Бихте ли разделили близнаците си в училище?

  • 21 232
  • 197
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 013
Бихте ли разделили близнаците си в отделни класове в училище или даже в детската градина, ако има такава възможност?
В много страни по света препоръчват подобно разделяне. Някои училища имат подобна политика - децата задължително трябва да са в отделни класове. Другаде оставят решението на родителите и самите деца.
А у нас май все още съществува практиката ако единият близнак е приет в училище с изпит, другият също автоматично бива приет - може би ако не е изкарал двойка, все пак. Не съм сигурна как беше точно.
Прочетох доста аргументи за и против в американски сайтове, ще ми е интересно да чуя какво мислите вие. Вярно че на повечето мами на близнаци във форума ви е рано още да мислите за училище, но все пак Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile 

# 1
  • София
  • Мнения: 173
Нямам представа след години какво ще решиме, но във всички случаи ще се съобразиме с желанята на децата. До сега не сме ги разделяли изобщо. Миналата година имах идея да ходя с едното да прибирам каката от училище, а на другия ден с другото, но сърце не ми даде да ги разделя дори за 30 мин. Постоянно се търсят и питат един за друг, дори когато единия е отишъл в другата стая.

# 2
  • Мнения: 2 013
Стандартният аргумент в полза на разделянето е, че така децата ще развиват собствените си иднивидуалности. Може би е по-валиден при идентични близнаци, където всички хора почти ги приемат като едно цяло.
Друг аргумент е, че близостта при близнаците, независимо идентични или не, може да им попречи да създават истински приятелства с други деца, и не само приятелства, но дори да осъществяват социални контакти, тъй като са си самодостатъчни.
Трети аргумент е, че абсолютно задължителната конкуренция при близнаците може да доведе до негативни ефекти в процеса на учене....
Перефразирам на едро и по памет...
Ако ви е интересно, ще прегледам по-подробно.

# 3
  • Мнения: 2 839
И ние не сме ги разделяли на този етап, пък и не виждам причина /ама на този етап  Mr. Green/ За по нататък ... не знам, наясно съм и с едните и с другите аргументи ... мисля, че ще трябва да действаме според ситуацията и желанието на децата.
Иначе със сигурност, ако запиша Стела на балет примерно, ще им се наложи да се разделят, защото Георг на балет НЯМА да го запиша  Mr. Green
Сега се сещам за нещо което беше ми казала възрастна жена, която бях срещнала по време на разходка с децата. Те бяха още бебета, тя ме спря и ме посъветва да съм им търкулнела две питки ли беше, не помня какво беше. Не се вслушах много. Така се правело с близнаците, за да може да се отделят един от друг, всеки да си има свой път. Разказа ми, че тя имала близнаци - момче и момиче /вече мъж и жена/. Жената се оженила, ама хич не можела без брат си, почнала да се кара с мъжа си, развела се и сега живеели заедно брат и сестра, неразделни. Каза, че и двамата с добри професии, единия адвокат беше, другия не помня какъв, ама на как се объркал живота им от това, че са близнаци.  newsm78
Не знам, просто още не знам, дано намеря начина който ще ги накара да се чувстват най-добре  Praynig
А ти какво реши за твоите? ЗАедно ли ще ги дадеш в училище?

# 4
  • Мнения: 2 013
Честно казано още нямам твърдо решение. Нашата ситуация е малко особена. Тати ни замина да работи в Афганистан, когато бяха на 2 и половина. Договорът му беше за 3 г. и аз реших, че няма начин да живеем разделени толкова време и когато бяха на 3 ги грабнах и заминахме при него. Още месец ще сме в Кабул, но на тати ще му се наложи да остане още няколко месеца.
Много пъти си задавам въпроса дали трябваше да ги ощетявам така - тук почти не могат да общуват с други деца. На детска градина са ходили 2 пъти за по месец-два - първо в България, после тук, но местната детска за чужденци е много неудобна като работно време и нямаше как да ги водим и взимаме. Междувременно и аз си намерих работа тук за 1 г. - много добре платена, така че не беше за изпускане. Гледаше ги едно младо момиче - афганистанка, покрай нея научиха доста английски - неволята учи  Simple Smile Simple Smile
Така че да обобщя - те са малко назад в социално отношение - специално по отношение на други деца.
Напълно ще е незъзможно да ги разделя в предучилищната, която ще започнем през септември. Засега имам обещание да ги вземат в детската градина до блока ни в България, дай Боже да не стане нещо. Там има само една група предучилищна. За първи клас - ще ходят в кварталното училище, частните за двамата са доста скъпи и не съм сигурна, че са оправдано скъпи. Ако имат проблеми с адаптацията в детската градина, ако не могат да се научат да общуват с другите деца, може би ще направя опит да ги разделя. Във втори клас би било по-трудно - вече ще са свикнали с класа, учителката и пр.
Мисля, че тя е по-напред от него в някои отношения, но това е нормално, на тази възраст момиченцата винаги изпреварват. Той го усеща и това го прави агресивен понякога. Не ми се ще тя да доминира в приятелствата, да му дава да преписва и пр....
Абе, отговорът ми е - не знам! Ще поживеем, ще видим.

# 5
И аз сам 4увала 4е педагозите препора4ват да се разделят близнаците. За сега си ходят заедно на ясли, играят и с другите деца.
Аз не бих ги разделила, поне няма да се 4увстват съвсем сами. Стига им 4е трябва да ходят на ясли и да не са при мама...  

# 6
  • България-София
  • Мнения: 573
В Израел е практика да се разделят децата. Само ако нямат две паралелки или групи се допуска да са заедно. Незнам ако майката обаче настои децата да са заедно какво става. До нас имах съседка с близнаци и всеки ден идва детегледачката взима едното и отива я на театър, я на пазар, я на басейн,зоо. Майката организира деня на второто. На другия ден се сменят. Като разбра, че и аз ще имам близнаци - ми каза че е много важно всяко дете да си има своя ден с мама, татко или баба /няма значение/. Да ги поощрявам да са самостоятелни и в никакъв случай да не остават с впечатлението, че са една единица - Ники спи, значи и Теди ще спи и т.н. Аз честно- не съм прилагала досега тактиката - струваха ми се малки, но преди два дена, когато единия отиде на ясла, а другия остана с мен разбрах, че съм закъсняла. Ники цял ден бил омърлушен в яслата и само питал къде е Теди, а Теди ми демонстрира същото поведение в къщи Confused Така че сега ще давам единия на едната баба, другия на другата. Много ще ми е гадно да правя това разделение, но е за тяхно добро. Колкото до влизането с изпит - ехе ние на това разчитаме - поне единия да се справи.... Wink

# 7
  • Мнения: 2 839
Напълно ще е незъзможно да ги разделя в предучилищната, която ще започнем през септември.......
Хрумна ми нещо докато ти четох проблема. Защо не ги дадеш в 3та група на градината, вместо на предучилищна? Вярно, че ще закъснеят с една година, но пък така има шанс да се социализират. В предучилищната ще имат доста нови неща да учат и може да се дръпнат съвсем от другите. А в градината само игри и свободни занимания, може да успеят да се приобщят.  Thinking
Ох, не знам, не знам, много е трудно. Моите колкото са свикнали заедно, толкова се и бият и карат /също и в момента  Confused/ Страх ме е да не си останат така, защото в гимназията имах едни съученици, момче и момиче близнаци, ама хич не се обичаха  #Crazy Та това за мен е по-страшно  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 2 013
Не ща да ги давам в трета група. Ще бъдат на 5,9 когато ще започнат предучилищна и на 6,9 - в училище. Ако бяха момчета и двамата, може би щях да се замисля, но не ми се ще да са две гигантчета - на 7,9 г. в първи клас, ако ги задържа още една година. Разбира се, ако нещата в предучилищната са трагични, ще направя и това. Те са назад само в социално отношение, иначе знаем буквите, макар че не четем още - МОЯ ГРЕШКА, пишем по малко, смятаме до 10, броим до 20, джиткаме в интернет - горещо препоръчвам сайта на Би Би Си - имат специален раздел с детски игри, рисуват много, сглобяват лего за 6-годишни....
Доколкото си спомням предучилищната стана задължителна, за да могат децата да свикнат с режима в институция, да бъдат подготвени за работа в клас заено, не толкова да се научат да пишат и четат, и пр. Идеята беше да се интегрират децата от малцинствата.... И ние се явяваме дивачета, идващи от гето Laughing Laughing Laughing Да се надяваме, че 1 г. ще ни стигне, за да се научат да съществуват в група.
Колкото за непрестанната борба между близнаците - това е проблем с всички близнаци, навсякъде по света. Има цели книги написани по въпроса. И изводът общо взето е - родителите не могат да го предотвратят, могат да се опитат да контролират само в някакви граници нещата, когато започват да ескалират. И въвличането в различни занимания, разделянето за определени часове, определянето на специални дни за единия и другия - помагат.
Намразването в по-късна възраст може да настъпи точно на основа конкуренция и ревност. Затова разделянето е добра идея, може би не в началните класове, но в 4-и, или пък в 7-и - тогава ще е добре всеки да си избере различна професионална ориентация - езикови гимназии ли, техникуми и пр....

# 9
  • Мнения: 4 458
Aз бих ги раделила! Така както ги "разделям" в дрехи, прически, храна ще ги разделя и в училище ако те самите го желаят и се налага.
За сега са още малки и не мисля че ще им се отрази добре раздялата.

# 10
  • Мнения: 826
Не,аз не бих го направила!
Минесота е първият щат в Америка,които въведе закон за неразделянето на близнаци в у4илище.Сега активистите се опитват да го прокарат и в другите щати.

# 11
  • Мнения: 2 013
Не,аз не бих го направила!
Минесота е първият щат в Америка,които въведе закон за неразделянето на близнаци в у4илище.Сега активистите се опитват да го прокарат и в другите щати.

Четейки из разни сайтове и американски форуми останах с впечатление, че наистина много се спори по въпроса там. Има аргументи за и против, но общо взето всички са на мнение, че децата сами трябва да решават и каквото и решение да се вземе - ако се окаже, че то не работи - да се събират или разделят през следващата година.... Родителите са против това училищата да налагат политика на разделяне. И са прави, трябва решението да бъде на семействата, а не на училищните настоятелства. Но пък да има закон, забраняващ разделянето, ми се струва малко пресилено. Ами ако самите деца искат да са в отделни класове? Представете си, например, ситуация с две разнояйчни момичета - едната по-отворена и любима на съучениците, а другата - по-свита, по-непопулярна..... да не казвам по-хубава и по-грозна, но със сигурност и така ще се оценяват в жестоките ученически години.... Това може да породи доста страдание у девойките - да бъдат непрекъснато сравнявани, едната да има повече успехи, другата - да е в сянката й.... А ако са в различни класове, всяка може да гради свой приятелски кръг... Само разсъждавам напосоки.

# 12
  • Мнения: 826
О'кей,не съм се изразила правилно. Rolling Eyes
Законът в Минесота,който влиза в сила тази у4ебна година,дава право на родителите да избират дали децата да са заедно или отделно(до сега това го ре6ава6е у4илищното ръководство.)
Много се надявам този закон да влезе в сила и тук-  Илинойс,защото познавам родители на близнаци,които са в отделни класове- въпреки волята им(тяхната и на родителите.) #Cussing out

# 13
  • Мнения: 2 013
О'кей,не съм се изразила правилно. Rolling Eyes
Законът в Минесота,който влиза в сила тази у4ебна година,дава право на родителите да избират дали децата да са заедно или отделно(до сега това го ре6ава6е у4илищното ръководство.)
Много се надявам този закон да влезе в сила и тук-  Илинойс,защото познавам родители на близнаци,които са в отделни класове- въпреки волята им(тяхната и на родителите.) #Cussing out

Дано, стискам палци!

# 14
  • Мнения: 4 458
Аз пък се замислям, тия американция нямат ли си други грижи та са се заънали за близначите и въпроса да бъдат или не разделени  newsm78
Такак както родителя решава дали две деца (в различна възраст) да бъдат в едно и също училище трябва да може да решава и за близнаците. Какво като децата са родени едновременно, нали не са клонинги  newsm78
Аз съм с момичета и от бебета забелязвам, както и всяка майка на близнаци, че децата са различни по характер и темперамент. Не мога да насилвам едната да учи нещо което сестра и иска и обратното, не мога да спирам едната заради другата.
Ако едната иска да е спортистка а другата адвокат  Rolling Eyes какво да правя? Как да реша бъдещето на кое от децата си да жертвам заради другото? Това е страшно глупаво, както и е загуба на време и пари - за американците говоря. Да седнат да си решават проблемите с педофилите!  Това е по-важно от въпроса за разделянето на близнаците в училище  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт