Ставали ли сте жертва на кражба? кога и как?

  • 3 691
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 241
Преди 5 месеца ми откраднаха мобилния от джоба. Почувствах се много гадно. Някаква обикновена вещ е, но просто самото чувство, че някой си е позволил да навлезе в личното ти пространство е много неприятно. Да не говорим, че телефона го бях взела на изплащане и сега 5 месеца по - късно продължавам да го изплащам.
Интересното е, че днес ми се обадиха от районното и ми казаха, че искат да отида утре пак да ме разпитат. Според вас дали има шанс да са го намерили?  newsm78  Praynig

# 31
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Два пъти са ми разбивали и обирали апартамента! Навсякъде беше като паднала бомба!! Ужасно е някой да ти гази и бърка из цялата къща! Общо взето не държа след първият обир ценни неща, в къщи, ама  вече две врати направих нови!!И мазето съм го оставила отключено/дано го изчистят Mr. Greenама не се лъжат гадовете/дано им изсъхнат ръцете дано!!! #2gunfire

# 32
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Преди 5 месеца ми откраднаха мобилния от джоба. Почувствах се много гадно. Някаква обикновена вещ е, но просто самото чувство, че някой си е позволил да навлезе в личното ти пространство е много неприятно. Да не говорим, че телефона го бях взела на изплащане и сега 5 месеца по - късно продължавам да го изплащам.
Интересното е, че днес ми се обадиха от районното и ми казаха, че искат да отида утре пак да ме разпитат. Според вас дали има шанс да са го намерили?  newsm78  Praynig
Не-е-е-!! Викат те да ти кажат, яе прекратяват диренето! За тях случаят е приключил и те уведомяват!!! Peace

# 33
  • Мнения: 2 241
Преди 5 месеца ми откраднаха мобилния от джоба. Почувствах се много гадно. Някаква обикновена вещ е, но просто самото чувство, че някой си е позволил да навлезе в личното ти пространство е много неприятно. Да не говорим, че телефона го бях взела на изплащане и сега 5 месеца по - късно продължавам да го изплащам.
Интересното е, че днес ми се обадиха от районното и ми казаха, че искат да отида утре пак да ме разпитат. Според вас дали има шанс да са го намерили?  newsm78  Praynig
Не-е-е-!! Викат те да ти кажат, яе прекратяват диренето! За тях случаят е приключил и те уведомяват!!! Peace

 Confused А защо тогава дознателката няколко пъти повтори думата "разпит"?
Все още тая надежда, че са го намерили...

# 34
  • Мнения: 2 388
Confused А защо тогава дознателката няколко пъти повтори думата "разпит"?
Все още тая надежда, че са го намерили...

Според мен наистина те викат да те разпитат, да ти покажат снимки пак евентуално или пък да ти кажат нещо съществено.
Имай надежда бих казала. На моя приятелка така и бяха откраднали телефона. Викаха я n- на брой пъти в полицията, но накрая го намериха в Стара Загора ( кражбата беше извършена в Бургас) и и го върнаха.

palavata_monahinq, това да знаеш намирисва на удар, организиран от потребителки от КМ! Ударили са те там, където най- боли такива като нас  Wink

Като нищо.  Laughing И заблуда на врага са свили и на Милото обувките. Mr. Green

# 35
  • Мнения: 3 576
Мен 2 пъти ме викаха на разпит, загубиха ми времето и след половин година ми пратиха бележка, че разследването се прекратява.
Да не споменавам, че в една от призовките ме бяха объркали и ме привикваха като обвиняема - е откачих от притеснение и започнах да се чудя какво ли може да съм направила, без да разбера, че ме обявяват за престъпник......

Исках да добавя, че след самата кражба ме беше обзела за известно време параноя, само се оглеждах някой да не ме следи, да ме дебнат .... не можех да повярвам, че са се осмелили от колата в мое присъствие да направят такова нещо.

# 36
  • Мнения: 117
Преди една година се опитаха да ни оберат,но нещо ги е изплашило и не успяха да влезнат в апартамента.Иначе си бяха отключили и двете брави на външната врата без да разбиват и алармата се е пуснала и естествено никой от входа не беше я чул,че свири.

# 37
  • Мнения: 2 241
Confused А защо тогава дознателката няколко пъти повтори думата "разпит"?
Все още тая надежда, че са го намерили...

Според мен наистина те викат да те разпитат, да ти покажат снимки пак евентуално или пък да ти кажат нещо съществено.
Имай надежда бих казала. На моя приятелка така и бяха откраднали телефона. Викаха я n- на брой пъти в полицията, но накрая го намериха в Стара Загора ( кражбата беше извършена в Бургас) и и го върнаха.


 Praynig Дано да си права



palavata_monahinq, това да знаеш намирисва на удар, организиран от потребителки от КМ! Ударили са те там, където най- боли такива като нас  Wink

Като нищо.  Laughing И заблуда на врага са свили и на Милото обувките. Mr. Green

 Laughing А може и да правят нов форум КТ (красив тати)

# 38
  • Мнения: 209
Преди 2 месеца ми откраднаха дамската чанта от офиса, естественно за да ми е по гадно със всички документи в нея+50лв.Най гадното е ,че бяха от ромски произход и след кражбата вече като върнах спомените назад си беше очевидно, че имат някакви такива намерения, защото се държаха старанно.Аз разбрах,че я няма след около 2 часа,когато ми потрябва.Надявах се поне документите ми да се появят отнякъде,но до ден днешен нищо.Аз не се и надявам вече. Simple SmileНа всичкото отгоре и чантата ми беше нова,само на 2 дни SadЗдраве да е.Вече поне имам едно на ум.

# 39
  • Мнения: 2 184
Преди 2 години(живях на първия етаж):
четох до късно и полуумряла от умора си настроих телефона да ме събуди раничко сутринта, за по-сигурно, го сложих до възглавницата си. Събудих се прилично късно, направих си кафе, поразходих се из апартамента, гледах ТВ и т.н. По едно време се сетих за телефона , трескаво взех да го търся под възглавницата, в завивките, под леглото... Звъннах на номера си от домашния телефон:отначало даваше свободно, после някой го изключи... Едва тогава видях, че прозорецът на терасата е отворен лееееко.
Липсваше и архивният ми почти неупотребяем сименс. Нищо друго не беше пипнато!
Мистерия! Още отказвам да осъзная, че някой се е разхождал около мен, докато спя  Praynig

# 40
  • Мнения: 505
Когато бяхме гаджета още с мъжа ми, бяха разбили вратата докато спим и му бяха откраднали телефона, който се зареждаше в кухнята.  Явно са ни видели, че спим в спалнята и са изчезнали. (слава богу). После пък и бяха звъняли на моя телефон и се бяха записали.  ooooh! Сутринта като разбрахме какво е станало, се смразихме.
Но още по-неприятна кражба беше от апартамента ни и явно от близък човек, защото вкъщи не идват непознати. Някой "приятел" си беше присвоил ланец на мъжа ми - сребърен, за към 1000 лв. И двамата се досетихме кой е бил, но малко късно...  Tired

# 41
  • Мнения: 523
Много неприятно. Confused
Преди няколко месеца, всичките ни ботуши и обувки.

На мен преди 7-8 години - почти всички книги и учебници от библиотеката. Е, бяха оставили 3-4 все пак, да не съм съвсем на нулата. Друго нищо не бяха пипнали. Много ревах, защото имаше доста скъпи речници, учебници, световна класика. Всякакви ги има.

# 42
  • Мнения: 46 477
Преди години на морето в Несебър ни разбиха апартаментът, който бяхме наели, откраднати бяха дребни неща - парфюми, лентов фотоапарат, дюшек. Подадохме сигнал и го хванаха, на последния ден преди да си заминем, върнаха ... дюшека Laughing беше 14 годишно хлапе от Бяла Слатина.

Иначе са ме пребърквали като студентка в автобус, блъсканица, един ми прерови раницата, която държах м/у мен и него Crazy оставих го да рови спокойно, защото вътре имаше една папка с 1 бял лист  Mr. Green като свърши, демонстративно я вдигнах високо, докато го гледах в очите и закопчах обратно ципа. Оня пребледня и слезе на следващата спирка, изглеждаше нормално - бял, мъж на средна възраст, с нормални дрехи Tired

И веднъж наш приятел дойде на гости и доведе негов съученик, който не беше виждал от действото си, та въпросния съученик ни открадна 250 лв., викаха го на разпити и т.н., но нямаше как да докажат, че е той Tired както и да е, от тогава не държим никакви пари в брой Stop

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Оооо, да, случвало ми се е, но имах късмет. Много уморена сядам със сестра ми в едно кафе. Оставям чантата на съседния стол. Докато си помисля, че това не е много добре, мина един младеж, висок около 2 метра, грабна я и хукна. Скочих веднага и, след него. Сестра ми с малко закъснение - и тя. Обаче онзи - много голям, с една голяма крачка, бяга, та се къса. Ние след него. В един момент виждам, че на пътя му има един мъж, който гледа какво става. Развиках се: "Хванете го!", този мъж в суматохата го хвана, добре че реагира бързо човекът. В този момент ние долетяхме, издърпах си чантата, дръпнахме му един бой, коя както умее и се върнахме в кафето. По-интересното е, че сестра ми в стремежа си да хванем крадеца, заряза нейната чанта на стола. Добре, че нямаше втори дубъл.
От тогава съм като копой по отношение на чантата ми, нито я оставям, нито я поверявам на някого.

И жилището са ни разбивали, но не им се получи - имаме СОТ  Mr. Green

# 44
  • София
  • Мнения: 1 736
През 1995 ми откраднали портфейла в автобус 305.Цивилни полицаи хванали крадлата и по служебния пропуск ме намериха в работата.Накараха ме да напиша показание и се разбрахме да не ме викат по-вече.Точно след 10г. получих призовка за дело.Крадлата била малолетна,после била в Гърция и сега я съдят вече за друго,но вадят всичките и стари кражби.И се започнаха едни съдебни заседания,отлагания...На едно от тях съм забравила да отида и ме глобиха 100лв.На следващото крадлата не се яви,защото била в Сливенския затвор и съда разпореди да я доведат със стража,а следващия път се оказа,че я хванала амнистия и я пуснали...И накрая и дадоха такова наказание,каквото е излежала,преди амнистията и се зачиташе за излежано.Тогава се чудех как може за  моя портфейл с 5 лв. да се събира съда-съдия,прокурор,машинописка,адвокат...





   































Общи условия

Активация на акаунт