Жените са по-евтини от спанака!

  • 1 804
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 698
Поредното тъпо комплексарско генерално обобщение...  Crazy

# 16
  • Мнения: 3 745
Съгласна. В България жените са много евтини, достъпни и т.н.
Не мисля, че има нужда от примери.

# 17
  • Мнения: 3 423
Превод от български на български:

"Жените нищо не струват." Като че ли
това става все по-вярно и вие го знаете.

# 18
  • Мнения: 168
Един ден си поговорихме с дядото за задълженията. Той все прави забележки-очаква да чистя, да готвя, кърпя чорапи и други, да се грижа за децата ми-две на брой, да ходя на работа....Седях и слушах в захлас, с цялото подобаващо към възрастта му уважение, ама накрая не се стърпях и го запитах-какво тогава прави мъжът в семейството (в случая неговият син). Отговорът-върши мъжката работа.Е да, ама в един апартамент тя не е кой знае колко.
Скоро ще трябва явно да поведа разговор с него и за правата на жената,в случая снахата.
Иначе погледнато, при тази инфлация явно дядото не е съвсем наясно кое точно поевтинява-еврото, доларът, недвижимото имущество...или жената.
Не зная какъв беше скритият подтекст, може би нещо в смисъла-ти трай сега и изпълнявай гореизброените задължения, щото ...и нали пак за цената на жената.
Мили дами, мисля че моят случай не е динствен. Много ни подценяват господата.

# 19
  • Мнения: 2 401
А стига бе, заради един изкукал дядка ли правихме усилие да пишем..  ooooh!

# 20
  • Мнения: 25 597
Не зная какъв беше скритият подтекст, може би нещо в смисъла-ти трай сега и изпълнявай гореизброените задължения, щото ...и нали пак за цената на жената.
Мили дами, мисля че моят случай не е динствен. Много ни подценяват господата.

Е, а милото колко плати за теб, когато те купи? В Афганинстан например жената струвала много по-евтино от една камила. Защото камилата ставала за работа, а жената - не.  Joy
А на дядото кажи - като иска работна и "скъпа" снаха, да се бръкне по-дълбоко в джоба. Ако не - да си наляга парцалите и да си трае. Маймуни с трици не се ловят.

# 21
  • Мнения: 516
Концепцията за семейството ти би трябвало да бъде само твоя и на съпруга ти. Щом позволяваш някой друг да ти диктува правилата, явно не се оценяваш повече от спанака.

# 22
  • Мнения: 168
Дядото се явява обобщение на едно по-старо отношение към жената, което обаче отчасти битува и в съвремието (ох, ама как се изказах и аз), както и да е.
Мисля, че е време мъжете и жените да си поделят права и задължения. Ние сме не по-малко образовани, работим наравно и доходите ни са същите, така, че и те да се научат да си кърпят чорапите (или да си купуват нови, щото аз досега не съм се занимавала да кърпя чорапи от 1-2лв.), да мият чинии, да се грижат за децата наравно с нас и да ни уважават.
Другото си е чиста дискриминация и експлоатация на жената.

# 23
  • Мнения: 25 597
Другото си е чиста дискриминация и експлоатация на жената.

Аааа, къде стягал чепикът...  Wink
Дискриминация и експлоатация от кого? Ако е от страна на дядото, от какъв зор се меси в семейните ви отношения? Ако е от страна на Милото, то защо дядото ще обира негативите вместо него?  newsm78

# 24
  • Мнения: 168
Концепцията за семейството ти би трябвало да бъде само твоя и на съпруга ти. Щом позволяваш някой друг да ти диктува правилата, явно не се оценяваш повече от спанака.
Ти се шегуваш.
Изтърси го човекът на маса пред мен, жена си и другата си снаха. Всички седяхме и мълчахме, аз се опитах да кажа нещо, но го оставих за друг път, не исках да си развалям вечерта и хубавия повод с недоразумения.
Сега реших да го обсъдя с по-широка аудитория и по-късно най-вероятно ще му отворя темата да си се порадва.

# 25
  • Мнения: 516
Позволяваш да те мачкат. Проблемът си е твой тогава. Ако се държиш като слугиня, ще те приемат за такава. Аз съм  кърпила чорапи от един лев, но на никого от семейството ми не му е хрумнало да се отнася с мен като с евтина работна ръка. Установи си границите и не позволявай да ги прекрачват. И това не е задължително да стане със скандали.
ПП.: Тази тема си реве за ДиС.

# 26
  • Мнения: 7 837
"Изкукуригващ дъртофел" е моят термин и никога не съм се възпирала да го използвам, когато се налага. Сигурно, затова много отдавна вече не ми се налага...

# 27
  • Мнения: X
Мчи тук в махалата има една, дето и за една вафла пуска, нищо че не прилича на човек. Дядовците са й целевата група, та тоз въпросен дядо ако шъ да е бил с някоя такава, сигур си е прав чиляка, а това ,че теб те е обидило си е твой проблем. Понякога е добре човек преди да тръгне да се обижда, да спре да помисли малко.

Последна редакция: нд, 19 окт 2008, 21:27 от Анонимен

# 28
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Абе от негова гледна точка си е прав човека. Неговата жена е безплатна парите сигурно сама си ги изкарва, отделно чисти, готви, деца ражда и гледа и т.н. Ако му се првииска секс само може да я подръпне и да си вземе неговото. Докато виж спанака е друга работа - трябва да извади пари да го купи, да го мие, да го готви и чак тогава да се облажи. Така като се замисля и на мен ми излиза по-изгодно вместо да ям спанак да правя секс. 

# 29
  • Мнения: 3 405
Мисля, че е време мъжете и жените да си поделят права и задължения.

Tова отдавна вече се случва, няма женска и мъжка семейна дейност.

Общи условия

Активация на акаунт