"Загъване" на ушите

  • 7 647
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 544
Здравейте! Имам проблем с ушите на бебко. Като си лежи винаги си подгъва ушите. Дори като спи аз му оправа ушенцето назад, а той след мен си завърти главата и пак го загъне. Притеснявам се че ще станат много щръкнали. Опитвах да ги лепя с лейкопласт ама всяка вечер трябва да го сменям, за да мога да почиствам отзад, а разлепването е много трудно и той много плаче. Ако може някой да ми даде съвет какво да правя, ще бъда много благодарна.

# 1
  • Мнения: 454
Някой хора слагат шапчица, от тези тъничките памучни, та може да пробваш. Стига бебко да търпи шапката.

# 2
  • Мнения: 2 521
Не с лейкопласт Naughtyима специални лепенки за това-питай в детските магазини.

# 3
  • Мнения: 525
Аз също си играх да оправям уши по цяла нощ едва ли не, но те си дойдоха на мястото в един момент. Самички.Simple Smile
Сега вече дъщеря ни е над годинка и не са й щръкнали.

Мисля, че лепенките са подходящи в друг случай.

# 4
  • Мнения: 4 111
Моят син беше същият  hahaha спи, аз му ги оправям, а той надигаше главичка и пак си ги подгъваше и така докато ми писне на мен, на него не му писваше  Laughing
Не съм лепила с нищо, сега са му леко щръкнали, но според баща му са добре, как няма да са, ушите им са еднакви  Joy

# 5
  • Мнения: 45
И мойта маймуна подгъваше ушички, в резултат на което сега не са от най-прилепналите, но пък и не мога да кажа че са много щръкнали...
За лепенки бях разпитвала, но това беше преди почти 4 години, и тогава нямаше, та ... единственото спасение е шапчица Simple Smile

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Не си мъчи бебчето с тези лепки! Дъщеря ми беше същата. Най редовно си подгъваше ушие и аз се тревожех че ще щръкнат, но няма такова нещо. Ако е гентично заложено да са щръкнали, няма как да ги спасиш, както и обратно.

# 7
  • Мнения: 200
Вземи му една синя хубава спортна лента за главата и я слагай преди да заспи, без това сега е по-хладно и няма да го притеснява. Ние така процедирахме, тъй като и мойто бебе си прегъваше ушите непрекъснато   Peace

# 8
  • Мнения: 493
И моят син си ги прегъва,особено дясното ухо защото  спинка повече на дясната си страна и то е малко по щръкнало от лявото,което малко ме притеснява,мислех да ги лепя с лейкопласт,но на тази нежна кожичка ме е страх,че ще го заболи при махането.Сега ще потърся от тези лепенки и ще пробвам Peace

# 9
  • Мнения: 4 335
И моят си ги прегьваше,в началото все ги намествах,после видях,че няма смисьл,защото след 2 мин. пак е така.Сега ушите са му прекрасни Mr. Green
Слагай шапчица или лента,както са те посьветвали и други мамаи.Не го мьчи детенцето с тия лепенки Peace

# 10
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Нашият син се роди с едно много подгънато уше и едно не чак толкова. И аз така се мъчих да му ги оправям докато спи, не съм лепила лепенки. Сега са горе-долу добре от самосебе си.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 735
И бебката си ги подгъваше като спи и са и щтръкнали.Лепях ги,слагах лента, но уви. Mr. GreenНай-се ядосвам,че моите и на мъжа ми не са щтръкнали,а на бебката са.Добре,че е момиченце,та ще пускаме дълга коса LaughingПри нас нямаше управия.Аз така и не намерих лепенки за ушички.

# 12
  • Мнения: 4 965
Формата на ушите е генетично предопределена, а не се придобива /освен ако насила не ги деформираш/. Т.е ленти, лепенки и т.н. само притесняват децата, вместо да променят формата. Едната ми дъщеря се роди с много клепнали ушички и също ги подгъваше постоянно. До края на 1-та годинка, обаче, ушичките й си придобиха съвсем нормална и правилна форма /дори са по-оформени от тези на сестра й, която се роди с "перфектни" уши/. Peace
Баща ми пък е роден също със стърчящи уши - баба ми разказваше, че ги е лепила, слагала е шапки и какво ли не. Оправиха се, ама чак след години - беше на около 35-40 г., когато отиде и си направи пластична операция. Сега също е с много прибрани и оформени уши.  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 2 090
Моят син беше същият  hahaha спи, аз му ги оправям, а той надигаше главичка и пак си ги подгъваше и така докато ми писне на мен, на него не му писваше  Laughing
Не съм лепила с нищо, сега са му леко щръкнали, но според баща му са добре, как няма да са, ушите им са еднакви  Joy
Това все едно съм го писала аз Wink

# 14
  • Мнения: 27 524
Няма страшно, няма да щръкнат, нито ще прилепнат за главата му, ако му ги залепиш с лепенки  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт