Домашни вафлички. Пълнежи и кремове за тях.

  • 37 710
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 015
Много вкусни вафлички van444eto  , а да не го говорим за пълнените вафли на natalyna
 Hug

# 16
  • Мнения: 1 965
Хе-хеееее... Нат! Мерси много. Помня че бях виждала някъде по албумите тази снимка на  вафли, но така и не се сетих на кого са. Много ти благодаря!!!
Аз продължавам да издирвам онази рецепта...... Имаше яйца и се бъркаха на водна баня. Мразя я тая процедура но за този крем ще се прежаля. Поне ще проверя дали наистина крема беше толкова хубав или просто детските ми спомени са много искрящи......  Joy Остава да издиря още един човек -последната ми надежда. Всички останали са загубили рецептата  Cry

# 17
  • Мнения: 1 491
От къде ги взимате тези корички бе?  newsm78

Както вече по-нагоре Ванчето каза - закупихме си ги от "Илчовски 94", след като тя така добронамерено ни събра, организира и поръча продукти, които вече са по домовете на всеки (е, почти всеки)и биват методично ликвидирани ...  Laughing
И за да не съм и аз съвсем оф, ще ви кажа, че ги пробвахме, като си ги намазахме с крем от шоколадов сладолед на прах + сладкарска сметана. Е, не ги оформяхме като вафлички (по скоро приличаха на сандвич), че малката само ги бройка корите откакто дойдоха вкъщи  hahaha

# 18
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 957
Може ли и аз да се запиша за следващата поръчка за корите? Praynig От малка ги обожавам и ме е много яд,че ги няма никъде Close

# 19
  • Мнения: 185
При нас има много и различни форми от вафлените кори.Ако някой иска ще му изпратя срещу БГ лютеница  Wink
ето от близкия магазин какво има, а той е малък, не е МОл, Където има всичко  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=297278&pid=8440419
Асялайн благодаря за поправката. Тук на всичко викат Вафелн  Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 2 671
Van444е, браво за темата  newsm10
Кажи моля те, до кога имат трайност корите, че не намерих етикетче? Аз ги увих в домакинско фолио, дано се съхранят ок.


Наталина, много апетитно изглеждат с кондензираното мляко и искам да те попитам какво точно имаш предвид в следващия постинг, където казваш, че "следващият път, ще ги направя с две кутии кондензирано мляко, но варено в кутиите." На водна баня ли в кутията да варя? А до кога? на каква температура?

# 21
  • Мнения: 2 708
Оня ден, в неделя беше, имаше документален филм за Линц и естествено, за прословутата торта Линцер също беше отделено подобаващо място. Даже показваха как се прави в един сладкарски цех. Та там, видях, че върху основния блат, преди да се сложи сладкото се слага вафлена кора и аз newsm78 смислов почнах да бърча чело, от къде да си ги купя тия кори, защото Коледа идва и линцер е хубаво да има Joy Поне на мен ми стана интересно, като гледах как го правят. Така или иначе не съм го пробвала и ми е любопитно. Разрових се из нета, написах си рецептата и пак продължавам да чегъртам от къде вафлени кори.

И ето я тук Ванчето, с цяла тема по темата hahaha Ако тръгнете да поръчвата, да се обадите тук, че не ви знам къде се организиране иначе, моля Praynig

# 22
  • Мнения: 484
Румя,позволявам си да отговоря вместо Нат (за което и се извинявам   bouquet).Аз много пъти съм варила кондензирано мляко.Варя го в запечатана кутия покрито с вода(поне 3-4 пръста над кутият) за около 3-4 часа.Млякото става карамелено и много вкусно.Някой беше коментирал за варене на водна баня или в МВ,но май всука не става същият.Но така карамелено е страхотно. Ето туккоментират за варенето на кондензираното мляко

# 23
  • София
  • Мнения: 2 671
irinka28, много ти благодаря!!! И последно да питам - трябва лекичко да ври предполагам?

Krische, може ли рецептата за тортата?

# 24
  • Мнения: 1 965
Руми, няма етикетчета с датите на корите.
Но лятото като питах, ми казаха официално че е 6 месеца. Но съм сигурна, че добре увитички,  и предпазени от влага ще изкарат повече. Друг е въпроса....... че едва ли някой ще ги чака 6 месеца.....
За тези които нямат кори, мога да кажа това:
Фирмата се намира във Варна. Доставки НЕ ПРАВЯТ, освен ако не се събере поръчка за минимум от 500 лв. Ако някой намери близки и познати да му закупят от там, може да ми пише на ЛС да му обясня как да намери борсата, че е доста скрита и дори на съседните улици не можаха да ме ориентират.
Ако направим по-натам нова заявка, ще пиша в двете теми и ще се организираме пак. Но това едва ли ще е преди Нова Година.

# 25
  • Мнения: 2 708
Rumya, както казах, рових из нета и попаднах на хиляди варианти и аз просто си копнах 1-2, в този смисъл съм я записала. Wink И не мога да знам, дали това което съм записала е точния оригинал, но поне по съставки изглеждаше като във филма.  Laughing Не искам да излезе, че разпространявам рецепта, която е видиш ли оригинална,пък после да се включат бг мами от града, или австрийки и да ме оплюят. Wink Харесваш си една и пробваш - ако не става - ами здраве да е Laughing Аз ако/като направя моя вариант ще се похваля Heart Eyes

Извинявам се за спама, но се надявам да си намеря вафлени кори пакрай вас. Струва ми се, че съм виждала в някой от големите супермаркети нещо от сорта на това, което е показала Канинова на снимката и ще се разровя. Така че, благодаря за снимката, напомни ми че има нещо подобно. Аз за тези, които са на снимката никога нямаше да се сетя. Hug

Ванчето - благодаря ти. Живот и здраве и след Нова година да е, то не пречи човек да се включи, стига да ме вълнува тогава Simple Smile ще си кажа. Може пък и нещо друго интересно да се появи там Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 2 671
Krische, разбрах те!
А за вафлените кори, които показа Канинова - виж в Пикадили, на мен нещо за там ми се върти, но не съм се заглеждала специално.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 163
аз преди години купувах вафлени кори, същите като на обикновените вафли от Женския пазар, ама откакто го "облагородиха", не мога да открия къде са се преместили.

# 28
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Оня ден, в неделя беше, имаше документален филм за Линц и естествено, за прословутата торта Линцер също беше отделено подобаващо място. Даже показваха как се прави в един сладкарски цех. Та там, видях, че върху основния блат, преди да се сложи сладкото се слага вафлена кора и аз newsm78

сигурна ли си, че беше вафлена кора? не беше ли по-бяла Wink

мисля, че е друго и аз съм си ги купила и ползвам, незнам как се казва на български.
слага се, за да не пусне плънката влага и да разкашка блата Peace
по-малките се слагат като основа за курабийки, да не залепват за тавата...тук се вижда

       

според мен са малко по-различни от вафлените кори... newsm78

# 29
  • Мнения: 2 708
Абсолютно си права, така изглежда, а по рецептите го пише вафлена кора и понеже в България ние такива хубавини си нямаме като тази, чиято снимка си показала, намираме начин да ги заменим с нещо. Peace Wink Peace

Общи условия

Активация на акаунт