Храните ли през нощта с АМ?

  • 5 363
  • 67
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Изписаха ни от болницата, като ни казаха през ноща от 12 до 6 да не се храним а вместо мляко да давам вода в този интервал. Това обаче превръща ноща ни в ад. Вода пие, но тя въобще не го задоволява за да заспи и така от 3 часа като огладнее до 6 сутринта си откарваме в постоянен рев. Та се чудя мога ли да го храня и в 3 през ноща, без такива шест  часови паузи и това вредно ли е?  Иначе се храним при следния режим - 6, 9, 12, 15, 18, 21, 24 часа последно,тоест през три часа.

Последна редакция: нд, 19 окт 2008, 17:50 от Vivi

# 1
  • София
  • Мнения: 66
Господи, тия лекари! Давай си му през нощта млекце, чак към втория месец се пробвай да махнеш нощното - води се по детето, няма да мре от глад я! Аз втория месец го махнах нощното хранене - хубаво е да има един интервал от около 6 часа през нощта, през които стомахчето да си почива.

# 2
  • Мнения: 781
И през нощта синът ми ядеше през 3 часа в къщи, давай си му на детенцето да си хапва и се води само и единствено по него Peace
Аз лично нищо не съм махала, детето само си махна нощните похапвания с продължителен съм  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 174
Здравей,
При нас беше същата ситуация и като гледам предполагам си родила във Варна.Първите две нощи като се прибрахме от болницата бяха ад.Беба реве от глад, а ние я тъпчем с вода.Получи се една изнервяща ситуация и откарахме до 5 часа на ръце, след което направихме млекцето и я нахранихме.Така си я карахме до към средата на втория месец.После тя сама се отказа и започна да не се буди след последното хранене в 24 часа.Сега е на 4.5 месеца и отново започна да се буди нощем.опитах отново с вода, но не се получи и пак си я храна, когато се събуди, а това е обикновено 3-4 часа след последното хранене-24 часа.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Бебето ти е ужасно малко и в момента има нужда от мляко не от вода и режими.


Иначе на конкретния въпрос- давах мляко през нощта докато сама не се отказа от това. 

# 5
  • Мнения: 4 335
Давай щом иска,води се по детето Peace
Аз давах,когато искаше.На месец и нещо сам се отказа.Не бих дала вода на гладно бебе.

# 6
  • by the sea
  • Мнения: 98
На мен също се опитваха да пробутат подобни съвети в родилното, но никога не съм се съобразявала. Не съм лишавала децата си от нощното хранене, до момента в който те сами не пожелаха да ми го спестят. И при двамата, този период настъпи някъде около 9-10тия месец. До тогава и двамата имаха по едно задължително будене за храна между 1 и 3 сутринта.

# 7
  • Мнения: 3 993
Абе има МНОГО лекари в България, които са директно за затвора за професионална некомпетентност и небрежност!  Twisted Evil И теб да те държат гладна дълго време - и ти ще ревеш!  Mr. Green
Много е малко бебето за да се отказва от нощното хранене! Давай му да яде когато иска, пък то само ще се откаже от храненето през нощта, когато му дойде времето. Като му даваш вода, тя само му пълни стомахчето, но не го засища и то е още по-гладно и още повече ще реве. На теб нали ти се е случвало да пиеш вода на гладно? Е, значи знаеш как е.
Моята дъщеря сама се отказа от нощното хранене някъде в края на втория месец. Има си време за всичко, бебето само ще си изгради режим през нощта!  Peace

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Хранех,докато сама спря да се буди/на 3м/.

# 9
  • Мнения: 2 131
Давай му мляко, разбира се.
Бебетата са различни. Някои от самото начало си спинкат непробудно от 12 до 6 ч., а други искат да хапват. Алекс беше от вторите. В началото си ядеше плътно през три часа - няма ден, няма нощ.  Сякаш имаше вграден часовник  Mr. Green.
А окончателно нощното хранене го отказа сам чак на осем месеца и половина. Е, разбира се, в един момент спря да хапва през три часа докато остане само едно хранене през нощта. Както вече написах, той сам се отказа - през деветия месец.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Много е малко бебето за създаване на режим. Ако е гладно през нощта най-естественото нещо е да му дадеш да яде, а не да пие вода. Сина ми се отказа сам от нощното хранене някъде към 3-ия месец. После имаше периоди, когато пак искаше мляко през нощта и никога не съм го държала гладен, само защото стомахчето през това време трябвало да си почива  Confused. Има случаи, в които понякога трябва да се вслушваш в майчинския си инстинкт, а не в съветите на педиатъра.

# 11
  • Мнения: 5 940
На толкова малко бебе насилствено създаден режим не само, че няма да му е от полза, но може и сериозно да навреди. Колкото пъти иска да пие мляко, толкова.
Не съм хранела  Иво нощно време до четвъртия месец, защото не се будеше, не беше гладен явно. Започна да се буди към четвъртия месец и това продължи до 10-11 месеца, когато сам се отказа от нощното хранене. 

# 12
  • Мнения: 4 433
И аз се опитвах да давам вода нощем,но така по зле ставаше
Давах му мляко,докато спря да се буди за него на 3 месеца

# 13
  • Мнения: 27 524
Много умни тия от болницата, бе  ooooh! Twisted Evil
Я да дойдат те да дават на детето ти вода. Я, стига тъпотии, храни си го докато иска, когато иска и колкото иска.
Криско ядеше до година и половина нощно време и никога не съм си и помисляла да го лишавам и залъгвам с вода, въпреки същите малоумни съвети и на някои педиатри тук  Close

# 14
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 767
Давах,давам и ще продължавам да давам ,ако бебка иска!!! какъв е смисъла от нощи с рев и носене на ръце......създаване на режим.... Joy Joyда хвана един доктор,да го държа гладен 10-тина часа,пък какъв режим ще му създам........ #Crazy #Crazy #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт