по колко време в бънджито?

  • 1 987
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 3 688
от една седмица имаме нова продобивка и Светльо много и се кефи
чудя се по колко време мога да го оставям да виси вътре и колко пъти на ден?
само да поясня че не го оставям да стъпва а само виси,горе долу както в кенгуру

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
 Thinking newsm78
Аз като питах педито, ми каза да ползваме бънджи след като Влади може да сяда вече,та по тази причина още нямаме.
От друга страна на повечето бънджи-гащи пише,че са за употреба след 4 месеца  Thinking
На коя фирма ви е бънджито?

# 2
  • Мнения: 10 758
Моя синковец седи не повече от 30 минути.Умръзва му и почва да хленчи.Иначе в проходилката стои по няколко часа.Явно на бънджито му е неудобно.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 688
изхвърлих купията ама май беше на Baby max тия с патицата
преди седмица водих Светльо на ортопед и го питах може ли вече да сяда и той каза ДА!
та затова взехмеи бънджито

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
от една седмица имаме нова продобивка и Светльо много и се кефи
чудя се по колко време мога да го оставям да виси вътре и колко пъти на ден?
само да поясня че не го оставям да стъпва а само виси,горе долу както в кенгуру
Ползвах нашето по същия начин - да не стъпва, а само да виси като в люлка. И нашето беше с патка с човка, която бибитка. Ако имаше кой да виси до нея да я люшка и да я забавлява - на ден 2-3 пъти по 15-20 минути стоеше, после й омръзваше. Иначе на теория щом не стъпва (пазете крачетата!!), би могло и повече време да прекарва вътре - стига да иска.

# 5
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Да се включа и аз с питане. Ние също сме с патицата обаче ако не стъпва като е в нея няма какво да прави и му доскучава. Как да го оставя да виси във въздуха? Трябва да стои някой да го люлее а нали идеята е да седи там та да свърша нещо из къщи. Затова започнах да му обувам едни обувки и да го пускам да стъпва. Така се радва много и може да подскача по половин час вътре. Та се чудя как да постъпя? С ортопеда не съм се консултирала защото той още в началото каза че е против бънджитата и проходилките.

# 6
  • Мнения: 639
 На около 5 месечна възраст бебето започва да "скача" - при твърда опора под краката се оттласква нагоре и се отпуска свободно да падне. Мама , разбира се държи бебо под мищници...тази "гимнастика" е рефлекторна и е подготовка на мускулите на бедрото за пълзене. Бебетата тренират в голяма част от деня, обикновеннно на тези, които не пропълзяват не им е позволявано да осъществяват тази гимнастика, доста по-пухкави са от връстниците си.... Следващото " упражнение"  е да се обърне бебето на четири крака и да се поклаща напред назад, сякащ ей сега ще тръгне - така заякват мускулите на ръцете, гърба и се развива координацията и равновесието. Именно за тази скачаща гимнастика е измислено и това бънджи, защо не допускате да скача детето ? От какво всъщност пазите крачетата? Когато детето е готово то СЯДА САМО, когато е готово - ПРОХОЖДА САМО, ако крачетата му не са готови то няма да подскача, нито да се подпира на крачета - просто ще си виси, а краката ще стоят отпуснати. Като се умори бебето от скачането и ставите и мускулите му се нуждаят от почивка то САМО си отпуска крачетата!

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
От какво всъщност пазите крачетата? Когато детето е готово то СЯДА САМО, когато е готово - ПРОХОЖДА САМО, ако крачетата му не са готови то няма да подскача, нито да се подпира на крачета - просто ще си виси, а краката ще стоят отпуснати. Като се умори бебето от скачането и ставите и мускулите му се нуждаят от почивка то САМО си отпуска крачетата!

Поговори с ОРТОПЕД най-напред и ще разбереш от какво пазим крачетата Wink

Мненията на педиатрите и детските сестри, които дават свободно съчинени мнения, небазирани на нищо, освен на нещо, четено в университета преди 20-тина години или просто личен опит, 'време му е вече да скача, да се оттласква. дръж го прав и т.н.' драстично се различават от мненията на ортопедите, които много подробно и добре обясняват от какво и как да предпазим детските крачета и костите въобще.

п.с. не визирам теб като медицинско лице.

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
И за да допълня горното, без да съм ортопед в никаква степен - дори с най-страхотните ортопедични обувки при такова 'скачане' детето може жестоко да си изкриви стъпалцето или крачето... Горепосоченият разговор с ортопед ще ви помогне много и в детайли ще ви подскаже как е най-добре да се развива двигателният апарат.

# 9
  • Мнения: 639
 Интересно кой е разрешил да се произвеждат и ползват такива екстри като бънджито щом не е правилно? newsm78

# 10
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Здравей,
Аз слагам малкия на бънджито 1-2 сед. по 15-20мин. максимум smile3535 ,и то ако много е кисел докато стане време за лягане.
Мое лично мнение ,е че ползването на бънджито и проходилките трябва да се сведе до минимум.
Е наистина признавам ,че тези изобретения са създадени май повече за наше улеснение,  newsm75 1dishes 1ironing wash ( че в това забързано ежедневие #Silly)отколкото за детенце
Приятен ден  bouquet

# 11
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Интересна тема се е заформила, но аз се питам следното - възможно ли е производител от световна величина като САМ да не е тествал продукцията си при най-добрите педиатри-ортопеди, да не е направено солидно проучване на вероятните рискове за децата и крачетата им Thinking? защото, ето, вижте, че това бънджи е определено да е от 5 месечна възраст използваемо  Thinking Thinkinghttp://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=73&products_id=209

 Дали ако се спазят инструкциите - няма да бъде иделно и полезно даже за бебетата, а не вредно?


Любопитно ми е, защото съм чела и доста спорове за кошниците за новородени - масово мамите се страхуват, че бебето не било легнало в тях, а като "поприседнало". ДА ама в същото време на кошниците си им пише, че са за новородени  newsm78 newsm78 newsm78. И колкото на мен "да ми се струват и изглеждат" разни неща, то големите фирми със сигурност работят "на твърдо" - всичко е проверено, изпипано и идеално преди да излезе на пазара Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Аз препредавам какво знам от двама ортопеди (потвърдено чрез мамите тук и от други ортопеди) - а всеки прави каквото си реши с детето си.

А дали гигант-производител на каквото и да е (храна, стоки битови или бебешки) се води най-вече от здравето и благоденствието на потребителите, загърбвайки печалбата и съответната носеща печалба реклама...ами...няма какво да коментирам.

# 13
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Аз препредавам какво знам от двама ортопеди (потвърдено чрез мамите тук и от други ортопеди) - а всеки прави каквото си реши с детето си.

А дали гигант-производител на каквото и да е (храна, стоки битови или бебешки) се води най-вече от здравето и благоденствието на потребителите, загърбвайки печалбата и съответната носеща печалба реклама...ами...няма какво да коментирам.

Бу, с най-добри чувства и с идеята тези редове да не ги приемеш за заяждане искам да кажа следното:
1. "двама ортопеди" не могат да имат представителност на извадката, т.е. мнението на само двама не би трябвало да е 100% -ова истина. Ще повярвам на думите, че ортопедите са против употребата на бънджитата едва, когато ги изземат от пазара и задължат всички продавачи да им сменят етикетите на производтиелти с такива, че се ползват не от 5, а от 8 месеца примерно.
2. "Гигантите-производители, които не си загърбват печалбата" - ако правилно разбирам намека ти, се срещаха преди десетина -петнадесет години по нашите ширини. Чат-пат глупости и неверни неща по етикетите се пишат на стоки, които са от съмнителен производител, най-често от азиатски произход. При тези две положение съм абсолютно съгласна с написаното за Гигантите-производители, защото примери можем да изброяваме до утре.
Но не мога да се съглася с твоето мнение (естествено, тук всяка една от нас си има право на мнение и в това няма нищо лошо), че големите европейски и американски и т.н. водещи компании продават случайни неща със случайни етикети. НАй-малкото, защото тези етикети не се печатат в някоя печатарска или текстилна фабрика, а се издават сертификати от водещи здравни и компетентни организации. А за да се издаде такъв сертификат, даден продукт първо се разработва от водещи специалисти в дадената област, на които се заплаща супер високо-квалифициран труд за иновации, после се предсотавят на независими водещи сертификационни и апробационни компании, организации и т.н. , които да изследват продукта и едва тогава се издават сертификатите за сигурност, качество и т.н. (сори, че пиша с много т.н. ,ама ако се отплесна в детайлите - трябва да изпиша няколко машинописни страници Flutter). Издаването на сертификат за сигурност не се закупува, а се създават специални системи и чек-листове, продуктът се подлага на хиляди видове проби, опити  и едва, когато той издържи предвидените резултати, когато се докаже, че е абсолютно безвреден и даже носи някакви ползи и предмиства, едва тогава се издават различните сертификати. С други думи - от производството на автомобили, където водещ показател за стъпване на конкурентния пазар е именно сигурността, която се сертифицира, чрез определени и параметри и краш-тестови постижения и стигнем до производството на биберони-залъгалки, където всеки химичен елемент, заложен в производствените смеси, всяка гънка на бибата е строго определена и е патентована от различните изследователски екипи - говорим само и единствено за стандрати. Ама не "някакви" стандарти, а разработени и доказани правила и норми, на които трябва да отговаря дадената продукция. Допълнително има стандартизирани норми за Европейския съюз, други за Щатите и т.н., които също са подготвени на база хиляди проучвания, анализи и доклади на стотици специалисти.. От тук насетне, за да е всичко под контрол фирмите се сертифицират по ISO 9001:2000 и други системи за качество (моят любим се занимава с такива и по негово настояване съм изчела около 2000 страници на тази тематика)
При производството на храни и лекарства - винаги срокът на годност е по-кратък от реалния срок на годност. Знам, от водещи разпространители на лекарства, че за българските - срокът на годност е + 6 месеца от срока , изписан на етикета, а за вноснтие -обикновено между 9 и 12 месеца отгоре.

Не съм рекламно лице на САМ  Wink, нито още ми се е родило бебето, за да ви кажа кога съм го сложила на бънджи-гащите, но заставам твърдо зад мнението си, че именно гигантите-производители продават стока, на чиито етикети със сигурност е изписано вярната (да не кажа - презастрахована от инциденти) инструкция за сигурност и употреба. Flutter Hug Hug

# 14
  • Мнения: 8 769
Ами не ме интересува какви и изобщо дали големите и малки пртоизводители на тия залъгалки имат сертификати. Честно казано, дълбоко се съмнявам,че специално за теиз видове "люлки" се дават сертификати и лкицензи, но тъй като доказателства нямам, пък и не ми се търсят, не споря.
Знам само, че дъщеря ми пропълзя  newsm32, проходи  smile3539и заподскача  #Onfireкато дива и без помощта на бънджита, проходилки и прочие залъгалки. Не разбирам неразумното харчене на пари, честно ви казвам. Rolling Eyes

# 15
  • Мнения: 639
   Няма кой да му разреши да произвежда нещо ако то е вредно за бебето, ако ще и  само кеша да го интересува, защото на входа на всяка болница има и адвокатска кантора и ако бънджито криви краката то тогава щеше да има осъдени за милиони долари! Аз също се базирам на ортопеди - голямата ми щерка вече четвърта година редовно ходи в Горна Баня поради проблем с крачетата (но не от бънджи/проходилка) и съм достатъчно добре осведомена ! Да не спорим, а ? Всяка майка знае кое е най-доброто за нейното дете!
За привърженицити на естественото - вие случайно да ползвате автомобил? Що не ходите пеш, от стоенето в колата ще ви се изкривят крачката и ще ви излязат хемороиди  Wink!

# 16
  • Мнения: 8 769
   Няма кой да му разреши да произвежда нещо ако то е вредно за бебето, ако ще и  само кеша да го интересува, защото на входа на всяка болница има и адвокатска кантора и ако бънджито криви краката то тогава щеше да има осъдени за милиони долари! ...............
За привърженицити на естественото - вие случайно да ползвате автомобил? Що не ходите пеш, от стоенето в колата ще ви се изкривят крачката и ще ви излязат хемороиди  Wink!
nani, не съм виждала тук адвокатски кантори из болниците, да не говорим,че в БГ осъден лекар няма, голям производител-също. Това за разрешенията-както писах вече, много е мътно и съмнително. А по повод забележката ти-с удоволствие бих се придвижвала, яздейки кон, ама няма къде да го паса! Mr. Green
Аман от остроумия! Crossing Arms

# 17
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979

Ама тука ми мирише на заяждане, ама дали не ми е запушен носа. Crazy
Туфке, бъди сигурна, че когано НУК пуснат новата си серия от биберони и шишета, то тази продукция за да стигне до пазара е била разработвана, внедрявана, изследвана, тествана и сертифицирана, не от дедо Лямбьо Ирибаджаков, а от може би най-добрите специалисти, които са развили до свръхпрецизност своите познания в много тясна изследователска ниша. И понеже не искам да си налагам мнението и да ставам оттегчителна, но ако държиш - на лични ще ти преразкажа поне на 10 мои приятели в чужбина как са подбирани на работа в големи компании (за Канада , моя приятелка чака точно 1 години, за да бъде отсята от 6000 кандидати за работа и накрая - следи около 360 дни чакане да влезе в заветните 6 бройки приети да станат служители , между другото тя е канадска гражданка).

А и съжалявам, че когато бях именно на подробна презентация на НУК, не си водех бележки и да ти цитирам с точност данни и цифри, но вероятно по официалните сайтове я има тази информация.
Иначе, твоят леко песимистичен уклон и съмнения, " че на тези бънджита едва ли има сертификати и лицензи" - напълно те разбирам. И за момента в България се продават много боклуци, не се спазват елементарни правила даже за представяне на стоките по магазините, но това са предимно "жълти" стоки, които не само, че сигурно нямат сертификати, но могат да бъдат и вредни.
Но в случая говорим за качествена продукция, за която явно масово си нямаме и хал-хабер колко сложни са нещата всъщност и, че не се правят "у гаражо на съседите".  Hug Hug Hug

А относно новостите - като я гледам баба ми - идеално и тя си е проходила без бънджи, аз също си ходя що-годе нормално - хем не е имало бънджи и за мене Heart Eyes Heart Eyes Mr. Green ама като гледам какво щастие извира от мъничките дребосъчета като се разскачат едни такива - диви и весели - та чак и последните стотинки от джоба ще ги отупам - за да видя отново тези усмивки и у нас Hug Hug
Живот и здраве, естествено Flutter

# 18
  • Мнения: 8 769
Lioness, не се заяждам, но сравненията за естествините начини са крайно неуместни. За трети път ще пиша-не съм наясно с лицензите и сертификатите, не споря, но това не ми пречи да продължавам да съм скептична-особено по отношение на подобни играчки.
Ще дам 1 единствен пример и с това ще приключи участието ми в темата - ще продължа да я следя по зьадължение.
Обувките "Пакпа" говорят ли ти нещо? Щото са скъпи и уж ерудирани. За сведение-не отговарят на много от изискванията за нормална ортопедична обувка (за справка виж статията в сайта на бг-мамма "Как да избираме обувки") - поне не тези, които миналата година купих на дъщеря ми за безумните 40 лв.. Не се и съмнявам, че имат необходимите разрешителни за производство на обувки. И какво от това?

# 19
  • На небето
  • Мнения: 5 530
от една седмица имаме нова продобивка и Светльо много и се кефи
чудя се по колко време мога да го оставям да виси вътре и колко пъти на ден?
само да поясня че не го оставям да стъпва а само виси,горе долу както в кенгуру
На моя син му взехме бънджи в деня когато навърши 5 месеца, оставям го там докато му писне, но не го държи много, много му се кефи, но му писва най много след 30мин. и го вадя.

# 20
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Lioness, не се заяждам, но сравненията за естествините начини са крайно неуместни. ...
Уважавам мнеието ти и личните ти възгледи. Всеки свободен човек има право на такива и от друга страна няма нищо лошо да ги изкаже. Още повече, когато го прави с цел да помогне на другите, а още повече в един такъв прекрасен форум, като този.
Харесват ми подобен род дискусии, защото така се ражда истината или поне се трупа опит, който някой друг го споделя. Аз лично споделих мои знания в дадена област. НЕ твърдя и не мога да твърдя, че са "АБСОЛЮТНАТА ИСТИНА", защото това само неуките хора го могат. Аз подлагам всичко на съмнение и съм готова при достатъчно основателни аргументи да си преосмисля всяка една житейска позиция, виждане, нагласа и пр.
Но в цялата тази добронамерена дискусия не разбирам защо е нужно да квалифицираш като весобща истина едно твое лично впечатление за мен, а именно, че "сравненията за естествините начини са крайно неуместни". Благодаря ти за крайното изказване, но защо поне не вмъкна, че това си е твое мнение, а не да ми звучи като всеобщата и доказана истина, че "Земята се върти и е кръгла".
Имам чувството че съм ученичка в трети клас и строгата ми даскалица ми замахва с пръст и ми държи реч Naughty  ooooh! ooooh! ooooh! Много бих искала, даже и да ни се разминават някои мнения, то поне да запазим един нормален и уважителен тон  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes.
А предишните ми два дълги поста написах именно с добрите намерения да предам малко опит, знания и тези, които искат - да си ги "изконсумират". А на най-заклетите скептици и уверени в собствените си позициии хора - в никакъв случай не бих искала да нарушавам душевния мир, удобство и да създавам смут .

С най-добри чувства:   :love:LIONESS Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт