Температура от петък вечер

  • 2 996
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10
Нощес пак вдигна температура към 1:30 38.2, дадох и Панадол и сутринта в 7:30 имаше 39.2, дадох и Нурофен и я свали, довечера ще я водя пак да и видят гърлото и ако трабва да и взимат гърлен секрет и утре сутрин кръв. Но се появи и нещо като разстройство от вчера, ходи по 2 пъти на ден, но е рядко, не знам дали не е от АБ  Rolling Eyes

# 16
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Здравейте, и моето дете е на 4г.В петък сутринта вдигна температура, като предните дни имаше  малко разстройство, и нослето беше запушено без сополки.Както винаги личната лекарка ни изписа Суметролим, но аз е заведох на частен прием и там ни изписаха Далацин, капки за нослето и сиропче за кашлица.До вечерта детето започна да кашля ужасно.След 2 дни сравнително се подобри.Ако бях изчакала по съвет на личната, със сигурност положението щеше да се влоши.Както обикновено се случва .
Мами ,търсете и второ мнение когато се наложи за децата ви.Бързо оздравяване на всички болнички дечица.

# 17
  • софия
  • Мнения: 4 985
Най се дразня като няма обяснение и като ми кажат "вирусна инфекция"

 newsm78 Винаги държиш да изписват АБ на детето ли? Да, в 90% децата боледуват точно от вирусни инфекции. Пак в такъв процент предполагам са усложненията след прекарана такава (съдя по случаите с моето дете).

Точно обратното, и къде точно видя че съм в подкрепа на антибиотиците.И след като е вирусна инфекция давай да пием 10 лекарства пък и макар не антибиотик.
Ъ-т, като мога, ако мога се преборваме с минаване времето и очите на щрек!!!!!

# 18
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Едва ли има майка която с удоволствие да дава на детето си антибиотик.Но понякога наистина е наложително.Обикновено при моето дете все се получава така:
Диагноза вирусна инфекция, започваме с някакви леки лекарства и все трябва да изчакваме, докато нещата се влошат и след 3-4 дена опити пак ни изписват антибиотик.Затова вече винаги търся и второ мнение.

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Диагноза вирусна инфекция, започваме с някакви леки лекарства и все трябва да изчакваме, докато нещата се влошат и след 3-4 дена опити пак ни изписват антибиотик...

За съжаление и при моето дете най- често се стига до това  Tired

# 20
  • Мнения: 22
Дьщеря ми в неделя на обяд вдигна 39,дадох и нурофен-свали я,вечерта пак вдигна 39,1  .Личния лекар каза зачервено гърло и нищо не изписа-да съм редувала панадол и нурофен.Заведох я на частен преглед -чисти гърди пак зачервено гърло и афти в устата -изписа осцилококциум,боракс и още едно хомеопатично.Вдига само вечер без други симптоми-незнам Ако вдигне довечера утре ще я заведа да и направят кръвни изследвания

# 21
  • Мнения: 2 587
Резултатите са ни готови(кръв и урина) - нищо не било във норма,или е по-високо,или по-ниско.С една дума "бактериална инфекция".Изписаха антибиотик и в петък сме на контролен преглед.Тогава ще е готов резултата и от секретите.

# 22
  • Мнения: 438
И аз се присъединявам в темата.....
Дъщеря ми от снощи е с Т, която се повишава през4-5 часа. Редувам Панадол и Нурофен.
Днес бяхме на доктор,но гърлото и не е червено,така че Т не е от там.
За утре имаме пуснати изследвания на кръв и урина...пък да видим какво ще излезе.....

# 23
  • Мнения: 46 508
Резултатите са ни готови(кръв и урина) - нищо не било във норма,или е по-високо,или по-ниско.С една дума "бактериална инфекция".Изписаха антибиотик и в петък сме на контролен преглед.Тогава ще е готов резултата и от секретите.

Аз бих изчакала сектерите Rolling Eyes трябваше да настояваш да ги пуснат заедно с кръвта и урината, даже преди тях.

При вирусна показателите на изследванията пак се променят.

Бактериалната се доказва с антибиограма - намира се конкретна бактерия във въпросните секрети.

Успех, пиши пак в петък Praynig

# 24
  • Мнения: 10
Вчера е по-добре вече, дигна снощи към 12ч. 37.9 и сутрента в 6 имаше 37.5, водих я на контролен сутринта и докторката каза, че съвсем малко и е червено гърлото, каза че е възможно и днес да дигне пак лека температура, но от утре вече нямало да има. Гърдите са и чисти.

# 25
  • София
  • Мнения: 38 476
Айде и ние в темата. Малката в понеделник вечерта вдигна внезапно температура. Оттогава само вдигаме и сваляме. Докторката каза - Панадол, Нурофен и Тантум Верде на гърлото. Снощи вдигна доста висока т - към 39. През деня държи 38 . Ако и тази вечер вдигне, ще взема да я заведа на спешен. Или пък утре следобяд ще ходим пак на доктор и ще взимаме антибиотик.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Аз като патеща си в момента ще ви посъветвам да си пуснете и стерилна урина.При Тери се изолира Ешерихия коли.Надявах се да се излекуваме само с хомеопатия,но днес като видях 40,5 градуса и на всичкото отгоре половин час след Нурофена повърна се предадох и почнахме АБ.

# 27
  • Мнения: 2 587
Днес си взехме изследванията на секретите - бактерийка в нослето и макар че сега е видимо здраво детето и няма сополки,след няколко дни пак ще се започне,ако не я излекуваме.Изписаха й антибиотични капки за нослето да я уморим гадинката  Twisted Evil.
Добре че се разминахме с алергията...

# 28
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 320
jmoto,

как се казват капките за нос, които ви изписаха?

# 29
  • софия
  • Мнения: 757
И ние да се разпишем. Ицко събота вечер вдигна 38,5, която след около 4 часа беше вече 39,5. Оттогава в прод ълежие на 24 часа редувам Нрофен и Панодил. Тази нощ към 4 имаше 37,4, която ту спада под 37, ту около 37,5. При такава т. нищо не давам.
Педката тая сутрин каза, че гърдите са чисти, но секрета  е гноен и пуснахме носен секрет за изледване. В сряда- резултата.
Сега ни изписаха изопринозин и капки Бивацин

Общи условия

Активация на акаунт