Шофьорски курсове.

  • 737
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 90
Здравейте Simple Smile.Имам няколко въпроса относно шофьорските курсове.Преди година и нещо се записах и имам 20 часа,след което прекъснах и сега ми трябва спешно книжка.Часовете които са ми нужни горе долу ще минат по бързия начин,но друго ме притеснява,издаването на книжката,получаването й,медицинските и разните там бележки които са нужни за подаването на документите за книжката.Колко време отнема всичко това??Моля които е запознат с нещата да ми отговори.Трябва за не повече от три седмици да имам шофьорска книжка,възможно ли е за това време да я имам?
Благодаря Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 1 833
Издаването на медицинско е за 1 ден, като можеш и по- рано да си го издадеш (важи 6 месеца).
Бави се повече протокола от изпита (около 10 дни до 4 седмици). Другото,което може да те забави (ако става въпрос за София) е самото подаване на документите в КАТ - там е АД. Там се вземат едни номерца и е едно висене цял ден. Иначе има експресна поръчка за издаване на книжка, което е в рамките на 3 дни.

# 2
  • Мнения: 768
 Медицинското отнема 10 минути да ти го напишат. За София протокола стига бързо, но не помня точно колко. Трябва ти БЧК, ако не си го минала. А относно чакането в КАТ - аз лично подадох точно за 15 минути от културно по-културно.

# 3
  • Мнения: 2 229
Ако си от София:

1. БЧК се намира на Дондуков, срещу 1ва Английска гимназия - точно до спирката на 22 и 20 - отиваш лично и се записваш срещу 24 лева, може и за следващия ден - курсът е 4 часа - или сутрин от 9, или следобед от 3.
2. Медицинско - ако личната ти лекарка е разбрана, ще ти го надраска за 10 минути. Могат и да те накарат да минеш по кабинетите, но и това става бързо - целта е не да те прегледат, а да ти вземат 25 лева за медицинското.
3. Трябва ти нова снимка (най-много на 6 месеца), но това става за минути във всяко фото.
4. В КАТ-София не е никаква лудница - отиваш сутринта в 8 или по-рано, съвсем културно си взимаш номерче и чакаш около един час! Бързата поръчка е 3 работни дни.
Протоколът обикновено пристига след 5 работни дни, но се случват и фалове, така че дано имаш късмет!
5. Трябва ти и диплома от средно или следващо образование + копие.

Това е, сама си изчисли дали ще се справиш. Но СЛЕД като си взела изпита, при най-доброто стечение на обстоятелствата, след 8-9 работни дни можеш да имаш книжка!

# 4
  • Мнения: 90
Благодаря ви много,малко се успокойх.Само не разбирам защо и диплома за завършено образувание трябва.Задължителна ли е?

# 5
  • Мнения: 74
Благодаря ви много,малко се успокойх.Само не разбирам защо и диплома за завършено образувание трябва.Задължителна ли е?
Дипломата за завършено ОбразОвание е абсолютно задължителна, има си изискване в закона.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 833
Трябва диплома за завършено средно образование.
За КАТ - съгласна съм, че е направено културно  с номерцата, но определено не става толкова бързо. Лично аз си  взех номер в 12.00 ч. и  минах към 16.00 Simple Smile. Не е за хора с деца, които няма на кого  да оставят.

# 7
  • Мнения: 768
Трябва диплома за завършено средно образование.
За КАТ - съгласна съм, че е направено културно  с номерцата, но определено не става толкова бързо. Лично аз си  взех номер в 12.00 ч. и  минах към 16.00 Simple Smile. Не е за хора с деца, които няма на кого  да оставят.


Всъщност се иска основно образование като минимум. А чакането е според зависи какъв момент уцелиш.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 833
Ох, Fiorella, грешката е моя - исках да кажа основно.

Може би си права за момента .. в КАТ. НАй - вероятно зависи и от сезона - аз я вадих лятото -"сезона на книжките" Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 229
Да, зависи кога отидеш в КАТ, според мен ако си там към 8-9 ще чакаш значително по-малко. Peace

Общи условия

Активация на акаунт