За околоплодните води - въпрос?

  • 1 397
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 278
Искам да ви питам може ли околоплодните води да не изтекат наведнъж, а по малко на няколко пъти? Терминът ми е след 10-тина дни и вчера като се събудих след следобедния сън ми беше мокричко по краката, но не много. Започнах да се притеснявам, може ли да ми изтече водата без да разбера?

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
да, може. на мен така ми изтекоха по малко без много да се усетя. но беше точно като при теб, 10-тина дни преди да родя. хубавото беше, че тогава ходех на консулт. често, и лекарят забеляза това, че водите вече почти ги няма, и ме следеше доста изкъсо, и после родих.

но това, което описваш ми прилича на мойта работа. Иди на УЗИ да те види твоят лекар и ще ти каже веднага.

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Възможно е.
При първото ми дете водите започнаха да ми изтичат по малко от 3 часа през нощта, та до 11 часа сутринта. Стичаха се на малка струйка.
Съветът ми е бързо да се консултираш с лекаря си.
Не е задължително да имаш и контракции. При мен нямаше, макар че ми изтекоха водите.
Нали знаеш, че при изтичане на водите, раждането (ако е в термин, както е при теб) трябва да стане до определено време.
Няма нищо страшно. КУРАЖ!
Може би скоро ще станеш Мама...
Стискам палци!!!

# 3
  • Мнения: 580
Да, може.
Най-добре иди на лекар.Има едни капки, които като капнеш върху течноста, ако е околоплодна вода се оцветява.
Но за целта си сложи превръзка върху която да капне доктора.
Пфу ама и аз какво обяснение направих, дано си ме разбрала.
Успех  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Graciela
Искам да ви питам може ли околоплодните води да не изтекат наведнъж, а по малко на няколко пъти? Терминът ми е след 10-тина дни и вчера като се събудих след следобедния сън ми беше мокричко по краката, но не много. Започнах да се притеснявам, може ли да ми изтече водата без да разбера?


Напълно възможно! Simple Smile. На курса в Шейново ни казаха, че количеството изтекли води може и да е съвсем малко - около 1 супена лъжица. По-добре отиди на лекар.

Поздрави и дано скоро ни се похвалиш!

# 5
  • Мнения: 8 769
Да,може, и аз бях така, но лекарката ми не вярваше и затова обърка после цялата процедура по раждането. Стискам палци-можеш спокойно да хукваш да раждаш вече, щом само 10 дни ти остават....На мен ми оставаха цели 25, ама кой ти пита Laughing

# 6
Oh pritesnih se i az...predstoi mi savsem skoro rajdane (veche chakame vseki moment), a predi nyakolko dni zabelyazah,che ejednevnata mi prevrazka beshe mnogo napoena, a nishto ne se vijdashe...Togava si pomislih, che moje da e ot sluz ot tapata na shiikata...a sega razbiram, che i ot okoloplodnite vodi moje da e...Az si mislih, che izticha kato voda po krakata.... Kak mislite?

# 7
  • виртуално
  • Мнения: 2 843
При мен изтичаше по малко в продължение на часове.
Отиди на лекар - това е важно

# 8
Vsashtnost tova beshe predi 3 dni nyakade, ottogava prevrazkite mi ne sa napoeni, az zatova i se uspokoih....a ne e li malko tova kolichestvo, zashtoto edna ejednevna prevrazka savsem malko moje da popie...? Loshoto e, che lekaryat mi dnes ne raboti v kabineta si, a sutrinta imah kontrakzii, koito zasega otshumnyaha...taka che mai napravo v bolnizata shte se hodi skoro.

Общи условия

Активация на акаунт