За семейството и социалния живот

  • 3 711
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 498
Да сигурно всяка от вас е права за нещо. Явно светлината на прожекторите и престоя в така нареченото хайлайф общество си има своята цена. Четох разни статии за Елена Йончева. Тя все пак се подвизава като журналистка. Но колкото и по различна да е от осталите в шоуто по БТВ като професия, явно по същество е същото поне за мен като зрител. Четох че е получила 50 тоалета, 160 000 лева хорар за участието си, моткала се само по магазините за мебели и т.н. С какво е по различна от фолк певиците примерно? Живота й благодарение на любовника й , който е и премиер е сигурно наистина интересен - предлага й всичко което може да се предложи. Всичко което 99 % от другите го нямат. Дали пък затова тези други жени  не търсят щастие именно в семейството и децата? Защото никога няма да имат това което този 1% жени имат. И някакси не заслужават ли всички жени равен достъп до това да са свободни и да се развиват независимо от професията си?

# 31
  • Мнения: X
виртуална , препоръчвам ти да гледаш филма "Тайната".И може би ще разбереш защо едни имат едно,а други друго.
В крайна сметка всички получаваме това ,което искаме...друг е въпроса дали знаем какво точно искаме от живота.Ненапразно казват "Внимавай какво си пожелаваш,че може и да се сбъдне."

# 32
  • Мнения: 1 897
Струва ми се, че като че ли завиждаш за лъскавия живот на публично известните жени. Иска ти се май и ти да опиташ от звездния блясък, признай си! Wink
Всичко което 99 % от другите го нямат. Дали пък затова тези други жени  не търсят щастие именно в семейството и децата? Защото никога няма да имат това което този 1% жени имат.
Лично за себе си ти отговарям, че не търся щастие в смеейството и детето си, за да запълвам други липси. Би било много жалко, ако е така.
Щстлива съм от това, което имам и от живота, който водя и не ме вълнува кой колко има и по какъв начин(стига да не е престъпен) се е сдобил  с него.
П.П. Елена Йончева е преди всичко невероятен журналист и професионалист. Начинът по който я обсъждаш, честно казано, ме подразни доста Stop

Последна редакция: чт, 23 окт 2008, 09:59 от Ulia

# 33
  • Мнения: 4 965
... За едни смисъла на живота е да излизат по сцени, други да се снимат пред камери, за трети да идат на годишната световна сбирка на писателите, за четвърти бала на спортистите и т.н. Но...
...Но всъщност се интересувах дали мислите че самата професия, или по скоро изявата й в обществото, факта да се чувстваш значим пред много хора, да имаш зрители, да се говори за теб, да те канят сумати хора тук и там, да си поддържана и красива и т.н.някак те променя и те откъсва от семейната среда?
...За мен тази причина е начина им на живот и си мисля толкова ли е вълнуващо наистина  newsm78


Амиии, аз говоря от позицията не на работохолик, а на жена-влюбена в професията си. Професията ми е също свързана с "изява в обществото" (не пред камера и под светлините на прожекторите, но с пътувания, срещи с хора, международни срещи и т.н.).
Семейството и работата нямат нищо общо - и двете ми носят еднакво удоволствие и не смятам, че лишавам децата от внимание и грижа, нито работата си от ангажираност...
И работата не откъсва жената от семейната среда, нито семейството е пречка за работата.
И (Роси) не става въпрос за бакалски сметки от типа 50:50, 70:20 и подобни. И не съм прехвърлила грижите за децата ми на баби или бавачки (да са живи и здрави, наистина помагат, но помощта на бабите е основно да изведат децата на разходка за 1-2 ч. събота или неделя, а бавачка ползвах за по няколко часа 1-2 пъти в седмицата, когато бяха малки). Не съм поела и ролята на бащата в печеленето на пари - той си има и тази роля, но и ролята на баща. Децата си ги отглеждаме сами, но аз не съм с тях 24/7 - ходят на градина, на танци, на английски, на плуване и т.н., а вечер понякога аз отивам на среща и те остават с баща си или той отива на среща и аз оставам с тях...
И съм била с децата ми нон-стоп първите им месеци - после просто започнахме да се сменяме с баща им...
А и познавам много жени, които уж сами си гледат децата (т.е. имат професия домакиня, но всяка вечер бабите гледат децата и родителите обикалят по кръчмите, а събота и неделя децата (буквално) живеят у бабите си, за да могат родителите да си "починат", отделно тези деца през седмицата също ходят на градина, на забавачка и т.н.
Няма сметки, няма редуване - всеки разпределя времето си между работа и семейство. Аз лично под баланс разбирам да съм додецата ми, когато имат нужда, да ги уча на важни неща; да мога да оставя работата си и да отида при тях, ако са болни и т.н., но същото важи и за баща им. В темата никъде не видях споменаването на бащите...


Струва ми се, че като че ли завиждаш за лъскавия живот на публично известните жени. Иска ти се май и ти да опиташ от звездния блясък, признай си! Wink
Всичко което 99 % от другите го нямат. Дали пък затова тези други жени  не търсят щастие именно в семейството и децата? Защото никога няма да имат това което този 1% жени имат.
Лично за себе си ти отговарям, че не търся щастие в смеейството и детето си, за да запълвам други липси. Би било много жалко, ако е така.
Щстлива съм от това, което имам и от живота, който водя и не ме вълнува кой колко и по какъв начин се е сдобил  с него.
П.П. Елена Йончева е преди всичко невероятен журналист и професионалист. Начинът по който говориш за нея е.... Stop

  bouquet

# 34
  • Мнения: 958
Зависи какво се има предвид "социален живот".
Ако е излизане и обикаляне по заведнията, бебето докато беше малко кибичихме по цял ден по кафетата и градинките.
След това тръгнах на работа, един вид пак социален живот. Излизаме, пътуваме насам натам, каним гости.
Все неща, които сме правили и преди да се роди малката.
Не се лишавам от нищо, не лишавам и семейството си.  Thinking
Ако обаче работата ми беше, да се появявам пред хора, да организирам конкурси. Ами нямаше да се откажа, заради детето.
Както и сега не съм се отказала от работата си.
Тези жени също са работили упорито, да постигнат нещо, да станат известни, това е тяхната кариера. Нормално е  да я продължът и след раждането на детето.
А защо нямат деца... те си знаят. Не ми се вярва да е заради живота който водят, обаче.

# 35
  • Мнения: X
И някакси не заслужават ли всички жени равен достъп до това да са свободни и да се развиват независимо от професията си?

Какво значи равен достъп? Някой да каже: Айде домакини, даваме ви равен достъп, развивайте се. Всеки получава това, което си е направил. Ако една жена е продавачка и търси реализация в живота си чрез децата, защото си няма друга професия - ОК.  Но да кажем, че някоя известна жена е егоистка, лоша майка, кофти съпруга, само защото е постигнала успехи в професията си е меко казано завистливо. И ако някоя жена, затворила се вкъщи завижда на някоя жена, която вижда по ТВ си е нейн проблем. Всеки си има план за живота, всеки полага усилия и прави жертви. И е нормално, че тези, които не могат или не знаят как завиждат на успелите. That's it!

P.S. Коментирането на Елена Йончева по този начин е доста неприятен и завистлив. Тя е прекрасен журналист, постигнала успехи, с които малко журналисти могат да се похвалят. Сега всички гледат ползите, които й носи името. Но явно малко хора си спомнят, че ходеше да снима на места, на които горят военни конфликти и си е рискувала живота не веднъж. Ето ти равен достъп - иди и ти там, направи име и после се радвай на хонорари и тоалети. Стиска ли ти? И не се оправдавай с децата, моля.

# 36
  • Мнения: 4 965
И някакси не заслужават ли всички жени равен достъп до това да са свободни и да се развиват независимо от професията си?


Оооо, това даже не го бях видяла...
Разбира се, че всички имат достъп. Никой никого не е спрял. Който има желание, възможности и сили, постига това, което желае...
Кое точно трябва да играе ролята на ограничител?  newsm78

# 37
  • Мнения: 289
Темата тръгна в много неприятна посока, виртуална.
В началото помислих, че зад неясно нахвърляните неща стои друго.. но, това, което се оказва, че искаш да коментираш, е много грозно. Не смятам, че Елена Йончева просто "се подвизава като журналистка".. не смятам, че дължи успеха си на своя "любовник", не смятам, че е типа жена, която се "мотка" по магазините, а сравнение между нея и фолкпевиците /повечето!/ пък изобщо не мисля за уместно да се споменава дори  ooooh! Моля те спри.. или приеми, че има жени, които притежават качества, позволяващи им да се издигнат и без любовник-еди къв си, и такива, които дори с любовник премиер пак за нищо няма да стават... хора всякакви.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 064

И някакси не заслужават ли всички жени равен достъп до това да са свободни и да се развиват независимо от професията си?

Че кой няма достъп? Всеки има право да се развива, но не всеки го прави, защото няма гъз, с извинение. Хората са различни - по интелект, по способности, по амбиции... Всичко друго е комунизъм.

Това го твърдя от позицията на човек с неголеми амбиции за кариера, това е моят избор, и не виня никого за него.

# 39
  • Мнения: 4 965
Темата тръгна в много неприятна посока, виртуална.
В началото помислих, че зад неясно нахвърляните неща стои друго.. но, това, което се оказва, че искаш да коментираш, е много грозно. Не смятам, че Елена Йончева просто "се подвизава като журналистка".. не смятам, че дължи успеха си на своя "любовник", не смятам, че е типа жена, която се "мотка" по магазините, а сравнение между нея и фолкпевиците /повечето!/ пък изобщо не мисля за уместно да се споменава дори  ooooh! Моля те спри.. или приеми, че има жени, които притежават качества, позволяващи им да се издигнат и без любовник-еди къв си, и такива, които дори с любовник премиер пак за нищо няма да стават... хора всякакви.

  bouquet


Виртуална, ще те питам само за Елена Йончева...
Гледала ли си някога неин репортаж от гореща точка на света или нейно предаване?
Ако си, навярно нямаше да коментираш, че се "мотае" или "любовника й" (какъв "любовник", по дяволите - та те са едно нормално семейство без подпис в съвета, а такива има много и не се наричат "любовници"). И да си видяла някъде да се появява в ролята на "премиерша", каквато реално е? Не, тя е известна с името си и лично за мен е много добър професионалист и един от най-добрите ни журналист, а реално отношенията й с премиера (като представител на конкретна партия) й носи повече професионални негативи, отколкото позитиви (прочети малко сериозните издания, а не само жълтата преса). Грозно е да коментираш човек, когото не познаваш...

# 40
  • Мнения: 4 300
Хмз, Елена Йончева и аз не я познавам, но като изключм Денсинг старс не ми прави впечатление на особено социално активна. Все пак и техния ( на известните както ги определя авторката) ден има 24 часа, колкото и моя. Всеки сам избира как да ги прекара.
По темата. След като родих спрях да работя с ясното съзнание, че освен на мъжа ми не мога да разчитам на чужда помощ. Затова си определих няколко занимания, ей така, за себе си, за повишаване на квалификацията, които щеше да ми е трудно да съчетавам с 10 часовия работен ден. Направих го, за да не се чувствам затъпяла или въртяща се около памперси а и да убия с един куршум два заека Wink.
Социалният ми живот е горе долу същия, когато искам да изляза вечер мъжът ми гледа детето. Така или иначе не съм кръчмарска фурия, не се случва през ден и идеално се съчетава с излизанията на мъжа ми. През деня понякога съм ограничена чисто физически, но така или иначе повечето ми приятелки през седмицата са на работа, така че детето не ми пречи. Но като цяло обичам дома си, по интровертна личност съм и не ме влекат кой знае колко светските изяви.
Изобщо хората са различни- има такива, които обичат да са в светлината на прожекторите и по вестниците и се стремят към това. Други се кефят повече на завъртяната торта, която са приготвили, отколкото на възможността да снимат репортаж за опиумните полета в Афганистан. Нищо странно не виждам, напротив, добре че сме различни.

