на всеки познат за случката с райфайзен банк за да не си изпатят и те.А това ще продължи и по форумите и цялото интернет пространство, федерацията на потребителите БНБ и всички други институции които биха направили нещо по въпроса да няма такава подигравка с хората.Обмислям вариант и за съдебен иск.Не ме рабирайте погрешно,не се заяждам и нямам нищо против никой.Просто аз съм един ощетен морално клиент и никой дори не ми се извини въпреки че едно извинявай няма да ми възтанови изгубеното време, нервите и безсънните нощи.Затова като такъв ще си търся правата на по-високо ниво.Ако някой има проблем с тях нека да пише и заедно да им направим такава анти реклама че да загубят повече от нас.

# 1
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Това са най-големите мизерници от всички банки  Peace
Междувременно си провери дали не са ти открили сметка, за която да им дължиш пари и да го разбереш по-късно. Тук съм написала какъв номер ми свиха и  на мен http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=240524.0;all

# 2
мда.много сме прецаканите.искам да попитам от тук присъстващите има ли адвокати защото мисля да ги съдя и какви са ми шансовете?

# 3
ето я смотлата -http://img.data.bg/i.php?show=1202460&ctrl_id=tr5ww6#img

# 4
  • Мнения: 625
 ShockedУжас, аз ги мислех за много коректни , благодаря за предупреждението!

# 5
  • на пистата
  • Мнения: 5 819
миналата година направихме ипотека при тях,такова мотане и лъгане докато ни дадат парите беше,че не е за разправяне.кой бил отпуск,кой бил болен пък кво и що.за една година на всичкото отгоре ни вдигнаха за 3ти път лихвата.самода го изплатим и повече край с тая измамна банка.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Преди няколко години, когато си уреждах жилищния кредит, исках да тегля парите по малко по-особена схема, напълно законна и изгодна за мен, просто не обичайната. Реших да проверя в две банки какво мислят по въпроса. Едната беше Райфайзен. Кредитният им консултант въобще не можа да разбере за какво му говоря hahaha Десет минути му обяснявам, а той продължава да ми рецитира това, дето му го пише в указанията като развален грамофон Laughing Отказах се и отидох в другата банка, където още преди да си отворя устата ми схванаха идеята. Не знам как си подбират в Райфайзен кадрите, на май не е по коефициент за интелигентност Mr. Green

# 7
  • Лондон
  • Мнения: 403
Даааа.И аз имах идея/схема/ различна от това което е написано в техните указания и те не можаха да разберат .Как ме гледаха?Защо ли нямах скрита камера ,за да документирам тези умни погледи?На друго място ме разбраха много бързо.

# 8
  • Мнения: 5 790
Не мога да пропусна темата...
Преди 2-3 месеца съпругът ми ще тегли потребителски кредит от тях. Дребен, да не си помислите за главоломна сума... Поискаха бележка и за моите доходи. Дадох им такава. След 2-3 дни някаква пикла звънна на мобилния на съпруга ми с въпроса: "А вие знаете ли, че съпругата ви има кредити за ХХ хиляди лева?" Мъжо онемя, съответно, а аз ги посетих в клона. Оказа се, че не били компютри, а компоти. И че не ги изнасяме, а ни ги връщат. С две думи - това бил лимита на кредитните ми карти, които на всичкото отгоре, не са издадени от тяхната банка и които пари не са усвоени. Вдигнах нечовешки скандал. Сега обмислям дали е възможно аджеба да бъдат осъдени за разгласяване на банкова тайна и за нанасяне на неимуществени вреди.

# 9
  • Мнения: 3 453
Не знам как си подбират в Райфайзен кадрите, на май не е по коефициент за интелигентност Mr. Green
Необходимо е само да си със средно образование, да псуваш, като каруцар и да чоплиш семки по цял ден, по възможност пред клиентите! ooooh!
Но така е, не може цялата рода да е грамотна, ама нищо, важното е да са заедно! Mr. Green
Ако сте фирма и искате целият свят да е запознат с делата ви, то това е вашата банка! Mr. Green
Към автора - надявам се да ги осъдиш! Подобна простотия няма никъде просто! Sick

# 10
  • Мнения: 46 437
1 служител Банка не прави, подай си оплакване към него. Освен това сега затегнаха много ипотечните, във всички банки искат по-голямо самоучастие и има много отказани кредити, особено на имотите за нежилищни нужди.

Имам отношения с 2 кредитни инспектора - един по Ипотечни и друг по Потребителски кредити и нямам никакви забележки. Имахме кредит към ОББ и го рефинансирахме, заради по-изгодни условия. Работят страшно бързо като сркове, поне при нас всичко стана за броени дни.

# 11
Писах и до екипа на Миглена Кунева за тия мошенници.

# 12
  • Мнения: 46 437
Писах и до екипа на Миглена Кунева за тия мошенници.

Научи й поне името  Rolling Eyes така не знам дали ще ти обърне внимание.

Успех!  bouquet

# 13
Мислих си освен некадърността им каква може да е друга причината?Еима и други два варианта.Бавят ми кредита нарочно за да влезнат новите условия  и така за по малко пари с по високи лихви и такси да връщам по голяма вноска и те така си получават по голям процент.Другият е че нарочно се заяждат за да им предложа сам подкуп да оставят същите условия.Не е тайна за никои че така дават кредити на клиенти без доказан доход.Примерно-искаш 10 000 лева кредит даваш 1000 на кредитната консултантка и получаваш парите още на същият ден с подправени документи за искане на кредит.Съшо така  срещу определена сума може и да изчезне от архивите им без да си го изплатил.За (Д)райфайзен знам с сигурност че го правят.

# 14
  • Мнения: 18 542
И аз имам изпълнение с тази банка. Не е нещо кой знае какво, в сравнение с описаните тук случки, но все пак.

Имах дебитна карта при тях, в която беше останала някаква малка сума, която така си стоеше. В един момент реших да я изтегля, но си бях забравила пин-кода и блокирах картата. Отидох в един от клоновете на банката да си възстановя пина и понеже ми трябваха пари поисках да изтегля на място. Заявиха ми, че не мога, защото сметката била разплащателна и мога да тегля само от банкомат или да плащам с карта, а за нов пин трябваше да чакам няколко дни.
 
Ядосах се, спешно ми трябваха пари, а и работното време на клоновете им изобщо не ме устройва, за да се разкарвам 15 и реших да закрия сметката. Чаках 45 минути в клона, за да направят справка каква сума имам по сметката?!?!  Shocked Проверката не стана от компютъра на служителката в програмата на банката, не се заблуждавайте. Чаках да се освободи служителка в друг офис (или цетрала или не знам и аз къде) защото само тя можела да каже колко пари имам?!? Crazy

Та така...тъпа банка с кофти работно време, мудни процедури.

Общи условия

Активация на акаунт