На какво ви научи реалният живот

  • 3 760
  • 71
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 116
Научих, че "АКО" не съществува.
Краят не винаги е щастлив, но общо взето е логчен.
Чудесата са чудеса, защото се случват рядко и обикновенно на другите.

# 31
  • Мнения: 569
НАУЧИ МЕ ДА БЪДА РЕАЛИСТКА

# 32
  • Мнения: 265
1. Когато бях малка си мислех ,че парите са наи важното нещо на тоя свят , сега когато пораснах достатъчно вече знам и съм сигурна че това е така .
2. Понякога е по лесно да се признаеш за виновен ,отколкото да докажеш че си прав .
3. където и да си , какъвто и да си , каквото и да имаш -винаги ще ти липсва нещо 
4.Когато всички мислят еднакво -значи никой не мисли достатъчно и нещо не е на ред .
5. Единствения начин да се отървеш от изкушението е да му се отдадеш.
6.Ако нямаш врагове , значи не си постигнал нищо в живота .
7. Скромността е за тези които нямат други качества .
8. Надеждата умира последна , защото преди това е убила всичко останало .

# 33
  • София
  • Мнения: 3 099
Аз лично знам, че едно е да знаеш, друго - да можеш.
Не е необходимо всички мъже да са в краката ти, за да бъде света твой - и един стига, само да е качествен.
Всеки си има лично (душевно) блато със страхове и предразсъдъци.
Нищо не е вечно. Ама нищо.

# 34
  • Мнения: 2 757
1. Когато бях малка си мислех ,че парите са наи важното нещо на тоя свят , сега когато пораснах достатъчно вече знам и съм сигурна че това е така .
2. Понякога е по лесно да се признаеш за виновен ,отколкото да докажеш че си прав .
3. където и да си , какъвто и да си , каквото и да имаш -винаги ще ти липсва нещо 
4.Когато всички мислят еднакво -значи никой не мисли достатъчно и нещо не е на ред .
5. Единствения начин да се отървеш от изкушението е да му се отдадеш.
6.Ако нямаш врагове , значи не си постигнал нищо в живота .
7. Скромността е за тези които нямат други качества .
8. Надеждата умира последна , защото преди това е убила всичко останало .

Интересна колекция от сентенции. Аз обаче имах предвид личен практически опит

# 35
  • Мнения: 265
Сентенции..... хм. , някой да , ама вервай  ми -лични убеждения   Simple Smile

# 36
  • Мнения: 265
Ако искаш да ги напиша по простичко за да си доволна -мога да го направя  Laughing

# 37
  • Мнения: 46 439
Че човек трябва да бъде оптимист и да мисли позитивно  Grinning направи ли го, всичко друго се нарежда самО! Ако чашата му винаги е наполовина празна, всичко ще върви против него.
Това като цяло.
Иначе затвърди убежденията ми, че трябва да съм открита и пряма, за да спа спокойно, че голямата любов съществува все пак и че за мое учудване мога да бъда и лоша (разбирай строга) Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 1 121
1. Няма по-голяма радост от децата.
2. Парите не носят щастие. Но това един финансово притиснат човек няма как да го разбере Wink това го пиша понеже съм била и от двете страни.
3. Няма нищо по-хубаво от това да знаеш, че мъжът ти те обича безрезервно и че винаги можеш да разчиташ на него за всичко.
4. И все пак колкото и да обичаш някого трябва да знаеш къде да спреш с жертвите. Това го пиша понеже самата аз не винаги оценявам всичко, което той прави за мен, на моменти същото важи и за него.
5. Винаги, когато можеш излизай навън и се забавлявай-независимо дали става въпрос за шопинг или разходка с приятели.

Аз преди да срещна мъжът ми бях ужасен егоист, отнасях се отвратително с всички мъже около мен. Когато го срещнах минах в другата крайност и се превърнах в един безкрайно даващ човек, винаги готов да се жертва безрезервно заради половинката Laughing сега в момента се опитвам да намеря златната среда и май имам напредък Sunglasses

По отношение на синът ми - никога не съм предполагала, че едно дете може да ти донесе толкова много радост и да те научи на толкова много търпение.

# 39
  • Мнения: 494
  Реалният живот ме научи да си вярвам. Научи ме и да мога...на практика всичко, от което имам нужда.

# 40
  • Мнения: 2 407
Да постигнеш това коетот си си наумил и да не се отказваш.

# 41
  • Мнения: 2 161
Аз винаги съм живяла в реален свят.Първо се научих да вървя,да говоря,няма да изброявам всичко.После се научих да живея с някой друг.След това много внимавах с новите членове на семейството.Никакъв глобален извод не съм направила за себе си.Гледам на следвам нормалния ход на събитията.

# 42
  • Мнения: X
Много често се убеждавам напоследък, че няма добро, което да остане ненаказано.
Че ако тръгнеш да спасяваш някой ,образно казано ,от пребиване с камъни или от разкъсване от хиени, явно  нарушаваш някакъв природен закон и спасената мърша съвсем скоро се настървява срешу теб и се развонява жестоко, за да ти покаже че не си Господ и трябва да си знаеш мястото на простосмъртна и безсилна твар.
Но аз съм импулсивен човек и със сигурност пак ще се наложи да ми се припомни.

# 43
  • Мнения: 2 757

buttinsky, личният ми опит показва, че има доста истина в това дето пишеш

# 44
  • Мнения: 14 472
следните неща:


Научих, че хората са егоисти и че освен за децата си и то до определена възраст, човек не бива да се жертва за никой, а да бъде егоист. Трябва да гледа преди всичко собствения си интерес и добруване, да се грижи преди всичко за себе си, защото на никой не му пука истински за него. Но ако си егоист така го прави, че да не е за сметка на другите, да не им вредиш по някакъв начин разбира се. Сега тренирам да съм по качествен егоист.


абсолютно Peace
ако сам човек не се погрижи за себе си, няма кой друг да го направи


Общи условия

Активация на акаунт