# 41
  • София
  • Мнения: 62 595
Азаф,

Не го приемай лично. Имах предвид жените предимно от шоу-бизнеса, защото техният живот става публичен и колкото и да не ми се иска все се сблъсквам с някакви частички от него заради медиите. За жените в политиката и бизнеса не мога почти нищо да кажа, защото статиите, които са ми попадали за тях или интервюта са много сдържани относно личния им живот, а и те не се натискат да го разгласяват. Затова говоря буквално за светлината на прожекторите. Част от този вид жени, които посещават т.нар. светски партита дори с нотка гордост заявяват колко големи работохолици са, как точно наскоро са се сдобили с жилища в София или аха-аха ще се сдобият, как се жертват в името на работата си, как са силни жени и затова мъжете се страхуват от тях, което обяснява живота им сами и как са много благодарни на майките си, че са поели почти изцяло грижите за децата им. Това в общи линии е клишето в обясненията. Колкото и да са вложили в кариерата си, все пак те повече се притесняват от това да не изпаднат от шоуто и да не станат отново кръчмарски певици с нисък хонорар, притесняват се сигурно и от това, че няма да ги има в женските списания и клюкарските вестници. Те се хранят и живеят за известността си.

# 42
  • Мнения: 4 965
Роси,  Hug.
Разбирам какво имаш предвид, но не знам доколко е така. Мисля, че част от изявленията им са поза - просто за тях е модерно да се говори това и те го говорят. Не знам дали е така...
Моята майка (тя е далеч от тази професия) е близка с 3 от певиците от "старото поколение" - участия, концерти, турнета и т.н. - всички те имат семейства, деца, вече някои и внуци. Работохолизмът не им е попречил да отгледат страхотни деца и да имат здрави семейства...
Просто техният живот преди години не е бил толкова любопитен на жълтата преса, иначе сигурно и за тях щеше да се чува какво ли не...
Т.е. има разлика какво пише по вестниците или как изглежда животът им отстрани и какъв е той в действителност. Просто имат професия, която има различно от "нормалното" работно време и повече участия в купони - иначе, няма разлика. Даже не знам дали не са по-свободни за децата си - все пак, работят нощем, когато децата им спят, а през деня могат да работят "любима мама". Знае ли човек...
 Peace

# 43
  • Мнения: X
Колкото и да са вложили в кариерата си, все пак те повече се притесняват от това да не изпаднат от шоуто и да не станат отново кръчмарски певици с нисък хонорар, притесняват се сигурно и от това, че няма да ги има в женските списания и клюкарските вестници. Те се хранят и живеят за известността си.

Айде малко да не сравняваме круши с ябълки. Не можеш да сравниш една журналистка или водеща на новините с фолк певица или манекенка. Последните две имат нужда да са по партита и купони, защото е ясно, че там са потенциалните им спонсори и донори. Повечето от тях, ако си нямат любовници едва ли биха просперирали. Пример - онова недоразумение Виолета от Биг брадър, бивша мис не знам си кво, която стана печално известна с желанието си на всяка цена да е в светлината на прожекторите, за да си намери спонсор до живот. Е как ще сравните тази фльорца, с водещите като Ани Салич, Вяра Анкова /майка на 4 деца/, Ани Цолова и още куп известни жени с професии, които си родиха деца и си постояха у дома. А в тяхната професия трябва да си на екран или да си в нюзрума, ако искаш да имаш кариера.

Смятате ли, че има база за сравнение посещението на няколко партита в месеца по работа и кисненето всяка вечер в Планет клуб?! Така, че преди да обвиним целия свят как просперира и да оправдаем собствената си некадърност, нерешителност и мързел с думите: "Абе, мани ги тия, зарязали са се децата и правят пари!", да вземем малко да помислим...  Разбирам, че много жени не харесват живота си и се чувстват без никаква реализация освен децата, но затова не са им виновни богатите и известните.

# 44
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако си прочела постовете ми сигурно си забелязала, че изобщо не съм спрягала журналистите.

И ми омръзна да се слагат нещата на двете крайности - или бляскава кариера и задължително вървящото към нея щастие, или нещастната майка, въртяща се постоянно покрай децата си! Какъв е този страх от децата и от майчинството не зная. Сякаш се е превърнао в символ на робия, затъпяване и тотална деградация. Много сапунки се гледат в милата ни Родина, много сапунки, пълни с клишета.

Общи условия

Активация на акаунт