Кога идва менструацията при кърмещите майки?

  • 3 867
  • 125
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 559
При мен дойде 6 месеца след раждането, все още кърмих малката. Забременях до като я кърмих, ама доста трудно,  повече от година работехме Laughing. Така че забременява се по време на кърмене, но е строго индивидуално за всеки както и идването на менструацията. Успех   bouquet

# 31
  • Мнения: 1 187
На мен ми дойде на 40-тия ден от раждането, след като вече се бях изчистила. А, да, все още кърмех

# 32
  • Мнения: 388
При всички е индивидуално. Но да си знаеш - това, че кърмиш не означава, че не можеш да забременееш. Широко е разпространен този мит и много семейства са с породени деца точно поради тази причина.

# 33
  • Мнения: 1 371
На шестият месец след раждането ми дойде. Кърмих една година активно.

# 34
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
При всеки е строго индивидуално. На мен ми дойде 9 месеца след раждането.
Това, че нямаш МЦ, не значи, че не трябва да се пазите, а напротив  Peace

# 35
  • Мнения: 1 981
При мен се появи, когато кърмата ми понамаля, но не спря напълно - на 4ия месец след раждането! И, както са ти казали другите, пазете се! Peace

# 36
  • Мнения: 3 219
На шестият месец след раждането ми дойде. Кърмих една година активно.

И при мен беше така.

# 37
  • София
  • Мнения: 4 588
На мен ми дойде около 8 месеца след раждането. Тогава още кърмех, но бебчо вече беше започнал да се отбива и сучеше по-малко.
През цялото време сме използвали предпазни средства. Пазете се и вие, ако не планирате скоро друго бебе. Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 17 592
Аз имам една съседка година и малко по- малка от сестра си, която е резултат на майка, повярвала в мита за такъв тип предпазване.

# 39
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Аз още кърмя. Цикъла ми дойде в началото на 10-тия месец кърмене..

# 40
  • Мнения: 6 274
При всеки е различно. На мен ми дойде на третия месец, докато кърмех. После прескочи един, после пак редовно и така.
А това за предпазните средства: това, че нямаш цикъл не означава, че не можеш да забременееш. Задължително трябва да се пазите, освен ако не искаш породени дечица.  Wink

# 41
  • Мнения: 2 829
Кърменето може да се използва като контрацептив, но само при определени условия. Всички трябва да са изпълнени едновременно за да се разчита на метода, казва се Метод на Лактационната Аменорея (Lactational Ammenhorea Method, LAM):
-Бебето да не прави между кърменията паузи по-големи от 3 часа през деня и 4 часа през нощта
-Да не поема никакви допълнителни храни и течности освен кърма, да не е захранено (т.е. без вода, глюкоза, сокове, пюрета)
-Менструацията на майката да не се е появявала след ражданетп
-Бебето да е на по-малко от 6 месеца
Сигурността на метода е около 98%, толкова, колкото и на противозачатъчните хапчета (Метода е официално одобрен и се препоръчва от лекарите в много страни по света, лично на мен ми беше предложен този начин на предпазване от гинеколога ми в САЩ, мога да дам линкове с информация, но за съжаление само на английски)
Лично на мен менструацията така и не ми се появи (забременях на първата възможна овълация, когато сина ми беше на 1г. 9м.), при това за да забременея умишлено увеличавах интервала между кърменията, т. к. искахме второто бебе да стане поне година по-рано Simple Smile

# 42
  • Мнения: 2 336
На мен менструацията ми дойде 50 дена след  като родих(явно аз съм кърък  Cry) ,а кърмя на поискване.
ако това щете успокои аз нямах и това време почивка, веднага ми дойде.
......
И задължително трябва да се пазите ако не искате още сега друго дете. През периода на кърменето може да се забременее.
newsm10

# 43
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Дойде ми след 11м. и  половина кърмене. 

# 44
  • Мнения: 2 521
7 месеца след раждането.Още кърмех Peace

Общи условия

Активация на акаунт