за един антибиотик да попитам

  • 813
  • 5
  •   1
Отговори
  • в града на младостта
  • Мнения: 136
  Здравейте. днес  детето вдигна Т 38,5  като плачеше силно от болка и каза, че го боли едното ушенце. Заведохме хо да го прегледат на лекар УНГ, и наистина се оказа възпаление на ухото следствие на една продължителна хрема + зачервено гърло. Изпсаха му АБ ЦЕРАКСИМ. В аптеката ни казаха, че отдавна не го продават и доста се учудиха защо точно него са ни назначили. Обадих се на личната лекарка , която днес не беше в града  и тя ми каза да сменя АБ с АМОКСИКЛАВ. Та въпросът ми е има ли деца пили АБ  ЦЕРАКСИМ, и доволни ли сте от него,  newsm78 Моля споделете вашето мнение по този въпрос. Благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 25 558
Какво значение има, при положение, че не си го намерила?  newsm78
По-добре питай за другия антибиотик.

# 2
  • в града на младостта
  • Мнения: 136
Намерих го в друга аптека, но от там ми казаха, че почти не го изписвали отдавна лекарите вече , та затова се зачудих newsm78

# 3
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Предвид, че амоксиклава е пеницилинов препарат и при ушни заболявания действа много добре няма нищо лошо, че го е сменила.

Мен друго ме озадачава: тя наясно ли е каква група антибиотик иска да предпише.  newsm78
Защото Ceroxim е цефалоспорин и ако държи на тази група би следвало да го замени с друг от тази група /бях написала примерен друг, но реших че е по-добре да изтрия наименованието му/.

Последна редакция: сб, 18 окт 2008, 20:57 от Гери

# 4
  • Мнения: 1 545
  Здравейте. днес  детето вдигна Т 38,5  като плачеше силно от болка и каза, че го боли едното ушенце. Заведохме хо да го прегледат на лекар УНГ, и наистина се оказа възпаление на ухото следствие на една продължителна хрема + зачервено гърло. Изпсаха му АБ ЦЕРАКСИМ. В аптеката ни казаха, че отдавна не го продават и доста се учудиха защо точно него са ни назначили. Обадих се на личната лекарка , която днес не беше в града  и тя ми каза да сменя АБ с АМОКСИКЛАВ. Та въпросът ми е има ли деца пили АБ  ЦЕРАКСИМ, и доволни ли сте от него,  newsm78 Моля споделете вашето мнение по този въпрос. Благодаря   bouquet
Ще му помогне. Не се притеснявай. Добър антибиотик е.

# 5
  • в града на младостта
  • Мнения: 136
Благодаря за отговорите на всички  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт