epilepsia i zabaveno razvitie

  • 1 135
  • 7
  •   1
Отговори
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Zdr. bg-mam4eta! 6te spodelq i az moq problem i iskreno se nadqvam da polu4a pomo6t i podkrepa ot vas. Moje bi e pisano po temata,no nqmam vreme da tarsq. Eto go i moq problem-imam mom4ence na 16mec s epilipti4ni krizi,no vse o6te nqmame diagnoza to4no kakvi sa i kakvoe to4noto naimenovanie na epilepsiqta. Na magnitniq rezonans mi kazaxa,4e ne se vijdala pri4inata,no otkrixa dr ne6to-pove4e te4nost v glavi4kata,koqto ne pozvolqva na moza4eto da se razviva normalno/izvinqvam se ,4e ne polzvam to4ni nau4ni termini,no izsledvaniqta na sa praveni v 4ujbina/.Vse o6te ne xodi,daje ne se zadarja prav na kra4eta,ne govorim i mi se struva ,4e ne razbira kogato mu kazvam ne6to. Mn sme pritesneni s tatko mu,parvo detence nie .Tova e v ob6ti liinii,ako imate vaprosi 6te se radvam da vi otgovorq s pove4e podrobnosti po problema. Blagodarq na vsi4ki predvaritelno.

# 1
  • Мнения: 474
Здравей, моят син също е с тази диагноза  , при него също се забелязва известно  забавяне в развитието.Сега в момента е на 12год, но тази диагноза ни я откриха когато беше на 8месеца и от тогава е на лекарства.Той също проходи много късно  може да се каже че  на 2год все още не можеше да ходи устойчиво. А еег правено ли му е и изобщо пие ли нещо.

# 2
  • Мнения: 3 146
Пусни темата в този подфорум:

Деца с увреждания и хронични заболявания

http://www.bg-mamma.com/index.php?board=25.0

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
estrella_b, вече са ти дали линк към тематичния подфорум. Ето и темата, в която пишат майки на дечица с подобни на вашия проблем:

Епилепсия - тема 4

Това е текущата тема, в която се пише в момента. В началото има линкове и към по - старите теми, които също могат да са ти полезни.



...Na magnitniq rezonans mi kazaxa,4e ne se vijdala pri4inata,no otkrixa dr ne6to-pove4e te4nost v glavi4kata,koqto ne pozvolqva na moza4eto da se razviva normalno/....

Споменаха ли, че може да става дума за хидроцефалия? Защото има различни начини излишната течност да се премахне, за да не се усложняват проблемите на детето. Други изследвания какви са му правени, освен ЯМР?

# 4
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Благодаря на всички за отговорите. В момента сме на Депакин, започнахме с 0,6мл три пати дневно,но получи оЩте една криза и сега сме на 1.5мл.Кризите са винаги по време на сан. След парвата криза му правиха еег,но ми казаха ,4е не показвало ниЩто.Януари имае назначена оЩте една еег. За хидроцефалия не са ми казали,няма поставена диагноза.нито за епилепсията нито за забавеното му развитие.

# 5
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Мончетоо, как е сега синат ти? Правена ли му е някаква операция? Каде точно е неговата течност? На моя син е както около мозака така и в центара му.

# 6
  • Мнения: 1
ei zdraveite na vsi4ki iskam savet deteto mi e s diagnoza temporalna epilepsia s neiziasnena diagnoza  taka ve4e sme treta godina piem hap4eta ve4e tri godini no toi prodaljava po4ti vseki mesec s krizi i vseki pat ni smeniavat lekarstvata pravihme magniten rezonans vsi4ko e dobre pravim eeg i tam vsi4ko e nared no deteto prodaljava da pravi krizi. krizite sa mu posiniavane na ustnite prebledniavane i zaspivane prespiva 15 min i sled tova vsi4ko e ok

# 7
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Здравей, Веси83  Hug ,тази тема е моя,но е доста стара.Тогава не се ориентирах много добре във форума  Blush
Ето я нашата темичка http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=420421.0
Заповядай при нас,всеки Ще помогне с каквото може   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт