В кои страни захранват на 6 месеца?

  • 1 391
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 121
Миналия вторник бяхме на поредната консултация - наддали сме само 500 гр и сега сме 5600. Това както и да е. И се почна - със сокчетата какво става? Пюренца вече трябва да почвате?! Аз реших да си затрая, че не ми се спореше, но мъжът ми смело защити тезата за захранване след 6 навършени месеца. Ама що сме гледали американците? Те, милите, не давали и вода на горките бебенца. Та аз бързичко казах, че това е в целия свят, не само в Америка, но после се сетих, че във Франция май захранваха след 4 месеца. Веднага обаче лекарката ми каза - не е вярно това, само в Америка е така. Цял свят захранва 3-4 месец! Я да се включат мамите от чужбина и да ми кажат, аджеба, къде колко?

Последна редакция: пн, 11 юли 2005, 14:26 от Ani111

# 1
  • Мнения: 2 489
Знам за белгийско семейство - жената има четири деца, захранване при навършване на 4 месеца, като са били на адаптирано.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Не съм мама от чужбина, но препоръките за захранване след 6-я месец са на СЗО, а не на някой си там американски педиатър.Това, че ААП също дава такива препоръки е само похвално за ААП WinkПък в крайна сметка, както каза веднъж тук една мама - страхотно изказване Hug - "захранвам по вътрешно убеждение, което по една случайност съвпада с препоръките на световните организации, занимаващи се с детско здравеопазване Mr. Green"

# 3
  • София
  • Мнения: 6 999
Освен в БГ, аз другаде за нашата схема не съм чувала.

Ето съседката ми се върна от Украйна /живее там/ миналата седмица. Бебето й е на 5 месеца, каза, че там кърмените ги захранват на 6, тези на изкуствено мляко на 5 месеца.

Вода не дава, кърми на поискване.

Сестра ми живее в Южна Африка - там е същото- късно захранване след 6-тия месец, само мляко без вода. Майка ми, върла защитничка на ранното захранване, ми се възмущаваше как можели само мляко да им дават, в най-големите жеги пак без вода.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Аз поради незнание следвах БГ схемата за захранване... Но майка ми, която е медицинско лице, живее в Украйна, като чуваше по телефона да й казвам, че педито препоръча да почваме сокчетата, се шашкаше, викаше при нас тук всичко е с поне 1 месец по-късно....

Нали уж българсото здравеопазване от едно време гледаше съветското, защо тогава има такива разминавания?

# 5
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Тая педка и географка се извъдила.
Според мен е формална логика и доста глупаво да се издребнява къде как захранвали-дали само в Америка, или не. В Америка се отглеждат сигурно 10 % от бебетата по света, това да не е малко. Пък и наистина не е само там, но това не е урок по география да се изпитвате къде как захранват-препоръката в световен мащаб е такава.  Crossing Arms

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
И аз не живея в чужбина, но да се включа с още една държава в списъка - Кипър.
Онзи ден случайно се запознах с една майка, която гледа детето си там и се беше прибрала тук, не само да види близките си, но и да си заведе детето на "свестен" педиатър, че тамошните така "тормозели" децата с това захранване след 6-я месец и недаване на вода и вит. Д, че в чудо се видяла милата Twisted Evil

Аз само се подсмихнах и не изкоментирах нищо. Не ми се спореше с човек, който вместо да потърси малко информация по въпроса си е дошъл в БГ за да си спаси детето Crazy

# 7
  • Мнения: 5 713
Като е такава върла фенка на ранното захранване що не ти обясни мирно и спокойно какви са му предимставата и какво толкова ще стане ако захранваш късно?
П.С. Горкото ми дете още жълтък не е вкусило Wink

# 8
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Педиатърът на бебка на последната консултация ми каза, че трябва да започна захранването с оризова каша след навършването на 4-ри месеца (изцало на кърма сме).

# 9
  • Мнения: X
Ето малко информация и от мен.
До 3 месец на Бобо живяхме във Виена, после се преместихме във Франция .
И австрийската и френската система на хранене на бебето препоръчват захранване след 6 месец за кърмени бебета и след 5 месец за тези на адаптирано мляко. Разликата в двете системи е че в  Австрия не отричат кашите като първа храна, а и по-натам доста ги дават. Във Франция захранват със зеленчуци, каши почти не дават, наблягат на супичките доста. Кърменето се препоръчва да е минимум 1 година, по възможност до 2. Аз лично си изработих моя си схема на хранене, но следвах твърдо принципа на късното захранване.

# 10
  • Германия
  • Мнения: 8 085
След 6 навършени месеца. Поне имам поглед и върху останалите бебета от групата на сина ми в яслата, само 2 от тях, родени в края на миналата година ги хранят вече с пюренца, и сега наскоро другото БГ бебе (родено в началото на януари) го захрани майка му. Всички останали пролетни бебета са още на кърма или адапте.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 121
Като е такава върла фенка на ранното захранване що не ти обясни мирно и спокойно какви са му предимставата и какво толкова ще стане ако захранваш късно?
П.С. Горкото ми дете още жълтък не е вкусило Wink
Ами то е ясно - анемията ни е в кърпа вързана. С мъжът ми решихме да мерим от 5я месец хемоглублина да я видим таз работа... Макар че май късно си показва, когато организма започне да трупа желязо, ама знам ли, защо иначе пускат на 6 месеца урина  ooooh!
А и тъй като този месец сме наддали само с 500 гр. трябвало да започнем вече ябълките. То щом се пазя толкова от алергиите и диабета (предразположени сме) трябвало да знам, че то детенце ако му е писано...

# 12
  • Мнения: 7 837
Не съм мама от чужбина, но препоръките за захранване след 6-я месец са на СЗО, а не на някой си там американски педиатър.
Правилно  Simple Smile
А и тук не са крайни по отношение на срокове, защото всяко бебе се развива индивидуално. Затова препоръ4ват захранване след 5 навършени месеца. А и даването на малко оризова каша (по няколко лъжи4ки) като за на4ало, не го броят за захранване  newsm78

# 13
  • Мнения: 224
Romania-Bulgaria=same shit , diferent name!
Maja mi me iztormozi 4e sestra my zahranvala neinoto bebe ot 3 mesetz vseki den s fresh portokal i sok4eta Tedy(koito gi  ima i v BG),svekito pak se vaika kak oste karmia i poneje mnogo kasno zahranehme s solidna hrana si misliha 4e deteto mi gladuva!I minaloto liato se 4ydeha kak ne sam i davala voda!!! a to miloto propi vodi4ka kam godina i nesto,ne 4e predi tova ne sam predlagala..Taka 4e ne e  samo BG zabludenata...dano kato vliazat raka za raka v EU da im se otvoriat o4ite!

# 14
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Абе, не съм уверена за Румъния.
В първата книга на български, където се говореше за късно захранване след 4 месец без сокове, която срещнах, беше превод от румънски. Пак е 3 месеца по-напред от тукашните препоръки

Общи условия

Активация на акаунт