Операция на миома-къде?

  • 8 022
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 485
За 2 месеца миомата ми е пораснала с 2см.Налага се спешно да я махнат ако искам да запазя матката. Не мога обаче да реша кой специалист да извърши операцията. Ходих при двама (за сега няма да споменавам имена)-единият е на мнение,че миомата ми може да се отстрани лапароскопски-4см е в момента,а другият е на мнение,че е твърде голяма за лапароскопия и е на самата матка, та ако искам качествена операция с по-добро зашиване на матката то трябва да се прибегне до отворена операция.  Моля,давайте съвети и координати на лекари.
А  тези които са преминали през такава операция моля да споделят какъв размер е била и лапароскопски или "отворено" са я правили.

# 1
  • Мнения: 485
Побут.....че на вас разчитам.......

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Какъв вид е миомата ти?

Принципно, отворената операция дава повече поле за изява и съответно за много точна преценка на тъканите. Дори по време на операцията (при добро желание и съответно ако се практикува тук, в Бг) може да се направи и биопсия. Важно е и яйчниците ти как са... сигурно важно е, дали искаш да имаш още деца и т.н.
От друга страна лапароскопската е много "лека" и дето се казва се възстановяваш почти веднага.
Добре е, че си се консултирала с поне 2-ма специалиста.

Аз давам своя глас за д-р Тюфекчиева и проф. Карагьозов от МА. Те оперираха майка ми преди години и сме много доволни от резултата.

# 3
  • Мнения: X
най-добре ще направиш ако се консултираш с доктор тюфекчиева.тя е страхотен човек и отличен специалист, прави и лапаропски и коремни гинекологични операции ,но всичко зависи от състоянието ти.но тя ще ти каже най добре, отидеш ли при нея,няма да съжаляваш.работи в майчин дом , има частен прием извън болницата.успех

# 4
  • Мнения: 485
Какъв вид е миомата ти?
С най-неблагоприятното разположение ми казаха-по десен кант в самата матка

Аз давам своя глас за д-р Тюфекчиева и проф. Карагьозов от МА.
Ами,такива ужасии са ми разказвали за Майчин дом,че някак не смея да се доверя.Знам,че все пак важен е лекарят, а не толкова условията...но да ви питам дали не знаете някой от утвърдените специалисти в тази област да оперира и в частна клиника?

# 5
  • Мнения: 190
Моя приятелка се оперира в частната клиника на д-р Мазнейкова и е много доволна и от операцията и от самия престой в клиниката.

# 6
  • София
  • Мнения: 15 910
Военна болница, д-р Начева. Ако не си от сем. на военни се минава на преглед с направление от личен лекар в кабинет Гинарт - на 2 ет. на поликлиниката им. Всеки ден след 14 ч са прегледите.  В съшия кабинет преглежда и доц. Василев,  зависи за кого се запишеш.
Те преценяват дали лапароскопска или истинска операция. Бяха ме записали за лапароскопска през 09/2007, но 3-4 дни преди това потече много кръв, приеха ме по спешност и ми направиха истинска операция. Възстановяването е леко, като при секцио. В отделението всички много се грижат за оперираните,  даже като не са на работа звънят да питат как е оперирания от тях.
Възстанових бързо, е ограничавах вдигането на тежко известно време. Ползвах 1 месец болнични от там и после още 5 м. от ЛКК в поликлиниката.
Препоръчвам ги за всички видове лечение. Лекарите са много добри, персонала внимателен, болницата много подредена. Няма нищо общо с ужаса в Майчин дом , Пирогов или Онкологията
/от личен опит го казвам/. Намерих адреса в интернет, без познанства и връзки отидох там и сега съм здрава.  Не е реклама - имат достатъчно пациенти.

# 7
  • Мнения: 485
Военна болница, д-р Начева. 
Лежала съм във Военна болница заради проблеми със стомаха. Много съм благодарна на екипа на доц.Кацаров,също и за отношението на персонала като започнеш дори от обикновените санитарки-възпитани и приветливи жени.Не съм знаела че правят и гинекологични операции,съветът ти е много ценен,ще го имам впредвид. Искам само да те питам- на теб операцията ти от миома ли беше,кой точно ти я направи,какви изследвания ти бяха направени за да поставят диагнозата...а също дали някой от специалистите там има частен кабинет,защото от опит знам,че чакането във Военна понякога е безкрайно.  bouquet

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мисля, че Карагьозов практикува и в Токуда.
Но може и да бъркам.

# 9
  • Мнения: 466
Аз бихти препоръчала д-р Тюфекчиева -оперира в Майчин дом . Тя отстрани 3 миоми на моята сестра , случая и беше доста завързан - не и даваха гаранция , че ще и запазят матката .Д-р Тюфекчиева се справи перфектно . Сестра ми също искаше да се оперира в частна болница - влезе за операция , сложили и упойка , но не могли да я интубират  Laughing.Наистина мизерничко е в Майчин дом , но в крайна сметка важното е операцията да е успешна .

# 10
  • Мнения: 485
Лекуващият ме гинеколог ми препоръча д-р Божилов от Майчин дом. Някакви отзиви за него,че в Здравния справочник,никой не ми отговаря?

Аз бихти препоръчала д-р Тюфекчиева -оперира в Майчин дом .
Да,от изчетеното в нета има доста добри мнения за нея ...утре ще пробвам да взема час,дано не ме забутат чак след месец.  bouquet

Мисля, че Карагьозов практикува и в Токуда.
И там ще звънна-където ми дадат по-рано час...там отивам,решено...че то не само да ме прегледат ами и да ме вкарат в графика за операциите...при проф.Горчев в Плевен имаха място чак за средата на януари.

# 11
  • Мнения: 485
Побут напред,че където звънях ми дават час за средата на ноември.
Дано се включи някой с отзиви за д-р Божилов.

# 12
  • Мнения: 22 343
Клиника Света Марина, град Плевен, професор д-р Григор Горчев.

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ако се решиш на преглед при д-р Тюфекчиева (която аз препоръчвам горещо), то знай, че тя има частен кабинет на бул Витошка. Та обаждайки се там, да ти запишат час, е повече от сигурно, че отиваш поне 20 дни напред. Но отиди някоя вечер (в дните, в които тя има прием), след 18:00ч. и кротко почакай. Повече от сигурно е, че ще те прегледа.

Успех.

# 14
  • Мнения: 164
Здравеи и от мен. Препорь4вам доц. Попова - V градска в София. Тя ме оперира през февруари 2006 г. и сега имам 1 здраво беб4е. Ако искаш пове4е инфо ми пиши. Попова има кабинет на Сливница. Успех.  Peace

# 15
  • Мнения: 485
Ако се решиш на преглед при д-р Тюфекчиева (която аз препоръчвам горещо), то знай, че тя има частен кабинет на бул Витошка. Та обаждайки се там, да ти запишат час, е повече от сигурно, че отиваш поне 20 дни напред. Но отиди някоя вечер (в дните, в които тя има прием), след 18:00ч. и кротко почакай. Повече от сигурно е, че ще те прегледа.

Успех.
Благодаря ти Шани,изобщо не се бях сетила,че мога да опитам по този начин да се вредя.
Другата седмица имам преглед при Божилов и като се запозная с него се надявам да ми олекне на сърцето,но ще опитам да се консултирам и с Тюфекчиева.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 742
Препоръчвам доц.Дянкова от онкологията.Служ.тел:9714898/320,дом:732273,моб:0888661543

# 17
  • Мнения: 101
Възхитена съм от специалистите в аг-клиниката на Пирогов! Отделението е малко. Обикновено лежат 4-5 жени. Вниманието към тях е огромно! Направена ми е хистеректомия там от д-р Желязкова . Другите болни , с които съм лежала, са страшно доволни също от своите оператори - справят се с невероятно трудни случаи! Попаднах малко случайно там, но съм с отлични впечатления!

Общи условия

Активация на акаунт