По колко да замразявам?

  • 774
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 272
Мамчета, според вас по колко е най-удачно да замразявам кърма за да не хвърлям после? Интересува ме при захранване.
Замразявал ли е някой в кутийки за лед? Удачен вариант ли е и как записвате от кога е дадно количество?

мерси!!

# 1
  • Мнения: 1 432
Защо не замразяваш в специалните контейнер4ета за кърма? Те са по 80-100-120 мл. Слагаш лепенка с датата и готово.
В кутййките за лед как ще я покриеш?  newsm78

# 2
  • Мнения: 3 869
Аз намирам пликчета за кърма за по-удачен вариант от контейнерите - заемат по-малко място, особено когато искаш да замразяваш на дози за едно хранене или за деня; и по-лесно се размразява след това (зъради по-голямата повърхност). Иначе сигурно и пликове за лед ще свършат работа, но не знам как стои въпросът със стерилността...

# 3
  • Мнения: 272
Имах предвид формички за лед, не пликове. Ще замразя в специалните за кърма пликчета. Въпроса ми е по колко е удачно да се замрази за да се ползва в периода на захранването?

# 4
  • Мнения: 9 478
Имах замразена цял фризер-3 чекмеджета Mr. Green
После я ползвах при захранването и ако ме липсваше...Добре е да е в порядъка 50-100мл разфасовки Peace
Контейнерите на Авент например са по 180мл-това е добре, но само ако ще я слагаш в шише за цяло хранене, но ако ти трябва за да направиш карт. пюре примерно е адски много...затова е добре да имаш в по-малки количества, но пък във форми за лед е мн малко Crazy Мисля че най-икономично като средства,и количество за замразяване ще са торбичките за кърма Peace
Аз замразявах в "стерилни чашки за урина"-така се водят в аптеките-всяка е с капаче и отделно опакована-имаше по 50-80 и 100мл..от порядъка на 0.25 до 0.40лв/бр

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аз замразявах в едни чашки от сладолед, които си имат и капачета. Бяха по 100-120 мл. Стерилизирах ги и слагах вътре кърма. От горе на капачето лепвам лепенка /от тия дето цените пишат на тях по магазините/ с датата и готово. Peace

# 6
  • Мнения: 272
Благодаря мамчета!
Интересува ме за захранването и  когато тръгна на работа. Тя кърмата трае само 3 месеца във фризера, нали?



(Има ли някъде във форума рецепти за захранване към които се слага кърма?)

# 7
  • Мнения: 9 478
Във фризер /-18градуса/ 6мес /аз лично и повече съм я държала и нищо й е нямало-то е видно, ако има проблем след размразяването просто не я ползваш/.
В библиотеката имаше таблици при колко градуса колко се съхранява.
За рецепти-реално във всичко можеш да я слагаш.
Аз правех кашите и карт. пюре най-вече с нея..ако попаднеш на гъсто пюре и бебето не го иска-можеш пак с кърмата да разредиш Peace

Общи условия

Активация на акаунт