Сополи и кашлица

  • 7 811
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 382
Лекуваме се вече месец от тая хрема.Вчера бяхме  на УНГ и изписа Макситрол,каза че има херпангина. От тази сутрин малката през две минути кашля със страшна сила,чак ще повърне.Направо се удави от сополи,а уж трябваше да намалеят.Не издържам вече.Дали е възможна реакция от тези капки?И Има ли лек за тая хрема,че вече съм на ръба?

# 1
  • София
  • Мнения: 9 846
Предполагам са ви направили изследване на носен и гърлен секрет,какви са резултатите?
Аз лично освен всичко останало за кашлица ползвам и някои бабини рецепти,ако проявиш интерес,ще ти ги напиша.

# 2
  • Мнения: 382
Не мила,никой нищо не е правил.Понеделнк ще си ги пусна платено,но ще съм ти благодарна ако споделиш някоя рецепта.  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 9 846
Според мен е трябвало досега да сте направили изследването.Дано не излезе нищо.
иначе за кашлица ползвам следното-един лимон ,добре измит,се настъргва с обелката,но без семките.Прибавят се 250мл бира.И около 100гр мед или небетшекер.Това нещо се вари на водна баня половин час.Прецежда се и се дава на детето да пие по две чаени лъжички през 15 минути,или през половин час,или през един час-зависи от силата на кашлицата.
Мен в тази рецепта ме притсняваше бирата.Това си е голямо количество.Затова се допитах до педиатърката ни-тя ме увери,че няма проблем,защото при варенето от бирата се изпарявал алкохола..или нещо от този сорт.Но ме спокои ,че няма да навреди.
Още -една глава лук се обелва и издълбава,да стане като чашка с дъно.Вечерта тази чашка се пълни със захар и се оставя да престои.На сутринта на гладно детето изпива образувания в чашката сок.
Тези рецепти са изпитани върху моите деца,последно тази седмица Wink,а миналата зима също.Смея да твърдя,че действат чудесно и не пречат.Но естественно ти може да ги обсъдиш с педиатъра ви.Нашата лекарка е отворена към такова допълващо лечение с бабини методи.

# 4
  • Мнения: 1 029
Предполагам са ви направили изследване на носен и гърлен секрет,какви са резултатите?
Аз лично освен всичко останало за кашлица ползвам и някои бабини рецепти,ако проявиш интерес,ще ти ги напиша.

и аз ще съм много благодарна, ако напишеш "бабините" рецепти за хрема.  bouquet
Аз лично съм много доволна от изцеден лук в носа, но малката не очаравона от него.Иначе й помага

# 5
  • Мнения: 382
Благодаря ти мила!  bouquet  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 9 846
Благодаря ти мила!  bouquet  bouquet
За нищо!
и аз ще съм много благодарна, ако напишеш "бабините" рецепти за хрема.  bouquet
За хрема в нослето капвам лайка-сварявам пакетче лайка,слагам в него щипка сода и щипка сол.
И още-клеева тинктура.В 10мл физ разтвор слагам 5 капки тинктура и капя няколко пъти през деня.Също и сребърна вода.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Защо не пробваш с цитросепт-  в 40мл. физиологичен разтвор се капват 2 капки цитросепт. Разбърква се много добре и се капва по една две  капки в ноздра 3 пъти на ден.

# 8
  • Мнения: 1 029
Защо не пробваш с цитросепт-  в 40мл. физиологичен разтвор се капват 2 капки цитросепт. Разбърква се много добре и се капва по една две  капки в ноздра 3 пъти на ден.

предполагам обаче, че много щипе?
Цитат
И още-клеева тинктура.В 10мл физ разтвор слагам 5 капки тинктура и капя няколко пъти през деня
това звучи интересно.сега ще поровя малко в нета да разуча свойствата й, че не съм много запозната Embarassed
 Hug

# 9
  • Мнения: 5 026
И моето детенце е така. За хремата-Коларгол и Стеримар, за кашлицата-Проспан и Калциев глюконат.Таква зверска хрема,че чак очите му се затвориха.  Sick

# 10
  • Мнения: 2 005
Макситрола са много хубави капки и са с Аб , действат срещу бактерии  PeaceГодноста им е един месец и най- малко 10 дни трябва да ги капите , за да има ефект  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт