Бебешка близнашка тема Х

  • 16 455
  • 221
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 238
Такаааа, първо да те успокоя за варицелата. Моите близнаци изкараха варицела - много леко. Със сравнително малко пъпки, вдигната Т само една вечер и изобщо не ги сърбеше. Hug

А това с отделянето няма смисъл. Варицелата се предава по въздушно-капков път, т.е. като отваряте вратите най-малкото може да се разнесе към тях.  newsm78

Все пак, за твое спокойствие, дано не хванат, въпреки, че за момичета трябва да се радваш, ако хванат. Аз какво треперене му ударих, когато незнаех дали съм забременяла или не, пък Йоана беше с варицела, но това е друга тема.

Успех! Hug

Абе и аз се притеснявам, че изолирането е загубена кауза ама не мога да стоя и нищо да не направя по въпроса  Rolling Eyes Добре поне, че свекървата се обади и каза, че таткото е минал варицелата, че ако и той се беше тръшнал на дърти години  #Cussing out

Мен повече ме притесняват да не хванат сега заради усложненията, защото едната вече 2 пъти е с отит и е на антибиотик, имунната й система е слаба в момента. Иначе си права, то и аз съм на принципа да си минават тези болести по реда и да се забравят  Peace

# 16
  • Мнения: 1 069
Здравейте и от нас!

Фата, страхотна темичка - невероятна си!

Mamagemelar, моите момчета се разминават с ходенето. Стани ми ходи вече повече от месец, а Любака още лази. Ако е прав ще направи няколко крачки сам, но не се изправя ако няма упора. Аз прощъпулник още не съм правила, ще чакам Любчи да проходи и ще го правя наведнъж, че ме мързи да приготвям всичко по 2 (признах си без бой  Mr. Green)

За болките в гърба - пишете ме и мен в списъка. Само дето аз ходих и ми направиха снимка - оказа се начална фаза на нещо си... Имала съм шипове и ми предписаха спорт - плуване, танци или нещо друго. Аз избрах танците и се записах на народни. Ходя и друскам хорца 2 пъти в седмицата (до тук съм ходила 2 седмици). Като цяло се чувствам добре, но болките при ставане и сядане си ги има още. Не очаквам да изчезнат, но поне да намалеят.

Сега и аз да се оплача, белким ми олекне. Моите мъжленца са болнички вече втора седмица. Станимир от 6 дена е с температура между 38.6 и 39.3 - долен кътник е набъбнал, но не може да избие. Онази вечер за отрицателно време ми вдигна 40.1 и ми изкара ангелите, но се справихме. Утре ще пуснем кръвна картина и ще пуснем урина. Любачето пък ми е с двустранно възпаление на ушите - от едното ушенце изтича гаден секрет, а на капак на всичкото цялата му уста е в авти - при него е вирус. И двамата са ми на антибиотик, а за ревовете просто няма да ви споменавам, едвам се издържа. АМАН! На всикчокото от горе, ходя на работа по цял ден и съм на тръни, през деня тази седмица ги гледа таткото, защото и той е болен. УФ! Оплаках се!

Каси, сетих се за въпроса ти относно урината. Аз да ти кажа какво правя. Слагам колектора за урина и отивам в банята. Пускам чешмата с топла водичка и го държа на мивката - водата му мокри краченцата, той си играе със струйката и като се изпишка (за не повече от 10мин.) махам колектора и сипвам в контейнерче за урина.

Някой има ли новини от Хелче? Как са те?

Последна редакция: чт, 23 окт 2008, 23:40 от NellyDi

# 17
  • София
  • Мнения: 1 727
Охх, ние вече имаме някакъв режим - не че много съм доволна, но поне някак си нещата влизат в релси. Сутрин ме вдигат съм 7:30-8:00. После вилнеят докъм 10:30, закуска и после навън. Прибираме се скъм 13:00-14:00 и спят - днес спаха три часа, бяха гроги, ама щото такова шоу спретнаха в Телефонната палата, ще ги давам, ей.  #Crazy
После им се приспива към 20:00, но не заспиват, само пийват млекце за нови сили и продължават да вилнеят докъм 22:00. Божката заспива с шишето, но Гого не винаги - ей сега си гледаме новините с него и той крещи на телевизора.
Иначе нощем ставаме само по 3-4 пъти и на сутринта пак.  Laughing
За щастие засега се разминаваме с болестите - но аз и много-много не ги събирам с други деца, нали са си още в количката. Абе, какво ви е мнението за противогрипните ваксини? Аз лично на мен не бих си сложила, но за децата?  newsm78

lorraine, ходихте ли в неонатологията? Чудя се дали да го водя Божката преди да е проходил - може пак да ме натъпчат със разни безумни люкарства, ама кой ги знае кога ще тръгнат - мноооого ги мързи.

По въпроса със взимането на урина - при последното взимане с Гого доста се измъчих, изобщо не можа да му се залепи контейнерчето, и цяла седмица всеки ден се разправяхме и се лепихме, и най-накрая го стиснах над един леген и на второто пиш-пиш и се изпишка. Малко трудно нацелих чашката, която бях оставила в легена за всеки случай, ама не бях подготвена толкова бързо да стане.

# 18
  • Португалия
  • Мнения: 3 949
slonchetka  , и моите не ядат кое знае колко в 20.ч.,но хапват в 22.30,когато се размърдват малко-в полу-сънно състояние/намествам им шишетата на устите,подпирам с плюшените крави, с които спят и само ги  наглеждам,че процеса отнема към 15минути! Ако не ти е проблем-това е решение Peace-не им ли е тежко на децата да  ги будиш за баня и пак да спят?

Да знаете как ви завиждам за спящите по колички деца- моите я отказаха тая екстра отдавна ,че само по корем спят, а Карина даже по колена #Crazy
 

# 19
  • Мнения: 3 638
Хи-хи, в късна доба близнашките майки плъпнахме из форума  Mr. Green Честито на проходилите дечица   bouquet И аз без бой си признавам, че прощъпулника го правих и на двете заедно, въпреки че проходиха с няколко седмици разлика. Но пък на два пъти не ми се месеше  Crossing Arms На мен ми се струваше, че като проходи Мариза и Джордана се амбицира доста бързо и тя да проходи. Така се получи и с пълзенето, иначе стоеше и ръмжеше от недоволство, че сестра й се движи по-различно  Laughing
А към клуба на мамите с болки в кръста засега не се записвам, но може да включите таткото, много го беше закъсал по едно време, горкия  Sad

Нели, тъкмо се чудех къде се губиш, но и вас ви мъчи долен кътник  ooooh! Мариза ми вдигна температура 40,5 вчера сутринта, но не се панирах тотално само, защото я меря в дупето и знам, че там е винаги малко по-висока. Педиатърката тук каза, че от зъбите могат да имат и проблеми с ушите и гърлото... Както и да е, днес е по-добре  Praynig Давам и едни капки да болката и поне не реве по цял ден, защото беше нещо страшно. Тези зъби за голям ужас, а предстои и Джордана  #Cussing out

slonchetka, аз въпроса с къпането го разреших като започнах да ги къпя през деня. Предложението беше на таткото и след голямо съпротивление от моя страна наистина се оказа, че е по-лесно. Иначе ми беше писнало да къпя две ревящи от умора бебета вечер  Tired Аз и не ги къпя всяка вечер, де. Мием само дупетата, лицето и зъбите. Защо не ги къпеш преди да си легнат и след това в 22.00 часа само да ги храниш  newsm78

uzi_buzi, точно онзи ден се видях с една мама на двегодишни близначки - проходили са на 20 месеца. Жената е детски физиотерапевт и каза, че се е притеснявала малко, но пък сега си ходят съвсем нормално. Така, че не се притеснявай за ходенето. По принцип тук, например, децата прохождат по-късно, всички само повтарят, че моите много рано проходили, пък за БГ сме даже от малко късните  Naughty

За статистиката - моите още подремват сутрин към 10,30, а следобед откъртват от 14,30 до към 16,30 - 17,00  Simple Smile Вечер лягат към 20,30 и спят до 7,30 - 8,00. Поне засега  Praynig

# 20
  • София
  • Мнения: 415
Uzi, не сме ходили и ние сега събираме кураж Wink Мисля да звънна в понеделник да видя какво е положението. Д-р Георгиева до вчера е била в отпуск и не ми се иска да я притеснявам още днес.
Нели, много лошо, че са болни момчетата. Пожелавам ви бързо оздравяване  Hug

Аз направих прощъпулник на Ани на рождения им ден, защото и мен ме мързеше да го правя отделно. Надявам се и на Цецко да ми се наложи скоро да правя  Simple Smile А за това , че става най-трудно като проходят май е вярно. Сега Ани обикаля из къщи най- спокойно и вади, пипа и взима разни непозволени неща, да не говорим, че постоянно разхвърлят и двамата. Преди като ги сложех в кошарките и можех да си свърша нещо, а сега постоянно съм на тръни.

# 21
  • Мнения: 138
Добро утро, момичета.
Нямам много време да пиша, но редовно ви чета. Миналата седмица близнашкия отбор в Поморие се увеличи с още 2 двойки. Много съм щастлива, защото за малък град като Поморие това си е някакво чудо (от началото на годината сме 4 двойки и чакаме още 2  Party )
Нашият режим много зависи от това кога са се събудили, но е горе долу така- ставане в 6-7 часа. Хапват мляко и играят. Към 8-9 заспиват за около 30-40 мин. В 9-10 идва ред за попарата и след това изчезваме на разходка. Към 12- 13 заспиват за около 30-40 мин. И като се наспят се прибираме за обяд- към 13-14. Към 15- 14 часа пак заспива за около час и след това им давам кисел, крем, плод или нещо по леко за следобедна закуска. Към 19 часа са вече каталясали и започва банята (ако зависи от тях ще ги къпя през 2 часа  Mr. Green). В 19,30- 20 часа вече спят дълбоко и тогава идва и моето време за кратък релакс  Wink . През нощта не се събуждат за ядене, но поне по 3 пъти стават за вода. Отделно от това ставам да ги завивам поне по 5 пъти на човек. Ако са голи и развити най- добре ще спят  Laughing . Събуват чорапите, панталоните и заспиват блажено. Започнах да им слагам чорапогащници, които все още не могат да събуват  Grinning .
Бързо оздравяване на всички болни сладури smile3525

# 22
  • Мнения: 471
Ооо, мимозка, значи сте с подобен на нашия режим, само дето аз ги къпя по-късно.  Но май не съм обяснила добре какъв точно ми е проблемът - не е проблем къпането, а храненето. Това че съм ги нахранила в 17:30 и ми се струва рано да ги храня пак в 19:30-20 часа, затова ги приспивам, оставям коремчето да се изпразни Simple Smile и ги будя да хапнат. Не ми се иска да ги храня заспали, нещо не ме кефи този вариант. Иначе нямат проблем със ставането - сънени са, но раздават усмивки, банята им е приятна, няма ревове, освен ако първият изкъпан не е много гладен и почва да плаче, докато къпем втория. А след като хапнат, заспиват за секунди. Но все пак не ми е приятно, че ги будя - така сладко спят, толкова дълбоко.
Май ще пробвам все пак по-ранното къпане и хранене, пък да видим какво ще стане.
А за ставането през нощта - снощи ме повъркаха, имах чувството, че поне 1000 пъти станах. Simple Smile

Бързо да оздравяват всички болни мъници  Hug

# 23
  • Мнения: 1 165
Хелче още е в болницата с Лора, надява се в неделя да ги изпишат или най-късно понеделник, Лора е по-добре, правят инхалации. Дани е вкъщи и е добре.

Моят опит да оставя едно спане за деня завърши с провал и рев-1 час. Обядваха, заспаха и след 45 минути стана весело.  Thinking

# 24
  • Мнения: 4
Е мами да се намеси в темата и един татко. Нашите диваци са на 9м и правят първи опити  май да прохождат,пълзи мъжа из хола и се изправя на каквото намери и съответно пада ако не го придържаш. А мадамата пълзи назаден ,на пред се влачи по корем или стои изправена подпряна на леглото и гледа рекламите. Сутрин се будим към 7.30 -8.00и към 10 -10.30 заспиваме до към 11.30 и после след обяд към 14-14.30 пак дрямка към час и задължително вечер една бърза дрямка към 18.00 защото ставаме страшно кисели. Заспиваме към 21.30 -22.00 след 30 минутно пълзене и изправяне из леглата като грохнат заспиват в необичайни пози до където им е стигнала силата .

# 25
  • Мнения: 3 638
Добре дошъл Serg71! Най-накрая и един татко в нашите редици, дано послужи за пример и на останалите и те да се престрашат  Wink
По този повод дайте да си похвалим татковците - моят много ми помага, чисти, готви, гледа девойките като ме няма и има сили и мен да поглези  Heart Eyes Хайде стига съм го хвалила, да не са му уроки, пу-пу!!! Не се справя добре само с простирането и обличането, но явно не е тренирал да облича кукли като малък  Laughing За награда снощи преди да си легнат като го видяха и хукнаха към него с викове "па-па-па", много гот ми стана  Heart Eyes

При нас в крайна сметка се оказа, че и Мариза изкара шарка. Днес сутринта избиха обривите  Whistling Я кажете как протича тази варицела, иска ми се нея да са изкарали. Имаха няколко дни висока температура и после избива ситен обрив само по тялото, без лицето и крайниците, който на следващия ден изчезва. Това ли е  newsm78 Че тук докато стигна до лекар и температурата и обривите вече са изчезнали..
Да ви попитам и още нещо, някой от вас ползва ли чувалчета за спане? Чудя се дали да им купя, защото постоянно се отвиват. Но не знам дали ще свикнат, защото най обичат да се местят и да щъкат из креватчетата.

Бързо оздравяване на Лора!  Praynig Hug

# 26
  • Мнения: 405
Здравейте Hug
Serg71,добре дошъл в нашите редици!Ще се радваме да пишеш.

Каси,и ние все още спим два пъти,но както сама си видяла така е по-добре за децата/нас никой не ни пита Laughing/И на мен ми се иска да не спят сутрин,че после заспиват доста късно,но....Пробвам и положението е много изнервено.Нито обяда-обяд,нито съня-сън.Оставила съм ги те да решават кога ще махнат сутрешното спане

Фата,според мен не е варицела.Обрива е доста често срещан след като спадне температура.При варицелата не минава за един ден.
Миналата зима бяхме с чувалчета и спяха добре,но нали бяха бебета.И при нас положението с отвиването е същото.Поръчала съм и ще пробвам-дано свикнат

И аз да си похваля таткото.Добре се справя човекът,много помага.Но кукли  и той не е обличал.Вчера блузката на Ники беше обърнал,а малките копчета доста го изнервят Joy Joy Joy

# 27
  • Мнения: 238
Здравей Serg71 и добре дошъл!

И аз да се наредя при хвалещите таткото  Peace Направо е страхотен, помага за всичко, без проблеми му оставям 3-те деца и като се върна всичко е наред - нахранени, преобути, приспани (ако трябва), лекарствата са дадени. Даже понякога е по-съвестен и стриктен от мен. А и когато след цял ден с трите съм гроги и той се прибере от работа и аз само измрънкам "Милоооо, днес пак не можах да сготвя, че не ми останаха сили"  Blush и той съвсем философски приема нещата и казва "Нищо, ще хапнем каквото измислим набързо!". Абе златен ми е мъжа  Peace

Ама аз си мисля, че те близнашките татковци по-принцип са си такива, няма как да се скатаят от помагане  Laughing

Фата, да знаеш не е Варицела това - нейните пъпки са като голямо мехурче пълно с лимфа върху зачервено място. Характерно е да се появат по слабините първо, гърба, после по окосмената част на главата, по гърлото... И определено не изчезват толкова бързо - трябват им няколко дни да се появат, после да се пукнат, да се образува коричка и чак тогава почват да завяхват. Абе цялата процедура е поне 7-10 дни, че и след това да изчезнат коричките...  ooooh!
Ситен обрив, като че ли имаше морбилито, но и това е само предположение  newsm78

Последна редакция: сб, 25 окт 2008, 14:50 от avalena

# 28
  • Мнения: 2 950
Фата, наистина не е варицела. На моите пъпките им излизаха няколко дни, после за около ден-два хващаха коричка и стояха така като ранички около седмица. А каката нали беше по-голяма, като я кара, стоя с пъпки цял месец.  Joy

Нели, беше ми домъчняло за теб.  hug

Serg71, добре дошъл!  Hug

За татковците... според мен няма двоен, пък и троен татко, който да не бачка наравно с мамата.  newsm79 newsm28 1ironing wash 1dishes newsm71  food002 Моят къпе, сменя памперси, преоблича, храни и т.н., но не ще да излиза сам с децата на разходка. Ослушва се  smile3506 Иначе пазарува, готви, чисти.... пу-пу!  newsm62

# 29
  • София
  • Мнения: 1 727
Фата, моите келеши спаха миналата зима в чували - това ни спаси от студа, защото много беше студено. И те не са любители на одеалата.
Тази година не знам как ще е, щото се въртят много и се изправят насън в леглата. Но все пак мисля да им ушия по един - пък да видим.

Айде и аз да похваля нашя татко - обикновено той поема нощните смени, сменя памперси, храни, пазарува и разхожда. Е, малко обличането не му е ясно, но, както е казал поетът - няма пълен кеф!

Общи условия

Активация на акаунт