Торта Таралеж

  • 11 560
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 189
Здравейте на всички,
Ето каква торта направихме за рожденния ден на малката. Тортата е бърза, лесна и вкусна (без разни сметани). Прилагам снимка, а ако някой иска рецепт ще я публикувам.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=299284

# 1
  • София
  • Мнения: 338
аз я искам

# 2
  • Мнения: 31
И аз я искам...  Mr. Green
Чакаме рецептата   bouquet Peace

# 3
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Красиво е таралежчето , а щом е и лесно казвай бързо.

# 4
  • Мнения: 4 496
Щом е "без разни сметани"  Joy и аз искам рецептата. Че напоследък имам чувството, че денонощието ми е от 13 часа... Joy А теглото на домочадието се увеличава обратнопропорционално на свободното ми време... Joy

# 5
  • Сливен
  • Мнения: 894
и на мен ми хареса Simple Smile
рецептата моля baby_neutral

# 6
  • Мнения: 6 005
Такава подобна има в новият брой на списание "Кулинарен журнал". PeaceВсъщност може рецептата да е същатата, авторката все още не е дала рецепта.

# 7
  • Мнения: 1 116
Ето тук и  тук, две много стари теми за торта Таралеж, в едната и аз съм писала как я правя.

# 8
  • Мнения: 2 018
И аз на опашката за вкусна и лесна рецепта.  Wink

# 9
  • Мнения: 2 803
Супер изглежда. Рецепта.......... Hug

# 10
  • Мнения: 4 496
Такава подобна има в новият брой на списание "Кулинарен журнал". PeaceВсъщност може рецептата да е същатата, авторката все още не е дала рецепта.

Дори и да е същата, вярвам, че авторката ще посочи източник. А и  е направила тортата, и снимка има, така, че не е голословна!

# 11
  • Мнения: 58
И аз правя абсолютно същата торта.Децата много и се радват!

# 12
  • Мнения: 4 433
 Crossing Arms Whistling
рецепта Mr. Green

# 13
  • Мнения: 852
Моля авторката да публикува рецептатаааааааааааааааа

# 14
  • Мнения: 2 774
Авторката май се уплаши  Wink
П.п редацкция...явно много апетитна ми се е видяла тортата,та часовете в дни ги броя   bouquet

# 15
  • Мнения: 110
Какаво стана с рецептата?

# 16
  • Мнения: 58
Ето моята рецепта за торта Таралеж-не претендирам че е същата,като на авторката,но гарантирам,че е страшно вкусна.
2пакетчета обикновени бисквити"житен дар"с масло.
1 и1/2 пакетче масло+1чаша пудра захар
1/2чаша прясно мляко
1чаша смлени орехи
есенция лимон или ром
Бисквитите се начупват на парчета,прибавя млякото,орехите и масления крем.Разбърква се и се изсипва направо в табличка и се придава формата на таралеж/действа се смело с ръце/.Заочички се слагаг череши от сладко,а за муцунка-смокиня от сладко.За няколко минути се кипват бадеми,обелватсе,нарязват се на лентички и се запичат до бледорозово.Стях се набожда таралежа.Накрая върху него се настъргва шоколад.Това е любимата торта от моето детство!

# 17
  • Мнения: 189
Извинете, че се забавих с рецептата за тортата, но имах причини за това. Виждам, че вече и някой друг я е написал. Рецептата е следната:
3 пакета бисквити Закуска
1 пакетче масло (но не тези от 125гр, а примерно около 250гр)
около половин литър прясно мляко (може и малко повече)
пудра захар (около 2 чаени чаши
захар 1 ч.ч
ванилия
2 шоколадови бонбона Таралежки
шоколад за настъргване
бадеми колкото имате

Начин на приготвяне:
Бисквитите се начупват на парченца. Захарта и прясното мляко се кипват и с тях се заливат натрошените бисквити. Не слагайте наведнъж всичкото мляко, а доливайте постепенно. Разбъркайте и внимавайте да не стане рядко. След това направете крем от омекналото масло и пудрата захар. Разделете крема на две части. Едната част добавете към бисквитите, а другата оставете за намазване отгоре. С ръце направете формата на таралежа и оставете да се охлади за малко. Намажете с останалата част от крема. За очички използвам разделен на две части бонбон Таралежки, а за муцунка още един.
Бадемите се заливат със студена вода и се кипват. Като заврят вземете един и вижте ще можете ли да обелите кожата му. Еслед това ги обелете и нарежете на лентички. Запечете до порозовяване.
После забождайте върху "гръбчето" на таралежа. Настържете шоколад и ГОТОВО.

# 18
  • Мнения: 525
Лесно и вкусно .Дочаках  рецептата и ще я направя Laughing

# 19
  • Мнения: 113
Rumid, благодаря за хубавата рецепта. Таралежчето изглежда страхотно, а съм сигурна и  че е вкусно! Особено за деца е супер оригинално!

# 20
  • Мнения: 4 433
Мерси за рецептата  bouquet

# 21
  • Сливен
  • Мнения: 894
и аз  bouquet
ще се пробва Peace

# 22
  • Мнения: 189
Тортата е направихме за рожденния ден на малката. Искахме да я занесем в детската градина, за да се радват децата, но не ни разрешиха, че било забранено от ХЕИ. Като се замисля!!!!ПРАВИЛНО. Така че я хапнахме на празника в къщи.

# 23
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Непременно ще опитам и аз!  chef
Със сигурност с тати ще се радваме по вече и от децата! hahaha hahaha hahaha

# 24
  • Мнения: 307
Така, ето я и моята торта. Направих почти двойна доза от всичко - бисквити отидоха 6 пакета, 1 литър прясно мляко, 300 гр.счукани орехи, 1 ванилия, 3л. какао,2 пакетчета масло, 1ч.ч захар,2 ч.ч. пудра захар.Разтопен течен шоколад за заливка, бадеми и шоколадови пръчици за поръсване. В резултат охранения таралеж стигна за 15 парчета.






# 25
  • Мнения: 256

ето го и нашия, не е много представителен, но за сметка на това е вкусен

Femme, на зелено плато, а?

Мерси за рецептата!

# 26
  • Мнения: 2 803
Напротив Гад Чевръста браво, много е сполучлив, Femme и твоя е Ежко Бежко изглежда страхотен. Чудесно сте се справили. Време е и аз да пробвам, на дъщеря ми много ще и допадне.

# 27
  • Мнения: 6 390
аааауууу супер майсторки сте...
ще взема и аз да пробвам с мойте две леви да видим какво ще направя...

# 28
  • Мнения: 307
Гад Чевръста, зелено плато вместо зелена тревичка е много добро хрумване. Peace

Общи условия

Активация на акаунт